Mentzen Sp. z o.o.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Mentzen Sp. z o.o.

Administrator Nowy wpis

Mentzen Sp. z o.o. chce zatrudnić na stanowisko Radca Prawny kogoś z doświadczeniem. Czy zarobki takie jak 8100 PLN będą osiągalne?

Współpracownik Nowy wpis

Tak, zdecydowanie. Z doświadczeniem można nawet liczyć na więcej.

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Kancelaria Mentzen S.K.A.? Pojawiło się ogłoszenie na GoWork.pl 23 maja

inny Nowy wpis

Tam nie ma umów o pracę :D

specjalista

Dobre miejsce do startu w podatkach, mozna sie duzo nauczyc, tylko nie mozna sie zasiedziec. Spolka zajmuje sie glownie jdg, malymi spolkami. Jak na warunki torunskie I bycie studentem to placa jest ok, lepsze to niz praca za darmo. Duzo kontaktu z klientem, jest sie rzuconym na głeboka wode - trzeba byc na to przygotowanym. Jak komus nieprzeszkadzaja takie rzeczy jak umowa zlecenia (brak l4, przymus statusu studenta) i czasem bezplatne nadgodziny to polecam

@specjalista

Te bezpłatne nadgodziny o których wspominasz wynikają raczej z pracy własnej czy również czynników zewnętrznych? Podkreślasz także fakt, że to dobre miejsce na start w podatkach, po jakim czasie ludzie decydują się już odejść? Nie ma nikogo na stale? Sami studenci?

Doma

W jednym z wątków była o tym mowa. Ale czy tym samym sugerujesz, że nie ma umowy o pracę? Może to zależy od stanowiska na które kto się przyjmie? Na którym dziale można liczyć na tę o pracę, wie ktoś? I ogólnie to występują jakieś rotacje?

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Kancelaria Mentzen S.K.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Asystent / Asystentka działu doradztwa podatkowego wydawały Ci się najkorzystniejsze?
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Patrycja Lewandowska

11.07.2023 01:07

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

Chcę wypowiedzieć się na temat atmosfery w miejscu pracy, braku kompetencji osób dzierżących stanowiska zarządcze, sytuacjach o charakterze mobbingującym.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

Pracowałam w dziale marketingu, zajmowałam się m.in. tworzeniem contentu do mediów społecznościowych, pozycjonowaniem strony internetowej oraz moderacją fanpage'a.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

Sporadycznie, gdy byłam chora.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

To była nagła decyzja pracodawcy, nie poprzedzona żadnym ostrzeżeniem. Powodem miały być zmiany w strukturze zarządzania firmą.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

3-3,5 tys. netto, pod warunkiem, że się jest studentem.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Rok.

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

Nie. Wręcz odradziłabym pracę w tym miejscu. Po pierwsze, niska kultura komunikacyjna. Po drugie, niepłacone, częste nadgodziny. Po trzecie, brak wsparcia od osób zarządzających - szefa zespołu czy innych pracowników kancelarii. Po czwarte, zdarzyło się, że miałam rozmowę z pracodawcą, ponieważ jednej dziewczynie nie odpowiadała moja mimika twarzy. Po piąte, brak awansu finansowego, pomimo awansu stanowiskowego i wiążącego się z tym wzrostu obowiązków. Po szóste, brak rozwoju umiejętności i niejasny system awansowania.

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

W moim dziale musiałam douczać pozostałych członków zespołu, gdyż zatrudnione były osoby bez doświadczenia. Szkoleń było bardzo mało, a ich poziom nie był zbyt wysoki.

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

Szkolenia odbywały się bardzo rzadko. Dotyczyły obsługi CMSa albo ogólnych zagadnień marketingowych. Brakowało szkoleń dopasowanych do kompetencji poszczególnych osób.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

Wzajemne nastawienie pracowników względem siebie oceniam neutralnie. Jedna z pań wprowadzała wrogą atmosferę względem całego działu, w którym pracowałam. Wynikało to z zazdrości i braku profesjonalizmu tej kobiety - miała jakieś personalne uprzedzenia.

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

Niestety, nie pamiętam ustaleń z pierwszego dnia.

Patrycja Lewandowskaikona wywiad

Doradziłabym powierzanie stanowisk zarządczych osobom, które budzą szacunek ze względu na swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności zarządcze. Uważam, że jedna z osób, które dzierżyły takie stanowiska ewidentnie nadużywała swojej władzy, doprowadzając do sytuacji o charakterze mobbingującym. Co poprawić? Własną postawę - nauczyć się słuchać pracowników i odpowiadać na ich potrzeby. Zadbać, aby każdy pracownik znał ścieżkę awansowania i miał szansę rozwijać swoje umiejętności. Reagować, w momencie, kiedy pracownik zgłasza, że dochodzi do sytuacji obniżających komfort i jakość jego pracy. Fajnie by było, gdyby wyższe wynagrodzenie nie było uzależnione od statusu studenta. Osoby po ukończeniu 26. roku życia chciałyby dobrze zarabiać, zwłaszcza, kiedy muszą pracować ponad normę.

Ciekawski

Pamiętam, że kiedyś było tutaj trochę opinii pochlebnych jak i tych niepochlebnych na temat pracy w tym miejscu - co się z nimi stało ?

Magdalena
@Ciekawski

Te pochlebne jeszcze pamiętasz może? Jeśli tak to przytoczysz o ile są sprawdzone? Są jakiekolwiek szanse, żeby dostać się bez doświadczenia?

Ciekawski
@Magdalena

Nie pamiętam treści, w każdym razie z tego co widzę da się dostać bez doświadczenia - najpewniej umowa zlecenie ( którą tak sławek na stronie promuje ), 3000 - 3500 jako asysten ds. obsługi, w wymaganiach podane jest choćby "gotowość do pracy ponad normę." ... dlatego jestem ciekaw aktualnych opinii na temat pracy w kancelarii

Bożena
@Ciekawski

Pytanie tylko co wy rozumiecie poprzez stwierdzenie o pracy ponad normę? Jakie są więc konkretnie wytyczne lub ogólne standardy dawane z góry? Zdarzają się jakieś grupowe spotkania na których omawiane są cele miesięczne / kwartalne?

Zostaw merytoryczną opinię o Mentzen Sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w Mentzen Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mentzen Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Mentzen Sp. z o.o.