Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jolanta Kęsicka

Pracownik firmy - Właścicielka firmy

30.10.2023 12:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Zajmujemy się usługami BHP dla przedsiębiorstw (doradztwem, nadzorem, prowadzeniem szkoleń). Oferujemy również wsparcie dla osób chcących pozyskać środki na założenie działalności gospodarczej lub jej rozwinięcie oraz szkolenia z zakresu pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania. To nie koniec naszych działań, ponieważ świadczymy też usługi w ramach Agencji Pracy Tymczasowej.

W jakich miastach Państwo działacie?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Działamy na terenie powiatu płockiego oraz w Ostrołęce.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Moje początkowe doświadczenia zawodowe w zakładach produkcyjnych najpierw jako pracownika fizycznego a potem kierującego pracownikami pokazały mi jak istotne są sprawy związane z BHP. Miałam przyjemność doświadczyć wysokiego poziomu BHP w dwóch pierwszych firmach, z którymi współpracowałam. Dzięki temu w kolejnych miejscach pracy widziałam pewne niedociągnięcia w tym obszarze i w wieku dwudziestu czterech lat zapragnęłam w przyszłości pomagać firmom w usprawnieniu poziomu bezpieczeństwa i higieny pracy. Pierwszym krokiem ku pracy marzeń były studia na kierunku Zarządzanie, z następujących specjalności: BHP i Zarządzanie projektem. W roku 2021 założyłam firmę Mobilne Usługi Doradcze. Moją misją jest podnoszenie poziomu BHP w firmach, które obsługujemy oraz pomaganie organizacjom pozarządowym, przedsiębiorcom i zwykłym ludziom w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Główne profile działalności firmy to szeroko rozumiana obsługa BHP, pisanie wniosków o dotacje, tworzenie biznesplanów oraz outsourcing pracowniczy. Lwia część mojego doświadczenia zawodowego ukierunkowana była na rozwój Agencji Pracy Tymczasowych, w których miałam okazję pracować. Zapragnęłam wykorzystać zdobyte doświadczenie i umiejętności, stąd pomysł na rozwój działalności w tym kierunku. Ważnym elementem powodzenia w prowadzeniu Agencji Pracy Tymczasowej było dla mnie posiadanie odpowiedniej płynności finansowej. Wychodzę z założenia, że obowiązkiem pracownika jest wykonywać swoją pracę jak najlepiej, a rolą pracodawcy jest zawsze terminowe wypłacanie wynagrodzenia.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Usługi z zakresu BHP świadczymy przede wszystkim w branży budowlanej, natomiast przekrój kontrahentów jest szeroki. Mamy klientów z branży sanitarnej, termoizolacyjnej, konstrukcyjnej, rusztowaniowej, elektrycznej, itp. Zapotrzebowanie na pracowników służby BHP oraz pracowników Agencji Pracy Tymczasowej jest bardzo duże. Zauważam, że na rynku pojawia się sporo firm i powstaje mnóstwo działalności gospodarczych, świadczących pracę na podstawie umów B2B. W odpowiedzi na wzrost konkurencji wykonujemy nasze usługi z najwyższą starannością oraz dbamy o nieustanny rozwój i aktualizację wiedzy.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Struktura firmy nie jest rozbudowana. Posiadamy następujące działy: BHP, Administracji, Doradztwa oraz Agencji Pracy Tymczasowej. Łącznie zatrudniam na ten moment dziewiętnastu pracowników. Wiodącym działem w przedsiębiorstwie jest pion BHP, który ciągle się rozwija. To do tego działu najczęściej rekrutujemy nowych pracowników. W mieście Płock jest bardzo dużo inwestycji oraz firm je realizujących, stąd mamy wysokie zapotrzebowanie na usługi BHP. Drugi najważniejszy dział w firmie to Agencja Pracy Tymczasowej. Do głównych zadań pracowników tego sektora należy świadczenie usług zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Inne przykładowe obowiązki to działania w zakresie rekrutacji pracowników tymczasowych oraz specjalistów zatrudnianych na stałe, konsulting w celu usprawnienia mechanizmów organizacji pracy firm oraz kształtowanie ścieżek zawodowych osób już zatrudnionych. Warto również wspomnieć o Dziale Administracji, który systematycznie powiększa się, dzięki rozwojowi wcześniej wymienionych działów.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

W niedalekiej przyszłości planujemy zwiększyć Dział BHP. U przyszłych kandydatów przede wszystkim zależy nam na wykształceniu kierunkowym. Mile widziane jest doświadczenie wymagane na danym stanowisku oraz znajomość języków obcych. Do naszej Agencji Pracy Tymczasowej cały czas poszukujemy pracowników budowlanych i spawaczy. Dział ten rozwija się dynamicznie. Braki personalne u naszych kontrahentów powodują, że w firmie nie ma mowy o nudzie.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Mamy dość duże zapotrzebowanie na pracowników służby BHP oraz pracowników Agencji Pracy Tymczasowej. Rekrutujemy przede wszystkim stacjonarnie. Pierwszy etap rekrutacji to weryfikacja CV. Drugi etap to rozmowa rekrutacyjna i ostateczna decyzja o ewentualnej współpracy.

Jakie kompetencje są przez Państwo najbardziej pożądane u kandydatów, starających się o pracę?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Najbardziej pożądane kompetencje dla pracownika służby BHP to znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym oraz umiejętność poruszania się w gąszczu procedur i przepisów BHP. Taka osoba musi też mieć ukończone kierunkowe wykształcenie. Natomiast idealny kandydat do prac fizycznych rekrutujący się przez naszą Agencję Pracy Tymczasowej powinien posiadać odpowiednie kompetencje, adekwatne do danego stanowiska. Z reguły w każdym ogłoszeniu piszemy szczegółowo o naszych oczekiwaniach. Najważniejsze jednak są dla nas determinacja i chęć do pracy. Osoby posiadające te cechy mogą liczyć na niewielkie odstępstwo od oczekiwań.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Podczas pierwszych dwóch dni pracy odbywają się szkolenia BHP oraz stanowiskowe. Nowy członek załogi jest powoli wdrażany w zakres obowiązków. Dodatkowo pracownikowi służb BHP zostaje przydzielony opiekun o dłuższym stażu pracy, który wspiera go i pomaga w nabieraniu doświadczenia. Kiedy pracownik już się usamodzielni, to otrzymuje firmę do kompleksowej obsługi BHP. Jeżeli widzimy potencjał u nowej osoby, to proces wdrożenia trwa krótko.

A jak wygląda kwestia wdrożenia pracowników zatrudnionych z ramienia Agencji Pracy Tymczasowej?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Taki pracownik również odbywa u nas szkolenie BHP. Pozostały proces adaptacyjny przebiega już bezpośrednio u nowego pracodawcy, a my sprawujemy nadzór nad warunkami pracy oddelegowanego pracownika i dbamy o jak najlepszy przebieg współpracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Pracownicy systematycznie uczestniczą w szkoleniach i kursach, które podnoszą ich wiedzę oraz kompetencje zawodowe. Wspieramy ich merytorycznie oraz pomagamy w rozwiązywaniu bieżących problemów. Pozyskujemy środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na wszelkiego rodzaju szkolenia, adekwatne do wykonywanych obowiązków. Moim zdaniem wykwalifikowana kadra pracownicza to klucz do sukcesu firmy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Jolanta Kęsickaikona wywiad

Planujemy zwiększenie zatrudnienia we wszystkich działach naszej firmy oraz poszerzenie zakresu oferty Agencji Pracy Tymczasowej o nowe stanowiska. Zależy mi na stabilności firmy i zadowolonych klientach, którzy będą chcieli do nas wracać czy polecać nas dalej. Planuję również wzmocnienie Działu Doradztwa i zwiększenie liczby klientów korzystających z pomocy w pisaniu wniosków dotacyjnych, dzięki czemu więcej firm i osób indywidualnych skorzysta z możliwości zewnętrznego finansowania swoich przedsięwzięć.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Czy firma Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka dla potencjalnych kandydatów? Na Lento.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Specjalista Ds. BHP.

Była pracownica Nowy wpis

Najniższa krajowa o ile dostaniesz umowę o prace, bo niektórzy to moją zlecenia> Dużo osób bo 3 miesiącach obchodzi

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka na Specjalista Ds. BHP? 7 sierpnia ogłoszenie na Lento.pl.

@Pracodawca

W przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę wynagrodzenie jest wypłacane zgodnie z KP do 10 go dnia następnego miesiąca. W przypadku umowy B2B zgodnie z wystawioną fakturą.

Jolanta Kęsicka Nowy wpis

Dzień dobry. Wynagrodzenie jest wypłacane zgodnie z KP. Nawet jeżeli współpraca opiera się na podstawie umowy B2B to wynagrodzenie jest wypłacana 10go następnego miesiąca.

Jolanta Kęsicka

Szanowna Pani. Nie bez powodu została Pani zwolniona dyscyplinarnie po niespełna dwóch miesiącach pracy. Pani przewinienia to: - odmowa wykonywania poleceń przełożonych zgodnych z zakresem obowiązków, - notoryczne spóźnianie się do pracy - bezpodstawne zarzutu wobec wszystkich współpracowników nie widząc przy tym swoich "niedociągnięć, - rażący!!! brak dbałości o powierzone mienie pracodawcy, - brak organizacji pracy własnej, - brak wywiązywania się z obowiązków służbowych, - brak poszanowania pracy innych współpracowników, - robienie prywatnych zakupów podczas godzin pracy to pokazuje jakim zaangażowaniem wykazała się Pani podczas współpracy. Podczas rozmowy rekrutacyjnej zostały przedstawione Pani warunki współpracy, obowiązki oraz odpowiedzialności a do czego nie miała Pani żadnych zastrzeżeń podpisując umowę o współpracy. Proszę nie pisać głupot, bo takie pomówienia mogą mieć swój kres przed Sądem. Tak na marginesie to współczuję Pani przyszłym pracodawcom. Z poważaniem Jolanta Kęsicka

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Monter Konstrukcji Stalowych.
Kim Dzong Kęsicka

Mobilne Usługi Doradcze J.K. to firma bardzo dobrze oddająca swoją nazwę wyjaśniam: Twoje miejsce pracy to biuro mobilne samochód taki jaki posiadasz nie posiadasz to twoja sprawa i przemieszczasz się pomiędzy budowami w inny sposób zapewniony przez samego siebie – Pracodawca ci tu nie pomoże. Bardzo nowoczesne podejście do przerw, wyżywienia i pracy. Przerwę odbywasz w tym samym pomieszczeniu, co i pracujesz, czyli twój własny samochód. Będąc uczciwym trzeba wspomnieć, że masz prawo do zmiany odzieży w kontenerze, ale nie w kontenerze, który zapewnia ci szefowa tylko u jakiś innej firmy nie zawsze jest to ten sam kontener i nie zawsze z pracownikami twojej płci. O zwrocie kosztów dojazdu od klienta do klienta możesz zapomnieć, bo to też twoja sprawa jak tam się dostaniesz. Masz potrzebę fizjologiczną nowoczesna firma z nowoczesnymi warunkami pracy ci to zapewnia. Jeżeli w czasie pracy masz konieczność skorzystania z WC to masz możliwość iść dosłownie w krzaki lub możesz iść/jechać na stacje paliw. Oczywiście stracony czas na tą podróż jest odcinany od twoich nadgodzin, o których zaraz napisze, bo to też ciekawa sprawa W firmie panuje taka zasada dostajesz dwie wypłaty najniższa krajowa na konto i czasami nadgodziny o ile Pani Właściciel nie stwierdzi, że ci się to nie należy, bo w końcu była przerwa 15min na jedzenie w aucie lub na stacji, którą trzeba odpracować to znaczy pracujesz 30 nadgodzin a masz zapłacone za 10, bo reszta jest nie uznana. NG to pieniądze z najniższej krajowej i nie masz prawa do 50% lub 100% o tym możesz pomarzyć. (usunięte przez administratora)w dzień i w nocy telefony po pracy oczywiście trzeba odebrać choć telefonu służbowego nie dostaniesz. Internet w Twoim biurze na kołach też jest z twojego prywatnego telefonu. (usunięte przez administratora) Atmosfera w firmie ciężko stwierdzić trzeba to podzielić na dwie podkategorie 1. współpracownicy, którzy zazwyczaj pracuje w tej firmie są zatrudnieni 3 do max 6 miesięcy. Z czego to wynika? - z bardzo niskiego wynagrodzenia, - (usunięte przez administratora) -(usunięte przez administratora) awantur i warunków pracy, (usunięte przez administratora) 2.(usunięte przez administratora) - z szalonych i niezrozumiałych decyzji Pani J. - awantur lub OPR od Pani Jolanty za np. nie przygotowane na czas dokumenty, z którymi miało się do czynienia po raz pierwszy w życiu i nie otrzymało się żadnego wsparcia. W sumie kategoria na temat odcinanie wynagrodzenia to zasługuje na osobny wpis.

Czy Spawacz w firmie Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka można zmienić po czasie na inny?

Zostaw merytoryczną opinię o Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka - Płock

• Jak się pracuje w Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka?

Zobacz opinie na temat firmy Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka?

Mobilne Usługi Doradcze Jolanta Kęsicka