Opinie o Agaia AS w Drammen

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Agaia AS. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Agaia AS o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Agaia AS w Drammen

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.

Witam czy w tej firmie jeszcze jest zapotrzebowanie na pracowników ? Jakie warunki w firmie ?

Były pracownik Nowy wpis

(usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) w tej firmie a jeśli się nie słuchasz to wypad. Na rządowym projekcie to taka rotacja nikt nie chce tam pracować i zaczynają się zwolnienia lekarskie no bo jak człowiek może dźwigać ciągle kostkę kamienną i układać na kolanach do tego być przez Jacka poganiany .

Tomasz Nowy wpis

Czy Agaia AS w Drammen to ta sama Agaia AS co w Lierskogen ?

Krystian Nowy wpis
@Tomasz

Tak to ta sama firma tam są typowo biura ale maja jeszcze oddział w Sandefjord.

Budowlaniec

Ludzie naprawdę uważajcie na te umowy sezonowe zgodnie z prawem norweskim nie można zatrudniać pracowników budowlanych jako sezonowych. Specjalnie kombinują żeby nie płacić postojowego i ciągłość pracy wam się nie liczy a to czasami ważne. Uwaga na tą konsultantkę polskojęzyczną bo w wielu przypadkach po przyjeździe wpisuje na umowie inną stawkę niż ta na którą się umawiacie.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Agaia AS? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Budowlaniec,ogrodnik w umowie.

Widzę że moja opinia o zarobkach została usunięta ? To dodamy ją ponownie żeby ten kto przyjdzie do tej firmy nie był zdziwiony . 220nok/h symulacja dla tej stawki . Zwykły tydzień pracy to 37.5 godziny czyli miesięcznie 150 godz chyba że będą nadgodziny 50% płatne ale skupmy się na standardowych godzinach. 220nok x 150 godziny = 33000 nok brutto Podatek w Norwegii to na początek 25% 33000 nok brutto -25% Podatku =24750 nok netto to zarobisz na czysto ale do tego trzeba liczyć utrzymanie czyli mieszkanie,jedzenie,bilety. Koszt pokoju lub kontenera to kwota około 6000 nok Na jedzenie też trzeba liczyć te 5000 nok jeśli palisz i lubisz wypić to wiadomo więcej . 24750nok netto - 6000 pokój (kontener bez internetu) = 18750 po odjęciu pokoju/kontenera. 18750nok -5000 koszty jedzenia =13750 nok na czysto. Teraz czyste pieniądze przeliczmy na złotówki . 13750nok x0.37zł=5087,5 zł czy to dużo ? PS Zapomniałem dopisać o kosztach biletów ale to już każdy we własnym zakresie.

Czy firma zatrudnia na normalną umowę czy umowy sezonowe ?

Operator

Płace minimalne i słaba atmosfera na projektach jeśli tam trafisz to tylko praca z Norwegami nie z naszymi rodakami.

Operator

Też tam trochę przepracowałem za te stawki już się nie opłaca tam pracować co to za stawka 240 nok brutto i do tego drogi wynajem to już tyle samo zostaje w Polsce. A atmosfera beznadziejna jedni uczciwie pracują a reszta ma wylane na tą pracę i się ślizgają na tych co pracują. Nie polecam tam pracować .

Pracowałem w tej firmie przez rok i to co usłyszałem utwierdziło we mnie przekonanie że Norwedzy to (usunięte przez administratora) i rasiści w jednym. Firma typowo zatrudnia osoby rekrutujące które bezwstydnie (usunięte przez administratora) własnych rodaków tylko dla chęci zysku. W trakcie rozmów rekrutacyjnych umawiają się na daną stawkę godzinową a po przyjeździe pracownika pomniejszają ją do tego za zakwaterowanie w jakimś baraku chcą żeby pracownik płacił 5500 nok . Zatrudniają pracowników budowlanych na umowy sezonowe jako ogrodników za dojazdy nie płacą . Potrafią bezczelnie podkładać do podpisania pisma po norwesku by pracownik poszedł na bezpłatny urlop samowolnie i nieświadomi podpisują . Kłamią w żywe oczy ze będą kursy językowe po czym okazuje się że nie dla pracowników tylko kierowników . Zdążają się wypadki na budowach i nie są zgłaszane tylko cicho starają się kłamstwem pracownika uspokoić po czym go zwalniają lub nie przedłużają umowy . Pani z biura wprowadza pracowników w błąd mówiąc im że polskie zwolnienia nie są akceptowane w norwegii. Problem z wypłacaniem pieniędzy wakacyjnych powinni je wypłacać z końcem umowy lecz przeciągają wypłacanie o pół roku. Nie pozdrawiam panią Beatę i jej męża Rafała zobaczycie za takie zachowanie kiedyś przyjdzie kyska na matyska.

Zostaw merytoryczną opinię o Agaia AS - Drammen

• Jak się pracuje w Agaia AS?

Zobacz opinie na temat firmy Agaia AS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Agaia AS?