SolDevelo Sp. z o.o.

Gdynia

Opinie o SolDevelo Sp. z o.o.

mariusz

Czy firma poszukuje na staż testerów np. bez doświadczenia i jak wyglądają etapy rekrutacji?

Anonim

Pracowałem w SolDevelo ponad rok. Pomysł na biznes SolDevelo polega na podejmowaniu się projektów sponsorowanych przez różnego rodzaju fundacje i instytuty. Fundacje te oraz instytuty sponsorują projekty, których celem jest polepszenie warunków życia ludzi z krajów trzeciego świata (patrz projekty: Motech, OpenLMIS, Ebodach, OpenMRS). Jakość wykonania takich systemów jest tutaj drugorzędna, dlatego głównym czynnikiem przy zdobyciu takiego projektu jest cena. SolDevelo bez trudu znajduje nowe projekty tego typu, gdyż duża większość pracowników to ludzie, którzy mają tylko kilkumiesięczne doświadczenie w branży, a co za tym idzie - ich praca nie kosztuje jeszcze tak dużo jak bardziej doświadczonych programistów. Sztuczką SolDevelo jest to, że namawiają swoich pracowników do zdobywania certyfikatów (OCA, OCJP, Scrum Master), przez co mogą klientowi udowodnić na papierze, że ich firma posiada głównie certyfikowanych programistów. Za certyfikaty nie trzeba płacić, ale obowiązuje lojalnościówka (500 albo 1000zł, nie pamiętam dokładnie). Moja opinia: Firma jest w miarę OK dla osób, które nigdy nie miały styczności z tą branżą. Dobrze jest nabrać kilka miesięcy doświadczenia i uciekać do bardziej poważnych firm, w których wykonuje się projekty komercyjne, bo projekty SolDevelo to głównie kod pisany przez bardzo słabych Hindusów. Zarobki w firmie są dużo poniżej przeciętnej, ale dla kogoś, komu zależy głównie na zdobyciu pierwszych kilku miesięcy doświadczenia z branży nie powinno to przeszkadzać

Anonim
@Anonim 05.04.2017 19:59

Trzeba przyznać że powyższy post dokładnie odzwierciedla sytuacje w SolDevelo. Również pracowałem tam rok i zgadzam się z każdym słowem w tym poście. Na początek można spokojnie polecić lecz dłużej niż dajmy na to rok to się nie opłaca. Pozdrawiam

Frank

Brak możliwości przejścia ze zlecenia na umowę o pracę. Wartość pracownika oceniana jest na podstawie projektu do którego trafił, nie umiejętności. Odnosząc się do opinii wyżej, HR rzeczywiście się stara i poprawia atmosferę, jednak dopóki podejście szefostwa się nie zmieni, firma będzie dobra tylko na start.

OjciecMałychDzieci

Płacą mniej niż konkurencja, co na początku jest tłumaczone tym, że częściej podwyżki - które się szybko kończą i co pytanie dostajesz inny powód dlaczego. Zależnie od projektu: albo zapierdol, albo się obijasz. Do tego są projektu z których wyjście to wypowiedzenie. Jest ciśnienie na jakieś śmieszne certyfikaty. Czuć, że HR się stara poprawić jakość środowiska.

rozwaga

Piszesz w odniesieniu do całej firmy, bacofficu czy IT? :)

as

Tylko czemu opinia z ocen gwiazdkowych taka słaba?

Każdy chciałby znać prawdziwą opinię o firmie, pomóż nowym użytkownikom i napisz kilka słów co sądzisz o firmie SolDevelo Sp. z o.o., produktach i atmosferze. Twoja opinia jest cenna!

Zostaw opinię o SolDevelo Sp. z o.o. - Gdynia

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SolDevelo Sp. z o.o.