Opinie o Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o. w Luboń

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Agencje nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o. w Luboń

Jakie są mocne strony pracodawcy Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o.?

Jak do teraz może wyglądać sytuacja samych pracowników? Wśród komentarzy odnoszących się do wierzycieli widzę stwierdzenie, że pracownicy odejdą i będą zatrudniani stażyści, ale jakoś przy tym nie widzę aktualnych ofert w sieci. ciekawi mnie więc co się dzieje?

Edyta

hej, ma ktoś jakieś zdanie na temat pracy w firmie i się wypowie? jakie warunki obecnie oferują? widziałam na stronie, że mają w planach budowę nowej hali produkcyjnej i rozwój swojego studia projektowego. wiecie coś odnośnie pracy w nim? ile osób tam obecnie projektuje i jakie wymagania są, żeby móc się dostać?

Karo

Bo to prawda, są nie wypłacalni......(usunięte przez administratora) mnóstwo inwestorów....

@Karo

Jak wygląda realizacja rozpoczętych przez firmę inwestycji? Co z finansowaniem?

Czy występują opóźnienia terminu realizacji inwestycji lub przeniesienia własności?

Ona
@Edyta

Zalegają z wypłatami byłym pracownika nie idz tam, bo wypłaty nie zobaczysz

Karolina Nowy wpis
@Edyta

Firma jest w stanie likwidacji ponoć wszyscy odchodzą Mają spore zaległości

@Karolina

A gdzie można znaleźć informację o tym stanie likwidacji? To pogłoski czy jakieś już potwierdzone gdzieś wstępnie dane? Odpowiedz pojawiła się odnośnie zapytania sprzed dwóch lat, jak warunki pracy przez ten cały okres czasu mogły się zmieniać?

Cmok

Powiem tak: na ten moment w Prefie i w spółkach zależnych pracuje łącznie 8 osób + prezes tj. radca prawny mocno zaangażowany w swoją pracę ściśle współpracujący z prezesem, osoba po szkole średniej nazywana asystentem księgowym, dzielny asystent prezesa czyli człowiek do zadań specjalnych i osoba w recepcji/sekretariacie, która błędnie uważa, że na nic lepszego jej nie stać, dalej trzech łebków z produkcji (którzy nie wiadomo, co robią, bo tam produkcja nie działa), i jakaś gwiazda zdalnie z Wrocławia po macierzyńskim, której nikt na oczy nie widział. I to wszystko! Tyle osób, a spółek 50. To jak niby się tam pracuje, drodzy kandydaci?

Mariusz
@Cmok

Prefa jest spisana na straty w wolnym trybie jest zamykana. Wygaszana Teraz działają w nowej spółce Private Rented Sector

Kamila
@Cmok

Z tego go słychać na mieście to mają nową spółkę i tam działają prefa jest w stanie likwidacji czytaj zawieszenia

@Kamila

A mówią co się ma docelowo stać z pracownikami? zastanowiło mnie to, ponieważ jeszcze jakiś czas temu publikowana była oferta dla biurowego, chyba z parę miesięcy temu szukali. skoro tak to po prostu przeniosą ludzi do innej firmy a praca będzie taka sama?

Kamila

Wszyscy do zwolnienia zatrudnia nowych za najniższą krajową oraz stażystów

Mati

od lutego odchodzą kolejne dwie osoby, na stażystach daleko nie ujedzie

Kamil
@Mati

Czemu odchodzą co się stało ponoć coraz lepiej w spółce

@Kamil

jak to lepiej??? skąd takie informacje??? odchodzą bo z tygodnia na tydzień większe problemy, niewypłacalność, zero perspektyw na przyszłość. Jedyną pewną posadą jest prwnik, będzie miał prace do końca życia.

Matylda

Firma była wydmuszką obracała nie swoją gotówka

Mati

Od lutego kończą pracę trzy osoby, pozostanie kilka osób typu prawnik, sekretarka.

@Mati

Czyli firma zmierza ku zamknięciu całe szczęście teraz tylko poprawna egzekucja majątku i splata wierzycieli

Jest zakład w Luboniu oraz maszyny auta pompy który można sprzedać oraz aura osobowe firmowe . Do tego prywatny majątek osób zarządzających powinno starczyć na spłatę wierzycieli

rybus
@Marek

ale czy to własnosc prefy? to wynajmy raczej. a czesc jest prędzej w prefie bud niz group.... nie mozna windykowac innej spółki chocby powiązanej!

@rybus

Czyli pewnie celowo zobowiązania były zaciągane na prefe grup nie na inne spółki więc długi umrą razem z zamknięciem spółki. Pewnie wierzyciele nie dostaną nic

Firma Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Koordynator ds. księgowości. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Starszy Specjalista ds. Komercjalizacji
RWS Investment Group Sp. z o.o.

Czy z tymi wynagrodzeniami to jakkolwiek prawda? Ktoś pisał ze nie są one wypłacane a właśnie widzę ofertę dla prawnika. To w ogóle mogłoby być jakoś ze sobą powiązane? Czy ktoś zna bliżej te cale okoliczności?

Zorro

W Prefie pracują normalnie ludzie i starają się skleić firmę na nowo po bałaganie, który powstał przez Inne osoby, które wcześniej tam pracowały. A jest co naprawiać. Wynagrodzenia są wypłacane dla tych , którzy faktycznie pracują teraz. Osobom, którym wcześniej nie były wypłacone (jest dużo takich osób), są stopniowo też wypłacane. Nie jest to sytuacja łatwa dla wszystkich.

Cmok

To prawda. Zasada jest taka: pracujesz - dostajesz wynagrodzenie z lekkim opóźnieniem, nie pracujesz - kasy nie dostaniesz... A warto zaznaczyć, że pracodawca wypłaca kwotę netto, pozostałe składniki wynagrodzenia nie są odprowadzane. Tak, szukają prawnika, bo po okresie próbnym dalsza współpraca się wywaliła.

Zorro

Tak jak napisał/napisała Cmok: pensje są wypłacane. Składki nie. Może firma i jest w ciężkiej sytuacji ale sie nie poddają i szukają nowych osób do pracy aby ten (usunięte przez administratora) odgracić.

Mati

@MI Prefa Bud nie płaci wynagrodzeń od maja 2023 r. Ma zaległości wobec byłych pracowników na poziomie kilku milionów złotych z tytułu zaległych pensji, składek ZUS i podatków. Identycznie jest w pozostałych spółkach z grupy czyli w Prefa Group S.A, Prefa Construction, Prefa Studio i Prefa Grup Nieruchomości. Byli pracownicy wystąpili z roszczeniami do sądu z pozwami zbiorowymi i indywidualnymi. Prezes udaje że problemu nie ma. Oferta pracy na stanowisko prawnika na 100% nie jest dla Prefa Bud tylko dla Prefa Group (na podstawie podanego zakresu umiejętności i doświadczenia w ogłoszeniu), w ostatnich 6 miesiącach pracowało i zwalniało się tam 5 prawników, problemy które w spółce występują są przesłankami do ogłoszenia upadłości przez wszystkie spółki z grupy. Nie udane postępowania restrukturyzacyjne, postępowania egzekucyjne komorników, postępowania Państwowej Inspekcji Pracy, postępowania prokuratury, postępowania i ostrzeżenia Komisji Nadzoru Finansowego, (usunięte przez administratora) klienci którzy kupili mieszkania a budowy stoją w miejscu od ponad roku, (usunięte przez administratora) dostawcy usług i materiałów, problemy na setki milionów złotych. Przed wysłaniem CV proponuję lekturę szerokiego spektrum dostępnych artykułów na temat Grupy kapitałowej Prefa Group S.A i Prezesa Jakub Suchanka. Ostrzeżenia w sprawie Prefa Group S.A i pozostałych spółek z grupy wydała KNF oraz Zarząd Giełdy NewConect, notowania spółki ze względu na ukrywanie sprawozdań finansowych za lata 2021-2022 zostały zawieszone, a akcjonariusze (usunięte przez administratora) Dużo informacji np. na (usunięte przez administratora)

@Zorro

Tak szukają naiwnych żeby ich wykorzystać i nie zapłacić. Prezes płaci swoim pracownikom tylko wtedy kiedy są potrzebni i robią wszystko za wszystkich, jak tylko zaczniesz się usztywniać to nie dostajesz wypłaty. Wypłaty standardowo w gotówce z zakopanych zapasów, bo wszystkie konta zablokowane przez komorników. Nie pisz głupot jeśli nie wiesz jak jest rzeczywiście, no chyba że Zorro = Prezes Suchanek, wtedy wszystko jasne.

@Mati

Ale masz 100 % racji. Są ostrzeżenia od KNF, NewConnect, są zadłużenia na miliony, byli pracownicy nie mają zapłacone (porozmawiaj z innymi -inni już zaległe pensje dostali- w tym ja). Ale jednak ktoś jeszcze ten wóz ciągnie. Może trzeba bylo nie pić alkoholu w pracy, nie robić imprez i bezsensownej roboty, imprez, układów tanecznych, wymyślaniem jak sprzeniewierzyć służbowe pieniądze, grami w rzutki czy tworzeniem kolaży, może trzeba było zająć się pracą. Może wtedy to by się udało a nie teraz tona w długach. Ktoś ciągnie ten wóz, ludzie pracują, dostają wynagrodzenie. A ile to pociągnie? nie wiadomo. Ja miałem ponad 3 lata w firmie. Szkoda tego co się stało. Jeśli ktoś szuka pracy- to praca jak każda inna. Ale bardzo wymagająca w tym trudnym czasie.

@Zorro

Mam kontakt z większością załogi i wiem że nikt nie dostał swoich pensji, przestań tu wybielać Zarząd i wprowadzać resztę w błąd. Główną przyczyną takiej sytuacji były decyzje zarządu, kupowanie nieruchomości z (usunięte przez administratora) inwestowanie w linie produkcyjne za miliony EUR, zadłużanie wszystkich możliwych działek milionowymi hipotekami, pożyczki od klientów których nigdy nie spłacono. Ciekawe co się z ta kasą stało? Zarząd nie potrafił wykonywać swoich obowiązków, a może od samego początku było to zaplanowane. A co do imprez i alkoholu to rzeczywiście Prezes był niedoścignionym wzorem, tz JESTEŚ.

Mariusz

Wyprowadzili kasę z Prefy więc działają w nowych spółkach które pewnie też powalają i tak w kółko

@Mariusz

Dokładnie tak! cały czas obracają kasą której nie zapłacili byłym pracownikom, podwykonawcom i dostawcom.

Czy w Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Cmok

Tak, nadgodziny są płatne.

Eliza
@Cmok

a w jaki sposób? Jaki mają ustalony %? Masz to wpisane w umowę? I zastanawiam się także nad tym jak często mogą występować?

@Eliza

Nie ma nic w umowie na temat nadgodzin. Rozpisujesz wszystko na liście obecnosci - co do zasady rzeczy oczywistych takich jak wymiar urlopu itp. wynikających z kp nie wpisuje się do umowy, w tym płatnych nadgodzin też nie.

Lili

Co z ta sugestia odnośnie jakichś opóźnień? Czy faktycznie występowały? I nie wiem jak intepretować ten watek o tym, że ktoś kto podobno nie pracował polecał zatrudnienie. Opiszecie aktualna sytuacje w biurze? jaka jest atmosfera i zarobki?

Karo
@Lili

Jestem wierzycielem tej firmy do chwili obecnej nie oddali mi moich pieniędzy, umowa się skończyła z końcem maja, mają problemy finansowe i dziwne, że szukają pracowników....

Gracja M.
@Karo

Szukają pracowników bo może chcą uratować firmę po tym jak niektóre osoby nią zarządzały. To lepiej poddać się? upaść na dno? nic nie robić? to chyba dobrze, że starają sie nadal pracować i ratować sytuację. jesli szukają pracowników to chyba dobrze- to jest szansa, są potrzebni ludzie do pracy. Z ponad 100 osób została mała grupa osób, która chce to posklejać. Wiec chyba jest wręcz rodzinnie.

Pracodawca nie wypłaca wynagrodzeń w żadnej ze spółek! Prefa-BUD, Prefa Construction, Prefa Group, Prefa Group Nieruchomości, Polski Holding Inwestycyjny Nie kupujcie ich nieruchomości! Napraw brak, gwarancji żadnej a firma przejeła dawne PAJO o którym było głośno

Ilona

Hej, jestem byłą pracowniczką pg-nieruchomości i mogę powiedzieć, że to naprawdę porządne miejsce pracy. To co mnie zdziwiło pozytywnie, to to, że wszyscy szanują swoją i współpracowników pracę. Nikt nie odmawiał mi pomocy, gdy jej potrzebowałam, a kiedy poproszono mnie to najpierw padało pytanie "czy znajdę przestrzeń na zrobienie czegoś?" Odeszłam z pracy bo postanowiłam być mamą na cały etat :) i tu spełniać się. Polecam tą firmę

Grzesiek
@Ilona

Niestety nie pracowała żadna Ilona...

Zostaw merytoryczną opinię o Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o. - Luboń

• Jak się pracuje w Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o.
  • Aleksandra Puszkina 63A
    62-030 Luboń

Prefa Group Nieruchomości Sp. z o.o.