DONAKO S.A.
counter
2 40 90 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie DONAKO S.A.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

TakNie
Chofum

To co załoga? Do roboty! Jak to nasz nowy prezes mówi. Pytanie kiedy będziemy mieli warunki jak w Ciechanowie?

Tak3Nie3
Zenek
@Chofum

nigdy bo większa część załogi to nieroby,a On nie lubi nierobów do tego jeszcze afera z mistrzami na spawalni :(

Tak2Nie8
mecz Nowy wpis
@Chofum

To już niedługo może być........

Tak2Nie
Darek Nowy wpis

Zwolniliście uczciwego spawacza z tego powodu polecieli prezes i dyrektor,a kiedy polecą mistrzowie ze spawalni ,którzy mają brudne ręce.

Tak1Nie2
Sprawiedliwy

Słychać ,że prezes wyleciał ciekawe czy przez tego chłopaka co Mu świnie podkładaliście. Mamy nadzieję, że polecą jeszcze inni z wyższego szczebla łącznie z mistrzami,kierownikiem i dyrektorem. Tak więc coś musi być na rzeczy z tym chłopakiem .

Tak3Nie8
Bzyk Nowy wpis
@Sprawiedliwy

Nie ma prezesa, dyrektor jakości nowy. A teraz jeszcze zwoniny dyrektor produkcji. Dzieje sie

Tak3Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Nick

W każdej legendzie kryje się ziarno prawdy. Zazwyczaj się nie odzywam, ale teraz muszę. On sobie tak tego wszystkiego nie ubzdurał i każdy o tym doskonale wie. Ale sam nic nie mógł zdziałać, dlatego ja też się nie będę odzywać. Mogę tylko obserwować. Wolę narazie spać spokojnie. Pozdrawiam równych i równiejszych.

Tak23Nie1
Tomek

Z tego co słychać to zwolniliście chłopaka,który pomógł Wam w złapaniu złodzieji idź chłopie złóż zawiadomienie do Prokuratury co Ci zrobili to jest przestępstwo karane. Jesteśmy po Twojej stronie.

Tak2Nie20
Spawalnik

NA MIEJSCU WŁAŚCICIELA ZLIKFIDOWAŁBYM SPAWALNIĘ ,TO CO TAM SIĘ WYPRAWIA PRZECHODZI WSZELKIE POJĘCIE ,MISTRZÓW ZWOLNIŁBYM DYSCYPLINARNIE I KIEROWNIKA TEŻ. NIERÓBSTWO I CIĄGNIĘCIE NADGODZIN I CHODZENIE NA CHOROBOWE TO CHLEB POWSZEDNI NA DZIALE SPAWALNI. OJ BIEDNY TEN WŁAŚCICIEL AŻ MI GO ŻAL :(

Tak3Nie18
Terenia

Zanim ktoś odpisze na pytania najpierw niech poczyta komentarze o firmie może wtedy odechce się pisać

Tak1Nie17
Użytkownicy czekają na odpowiedź 104 dni.

Czy rozmowa rekrutacyjna w DONAKO S.A. odbywa się również w języku angielskim?

TakNie
Pedro

Życzliwością nie grzeszycie, nowi szukają info o firmie.

TakNie4
Pan
@Pedro

To tak specjalnie żeby nikt kto by chciał tu przyjść i pracować podkreślam pracować nie chciał tu aplikować bo bumelanci byli by zagrożeni ????

Tak3Nie
Troja
@Pan

99% na spawalni to nieroby ale kogo to obchodzi ważne, że wypłata na czas

Tak8Nie18

Pracy w donako dla młodych osób nie polecam, w firmie zdecydowanie widać zmianę pokoleń większość to dziadki przed emeryturą i parę młodych osób która ma dość starych dziadów którzy myślą że pracuja w prlu, chociaż firma trochę tak wygląda, pracowałem w dziale narzędziowym, żetony na narzędzia,śmieszne czasu na prace, rozliczanie z l4. Na cnc jedna maszyna robi robotę jednostkowa reszta leci masówkę. Za brak kasku zabierana premia w pracy można pić w wydzielonych miejscach jak na moloch przystało. Dziadki na stołówce omal nie pozabijają się o politykę. Kierownik na romzowie wydawał sie spoko jednak szybko zobaczyłem że to zwykły buc. Obietnice z rozmowy niedotrzymane, zero nauki tylko stare prlowskie metody typu gwintuj na olej rzepakowy bo Pan władziu tak gwintuje od 50 lat i tak każe pan władek, oczywiscie 10 gwintowników sie polamalo i na cnc nie gwintują już wcale. Tak prościej niż użyć smaru do gwintowania który leży na szafce xd Ogólnie hajs nawet przyzwoity, ale atmosfera tragiczna,prl podpieprzanie się nawzajem, na plus majstrzy którzy sa akurat spoko.

Tak12Nie14
Kierownik - buc.
@Były pracownik

Na wydziale pracuje 62 ludzi ze średnią wieku 43 lata. Pracowników poniżej 30 roku życia jest 15. Tak zwanych dziadków +55 jest 18 a prawdziwych +60 - 10 osób. PRL zakończył się 1989r. Ktoś urodzony 1999r ma o nim blade pojecie. Nieraz stare metody są najskuteczniejsze i nie ma sensu ich zmieniać. Istnieje pewna różnica miedzy informowaniem a rozliczaniem. Praca każda jest dobra czy masowa czy jednostkowa, ważne żeby za nią zapłacić. Premia nie jest wypłacana wiec nie można jej nikomu za nic zabrać. W wolnym kraju można jasno i wyraźnie wypowiadać swoje zdanie przy śniadaniu także. Trudno komuś dogodzić jeżeli pracuje przez 6 tygodni zamiast 3 miesięcy i twierdzi ze odchodzi bo go to nie interesuje. Prawo młodych do szukania swojego miejsca na ziemi. Pisanie imion z małej litery i stwierdzeń dziadki mówi samo za siebie. Pokora i szacunek do starszym należy należny się zawsze! Po tak krótkim okresie cieszę się ze przynajmniej została w głowie informacja że można gwintować używając różnych substancji. Mamy i mieliśmy ludzi którzy przepracowali 50 lat w jednym miejscu. Ich doświadczenie i wkład w naukę młodego pokolenia jest nieoceniony. Firma Donako wywiązała się w 100 % z podpisanej umowy. Cieszę się ze przynajmniej mistrzowie zostali uznani za godnych. Pozdrawiamy i życzymy wielu sukcesów w Pana dalszej karierze.

Tak6Nie11
Taki jeden
@Były pracownik

Dobra zacznijmy od początku bo są tu pewne nieścisłości oraz przekłamania. Napisałeś że widać zmianę pokoleń w firmie, a następnie że są tu głównie stare dziadki, jedno z drugim się wyklucza bo albo przybywa wiele młodych osób i faktycznie następuje wymiana starszych pracowników na młodszych albo pracują tu sami starsi ludzie wiec zdecyduj się na jedno. No chyba że według ciebie(20l dzieciaczka) ludzie w wieku 30-40l powinni już sobie zaklepać miejsce na osobowicach bo są już w tak podeszłym wieku. Druga sprawa, żetony na narzędzia. Działa to w ten sposob że narzędzia możesz pobrać na dwa sposoby: na stałe i trzymasz je u siebie ciągle, do czasu aż nie trzeba będzie go wymienić ze względu na zużycie lub gdy odchodzisz z firmy. Druga opcja to na żeton, czyli jak potrzebujesz na kilka godzin i nie chcesz być wpisywany na stałe, bardzo wygodne rozwiązanie kiedy potrzebujesz danego narzędzia bardzo rzadko. I jaki w tym problem? Taki system działa sprawnie i nikt na to nie narzeka. Kolejna sprawa jakie rozliczanie z L4? ludzie są na zwolnieniach lekarskich po parę miesięcy i firma nie robi im kłopotów z tego powodu, wracają i pracują dalej, jeżeli ktos nie symuluje zwolnień co 2 tygodnie to nikt ci nic nie zarzuci. Czas na pracę fakt często jest go za mało, ale wtedy idziesz porozmawiać z technologiem albo przekazujesz mistrzowi że czasu jest za malo, jest kilku nowych technologów w firmie którzy jeszcze sami się tego uczą(kolejne obalenie tezy o pracy samych dziadków w firmie). Odnośnie tego jaki rodzaj pracy jest wykonywany na CNC to w ogóle jakiś bełkot, wykonuje się to na co jest zlecenie od klienta(może jesteś za młody żeby to zrozumieć). Premia zabierana za brak kasku? Co najwyżej BHPowiec lub mistrz upomną cię żebyś go zakładał w szczególności przy pracy z suwnicą. W pracy można pić? A no tak przecież w trakcie pierwszej zmiany w każdy piątek na środku hali jest grill a z kranów leje sie Johnnie Walker... Zgodzic się mogę z tym, że na stołówce kilku starszych pracowników przesadza z polityką. Dziwi mnie też to czemu nie powiedziałeś kierownikowi w twarz że jest bucem zanim zrezygnowałeś z pracy, zabrakło odwagi? jaj? Przez lata jak tu pracuję nie miałem z nim problemów, jasne są rzeczy w których można się nie zgadzać ale nigdy nie przyjdzie i cię nie obrazi, nie okaże braku szacunku. Fakt, są dwie może trzy osoby na cały wydział kilkudziesięcio osobowy które lubią sobie donieść na kogoś ale w każdej firmie są tacy ludzie, za mało przeżyłeś, za mało przepracowałeś. No i faktycznie majstrowie są akurat spoko, w przeciwieństwie do ciebie.

Tak5Nie9
Weteran
@Były pracownik

Kolego zdradziłeś na forum publicznym największą tajemnice firmy i Pana Władka nt techniki gwintowania. Gwarantuje Ci że polubownie się to nie skończy :-)

Tak12Nie1
Pan.

Każdy narzeka jak to jest źle jaka to niedogoda w firmie a i tak pracują, jak komu co nie pasi czy kierownik czy majstowie ,pensja czy ci pracownicy co niedługo na emeryturę idą to poprostu weź się zwolnij i niezawracaj (usunięte przez administratora) na twoje miejsce przyjdź inny co będzie pracował a nie szukał kwadratowych jaj.trzeba pamiętać że przychodzimy do pracy a nie na zgrupowanie towarzyskie żeby sobie pogadać czy ponazekac .

Tak1Nie2
Buc

Pozdrawiamy Pana Bartosza i życzymy sukcesów jako programista CNC.

Tak1Nie1
hajko

jaka jest atmosfera w biurach? i jak kadra kierownicza i zarząd dba o ludzi w zakładzie?

TakNie6
Biurowy
@hajko

Warunki w biurach mamy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!

Tak5Nie8
Tesla
@hajko

Liczą się układy i nic więcej dobry pracownik nie zagrzeje tu miejsca,ogólnie omijać szerokim łukiem.

Tak6Nie19
Tadek

Czy ten chłopak co tak mu świnie podkładacie na spawalni nadal pracuje bo chcemy Mu pomóc jak się z nim skontaktować. Nie może tak być żeby rzetelny pracownik był dyskryminowany i mobbingowany ,który pomógł firmie w zwolnieniu dwóch co wynosili coś tam z zakładu ,a Ci co szkodzą firmie wchodziło Im to na sucho . Jak się skontaktować z tym chłopakiem ?

Tak2Nie26
Oj oj

Frezer, wytaczarz, ogólnie CNC. Widzę że jest oferta pracy na stanowisko wytaczarz cnc. Pytanie do osób pracujących na tych stanowiskach. Czy zarobi się te 5k netto bez nadgodzin? Ewentualnie jakie są widełki płacowe? Oczywiście osoba z doświadczeniem, która pisze sobie sama program.

TakNie2
Nick
@Oj oj

Ile??? 5tys netto? Przestań palić xd

Tak2Nie4
Paulina
@Nick

Wiesz coś o zarobkach w DONAKO? To powiedz proszę, ile można tam w takim razie zarobić. Są do tego jakieś premie?

TakNie5

Czy w DONAKO S.A. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Tak1Nie11
Świnka
@Pytanie

Nie

TakNie1
Romek

Z tego co wiem to kolega ,o którym tak źle piszecie pomógł firmie w usunięciu dwóch spawaczy ,którzy wynosili ..... Poza tym nie oczerniaj kogoś jak nie wiesz kto pisze. To się nazywa pomówienie i jest karane.

Tak3Nie33
Paweł

Zastanawiam się jaka jest przyczyna, że przestaliście zamieszczać na forum opinie?

Tak1Nie3
Świnka
@Paweł

To jedna osoba, która ma problem do całego świata. Aktualnie siedzi trzeci albo i czwarty miesiąc na zwolnieniu i zapowiada, że będzie się sądził bo wszyscy są źli i się nad tą osobą znęcają.

Tak2Nie29
Woker

Mistrzunio co to na motorze się porusza myśli, że jest nie skazitelny to grubo się zdziwi, prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw.Więc to kwestia czasu gdy dopadnie go sprawiedliwość i nie tylko jego. Dobro zawsze wygrywa .Więc się ciesz póki możesz bo później nie będzie ci do śmiechu. Niedługo układy się urwą.Wszystko jest do czasu. Na spawalni jest klika,która wyląduje tam gdzie jej miejsce .... Oj będzie się działo. Myślisz,że na układy nie ma rady jest PRAWO .

TakNie29
@Woker

Kolego, proszę o szczegółowe wyjaśnię na temat powiązań mistrza kierującego motocyklem. Co masz konkretnie na myśli? Jakie układy? Czy polecenie mistrza, który prosi Cię o wykonanie pracy, jest dla Ciebie czymś dziwnym... .Proponuje zmianę pracy...., może w piaskownicy. Druga sprawa, czy Ty jesteś taki super bez winy? Sumiennie i nienagannie wykonujesz swoje obowiązki?

Tak4Nie19
Tomek
@Pracownik

Dlaczego ma kolega zmienić pracę skoro to pewnie ty należysz do tej kliki . Jak byś miał(a) czyste ręce to byś bredni nie pisał(a) .

Tak2Nie24
No I Pan Paweł

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem.

Tak4Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o DONAKO S.A. - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

DONAKO S.A.