Skylight Brokers Sp. z o.o.

Opinie o Skylight Brokers Sp. z o.o.

Aktualność
Witamy na oficjalnym profilu Skylight Brokers!

Miło nam Cię tu gościć i cieszymy się, że chcesz dowiedzieć się więcej o naszej firmie :)

Naszą obecnością na tym portalu chcemy zapewnić bliższy kontakt z nami kandydatom i wszystkim tym, którzy chcą poznać rzetelny obraz współpracy z naszą firmą.

Dziękujemy za wszystkie wpisy, które będą dla nas motywacją do dalszego rozwoju i wdrażania najlepszych rozwiązań w naszym biznesie.

Pamiętaj proszę, że szanujemy każdą merytoryczną opinię i odpowiemy chętnie na nurtujące Cię pytania :)

W Skylight Brokers nie zgadzamy się jednak na hejt oraz czyny nieuczciwej konkurencji!

‼️ Uprzejmie informujemy, że każdy wpis – pozytywny czy negatywny - jest przez nas brany pod uwagę, ale te które naruszają regulamin serwisu GoWork.pl i/lub przepisy prawa, zawierają nieprawdę, wprowadzają w błąd lub stanowią czyn nieuczciwej konkurencji - będą analizowane przez nas i przez zespół administratora Gowork, a w razie konieczności będziemy zmuszeni do weryfikacji adresów IP ich autorów, co może prowadzić do odpowiedzialności karnej.

W Skylight Brokers naszą największą wartością jest zespół - ludzie, którzy go tworzą. Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub aplikować na jedno z oferowanych przez nas stanowisk - zapraszamy do bezpośredniego kontaktu na: rekrutacja@skylightbrokers.pl :)

Dowiedz się więcej odwiedzając także nasz profil na Facebook’u: https://www.facebook.com/SkylightBrokers
Jakub

Polecam wszystkim, którzy szukają pracy w sprzedaży. Największą zaletą pracy w Skylight jest świetna atmosfera i stosunkowo młody zespół, z którym po prostu dobrze się współpracuje. Praca z klientem i w ogóle sprzedaż mają swoje plusy i minusy, na pewno nie jest to zajęcie dla każdego, ale tym, którzy odnajdują się w samym tym zawodzie powinno się podobać. Duże wsparcie przełożonych, możliwość przyzwoitych zarobków, różne bonusy poza samym wynagrodzeniem opartym głównie o prowizje, które rosną z każdym awansem (zasady awansowania i poszczególne poziomy są zapisane w umowie, więc nie zależą od czyjegoś uznania lub nie). Dobre miejsce na start w nieruchomościach, można się dużo nauczyć.

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej w dniu 18.08. Wszystkie wątpliwości, które miałem zostały rozwiązane bez mrugnięcia okiem, rekruterka była miła i kompetentna, niczego nie ukrywała i dawała merytoryczne odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.

Polecam pracę w Skylight Brokers, mam przyjemność pracować w łódzkim oddziale. Firma zapewniła mi dużą wiedzę, a oprócz tego można liczyć na spore wsparcie ze strony przełożonych. Wiadomo, że na początku praca jest cięższa, bo jest to jednak praca z klientem i często wymaga sporej cierpliwości, ale mimo tego atmosfera w Skylight potrafi to wynagrodzić. Jeśli ktoś szuka pracy w miłej atmosferze i z możliwością zdobycia dużej wiedzy - to polecam ;)

stażysta

Pracuję w Sky od niedawna, póki co jestem pod wielkim wrażeniem firmy. Proces rekrutacyjny bardzo profesjonalny (dwie rozmowy), szkolenia wstępne trwały prawie 30h i dały mi ogromny pakiet wiedzy na start. Doradcy eleganccy, kulturalni i z dużą wiedzą. Pracuję w oddziale na Woli (ul. Bema) i każdego dnia dostaję tu zarówno wsparcie jak i odpowiednią dawkę dyscypliny od przełożonych :) Na razie udało mi się zrobić pierwsze 2 transakcje najmu, ale widzę swoją przyszłość w firmie bo rozgrzewka była szybka i przyjemna.

Monika Nowy wpis

To jest opinia zadowolonej klientki. Nie tylko z efektu współpracy, ale też ze sposobu obsługi. Czułam się traktowana indywidualnie, agent był dostępny i responsywny, widziałam, że naprawdę bierze pod uwagę moje potrzeby i preferencje. Atmosfera współpracy była bardzo przyjemna, naprawdę polecam tę agencję.

Nowy wpis

@Monika

Serdecznie dziękujemy za tak pozytywną ocenę naszej pracy! :)

Napewno sprawdził bym się w firmie jako doradca w biurze nieruchomości. 60 % pracy w terenie, uwielbiam taką pracą. Niestety nie pojawiły się nowe oferty ale nie zamierzam zrezygnować. Napisano system wynagrodzenia do wyboru przez kandydata: mieszany (czyli podstawa + prowizja) lub wyłącznie prowizyjny (wyższe stawki). W jednym i w drugim wypadku jest ktoś w stanie podać widełki które obecnie można przypisać do tych 2 możliwości? Piszecie, że firma fajnie przekazuje wiedzę swoim pracownikom, to dodatkowy atut nauczyć się czegoś i rozwijać.

Nowy wpis

Cieszy nas zainteresowanie dołączeniem do zespołu Skylight Brokers :) W tej chwili faktycznie nie publikujemy ogłoszeń rekrutacyjnych, niemniej przez cały rok otrzymujemy aplikacje od osób, które zgłaszają się do nas bezpośrednio - chcąc zasilić nasze szeregi, i zawsze takie kandydatury są przez nas rozpatrywane, niezależnie od prowadzonych lub nie w danym czasie rekrutacji. Co do widełek wynagrodzeń - w każdym z wariantów to prowizja od transakcji jest główną częścią wynagrodzenia, niemożliwym jest więc określenie ich sztywnych widełek. Wyniki naszych doradców potrafią być pomiędzy nimi naprawdę rozbieżne. Chętnie omawiamy ten temat szczegółowo podczas spotkań rekrutacyjnych :) Jeśli uważasz, że sprawdziłbyś się w tej pracy - zachęcamy do kontaktu!

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Skylight Brokers Sp. z o.o.?

W Skylight Brokers, podobnie jak w większości biur w branży, zarobki oparte są o system prowizyjny. Kwota wynagrodzenia nie zależy więc od liczby przepracowanych godzin, a stanowi procent od wartości transakcji. Z jednej strony takie biura zapewniają doradcom możliwość ponadprzeciętnych zarobków, co obserwujemy i w naszym zespole, z drugiej strony działają tu podstawowe prawa ekonomii i możliwość uzyskiwania wyższych dochodów wiąże się też z wyższym ryzykiem. Rozumiemy, że doradcy w pierwszych tygodniach pracy mogą mieć niższą efektywność, co przekłada się na ich wynagrodzenia. Ponieważ nowi doradcy nie poświęcają jeszcze czasu na obsługę finalizowanych transakcji, to mają więcej czasu, który mogą przeznaczyć na pozyskiwanie nowych ofert nieruchomości do obsługi. Każda umowa współpracy gwarantuje doradcom na początkowym etapie współpracy zryczałtowane kwoty wynagrodzenia za pozyskanie określonych ilości ofert. Wyłącznie od doradców zależy, czy skorzystają z tej możliwości, czy z pokusy poświęcania mniejszej ilości czasu na pracę - co będzie miało odzwierciedlenie w ich zarobkach.

Czy w Skylight Brokers Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

W Skylight Brokers nie ma selekcji kandydatów ze względu na narodowość. Jeśli zaś mówimy o stanowisku doradcy ds. nieruchomości, to warunkiem koniecznym jest biegła znajomość języka polskiego.

Marcela
@Skylight Brokers Sp. z o.o.

Czy oprócz polskiego, jakieś inne języki są tu mile widziane? Jeśli tak, to jakie i na jakim poziomie? Czy stanowiska z jakimś konkretnym językiem są lepiej płatne?

@Marcela

Znajomość języka polskiego jest warunkiem koniecznym - za to znajomość innych języków jest zawsze wielkim atutem. Poza polskim najczęściej używamy angielskiego, ale wielu klientów mówi także w innych językach - np. ukraińskim, hiszpańskim. Każdy dodatkowy język jest mile widziany! Znajomość dodatkowych języków umożliwia doradcom obsługę szerszych grup klientów, a więc i może wpływać na wynagrodzenie.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Skylight Brokers Sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Tomasz

Gdyby nie przeprowadzka do innego miasta to absolutnie nie opuściłbym szeregów Skylight Brokers. Dlaczego? Bo przekazuję wiedzę (nauczyli mnie od podstaw jak być nie tylko pośrednikiem, ale i dobrym sprzedawcą / doradcą), bo nie masz sufitu w zarobkach i pracujesz z super ekipą. Polecam, świetne miejsce, będę Was odwiedzał!

@Tomasz

Nie ma sufitu? Nieźle to brzmi, nie powiem że nie. A tak realnie przy średnim miesiącu ile można wyciągnąć? Próbuję się coś zorientować, bo chce zmienić pracę. I jaka umowa jest przy tym? O pracę czy b2b?

Szanowna Pani / Panie, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Zakładamy, że w określeniu "nie ma sufitu w zarobkach" Pan Tomasz miał na myśli prowizyjny system wynagradzania z transakcji sprzedaży i najmu, który u nas w firmie działa tak, że im więcej dany Doradca zrobi obrotu w miesiącu, tym większe jest jego wynagrodzenie (widełki są od 40% do 75%). W odniesieniu o zapytanie dotyczące zarobków - są to bardzo różne kwoty w zależności od okresu w roku, typu transakcji i wielu innych czynników. Możemy na zachętę zdradzić, że w czerwcu jeden z naszych Doradców zarobił (w oparciu o wspomniany powyżej system) prawie 50.000 zł netto, co uważamy za bardzo dobry wynik :) Nie znaczy to jednak, że każdy tyle "wyciągnie". Jeżeli chodzi o samą formę współpracy to Doradcy w naszej firmie zatrudniani są w oparciu o umowy B2B oraz zlecenia. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości! W razie dalszych pytań zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Jaki jest styl zarządzania w Skylight Brokers Sp. z o.o.?

Ola

Niestety moja przygoda w Skylight Brokers dobiegła końca ale absolutnie nie jest to spowodowane polityką firmy czy złą atmosferą, a całkowitą zmianą zawodu i przebranżowieniem się. Czytając tak wiele negatywnych opinii poczuwam się w obowiązku dodania kilka słów na koniec mojej pracy w tej firmie dla przyszłych osób, które stoją przed wyborem czy podjąć pracę w Skylight Brokers. Nie ma pojęcia, kto pisze te negatywne komentarze i co Ci ludzie chcieliby tym osiągnąć i chyba nie ma sensu się nad tym zastanawiać bo szkoda nerw więc lepiej opowiem moje odczucia jako osoby, która realnie pracowała w tej firmie. Podejmując decyzję o pracy jako pośrednik ds. nieruchomości aplikowałam do kilku biur nieruchomości ale to właśnie tutaj od samego początku czyli zaczynając od rozmowy rekrutacyjnej czułam się bardzo swobodnie i patrząc na ekipę w biurze widziałam tą pozytywną atmosferę, która przeważyła w podjęciu decyzji, że to właśnie do tego teamu chce dołączyć i być jego częścią. Zaczynałam w tej branży bez żadnego doświadczenia, a ta praca dała mi ogrom wiedzy o samych nieruchomościach jak i o formach prawnych z nimi związanych (tutaj szczególnie dziękuję moim kierownikom, którzy zawsze byli gdy ich potrzebowałam). Bardzo podobało mi również podejście wszystkich pośredników do klientów, gdzie ich zadowolenie i przeprowadzenie transakcji na jak najwyższym poziomie było dla nas najważniejsze. Podsumowując jestem bardzo dumna, że miałam szanse pracować w nieruchomościach z tak wspaniałymi ludźmi o wielkiej wiedzy, którą się ze mną podzielili i zawsze będę miło wspominać ten czas.

Gabriela
@Ola

A co powiedziałbyś jeszcze o zarobkach, bo to temat, który jest dla mnie bardzo ważny? Też były w porządku?

Ola
@Gabriela

Zaczynając pracę w takiej branży, niezależnie jakie biuro się wybierze trzeba mieć świadomość, że jest to praca głównie na prowizji (nie każdy odnajdzie się w takim systemie). Tutaj nie zarabia się na 8h siedzenia w biurze, a na efektywnym działaniu. Tak naprawdę to w dużej mierze zależy od Ciebie ile pracy włożysz i ile później będziesz mieć z tego zysku. Cyklicznie przyznawane są również nagrody pieniężne za wyniki czy konkursy. Wiadomo na początku jest trudno bo nikt Cię nie zna, trzeba wyrobić sobie markę osobistą, wiele początkujących osób nie zna zbyt dokładnie rynku nieruchomości i potrzeba czasu, żeby to wszystko przyswoić i poczuć się pewnie ale z czasem gdy dobrze się zaprezentujesz na spotkaniu, klient Cię zapamięta i sam zadzwoni, że ma np. dom na sprzedaż i chce, żebyś to właśnie Ty się nim zajęła lub kupił mieszkanie pod wynajem i czy pomożesz mu znaleźć najemcę i załatwić formalności. Jeśli tylko interesuje Cię rynek nieruchomości, chcesz się go uczyć, nie podajesz się tylko każdą ewentualną porażkę potrafisz przeanalizować i wyciągnąć z niej lekcję, lubisz pracę z ludźmi, kontakt z klientami i dobrze organizujesz sobie czas to można zarabiać tutaj naprawdę fajne pieniądze

Krystyna
@Ola

A po jakim czasie mniej więcej taki świeżak może liczyć na jakiś godny zarobek? To kwestia kilku miesięcy czy jakaś dalsza perspektywa? I czy działa się zupełnie samodzielnie czy jednak można liczyć na wsparcie ze strony firmy?

@Krystyna

Krystyno, obecny system zarobków w Skylight Brokers polega na tym, że wysokość procentu prowizji dla współpracownika opieramy nie o staż jego pracy, a o wypracowany miesięczny wynik - im on wyższy, tym większy procent z całości stanowi Twoje wynagrodzenie. Oczywistym jest, że u nowych osób osiąganie wysokich wyników wymaga więcej czasu, bo dopiero budują swoją bazę klientów, wciąż się uczą, ale doświadczenie pokazuje, że nawet w pierwszych trzech miesiącach pracy można wysokie wyniki osiągać. Przeciętnie jednak zarobki na początku są najniższe, dlatego oferujemy też dodatki finansowe za pozyskane oferty, bonusy. Odpowiadając na Twoje pytanie - zdecydowanie jest to kwestia tygodni do miesięcy, nie jest to odległa perspektywa. Szacujemy, że to średnio ok. trzy miesiące, choć zaznaczam, że znamy wyraźnie "szybsze" przypadki. W Skylight Brokers oferujemy wsparcie na każdym etapie współpracy, na początku jest ono bardzo intensywne - dużo razem pracujemy, robimy dodatkowe szkolenia, przeprowadzamy przez każdy etap obsługi i transakcji, a po kilku miesiącach uzależnione głównie od potrzeb danego współpracownika i jego postępów w rozwoju i zdobywaniu wiedzy, ale nigdy nie schodzimy do poziomu braku wsparcia i zupełnej samodzielności doradcy. Skylight Brokers stawia na wysoką jakość usług, obsługę z doświadczeniem i znajomością regulacji prawnych, rynku i dlatego to w zespole tkwi potencjał, aby taką jakość móc zaoferować. Każdy doradca jest członkiem mniejszego zespołu - działającego w ramach firmy - i ma stały, bezpośredni kontakt z osobą koordynującą i nadzorującą działania takiej grupy.

Kacper

bardzo polecam to biuro nieruchomości

Aktualność
Witamy na oficjalnym profilu Skylight Brokers!

Chris

Polecam pracę w Skylight Brokers każdemu, kto chce się rozwijać. Dużo szkoleń / warsztatów, inwestowanie w szkolenia zewnętrzne, finansowanie licencji zawodowych doradcom, a to tylko część tego, co daje firma, aby poszerzać wiedzę pracowników. Do tego świetny zespół i cudowna atmosfera. Nie zamieniłbym pracy w Sky na żadną inną :)

Wanda
@Chris

No to chyba serio w ludzi inwestują skoro o jakiś licencjach teraz piszesz. Ciekawa jestem czy te super szkolenia i kursy wiążą się z jaką umowa lojalnościową?

@Wanda

Oczywiście, że tak :)

Stefan
@pracownik

Długa lojalka, czy tylko na rok? Bo wątpię, że bezterminowa.

@Stefan

Szanowny Panie, na początku współpracy każdy doradca przechodzi tygodniowy cykl szkoleń, zwieńczony testem i warsztatami. W pierwszych tygodniach poświęcamy współpracownikom wiele czasu i uwagi, aby pomóc im wypracować efektywny sposób działania. Odbywają się także kolejne warsztaty i szkolenia. Oczekujemy w zamian miesięcznej próby w tym zawodzie, w ramach Skylight Brokers. Bez względu na efekty - po miesiącu każdy bez konsekwencji może zakończyć swoją przygodę z pośrednictwem. Jeśli jednak ktoś decyduje się na zakończenie współpracy przed upływem 30 dni - zobowiązany jest do zwrotu kosztów udzielonych mu szkoleń. Co więcej po kilku awansach istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie na licencję zawodową pośrednika w obrocie nieruchomościami, który finansuje Skylight Brokers. W wypadku skorzystania z takiej możliwości firma oczekuję 6 miesięcznego pozostania w jej strukturach.

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Skylight Brokers Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na GoWork.pl 10 stycznia

W Skylight Brokers doradcy zatrudniani są na podstawie umów cywilnoprawnych - tj. umowa zlecenia lub B2B - do wyboru przez kandydata. Umowa B2B oferuje wyższe stawki wynagrodzeń, jednak rozumiemy, że nie każdy na start chce podejmować takie zobowiązanie, dlatego oferujemy również standardowe zlecenie. Do wyboru są dwa systemy wynagrodzeń: z podstawą za pozyskane oferty (wtedy prowizja jest nieco niższa) lub czysto prowizyjny - i tu na B2B można liczyć na stawki już od 50% prowizji od samego początku współpracy, a dalej stawki te wzrastają wraz z każdym awansem. O więcej szczegółów zachęcamy pytać podczas rozmów kwalifikacyjnych :) Pozdrawiamy!

Iga

Współpraca z Panem Marcinem Rotem to czysta przyjemność. Błyskawiczna obsługa wszelkich formalności, pełen profesjonalizm i skuteczna pomoc. Zdecydowanie polecam!

Ela Janaszkiewicz

Chciałabym dać bardzo dobrą opinię panu Szymonowi Sękowskiemu, dzięki któremu udało mi się korzystnie wynająć mieszkanie. Pan Szymon jest bardzo profesjonalną, zaangażowaną i skuteczną osobą na swoim stanowisku. Potrafi nie tylko doradzić, doprowadzić sprawy do profesjonalnego zakończenia, ale też jest bardzo dopasowny do potrzeb klienta. Przez cały czas czuje się jego wsparcie i uczciwe podejście do tematu. Miałam doświadczenie z paroma innymi agencjami, ale zdecydowałam się na wyłączną współpracę z panem Szymonem z powodu komfortu pracy i zaufania. To wszystko zaowocowało szybkim znalezieniem właściwego najemcy, za co bardzo dziękuję!

Joanna

Pani Patrycja Kępka że Skylight Brokers pomogła nam w wynajęciu mieszkania. To osoba bardzo profesjonalna i uczciwa. Współpraca z Panią Patrycją od początku układała się bardzo dobrze. Wszystko poszło sprawnie i w ciągu paru dni podpisaliśmy umowę z właścicielem oraz umowę u notariusze. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane, a Pani Patrycja zawsze słùżyla pomocą. Bardzo polecam.

Krystian

Byłem, widziałem, pracowałem - świetne miejsce do rozwijania się w sprzedaży. Gdyby nie zmiana miejsca zamieszkania to z pewnością pozostałbym dłużej :) Polecam!

Przemek

Polecam pracę w tym biurze nieruchomości

Bartek

Polecam serdecznie pracę w biurze nieruchomości Skylight Brokers. Nie spodziewałem się, że atmosfera w pracy może być tak dobra, a zespół równie przyjazny. Kadra kierownicza na wysokim poziomie merytorycznym. P.S. Jeśli interesuje Cię etat (8 h dziennie od - do) to nie jest to praca dla Ciebie - przynajmniej mówiąc o stanowisku doradcy ds. nieruchomości .

Jan
@Bartek

To w jakich godzinach pracuje się jako doradca? Musisz być cały czas pod telefonem? No i czy jest jakaś podstawa w ogóle?

Zenek
@Bartek

Czyli ile godzin się pracuje, po 6, 10, 12?

Bartek
@Zenek

Praca w większości jest elastyczna i pracuje się tyle, ile się chce (w porozumieniu z przełożonymi, zachowując oczywiście pewne minimum). Oczywiście od tego zależą późniejsze zarobki. System to podstawa + prowizja lub sama prowizja. Do wyboru.

lala
@Jan

Po 8? Czy więcej?

Jakub
@lala

Zwykle więcej. Najpierw kilka godzin cold calling, potem spotkania z klientami i w międzyczasie jeszcze jakieś prezentacje.

Wanda
@Jakub

wygląda trochę wymagająco w takim razie... No i jak z tymi prowizjami aktualnie to wychodzi, są jakieś w miarę uśrednione wyniki?

Polecam serdecznie firmę, a w szczególności agentkę Malwinę Bujak - niesamowity profesjonalizm i podejście do klienta przy sprzedaży mieszkania. Dziękuję!

Niezadowolony klient

Agent zabiegał o spotkanie. Przyjechał, porozmawialiśmy, podpisaliśmy umowę pośrednictwa, przekazałem klucze. Udało mi się samodzielnie wynająć mieszkanie więc zadzwoniłem w sprawie zwrotu kluczy. Już agent nie chciał przyjechać do mnie i mi je zwrócić, tylko musiałem fatygować się do biura agencji. Duży minus.

Katarzyna K.

Polecam, bardzo dobre biuro nieruchomości.

Zostaw merytoryczną opinię o Skylight Brokers Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skylight Brokers Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Skylight Brokers Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skylight Brokers Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 24 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Skylight Brokers Sp. z o.o.