Besenflitzer GmbH

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Besenflitzer GmbH

Pracownik firmy - Firma

29.06.2023 12:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Besenflitzer GmbHikona wywiad

Firma Besenflitzer zajmuje się sprzątaniem mieszkań wakacyjnych na wyspach Morza Północnego (Langeoog, Spiekeroog, Norderney, Borkum) oraz na wybrzeżu (Schillig oraz Bensersiel). Oprócz mieszkań, nasza firma obsługuje również bardzo dużo innych obiektów, takich jak baseny, szkoły, dworce i porty, kliniki, centra SPA, hotele itp. W każdym z regionów utrzymujemy bardzo wysoki standard sprzątania - bez znaczenia, jakiego obiektu ono dotyczy. Wszystko musi być wykonane perfekcyjnie! W sezonie liczba pracowników, we wszystkich regionach łącznie, obejmuje średnio 70-80 osób.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Besenflitzer GmbHikona wywiad

Firma powstała w 2011 roku, na malowniczej wyspie Langeoog. Pierwsi właściciele firmy posiadali podobne mieszkania wakacyjne i wpadli na pomysł, aby założyć firmę, która będzie zajmowała się sprzątaniem takich pomieszczeń.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Besenflitzer GmbHikona wywiad

Wybrzeże Morza Północnego to region o ogromnym potencjale turystycznym. Oprócz naszej firmy, działa tam również kilka innych o podobnej specyfice. Nasza praca w pewnym stopniu różni się od typowego housekeeping w hotelu. W mieszkaniach sprzątamy wszystko - łazienki, kuchnie, ścielimy łóżka itp. - oczywiście w najwyższym standardzie. Utrzymujemy czystość w wielu różnych miejscach, gdzie klienci mają bardzo specyficzne wymagania, do których musimy się dostosować. Są to wymagania dotyczące kwalifikacji czy znajomości języka. Nie możemy powiedzieć, że jesteśmy we wszystkim najlepsi - choć naturalnie chcielibyśmy - ponieważ w tej branży każda z firm w czymś się specjalizuje. To klienci wybierają, z kim chcą współpracować. Dla nas bardzo ważnymi aspektami są reputacja, jakość i zadowolenie po stronie klienta. Dzięki temu, z roku na rok, cieszymy się rosnącym zaufaniem klientów, którzy chętniej nas wybierają i powierzają coraz ciekawsze zlecenia.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Besenflitzer GmbHikona wywiad

Fundamentem naszej firmy są pracownicy fizyczni. To oni mierzą się z najbardziej wymagającymi zadaniami i muszą zadbać o to, żeby goście czuli się podczas wakacji jak w domu, a klienci korzystający z naszych usług mogli spać spokojnie. Bez tych pracowników nie byłoby pozostałych osób w firmie. Ten dział to 90 % wszystkich zatrudnionych - w sezonie liczy około 80 osób, poza sezonem liczba ta spada do około 30. Każdy z regionów i każdy zespół na wyspie, ma swojego określonego Lidera, który jest odpowiedzialny za kontrolę jakości pracy, pomoc pracownikom i opiekę nad zespołem. Zapleczem całej firmy jest Back Office, które pracuje w pełni zdalnie. Osoby zatrudnione w tym dziale mieszkają zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Część z nich jest odpowiedzialna za kontakt z klientem oraz codzienną kontrolę nad tym, co dzieje się w poszczególnych regionach. Inni odpowiedzialni są za planowanie pracy w regionach, a jeszcze inni za pozyskiwanie pracowników i organizację.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Besenflitzer GmbHikona wywiad

Rekrutacja w naszej firmie jest całkowicie zdalna. Odpowiedzialne za nią są dwie osoby, które przeprowadzają rozmowy z potencjalnymi kandydatami.

Na co zwracacie Państwo szczególną uwagę podczas rekrutacji?

Besenflitzer GmbHikona wywiad

Przede wszystkim na umiejętność jazdy na rowerze. Być może brzmi to zabawnie, ale to bardzo ważna kwestia. Dlaczego? Na wyspach poruszamy się na rowerach, dlatego każdy kandydat powinien mieć tę umiejętność. Zdarzyło się już kilkukrotnie, że - już po przejeździe - ktoś przyznawał się do braku tej umiejętności i ten problem był niestety nie do przeskoczenia. Nie wymagamy natomiast specjalnego doświadczenia czy znajomości języków obcych - chyba że poszukujemy pracowników dla konkretnego klienta, gdzie oczekuje się np. znajomości angielskiego czy niemieckiego. Każdy pracownik musi mieć chęci do pracy oraz być zaangażowany, rzetelny i odpowiedzialny. Gdy dany kandydat zostanie zaakceptowany przez kierownika działu HR, otrzymuje od nas formularz oraz wytyczne dotyczące tego, gdzie i kiedy należy się pojawić. Dokumentacja pracownika przygotowywana jest jeszcze przed wyjazdem - kandydaci odsyłają nam podpisane dokumenty. Jesteśmy w stałym kontakcie z pracownikiem i podczas jego podróży, dbamy o wszelkie rezerwacje i staramy się, aby dotarł do nas bezpiecznie i bez zbędnych problemów.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Besenflitzer GmbHikona wywiad

Nowo zatrudniony pracownik odbywa szkolenie z innymi pracownikami, którzy pracują z nami już od dłuższego czasu. Takie szkolenie trwa średnio 2-3 tygodnie. W tym czasie nowi pracownicy uczą się wszystkich zasad oraz metod pracy, i poznają, jak funkcjonuje nasz system. Za okres szkolenia pracownicy otrzymują standardowe wynagrodzenie, a po tym czasie planujemy dla nich samodzielną pracę. Oczywiście nie oznacza to, że tacy pracownicy pozostawieni się bez pomocy - zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, mogą liczyć na wsparcie ze strony Lidera.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Besenflitzer GmbHikona wywiad

Każdy pracownik jest indywidualnością, dlatego obserwujemy pracę każdego z naszych pracowników. Gdy stwierdzamy, że ktoś jest w czymś szczególnie dobry lub podejrzewamy, że na innym stanowisku sprawdziłby się lepiej, proponujemy zmianę. Jeśli dzięki temu pracownik może się czuć swobodniej, a jego praca będzie dawać mu większą satysfakcję, to zdecydowanie warto. Dbamy także o wynagrodzenie, które rośnie wraz ze stażem pracy. Oferujemy również kursy doszkalające, które odbywają się 1-2 razy w roku, poza sezonem.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Besenflitzer GmbHikona wywiad

Jeszcze kilka lat temu naszym pomysłem było zwiększenie liczby regionów czy otwieranie oddziałów w innych krajach, np. na Majorce. Obecnie jednak postawiliśmy na inny cel. Chcemy skupić się na tych regionach, w których już działamy, rozwijać jakość naszych usług i zwiększać zadowolenie pracowników, a w przyszłości, być może, rozszerzyć działalność o inne miasta wybrzeża.

Milena Nowy wpis

A co jeśli z językami słabo ?

Nowy wpis

@Milena

Jak wspomniałam poniżej. Nie wymagamy od pracowników znajomości języków obcych.

Nowy wpis

Ponieważ komentarze pisane są przez jedną i tą samą, rozgoryczoną i niekompetentną osobę, która nie widzi za ani kszty swojej winy i próbuje oczerniać naszą firmę pisząc kłamstwa wyssane z palca.

pracownik Nowy wpis
@Besenflitzer GmbH

Ciekawa argumentacja a długi firma w dalszym ciągu nie spłaca nawet nie odpisuje na wezwania do zapłaty wysyłane przez prawnika czekamy na nakaz zapłaty I ciekawe co wówczas powie firma Besenflitzer

Milena

Jaki język jest obowiązkowy?

@Milena

Witam, Nie wymagamy biegłej znajomości ani angielskiego ani niemieckiego. Jeśli zna Pani któryś z nich na pewno będzie on pomocny w życiu codziennym i dla nas w przydzieleniu Pani do wymagającego klienta. Pozdrawiam, Paula Tarasek

Czy Besenflitzer GmbH oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Każdy z naszych pracowników otrzymuje od nas niemiecką umowę o pracę, w pełni opodatkowaną, itp, na okres 6 miesięcy z możliwością przedłużenia. Również przyszłościowo jest możliwość otrzymania umowy na stałę.

Slawek

Co to za przepychanki,ja tu nie pracuje,jeśli ktoś podchodzi uczciwie do pracy to będzie zadowolony on i pracodawcą,a jak ktoś myśli że pojedzie sobie na wakacje(platne)to napewno będzie wieszał psy na szefie itp.Jak tam pojadę to zobaczę i obiecuje ze wtedy napisze swoje zdanie

@Slawek

Dziękujemy za opinię.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Besenflitzer GmbH spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

To co wyprawia firma Besenflitzer to skandal tam jest bałagan taki że świat nie widział ludzie piszący mówią prawdę to się dzieje naprawdę ci ludzie powinni odpowiadać za to ludzie proszę uważać odradzam jechać tam

I faktycznie szef się w ogóle nie interesuje pracownikami ufa brygadzisce a ona wyprawia co chce nie ma kontroli nad tym wszystkim

I jeszcze jedno gdyby pracownik miał kontakt z szefem i na odwrót a nie tylko kontakt z brygadistka która nota bene strasznie kłamie mogło by być zupełnie inaczej ale niestety tak nie jest chyba że !!!! Jest przyzwolenie szefa firmy na to wszystko jedno jest pewne ludzie ostrzegam przed tą firmą

Zapomniano dodać że mieszkania tam to lokum bez ogrzewania ponieważ szwankuje wyłączane z pewnością jest a opłaty pobierane są co miesiąc niemało bo 220 euro a jeżeli chodzi o rowery na dojazd do pracy to totalne złomy nie nadające się do użytku cóż więcej można pisać tragedia

Langeoog

A pieniądze to firma wyplaca czy nie wypłaca ktoś odpowie na to pytanie ?

@Langeoog

Szanowny Panie "Marku", "Dawidzie", "Jarku", "Jurku", "Były Pracowniku", "Pracowniku", "Langeoog" - Szanowny Panie Piotrze M.K. 1. Jak już wspomnieliśmy wcześniej - zostaje się zwolnionym z jakiegoś powodu. Jak na przykład: niestawianie się do pracy, notoryczne spóźnianie się do pracy, niereagowanie na upomnienia związane z tym, itp. 2. W większości firm jest taka zasada, że szef/właściciel ma mało kontaktu ze wszystkimi pracownikami. Ma do tego osoby odpowiedzialne. 3. Usterki w mieszkaniach się zdarzają. 4. Pieniądze są zawsze na czas. Jest to nasz ostatni komentarz na Pańskie "uwagi". Moglibyśmy również wiele rzeczy o Panu powiedzieć i nie tylko my - wiele osób z wyspy Langeoog. Jest Pan osobą, której wszystko jak widać przeszkadza i choćby Pan dostał górę złota - i tak będzie źle ;) Życzymy powodzenia!

Langeoog
@Langeoog

Proszę Pani Proszę jasniej się wypowiadać o waszej firmie już tak głośno jest ze nawet Pani sobie niewyobraza więc proszę nie kłamać o jakiś zwolnieniach nieobecności w pracy bo płytkie jest Proszę pisać prawdę o tym co wyprawia Pani z mamą swoją tam ludzie się zmieniają jak na taśmie w fabryce i co niby wszyscy ludzie zle pracują chyba nie to wy tak ludzi traktujecie osoby pracujące nie bez powodów piszą te komentarze a w kółko piszecie to samo Odradzam pracy w tej firmie

@Langeoog

Komentarze są pisane przez jedną i tą samą osobę, więc nie wiem „jakie osoby”. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia!

@Langeoog

Jak wygląda rekrutacja w tej firmiei jakie są warunki ktoś odpowie

Totalna (usunięte przez administratora) proszę uważać na tą firmę brak profesjonalizmu brak kontaktu z szefem on w ogóle nie ma pojęcia co tam się dzieje po dwóch tygodniach wyrzucają pracownika na bruk bez wypłaty ludzie proszę uważać zanim tam pojedziecie są bezkarni

@Marek

Witaj Marek! Dziękujemy za opinię. Dokładnie weryfikując nasz system i zatrudnione przez nas osoby (przynajmniej w zeszłym roku), nie odnotowaliśmy żadnej osoby o imieniu "Marek", więc może przedstawi się "Pan" poprawnie ;) W celach wyjaśnienia. 1. Szef jest szefem. Szef od spraw pracowniczych ma koordynatorów na poszczególnych regionach. Nie musi odbierać telefonu od każdego pracownika (bo coś mu się nie podoba); 2. Nie zwalniamy pracownika "za nic". Skoro został "Pan" zwolniony po dwóch tygodnia, to na pewno z jakiegoś powodu; 3. Nie wyrzucamy ludzi na ulicę; 4. Każdy pracownik otrzymuje swoje wynagrodzenie. Każdego 15go miesiąca. Nawet, jeśli zostaje zwolniony/sam się zwalnia. Nie są robione ekstra przelewy "dla was". Chyba, że ma się coś na sumieniu ;) Bądź fair wobec pracodawcy i współpracowników a inni będą fair wobec ciebie. Życzymy "Panu" samych sukcesów w przyszłości. Pozdrawiamy, Team Besenflitzer.

@Besenflitzer GmbH

Dlaczego tak kłamiecie macie państwo krótka pamięć jak traktujecie ludzi piszę Pani nieprawdę zrozumiałe dlaczego tak postępujecie bo poprostu chcecie ludzi do pracy ale ażeby mieć ludzi to trzeba ich należycie traktować a nie mówić nieprawdę podczas rekrutacji

@Marek

Witam, Nie mamy podstaw do tego, aby kłamać. A jak narazie Pan nie przedstawił żadnych argumentów. Są to tylko oskarżenia, które ludzie bardzo łatwo rzucają w internecie. Proszę zatem powiedzieć co było niezgodne w trakcie pracy z tym, co usłyszał/przeczytał Pan w trakcie rekrutacji? W jakim okresie był Pan zatrudniony? Jak niby firma Pana potraktowała i z jakiego powodu? Chętnie to z Panem wyjaśnię. Ale jak już wspomniałam w odpowiedzi wcześnie. W naszej firmie nie odnotowaliśmy zatrudnienia "Marka" więc trudno nam stwierdzić z kim mamy przyjemność. Pozdrawiam.

Dlaczego nie ma opinii pracowników na temat miejsca pracy itd.?

@Kandydat

Ponieważ nasze konto w portalu gowork.pl zostało założone stosunkowo niedawno. Pozdrawiam

Dzień dobry aplikowałem do tej firmy jako pracownik pralni, jak długo się czeka na kontakt?

@Piotr

Witam. Najpóźniej w ciągu 2-3 dni roboczych powinien się z Panem skontaktować dział rekrutacji.

Czy uważasz, że w przedsiębiorstwie Besenflitzer GmbH w mieście Langeoog można się rozwijać i zdobywać doświadczenia? Opisz swoje doświadczenia związane z tą firmą.

Zostaw merytoryczną opinię o Besenflitzer GmbH - Langeoog

• Jak się pracuje w Besenflitzer GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Besenflitzer GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Besenflitzer GmbH?

Besenflitzer GmbH