Opinie
Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!
Wywiadu udzielił/aPatrycja Lewandowska
11.07.2023 13:04
Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?
Chcę wypowiedzieć się na temat atmosfery w miejscu pracy, braku kompetencji osób dzierżących stanowiska zarządcze, sytuacjach o charakterze mobbingującym.
Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?
Pracowałam w dziale marketingu, zajmowałam się m.in. tworzeniem contentu do mediów społecznościowych, pozycjonowaniem strony internetowej oraz moderacją fanpage'a.
Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?
Sporadycznie, gdy byłam chora.
Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?
To była nagła decyzja pracodawcy, nie poprzedzona żadnym ostrzeżeniem. Powodem miały być zmiany w strukturze zarządzania firmą.
Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?
3-3,5 tys. netto, pod warunkiem, że się jest studentem.
Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?
Rok.
Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź
Nie. Wręcz odradziłabym pracę w tym miejscu. Po pierwsze, niska kultura komunikacyjna. Po drugie, niepłacone, częste nadgodziny. Po trzecie, brak wsparcia od osób zarządzających - szefa zespołu czy innych pracowników kancelarii. Po czwarte, zdarzyło się, że miałam rozmowę z pracodawcą, ponieważ jednej dziewczynie nie odpowiadała moja mimika twarzy. Po piąte, brak awansu finansowego, pomimo awansu stanowiskowego i wiążącego się z tym wzrostu obowiązków. Po szóste, brak rozwoju umiejętności i niejasny system awansowania.
Jakie były możliwości rozwoju na Twoim stanowisku / w Twoim dziale? Z czego to wynikało?
W moim dziale musiałam douczać pozostałych członków zespołu, gdyż zatrudnione były osoby bez doświadczenia. Szkoleń było bardzo mało, a ich poziom nie był zbyt wysoki.
Jak wyglądały szkolenia w Twojej firmie? Czy były zaplanowane i jak często się odbywały? Jakich obszarów/ tematyki dotyczyły? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?
Szkolenia odbywały się bardzo rzadko. Dotyczyły obsługi CMSa albo ogólnych zagadnień marketingowych. Brakowało szkoleń dopasowanych do kompetencji poszczególnych osób.
Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?
Wzajemne nastawienie pracowników względem siebie oceniam neutralnie. Jedna z pań wprowadzała wrogą atmosferę względem całego działu, w którym pracowałam. Wynikało to z zazdrości i braku profesjonalizmu tej kobiety - miała jakieś personalne uprzedzenia.
Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzegał warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodziło i co nie było przestrzegane.
Niestety, nie pamiętam ustaleń z pierwszego dnia.
Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu byłemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?
Doradziłabym powierzanie stanowisk zarządczych osobom, które budzą szacunek ze względu na swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności zarządcze. Uważam, że jedna z osób, które dzierżyły takie stanowiska ewidentnie nadużywała swojej władzy, doprowadzając do sytuacji o charakterze mobbingującym. Co poprawić? Własną postawę - nauczyć się słuchać pracowników i odpowiadać na ich potrzeby. Zadbać, aby każdy pracownik znał ścieżkę awansowania i miał szansę rozwijać swoje umiejętności. Reagować, w momencie, kiedy pracownik zgłasza, że dochodzi do sytuacji obniżających komfort i jakość jego pracy. Fajnie by było, gdyby wyższe wynagrodzenie nie było uzależnione od statusu studenta. Osoby po ukończeniu 26. roku życia chciałyby dobrze zarabiać, zwłaszcza, kiedy muszą pracować ponad normę.