Opinie o XR Wizards Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie XR Wizards Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w XR Wizards Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XR Wizards Sp. z o.o. w Warszawa

Misia Nowy wpis

Hej. Na stronie widziałam ofertę dla 3D Generalist. Napisane jest wprost, że 2 lata w branży to minimum dla kandydata. Nie ma wskazanych żadnych widełek więc zastanawiam się czy jest ktoś ma dłuższy staż to może liczyć na wyższa podstawę?

Czy nowo zatrudnione osoby w XR Wizards Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

D

Tak, umowa od pierwszego dnia pracy - bezwzględnie. Jaki to rodzaj umowy zależy od pracownika.

@D

witam, czy za zawierane umowy na okres próbny? W jaki sposób kandydat może być dodatkowo testowany? Chyba ze sama rozmowa kwalifikacyjna daje już wymierny wynik? Ciekawi mnie także czy przez pierwsze miesiące często dochodzi do rezygnacji ze współpracy?

D Nowy wpis

Jesteśmy startupem i działamy w bardzo specjalistycznym (dopiero rozwijającym się) obszarze IT, dlatego zatrudniamy zwykle zdecydowanych specjalistów na poziomie mid-senior i nie zdarza się, że ktoś do nas przychodzi „na próbę”. Na początku są zawierane umowy terminowe – zwykle na 3 miesiące. Tak, rozmowa kwalifikacyjna i zadania już pokazują kompetencje kandydata. Dodatkowych testów nie potrzebujemy, bo jest nim sama praca, a codzienne daily i komunikacja w firmie ułatwiają wdrożenie się do niej. Dotychczas mieliśmy jeden przypadek rezygnacji po 6 miesiącach i było to związane z trybem pracy zdalnej (pracujemy wyłącznie zdalnie), a nie samą specyfiką pracy.

@D

Witam, jakie problemy mogą występować w sytuacji pracy zdalnej w 100%? Zaciekawiła mnie ta wzmianka dotycząca tamtego odejścia z jej przyczyny. występują problemy techniczne?

D Nowy wpis

Po prostu nie wszyscy chcą pracować wyłącznie zdalnie. Niektórzy wolą pracować w trybie pracy hybrydowej (trochę zdalnie z domu i trochę w biurze) albo po prostu stacjonarnie. U nas jest tylko praca zdalna.

Czy wiecie coś o zadaniach rekrutacyjnych? Jestem ciekawa tego w kontekście stanowiska Remote Senior Fullstack Developer. Z oferty wiem, że rekrutacja jest zdalna. A czy jeden z etapów to jakieś zadanie i czy wymaga takie zadanie jakiegoś programu specjalistycznego? I jak tak, jak kandydat nie posiada, to firma udostępnia ten program, czy trzeba sobie samemu radzić z tym?

Dzień dobry, W przypadku tej konkretnej rekrutacji (na stanowisko seniorskie) podchodzimy do kandydatów indywidualnie. Po wstępnej weryfikacji CV oraz załączonej dokumentacji - jeśli wiedza i doświadczenie kandydata są zbieżne z naszymi potrzebami - proponujemy wykonanie zadania lub rozszerzoną rozmowę techniczną. Czasami po rozmowie technicznej jest potrzeba wykonania dodatkowego zadania, ale wyłącznie z obszaru, w którym na rozmowie zabrakło konkretów, a kandydat chce zaprezentować swoje umiejętności. Poza tym po takiej rozmowie również kandydat wie już, czy jest zainteresowany współpracą z nami. Nie mamy wtedy poczucia, że marnujemy wzajemnie czas. Podczas rekrutacji nie wymagamy instalowania przez kandydata specjalistycznych programów we własnym zakresie.

Spin

Niestety nie mogę polecić tej firmy. Zrobiłem dla nich projekt w procesie rekrutacyjnym wyceniony przez prezesa na 3 godziny a to dobry tydzień kodzenia był bo trzeba było zrobić front i backend wraz z bazą danych. Po czym praca została oceniona przez kogoś kto na co dzień nie robi w wybranych przeze mnie technologiach... Ale najgorsze i tak zrobił prezes. Nie mogłem dać konkretnej odpowiedzi czy w obecnej firmie pójdą mi na rękę i skrócą mi okres wypowiedzenia z trzech miesięcy do miesiąca. Zagadałem mojego menadżera czy jest taka opcja co ostatecznie oznaczało poinformowanie go, że zmieniam pracę. Zadzwoniłem do prezesa z informacja, że mój menadżer już wie o mojej decyzji i jeszcze tylko czekam na informację czy skróci mi okres wypowiedzenia. W tym momencie prezes poinformował mnie, że dostał nowe CV i da mi znać jak tam moja kandydatura. Do dzisiaj czekam na te informację... Na szczęście udało mi się okręcić wszystko w obecnej firmie. Bez pracy bym został. Nie polecam, wręcz przestrzegam!

@Spin

Dziękujemy za opinię. Faktycznie pierwszym etapem rekrutacji jest zaproszenie do wykonania zadania. Jednak jest to zadanie, którego wykonanie zajmuje około 3-4h i przede wszystkim jest ono możliwe do wykonania w tym czasie dla osoby posiadającej kompetencje na wymaganym przez nas poziomie. Przy czym nie oczekujemy od kandydata, że będzie ekspertem we wszystkich wymienionych technologiach. Zadanie nie jest testem, a możliwością zaprezentowania swojego podejścia do rozwiązywania problemów i kreatywności. Choć nie ma ono ściśle określonego czasu realizacji to dajemy tydzień na jego wykonanie tylko z tego względu, żeby kandydat mógł zorganizować sobie czas i wykonać je w dogodnym dla siebie momencie. Szanujemy Wasz czas. Odnosząc się zaś do okresu wypowiedzenia. Prawdą jest, że kandydaci z krótkim okresem wypowiedzenia mają większą szansę na szybkie dołączenie do zespołu, gdy szukamy pilnie osób, które mogłyby zasilić szeregi Wizardów. Nawet jednak po pomyślnym przejściu wszystkich etapów rekrutacji nie przedstawiamy żadnej oferty pracy, jeżeli nie mamy pewności, że kandydat jest gotowy do jej przyjęcia. Osobom, które obowiązuje okres wypowiedzenia, nie składamy oferty zakładającej rozpoczęcie pracy w trakcie jego trwania, a dopiero od daty po jego zakończeniu. Opisana sytuacja nie miała zatem miejsca. Nie mamy natomiast wpływu na decyzje kandydatów odnośnie informowania swoich aktualnych pracodawców o zmianie pracy bez uzyskania konkretnej, obowiązującej nowej oferty pracy. Przez ostatni rok sporo się zmieniło w samej organizacji procesu rekrutacyjnego. Otrzymujemy dużą liczbę aplikacji i z tego względu nie jesteśmy w stanie udzielać odpowiedzi na każde zgłoszenie. Niemniej jednak wstępnie weryfikujemy wszystkie przesłane CV oraz załączoną dokumentację. Jeśli wiedza, umiejętności i doświadczenie kandydata są zbieżne z naszymi wymaganiami i potrzebami, informujemy o kolejnym etapie rekrutacji. Od momentu poinformowania kandydata o pierwszym etapie rekrutacji pozostajemy w kontakcie i informujemy o jego zakończeniu również w formie pisemnej, tak by cały proces był przejrzysty i nie pozostawiał wątpliwości odnośnie naszych intencji oraz faktu, że szanujemy czas kandydatów do pracy u nas.

@XR Wizards Sp. z o.o.

Rzeczywiście zrobienie aplikacji bibliotecznej w której trzeba się logować aby dodać czytelnika, książkę i zarejestrować wypożyczenie to faktycznie zadanie na 3-4h zwłaszcza, że trzeba było zrobić backend i frontend oraz otwarte API dla niezalogowanych użytkowników. Sam prezes był zaskoczony jak mu powiedziałem jakie miałem zadanie do zrobienia. Jeszcze się przyznać do błędu nie potraficie.

@Spin

Rekrutacje z takim zadaniem prowadziliśmy ponad rok temu - na stanowisko seniorskie. Przedmiotem zadania było utworzenie zarysu prostej aplikacji bibliotecznej - prostej do wykonania dla osoby posiadającej zestaw kompetencji właściwy dla Seniora. Podkreślamy raz jeszcze, że szukaliśmy Seniora i było to określone wprost w ogłoszeniu. Dla osoby spełniającej nasze wymagania - i to w ocenie kolegów seniorów, których mamy już w składzie zespołu - zadanie nie było aż na tydzień. Kandydat jakiego szukaliśmy i zatrudniliśmy, wykonał je w kilka godzin. Szanujemy Wasz czas, nie chcemy byście poświęcali go na wykonanie zadań przekraczających Wasze możliwości, podobnie jak nie chcielibyśmy, abyście później tracili energię i radość pracując w zakresie, który nie odpowiada Waszym kompetencjom i preferencjom. Szukamy nie tylko osoby, która pasuje do nas zestawem kompetencji. Szukamy człowieka, który będzie pasował do naszego teamu, dobrze się u nas czuł, pracował z pasją i spokojem, rozwijał się. Będziemy więc konsekwentni w swoich wyborach rekrutacyjnych - dla naszego i Waszego dobra. :)

@XR Wizards Sp. z o.o.

Tak, dlatego sam prezes był zdziwiony, że zostało zadane aż takie rozbudowane zadanie..., które swoją drogą później sprawdzał programista niemający wiedzy z JavaScript'a. Coś tam kiedyś robił w PHP... I nie mówcie mi o szacunku, bo ja nadal czekam na obiecany telefon od prezesa, który zwyczajnie mnie olał, jak sobie znalazł innego kandydata.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie XR Wizards Sp. z o.o.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do XR Wizards Sp. z o.o.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Full Stack Developer?

Przykurcz

Trochę popracowałem w xr wizards. Plusy. -Ciekawy projekt -Placa nie najgorzej. Minusy. -Organizacja pracy. -Słaba komunikacja . -Nadgodziny na porządku dziennym. -Slabe zarządzanie zespołem. -Pomysł ciekawy ,ale wątpię że dadzą radę z takim zarządzaniem. -Bardzo długie daily. Pomimo wszystkich uwag to nadal polecam, fajni ludzie, osoby zarządzające też jest ludzie pomimo swoich wad (w mojej opinii to komplement), opinia ta jest już stara bo pracowałem tam jakiś czas temu mogło się tam pozmieniać i nie pracowałem za długo . To miejsce to małe studio, trochę inne podejście do pracy. Polecam z uwagami. Na fajną atmosferę ,przyjazne traktowanie ,fajnych ludzi , ciekawy projekt. Jak nie miał bym co robić to pewnie bym mógł tam wrócić. W ostateczności . To moja opinia mam nadzieję że nie uraziłem nikogo ,to moja subiektywna opinia.

@Przykurcz

Dziękujemy za rzeczową opinię. Daily faktycznie trwa około godziny. W warunkach pracy zdalnej to dobry moment, żeby omówić rzeczy wymagające obejrzenia albo narysowania w VR. Także nie walczymy jakoś przesadnie o skrócenie tego spotkania. Przez ostatni rok sporo się zmieniło zarówno w procesie wytwórczym jak i w samej organizacji. I wciąż się zmienia. Celem są usprawnienia, które na bieżąco wdrażamy. W kwestii nadgodzin - to prawda, że się zdarzały, ale nigdy nie były obowiązkowe, wynikały z dobrej woli zespołu i zaangażowania i były rozliczane w wypłacie lub czasie wolnym do odbioru. Same nadgodziny teraz na pewno nie są na porządku dziennym, staramy się ich unikać i nawet jeśli są, to nigdy nie ma na nie presji. Za to na porządku dziennym jest elastyczny czas pracy. :) Co do komunikacji i zarządzania - to są kwestie subiektywne i każdy ma swoje spojrzenie. Na pewno unikamy zarządzania dyrektywnego i chcemy dać każdemu członkowi teamu możliwość wpływania na to jak działamy i jakie podejmujemy decyzje. Staramy się otaczać wartościowymi ludźmi, być jak najlepszym miejscem do pracy i jest nam bardzo nam miło, że to potwierdzasz polecając XR Wizards.

Przykurcz2
@Przykurcz

@Pracodawca Tak zgadzam się i dla sprostowania jak bym nie znalazł innej pracy to pewnie bym dalej z wami współpracował . Podkreśla jeszcze raz, polecam z uwagami , tak jak każda firma ma wady i zalety w tej firmie pomimo nie wymienionych wszystkich zalet to polecam. I tak jak widziałem wyżej w komentarzach to dobre miejsce dla rozwoju. ????

trustBirt

Pracowałem w XR Wizards przez rok jako programista-praktykant i bardzo pozytywnie oceniam tego pracodawcę. Ciekawe miejsce - wszyscy pracują zdalnie, z różnych miejsc Polski, ale nie ma żadnych problemów z integracją i nie ma poczucia osamotnienia. Team jest bardzo zgrany i współpracujący. Pewnie dużą zasługą jest to, że codzienne spotkania stand-up odbywają się zawsze w metaverse, który jest jednocześnie produktem firmy. Plusy: + Elastyczne godziny pracy, core hours 10:00-15:00 + Jeśli trzeba coś załatwić - szefostwo jest wyrozumiałe, idzie się dogadać na odrabianki po godzinach gdy żal Ci urlopu + Fajny sprzęt (porządny laptop, gogle VR) + Szef zaangażowany i normalny, można z nim pogadać, słucha i jest otwarty na sugestie (niektóre są faktycznie wdrażane) + Bardzo fajny zespół, nastawiony na współpracę i wspieranie + Jasno przedstawiane cele i zadania, masz pełną świadomość do czego służy twoja praca + Duża otwartość szefostwa i informowanie o planach firmy + Codzienny standup w metaverse + Nie ma niezdrowych sytuacji, stresu i napięcia, problemy się rozwiązuje, nie szuka winnych + Szef może nie jest programistą, ale widać, że jest bardzo techniczny i ma doskonałą znajomość zagadnień, nad którymi pracujemy + Otwartość na krytykę w zespole i wyrażanie opinii kulturalnie, ale wprost + W trakcie pracy u Wizardów bardzo dużo się nauczyłem + Faktyczny wpływ developerów na obierane kierunki rozwoju, przeglądy kodu Minusy: - Miało nie być crunch'y, a dwa razy się zdarzyło. Wprawdzie wiedzieliśmy z czego to wynika i rozumieliśmy, a potem można było odebrać wolne, ale jednak... - Czasami zadania zbyt ogólnikowo opisane w Jira i trzeba samodzielnie rozwinąć opis i dookreślić co jest do wykonania, żeby nie zrobić czegoś innego niż oczekiwane - Juniorzy dostają od razu zadania do wykonania, nie super trudne, ale też nie z kategorii łatwych, na pewno coraz trudniejsze. Przydałoby się, żeby chociaż przez jakiś czas mieć możliwość poprzyglądania się pracy bardziej doświadczonych developerów. - Nieregularne i zbyt rzadkie retro - Brak możliwości spotkania się w biurze, to jest 100% zdalna praca (choć metaverse naprawdę robi robotę) - Są momenty, że backlog zadań jest zaplanowany na tygodnie do przodu, zadania przechodzą na kolejne sprinty i masz poczucie, że nigdy się nie skończą - Zbyt wolno przybywa nowych osób, a są potrzebne - Brak benefitów typu multisport Podsumowując: z zamkniętymi oczami polecam pracę w tej firmie. Juniorowi może być na początku trudno, ale potem jest duża satysfakcja jak umiesz coraz więcej i na pewno warto korzystać z gotowości zespołu do pomocy. Mid i senior developerzy mają bardzo dużą swobodę, przeglądy kodu, narady architektoniczne. Jeśli nie chcesz stać w miejscu i chcesz mieć szansę na ciągły rozwój to XR Wizards są zdecydowanie dobrym wyborem. Jeśli chcesz mieć spokój i sobie powolnie dłubać - to nie miejsce dla Ciebie. No i sama platforma Mazer - udział w tworzeniu metaverse to jest coś dużego.

Izabela
@trustBirt

Dzięki za tak treściwą opinię. :) Fajnie, że dało radę podzielić warunki na plusy i minusy. Teraz zastanawiają mnie te negatywne aspekty a raczej bieżąca sytuacka w firmie, która może odnośnie nich panować. Czy po prawie roku coś w tym zakresie się zmieniło? Ktoś kto jest na bieżąco się odniesie? Co z poziomem trudności odnośnie zadań dla Juniorów, można liczyć na wsparcie jeśli ma się przy tym jakieś problemy?

XYZ
@trustBirt

Hej, dzięki za opinię, bo sama się przymierzam do aplikacji. Mówisz, że juniorzy mają czasem ciężko pod względem zadań, a mnie interesuje czy inwestują w takie osoby z mniejszym doświadczeniem też? Chodzi mi o szkolenia przede wszystkim. Aha no i co do pracy zdalnej, mi to akurat pasi, ale fajnie jednak byłoby poznać ludzi. Organizują jakiekolwiek integracje? I czy kasa była satysfakcjonująca?

@Izabela

Dziękujemy za zainteresowanie. Juniorzy są pełnoprawnymi członkami zespołu i na pewno mogą liczyć na wsparcie przy każdym problemie. Niestety, aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska juniorskie.

@XYZ

Dziękujemy za zainteresowanie. Potrzeby szkoleniowe to kwestie do dopasowania indywidualnie. Czasami wybieramy zadanie-wyzwanie realizowane ze wsparciem bardziej doświadczonego kolegi, czasami faktycznie kurs. Organizujemy też spotkania integracyjne. Niestety, aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska juniorskie.

@trustBirt

Bardzo dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że praca z nami była dobrym doświadczeniem.

Zostaw merytoryczną opinię o XR Wizards Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w XR Wizards Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy XR Wizards Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

XR Wizards Sp. z o.o.