Jeronimo Martins Dystrybucja S.A.

Grudziądz

Jeronimo Martins Dystrybucja S.A.

Opinie o Jeronimo Martins Dystrybucja S.A.

Były Pracownik

Chcecie wiedzieć jak jest naprawdę? Jak jest nie w pierwszym miesiącu tylko później? Proszę, już się dzielę tym jak jest naprawdę. Zacznę może od początku. Najpierw przychodzimy na rozmowę, gdzie wypytają cię o najdrobniejszy szczegół twojego życia, Specjalista wydaje się być miły, mówi jak to ludzie są fajni i jak to fajnie się pracuję. Podjąłem pracę, przez 6tygodni powinienem mieć okres gdzie jeżdżę na tzw Z czyli uczę się. Niestety po dosłownie kilku dniach zostałem wrzucony na głęboką wodę czyli pracowałem bez dobrego wyuczenia normalnie tzn: pracowałem już na siebie i była liczona norma. Po 2h przychodzi inny specjalista, zaczyna poganiać, mieć pretensje co tak słabo, że za brak normy zabierają nam premię absencyjną i tak dzień w dzień. Ja rozumiem np pracować już pół roku i nie robić tego minimum gdzie nawet nie mamy premii za normę czyli 150 na tzw 1 (mix napoi, sosów, dżemów, chrupek itp itd); 190 na ciepłych warzywach i zimnych warzywach (na chłodni), na chłodni robota w miarę fajna, ale jak ktoś np na ciepłych lubi przerzucać przez minimum 10h dziennie po 18kg banana 20kg pomidora to polecam. Są lżejsze działy, gdzie nowi mogliby się uczyć ale po co? Tam naprawdę nie wiadomo co zrobić aby trafić. Pracownicy nawzajem się wyzywają tzn "Żartują sobie" bo to jest dla nich zabawa, takie wyzywanie się między sobą. Kierownik grozi zwolnieniami a nie ma pracowników do roboty. W sumie nie ma co pisać dalej bo można tak wymieniać w nieskończoność. Godziny pracy: Nie dość, ze mobbing na każdym kroku, to nikt cie nie pyta czy możesz zostać 2h dłużej, masz tam zostać i tyle. Średnio codziennie pracuje się po 10h. W okresie wakacyjnym, świątecznym, promocyjnym, początki miesiąca itp pracuje się po 12h. Do tego trzeba policzyć, ze trzeba być minimum 30minut szybciej aby dorwać jakiś w miarę działający wózek bo inaczej nie masz na czym pracować, a jak masz robić z kartek to mają pretensje i na siłę szukają wózka (potrafią inną osobę zdjąć aby tylko tobie go dać). Przerwa jest jedna 30minut, a jak dymacie 12h to wasza sprawa przerwy nie ma. Po 3 miesiącach pracy policzyli mi jakimś cudem 30h, gdzie ani razu nie byliśmy krócej. Tak krócej, u nich jest tak, że jak trafisz na zamkniętą niedzielę i masz w sobotę nockę i kończycie 23 jak się uwiniecie to zabierają to z nadgodzin. A i zmiany wyglądają tak: 6:45-15 i 18:45-3 i nadgodziny wypłacane zawsze co 3 miesiące. Przychodzimy 15minut szybciej ponieważ w tym czasie jest rozgrzewka, a praca startuje o 7 lub 19. Wynagrodzenie i premia. Nie pamiętam szczebli dokładnie premii za normę więc nie będę pisał, ale jest np tak: Wyrobicie normy na premię za 1000zł, ale zrobicie błędy to macie liczony błąd co ileś opakowań i np zamiast 1000 dostaniecie 600 albo mniej, zależy od ilości błędów. Jak wam np zachoruje tata/mama musicie zawieźć do szpitala, zaopiekować się czy coś i weźmiecie chociaż 1 dzień na żądanie to koniec - macie po premii. Ja już dawno się pożegnałem z tym zakładem pracy, nie polecam nikomu chyba, ze ktoś lubi takie warunki pracy. Rozumiem pracować trzeba, trzeba zostać na nadgodzinach czasami, ale tu są nagminnie i do tego warunki pracy masakryczne. A co do porządku to leżą potłuczone słoiki, rozwalone opakowania a ty musisz po tym jeździć bo ekipy sprzątającej tam chyba nie ma. Posiłki nie ugotowane tzn ziemniaki surowe, sok czasami po terminie. Posiłek składa się z Zupy, dania takiego jak np ziemniaki, ryż, kasza, kotlet, ryba itp, surówka, napój i deser np budyń, ciastko, kisiel, jogurt. Nie dowiedziałem się jednego przez ten długi czas, bo pracownicy mówili, że od wypłaty jest odciągana część za obiady - czy to prawda? Byłoby trzeba wrócić i dopytać się. Możecie myśleć sobie, że kłamie, wydziwiam itp, ale dobrze wiem jak tam jest i nikt mi nie powie, ze jest inaczej. Aaa i jak coś to L4 = natychmiastowy wypad z pracy. Wypłata podciąga do 2/5 bo jak będzie się robić nie te minimum np 150 (0%) tylko ponad 100% (nie pamiętam ile max %) to można mieć trochę więcej niż w naszym mieście oferują, tylko nie zapominajmy o błędach które tą premię nam zmniejszają i o tym aby nic w życiu się nie stało co zmusi nas opuścić chociaż 1 dzień pracy. Nie podałem dokładnych kwot ponieważ są to informacje poufne i podane kwoty są przykładowe.

Były Pracwonik
@Były Pracownik 06.08.2018 15:42

Plusy: - Można zarobić trochę więcej niż to miasto oferuje Minusy: - Mobbing - Godziny Pracy - Jakość Pracy - Pracownicy - Brak awansu dla zwykłych pracowników fizycznych - Porządek w miejscu pracy i wiele innych wypisanych w opinii.

Nowi użytkownicy forum sprawdzają opinie o pracodawcy przed podjęciem pracy. Pomóż im podjąć decyzję i napisz kilka słów o firmie Jeronimo Martins Dystrybucja S.A..

Zostaw opinię o Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. - Grudziądz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Jeronimo Martins Dystrybucja S.A.