Bay Logistik GmbH + Co.KG

4 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Bay Logistik GmbH + Co.KG

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Michał Szyszkowski

Pracownik firmy - Reprezentant firmy w Polsce

15.05.2023 12:05

Jaka jest historia firmy Bay Logistik GmbH + Co.KG?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Firma Bay Logistik powstała w 1945 roku, w Niemczech (w Waiblingen) i tam do dzisiaj znajduje się nasza główna siedziba. Od początku działalności zajmujemy się transportem i logistyką ładunków chemicznych w silosach i cysternach. Obecnie, w coraz większym stopniu, pracujemy intermodalnie, z wykorzystaniem naszych innowacyjnych Alu Box - w formie materiałów sypkich i płynnych. Świadczymy usługi w zakresie „Liquid Bulk”, „Dry Bulk” oraz „Logistyki kontraktowej” na najwyższym poziomie drogowym oraz intermodalnym. Zatrudniamy około 250 pracowników.

Co wyróżnia Państwa firmę?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Jesteśmy liderem w zakresie usług intermodalnych, a nasze innowacyjne rozwiązania, takie jak AluBox, stanowią kluczowy element naszej pozycji na rynku. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować naszym klientom najwyższej jakości usługi i elastyczne rozwiązania, które odpowiadają na ich potrzeby.

Na jakim stanowisku Pan pracuje i na czym polega jego specyfika?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Jestem reprezentantem firmy Bay Logistik w Polsce. Moim głównym zadaniem jest dbanie o jakość obsługi klientów oraz zapewnienie, że transport odbywa się zgodnie z wymaganiami klienta i obowiązującymi przepisami. Jestem odpowiedzialny za nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z klientami oraz profesjonalną i terminową obsługę zleceń. Dodatkowo, monitoruję przebieg procesów transportowych, by mieć pewność, że są one realizowane w sposób bezpieczny i zgodny z normami prawnymi.

Jaka jest rola reprezentanta firmy na arenie międzynarodowej?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

W firmie Bay Logistik stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta oraz zapewnianie kompleksowej obsługi transportowej. Dlatego reprezentant firmy transportowej odgrywa w naszej firmie niezwykle ważną rolę, dbając o realizację zadań w sposób terminowy i profesjonalny. Odpowiada także za budowanie długotrwałych relacji z klientami.

W jakim modelu Pan pracuje?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Pracuję hybrydowo, ponieważ moja praca wymaga częstych podróży oraz bezpośredniego kontaktu z klientami. Wierzę, że kontakt osobisty jest kluczowy w budowaniu długotrwałych relacji biznesowych i umożliwia efektywne rozwiązywanie trudnych problemów. Jednocześnie, wykorzystuję dostępne narzędzia i technologie, aby utrzymać stały kontakt z biurem oraz klientami, którzy potrzebują mojej pomocy lub wsparcia. Dzięki temu jestem w stanie łączyć optymalne elementy pracy zdalnej i stacjonarnej, a to pozwala mi na skuteczną realizację moich zadań, niezależnie od miejsca pobytu.

Jakich pracowników poszukuje Państwa firma?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Nasza firma poszukuje doświadczonych pracowników na stanowiska kierowców cystern, silosów oraz AluBoxów – modelu naszych kontenerów. Szukamy osób, które dbają o zachowanie bezpieczeństwa w codziennej pracy oraz wykazują się odpowiedzialnością podczas realizacji powierzonych im zadań. U kandydatów cenimy sobie doświadczenie w pracy, w branży transportowej oraz znajomość zasad transportu materiałów, technik rozładunku a także przepisów dotyczących transportu. Wierzymy, że zatrudnienie doświadczonych i odpowiedzialnych pracowników jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w branży transportowej.

Jakie doświadczenie oraz umiejętności powinny posiadać osoby, które chciałby podjąć pracę na stanowisku kierowcy cysterny?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Zgodnie z wymaganiami naszej firmy, aby zostać zatrudnionym na stanowisko kierowcy cysterny, pracownik musi posiadać doświadczenie w prowadzeniu pojazdów ciężarowych oraz aktualny kurs ADR na cysterny. Wymóg kursu ADR nie dotyczy kandydatów na stanowisku kierowcy silosów oraz kontenerów. Ponadto wymagana jest znajomość obsługi specjalistycznej cysterny (w przypadku silosa, cenimy sobie znajomość jego obsługi), w tym umiejętność jej załadunku i rozładunku. Oczekujemy od pracowników, aby wykazywali się odpowiedzialnością, umiejętnością szybkiego i skutecznego działania w trudnych sytuacjach oraz dbałością o bezpieczeństwo podczas pracy.

Jaki rodzaj umowy oferujecie Państwo pracownikom?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Nasi pracownicy są zatrudniani bezpośrednio na niemieckiej umowie o pracę, bez pośrednictwa firm zewnętrznych. Wszyscy pracują na pełen etat, a ich umowy opierają się o niemieckie prawo pracy. Zależy nam na zapewnieniu naszym pracownikom stabilnych warunków zatrudnienia, a także na przestrzeganiu wszystkich przepisów niemieckiego prawa pracy.

Jak wygląda specyfika pracy kierowcy w Państwa firmie?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Nasi kierowcy codziennie pokonują trasy, które są bardzo zróżnicowane pod względem długości. Firma zajmuje się transportem kołowym i intermodalnym, a obszar naszej działalności obejmuje całą Unię Europejską. Nasz system pracy jest dostosowywany indywidualnie do każdego pracownika, dlatego niektórzy z pracowników pracują w weekendy, inni natomiast wracają na weekendy do Polski. W czasie realizacji zleceń transportowych, kierowcy nocują w kabinie ciężarówki, jednak zapewniam, że wnętrze kabiny jest bardzo dobrze dostosowane do takiej formy odpoczynku. Każdorazowo staramy się znaleźć rozwiązania, które będą korzystne dla wszystkich stron.

W jaki sposób Bay Logistik dba o rozwój pracowników?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Zależy nam na wysokiej jakości usług, dlatego stale dążymy do podnoszenia naszych standardów. Nieustannie stawiamy przed sobą coraz wyższe wymagania jakościowe. Naszym pracownikom zapewniamy wsparcie, czego przykładem są cykliczne szkolenia, podczas których omawiamy bieżące kwestie, dyskutujemy nad problemami oraz wymieniamy się doświadczeniami. Wszystko to odbywa się w rodzinnej atmosferze, a to sprawia, że praca w naszej firmie jest przyjemna i motywująca.

Jaką flotę pojazdów posiada Państwa firma?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Wszystkie nasze samochody to najnowocześniejsze modele Mercedes-Benz Actros, które posiadają wiele systemów wspomagających kierowcę. Dzięki temu są one bezpieczne i wydajne. Auta te bardzo mocno wspierają kierowcę, który w codziennej pracy narażony jest na duże obciążenie psychiczne i odpowiedzialność związaną z transportem.

Jakim pracodawcą jest Bay Logistik?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Bay Logistik jest bardzo dobrym pracodawcą. Nasza flota składa się z nowoczesnych i nowych ciężarówek, które są niezawodne i wydajne. Nasi kierowcy mają stabilne relacje zawodowe, a my kładziemy duży nacisk na dobrą atmosferę w pracy i relacje między pracownikami. Nieustannie wspieramy naszych pracowników i zawsze słuchamy z uważnością ich uwag i opinii.

W jakim języku odbywa się komunikacja z kierowcami w firmie Bay Logistik?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

W Bay Logistik staramy się zapewnić komunikację z kierowcami w języku, którym czują się najbardziej komfortowo. Choć firma jest niemiecka, to korzystamy z własnego systemu zarządzania pojazdami oraz komunikacyjnego z kierowcami, który umożliwia łatwe porozumiewanie się w różnych językach. Dzięki temu nasi kierowcy mogą swobodnie komunikować się w języku ojczystym, ale także w języku angielskim lub innym języku obcym, co ułatwia przepływ informacji i zwiększa efektywność pracy. Mamy także osoby polskojęzyczne w biurze, które zawsze chętnie pomagają i wspierają proces komunikacji.

Dlaczego warto zatrudnić się w firmie Bay Logistik?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Naszą firmę wyróżnia indywidualne podejście do pracownika oraz szereg wewnętrznych mechanizmów, które wspierają i chronią kierowców. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy tylko ludźmi i zawsze staramy się podchodzić do każdego pracownika empatycznie. Jesteśmy dumni z faktu, że oferujemy stabilne zatrudnienie w firmie z długoletnią tradycją, co jest rzadkością na rynku pracy. Naszym pracownikom zapewniamy bardzo atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Wszystko to sprawia, że nasza firma jest pracodawcą cieszącym się ogromnym zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że podejście do pracownika oraz stabilne zatrudnienie, to nasze największe atuty, które wyróżniają nas na tle innych firm. Wszystkie osoby zainteresowane pracą w Bay Logistik, zapraszam do odwiedzenia strony naszej firmy i zapoznania się z ofertami pracy.

Jakie relacje z klientami ma Państwa firma?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Jesteśmy znani z tego, że poprzez nasze usługi budujemy bardzo dobre relacje z klientami i utrzymujemy je długofalowo. Naszym celem jest spełnianie ich oczekiwań poprzez indywidualne koncepcje logistyczne i wysoką jakość usług.

Jakie rozwiązania stosuje Państwa firma w związku z ochroną środowiska?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Wprowadzamy własne innowacyjne rozwiązania, które chronią środowisko i zabezpieczają przewożony towar. Nasze cysterny są wyposażone w systemy odzyskiwania par. Posiadamy także systemy zabezpieczające przed wyciekiem/ wysypem towaru. Koncentrujemy się na rozwiązaniach intermodalnych, ponieważ jako firmie, zależy nam na ochronie środowiska. Wprowadzamy zmiany, które sprawiają, że nasza działalność jest bardziej zrównoważona ekologicznie. Co ważne, działania te podyktowane są nie tylko sprawami biznesowymi, ale także społecznymi i ekonomicznymi, które są nam bliskie. Staramy się być pozytywnym przykładem, dlatego nasza myjnia, znajdująca się w Waiblingen, cechuje się programem Bay Green Logistics. Gwarantujemy naszym świadomym ekologicznie klientom, że 100% zapotrzebowania na energię elektryczną w myjni jest generowane przez energię słoneczną. Prowadzimy szereg szkoleń wewnętrznych dla kierowców, podczas których zwiększamy świadomość naszych pracowników w związku z zagrożeniami, które mogą wystąpić w trakcie pracy.

Jakie plany rozwojowe Bay Logistik ma na najbliższy czas?

Michał Szyszkowskiikona wywiad

Plany rozwojowe firmy koncentrują się na dalszym rozszerzaniu naszej obecności na rynku europejskim i polskim. Chcemy dalej poszerzać naszą ofertę i wprowadzać nowe rozwiązania, które będą jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb klientów z branży chemicznej. Zależy nam na utrzymaniu pozycji lidera we wdrażaniu rozwiązań intermodalnych.Tomasz L
Pracownik

Witam Pracuję w Bay parę lat i brak mi słów na tę opinie zwłaszcza ludzi którzy dopiero rozpoczęli swoją karierę w Bay. Firma nie odwróciła się nigdy od pracownika jak był jakikolwiek problem powiem więcej starają się nawet bezinteresownie pomagać. Proponuje popracować troszkę i wyrobić sobie dobrą renomę a problemy znikną. Wszędzie trzeba pracować nikt pieniędzy za darmo nie dostaje ,a że czasami dojdzie do jakiegoś małego nieporozumienia to wina tylko czynnika ludzkiego nie jesteśmy maszynami żeby się nie pomylić czasami. Problem robali z tego co słyszałem to była wina kierowcy który już tu nie pracuje , a firma stara się teraz ten problem naprawić. Pamiętajcie że nie pracujecie tu za karę i jak komuś coś nie pasuje to nikt nikogo na siłę tu nie trzyma droga wolna.

2
Tomek
Pracownik
 Pytanie

Umowę o pracę uzgodniłem z Panem(usunięte przez administratora) w grudniu, zacząłem pracę 1.02.2022. Jedynie co się nie zgadzało to kwestia pensji, ponieważ była wyzsza. Tak była wyzsza. Pan Michal zadzwonił w styczniu, ze była podwyżka dla kierowców i obecnie jest wyzsza pensja. Więc macie doczynienia z taką osobą. Nie wnikam w opinie o firmie, bo firma to ludzie. Ja cały czas mam kontakt z Panem Michałem, nawet w niedziele. Firma ma naprawdę dobre auta oraz podejście, że nie czujesz się jak w (usunięte przez administratora), u Niemca to często spotykana , najgorzej jak polak w biurze. Tutaj mamy wyjątek, i cieszę się, że Tutaj pracuje. Który pracownik, zrobi wam papiery do biura podatowego, kindergeld i ubezpieczenia za darmo, po pracy ? W Bay Pan Michał pomaga. I nawet jak chciałem zapłacić mu, to kasy nie wziął.

Pracodawca
Pracodawca
@Andrzej

Dziękujemy za pozytywną oponię, zawsze staramy się podchodzić profesjonalnie do każdego zadania, w któym bierzemy udział.

Bartosz
Inne

Widzę ze Bay zaczyna coraz więcej ogłaszać się na Polskę. Kilka słów o tej firmie. Duża firma, która dba o wizerunek i naprawdę wychodzi jej to dobrze. Widzę po ilości ogłoszeń, i jezyku w jakim piszą, że mają teraz Polaka w biurze. Rozmawiałem dziś z tym gościem na temat pracy na silosie. Rozmowa pięknie po Polsku. Po pierwsze, bardzo miłe podejście, rzeczowe oraz kulturalne. Odpowiedział na wszystkie pytania. Łącznie z pieniędzmi. Czekam na dalsze informacje. Znam kierowców, chwała robotę i kasę za nią, więc jak maja w biurze Polaka, to można iść. Jak ktoś chce, podam telefon i maila do tego Pana.

Gardner
Inne
@Bartosz

Cześć. Jeśli możesz to podaj mi nr telefonu do tego pana. Pozdrawiam

Nowy wpis

Pracodawca

 Aktualność
Z radością informujemy, że byliśmy na targach w Monachium, gdzie mieliśmy okazję nawiązać wiele cennych kontaktów i odbyć budujące spotkania z przedstawicielami branży.
Wymiana doświadczeń i wiedzy z innymi ekspertami pozwoliła nam na zdobycie nowych perspektyw i pomysłów, które chętnie wykorzystamy w naszej pracy.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i zapraszamy do śledzenia naszych działań!
Polski Nowy wpis
Pracownik

Witam Jestem zatrudniony w firmie od ponad miesiąca, teraz mogę napisać, jak to wygląda. Praca jest spokojna, nawet bardzo spokojna. Dispo w porządku, nie ma problemów, pomagają i naprawdę są pomocni, szczególnie na BOX, gdzie ja jestem. Komunikacja po Polsku. Na początku miałem problem z ogarnięciem dokumentów i zleceń, ale pomaga Polski oddział więc wszystko się udało pracuje tam Polak. Samochody nowe, świeże i sprawne, kasa też w porządku.

Nowy wpis

Pracodawca

@Polski

Dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że jest Pan zadowolony z pracy, oraz poradził Pan sobie świetnie z dokumentami, brawo. Życzymy miłego dnia.

Pytanie
 Pytanie

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Bay Logistik GmbH + Co.KG w przypadku pracy jako Kierowca Ce?

Nowy wpis

Pracodawca

@Pytanie

Dzień dobry Niestety, model pracy zdalnej w przypadku kierowcy CE jest jeszcze nie dostępny w naszej firmie. Wynika to także z ograniczeń technologicznych oraz zakresu naszej pracy.

Pracodawca

 Aktualność
Z przyjemnością witamy Państwa na naszym profilu na portalu GoWork!


Jako firma zawsze stawiamy na otwartość, dialog i zaangażowanie, a nasza obecność w tym miejscu to potwierdzenie naszej chęci bycia jeszcze bliżej naszych pracowników, a także osób zainteresowanych naszą ofertą pracy. Jesteśmy po to, by słuchać Waszych opinii, uwag i sugestii, ale również po to, by reagować na Wasze potrzeby. Dzięki temu możemy stale rozwijać się i doskonalić naszą ofertę, aby spełniać oczekiwania obecnych i przyszłych pracowników.

Zachęcamy do wyrażania swoich opinii, ale prosimy o zachowanie kultury dyskusji i merytorycznego charakteru komentarzy. Tylko w ten sposób możemy skutecznie rozwiązywać problemy oraz usprawniać naszą pracę.
Ceniemy każdą opinię, którą otrzymujemy. Każda z nich jest dla nas ważna i zawsze jest analizowana w celu poprawy jakości naszych usług oraz sprostania Państwa oczekiwaniom.

Jednym z podstawowych założeń wolności wypowiedzi jest fakt, że każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Niemniej jednak, chcemy przypomnieć, że swoboda ta nie może być nadużywana w celu publikowania informacji nieprawdziwych, oszczerstw czy pomówień, które mogą szkodzić konkretnej osobie lub grupie ludzi. Zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami i przemyśleniami, jednocześnie przestrzegając zasad kultury dyskusji oraz szanując godność innych osób. Dzięki temu, tworzymy miejsce, w którym wymiana myśli może przynosić wartościowe rezultaty.

Chcielibyśmy poinformować Was, że nasz adres email rekrutacja@bay-logistik.de powstał specjalnie po to, by pomóc Wam w procesie rekrutacji i odpowiadać na Wasze pytania. Zależy nam na Was, potencjalnych pracownikach, dlatego zawsze staramy się być blisko Was i słuchać Waszych potrzeb.

Dlatego też, jeśli zastanawiacie się nad pracą u nas, albo macie jakieś pytania dotyczące procesu rekrutacji, nie wahajcie się i przesyłajcie do nas wiadomości. Jesteśmy tu po to, by Wam pomóc i odpowiedzieć na Wasze pytania. Dzięki temu możecie być pewni, że rekrutacja przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z naszą firmą!
 Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Bay Logistik GmbH + Co.KG szukała nowego pracownika na stanowisko Kierowca ciężarówki - system 3x1. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?

Pracodawca

 Aktualność
Firma Bay Logistik z przyjemnością ogłasza swoją obecność na nadchodzących targach logistycznych w Monachium!

 Będziemy tam mieć swoje stanowisko, by zaprezentować nasze rozwiązania i możliwości, jakie oferujemy w branży logistycznej. Cieszymy się na myśl o szansie spotkania się z partnerami i klientami, by porozmawiać o współpracy i wymienić się wiedzą.

Targi odbędą się w dniach 09-12 maja 2023 roku, a my będziemy dostępni na stoisku przez cały czas trwania wydarzenia. Zapraszamy do odwiedzenia nas i zapoznania się z naszą ofertą!
Młody
Pracownik

Brak słów na tą firmę, plaga pluskiew w samochodach kierowcy pogryzieni a pomocy z ich strony brak, ze zjazdami w soboty to standard tydzień zjazdowy to gonitwa za ogonem, do polskiego Dyspo dodzwonisz się jak się przyjmujesz potem radź sobie sam, przyjechałem w niedziele do pracy okazuje się ze niema mojego auta i nocka w osobowce!

3
Pracodawca
Pracodawca
@Młody

Witam serdecznie Proszę zgłosić się do Michała Szyszkowskiego, by wyjaśnił z Panem problem, że nie było auta gotowego dla Pana. Jeżeli jest Pan nowym pracownikiem, zaczyna Pan pracę w poniedziałek rano. Pracownicy już zatrudnieni, mają klucze do firmy, gdzie zawsze można pobrać klucze do samochodu. Proszę pamiętać, że Pana opinie o pladze pluskiew w aucie oraz o braku pomocy, są nieprawdziwe. Po pierwsze, auta w którym z winy kierowcy zaległy się pluskwy, poddane zostały kompletnemu czyszczeniu chemicznemy, przez firmę zewnętrzną, wraz z demontażem tapicerki. Ciuchy pracownika, na koszt Bay Logistik zostały oddane do zakładu pralniczego, by zostały wyczyszczone. Pracownicy, którzy zostali pogryzieni, otrzymali niezbędną pomoc, także medyczną. Proszę opierać się na faktach, ponieważ powtarzanie plotek, nie kończy się dobrze.

Tomeku
Pracownik
@Młody

Hej. Jak tal źle, to dlaczego pracujesz dalej w tej firmie. Jeżeli tak strasznie jest ciężko, to po prostu się zwolnij. Śmieszny jesteś i tyle, skomlą na forum a co so czego robi z ogonem podkulonym.

Nie zadowolony
Pracownik
@Młody

To prawda Bay firma to Porażka

Młody
Były pracownik
@Pracodawca

Bardzo śmieszne zewnętrzna firma haha widziałem ta zewnętrzna firma to jeden z myjkowych a kierowca do tej pory nie dostał zwrotu poniesionych kosztów

1
Pracodawca
Pracodawca
@Młody

Jeżeli kierowca nie dostał zwrotu poniesionych kosztów, proszę niech się zgłosi do działu HR. Ciuchy kierowcy, były oddane na koszt firmy do specjalnej firmy sprzętającej. Kierowcy zostali zawiezieni przez naszego kolegę do szpitala. Pana opinie, sa całkowicie bezpodstawne i godzą w imię firmy, jednak rozumiemy, że nie ma Pan/Pani odwagi przedstawić się z imienia i nazwiska, by rzeczywiście przedstawić obecny stan rzeczy. Zakładam, że takie rozkręcanie tematu, sprawia Panu radość, jednak nasza polemika z Panem jest zakończona. Nie jest Pan partnerem, z którym można rozmawiać w sposób merytoryczny, nasze standardy nie pozwalają na rozmowę z Panem. Pozdrawiam Michał Szyszkowski

Pracodawca
Pracodawca

Niestety, dyskusja z Panem nie prowadzi do niczego, jednak z grzeczności odpowiadam Panu, ponieważ każdy zasługuje na szacunek. Szanowny Panie, Pan Szyszkowski nie zwolnił się z Bay Logistik 3 razy, jak już wspomnieliśmy prędzej, nie był obecny w firmie przez pewien okres, z ważnych przyczyn osobistych. Jeżeli nie potrafi Pan tego uszanować, nie nam to oceniać. Temat uważamy za wyczerpany. Osoba o nicki @Młody dostała naszą merytoryczną odpowiedź, oparta na prawdzie oraz faktach. Pana komentarze, są przepełniona zawiścią oraz skierowane na oczernianie firmy Bay Logistik. Jak Pan widzi, Pana komentarze pozostają, nikt ich nie usuwa, ponieważ opieramy się na prawdzie. Gdy zdobędzie się Pan na odwagę przedstawić, z chęcia spotkamy się i omówimy trapiące Pana problemy na spotkaniu z Panem. Proszę pamiętać, że z każdym problemem, może się Pan zgłosić do działu HR, w celu jego rozwiązania.

Marcin
Kandydat

Czytam wypowiedzi, i długo myślałem czy zadzwonić tam. Jednak zadzwoniłem na polski nuner z ogłoszenia. Rozmawiałem z Panem Szyszkowskim, reprezentantem firmy na Polskę. Widać, że reprezentuje firmę jak należy. Nie wiedzialem, za Bay ma oddzial w Polsce, jednak jak milo wiedziec, ze tak jest. Aplikowałem na cysterny, Pan powiedział ze nie zna każdego aspektu pracy i dowie się i oddzowni. Zrobił tak po dwóch dniach. Pełna jasna informacja, także właśnie praca w sobotę, weekend oraz spanie w aucie. Mailem sytuację rodzinna, że faktycznie nie mogłem dać odpowiedzi, Pan Szyszkowski zadzownil z pytaniem, czy wszystko w porządku, oraz czy może pomóc mi w czymś. Rzadko spotykane zainteresowanie, jednak miło je odebrałem. Nie pytał się o prace, nie naciskał a grzecznie pytał jak u mnie i co myślę o ofercie. Zdecyduje się dalej kandydować, ponieważ podejście chociaż tego Pana, zasługuje na pochwalę, ponieważ poświęcił na moje rozmowy dużo czasu, także online i nie widziałem zdenerwowania z miliona moich pytań. Zna kwestie Kindergeld, Druku S1 i pomaga także w tym, co ciekawe nie chce kasy za to.

Pracodawca
Pracodawca
@Marcin

Dziękujemy za pozytywną opinię. Życzymy sukcesu w dalszym procesie rekrutacji.

Pracodawca
Pracodawca

Jeżeli jest Pan tak pewny siebie, proszę podpisaś się imieniem i nazwiskiem, nie chować się za pseudonimem. Dyskusja z Panem jest jałowa, ponieważ jak widać, nie akcpetuje Pan pozytywnych informacji o firmie, wyczuwając podstęp. Trudno pogodzić się z tym, że mamy zadowolonych pracowników. Zauważamy, że jest Pan bardzo aktywnym użytkownikiem, by pisać same nie pochlebne opinie o firmie oraz osobach z nią związanymi. Pan Michał odpowiedzialny jest za inny obszar działania. Chwilowa nieobecność Pana Michała w pracy, oraz fakt dlaczego tak było, jest znana zarządowi firmy, proszę uszanować czyjąś prywatność.

anonim
Pracownik

(usunięte przez administratora)

Pracodawca
Pracodawca

Widzi Pan, admin nie usuwa Opini na stronie portalu, każda opinia pozostaje tutaj bez zmiany, jeżeli nie narusza regulaminu strony. Warunki pracy, są jasno przedstawione, nikt nie wprowadza Pana w bład.

Pytanie
 Pytanie

Bay Logistik GmbH + Co.KG wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na GoWork.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Kierowca Ce.

Pracodawca
Pracodawca
@Pytanie

Poszukujemy doświadczonych kierowców na silosach oraz cysternach, zapraszamy do rekrutacji.

Pracodawca
Pracodawca

Szanowni Panie, niestety nie możemy zwrócić się do Pana po imieniu, ponieważ się Pan nie przedstawił, a nie posługujemy się nickami. Kwestie wynagrodzenia, oraz sposobu naliczania, rozliczania oraz przydzielania dodatków za np. weekend, są bardzo prosto, jasno opisane w tabeli wynagrodzenia, którą każdy nowo zatrudniony pracownik dostaje. Każda informacja, związana z wynagrodzeniem, jest rzetelnie przedstawiona podczas procesu rekrutacji. Także sposoby rozliczania weekendów. Jeżeli czuje się Pan/Pani w jakiś sposób (usunięte przez administratora) proszę zgłosić się do naszego działu HR, w celu wyjaśnienia sprawy.

Marcin
Pracownik
@Pracodawca

Ja dostałem pełna informacje, dokładnie z każdym weekendem i postojem na bazie i parkingu.

Pracodawca
Pracodawca
@Marcin

Dziękujemy za wartościowy wpis oraz Pana ocenę, dziękujemy za to. Zespół HR

Przemas
Kandydat

Witam sprawa wygląda następująco proces rekrutacji rozpoczął się u mnie jakieś 3-4 dni temu wszystko przebiegało bardzo dobrze kontakt z rekruterem bardzo dobry aż do momentu w którym wysłałem mu zwrotny dokument potwierdzający moje ubezpieczenie w tym momencie kontakt totalnie się urwał nie wiem co mam robić Nie wiem czy szukać dalej czy jakikolwiek jest sens jeszcze zainteresowania tą firmą

Lidia
@Przemas

tak po prostu nie odbiera teraz telefonu? jak długo? ciekawa jestem co z tym dokumentem mogłoby być nie tak, że tego typu reakcja by wystąpiła. chyba to dobrze, że ktoś jest ubezpieczony, bo nie muszą się tym przejmować, czy źle myślę? a wcześniej jakie swoje dane im udostępniałeś?

Kiero
Pracownik
@Przemas

Myślę, że ubezpieczenie nie ma nic wspólnego z rekrutacją, ponieważ firma tak musi płacić składki za Ciebie. Skontaktuj się z (usunięte przez administratora), niech on pomoże Tobie w tej sprawie. Wszyscy pisali, że pomaga więc niech pomoże i Tobie.

Lidia
@Kiero

jeśli chodzi o tę osobę kontaktową, która mogłaby pomóc w tej sytuacji to poleciłeś kogoś z firmy? treść ukryta a chciałabym się upewnić

Kiero
Pracownik
@Lidia

(usunięte przez administratora)po prostu zadzwon do nich, niech dadzą co namiary do Michala z Polski, na pewno się kapną o kogo chodzi lub napisz maila do nich z prośba o kontakt do niego,

Pracodawca
Pracodawca
@Przemas

Dzień Dobry Nasza komunikacja z kandytem odbywa się zawsze stopniowo, postępując w ramach procesu rekrutacji. Proszę wysłać maila do działu rekrutacji, w odpowiedzi na maila jakiego dostał Pan podczas złożenia aplikacji. Wtedy będziemy mogli się z Panem skontakwoać.

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest wkład kierownictwa Bay Logistik GmbH + Co.KG w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Tomasz L
Pracownik

Witam Pracuję w Bay parę lat i brak mi słów na tę opinie zwłaszcza ludzi którzy dopiero rozpoczęli swoją karierę w Bay. Firma nie odwróciła się nigdy od pracownika jak był jakikolwiek problem powiem więcej starają się nawet bezinteresownie pomagać. Proponuje popracować troszkę i wyrobić sobie dobrą renomę a problemy znikną. Wszędzie trzeba pracować nikt pieniędzy za darmo nie dostaje ,a że czasami dojdzie do jakiegoś małego nieporozumienia to wina tylko czynnika ludzkiego nie jesteśmy maszynami żeby się nie pomylić czasami. Problem robali z tego co słyszałem to była wina kierowcy który już tu nie pracuje , a firma stara się teraz ten problem naprawić. Pamiętajcie że nie pracujecie tu za karę i jak komuś coś nie pasuje to nikt nikogo na siłę tu nie trzyma droga wolna.

2
Szeryf
Pracownik

Widzę, że znowu wrocil temat Bay na Tapetę. Tak więc powiem to, co chyba wszyscy pracownicy - a jest ich sporo patrząc po komentarzach, że ostatni czas i szczególnie teraz to katastrofa. Kto pracuje zna MSZ, więc jeżeli go nie ma w biurze, lub telefon sluzbowy lub na biurko odbiera ktoś inny, to połączcie fakty. Jak Pan M jest w biurze i pracuje, dlaczego robota idzie. Jest ułożona i idzie prscowac, jest z kim pogadać. Mogę się założyć o kratę browara, że niedługo MSZ się zwolni. Kto się zakłada

Stary
Pracownik

Portal gowork na pewno widzi adres IP, więc raczej łatwo sprawdzić, z jakiego miejsca pisane są opinie. Fakt jest, że ostatni czas w Bay to duża katastrofa. Szczególnie widać to, że brakuje człowieka który to jakoś spinał. Plotki chodzą, że odchodzi, ponieważ nie akceptuje tego co się dzieje. Widać, że po zmianach w Bay, jest duży problem. Ile w tym prawdy nie wiem, czas pokaże.

1
anonim
Inne

(usunięte przez administratora)

Pracodawca
Pracodawca

Nasz dział HR nie potrzebuje dowartościowania, by pisać sobie opinie samemu. Nie postępujemy w taki sposób. Proszę zwrócić uwagę, że proces rektutacji odbywa się w etapach, i nasi kandydaci, po wypełnieniu odpowiedniego formularza, mają na bieżąco informację, jak wygląda ten proces. Prosze w wiadomości do nas podać swoje nazwisko, by sprawę wyjaśnić.

Młody
Pracownik

Te pozytywne opinie to se Dyspo pisze bo z kim nie rozmawiam to wszyscy maja to samo zdanie co ja o tej firmie czyli złe .

Pracodawca
Pracodawca
@Młody

Dyspo zajmują się pracą spedcyjną, nie musimy pisac sobie opini, ponieważ nie na tym to polega :) Przyjmujemy krytykę oraz wyciągamy wnioski z każdego sygnału. Proszę podpisać się nazwiskiem, dyskusja wtedy będzię merytoryczna :) Pracuje u nas bardzo dużo kierówców, duża część nawet ponad 10 lat, więc nie jest tak źle.

2
Pracownik
Pracownik

Widać, że opinie wystawia sobie ktoś sam, widać aktywna pracę działu kadr. Jedno jest pewne, od kiedy Pana MSZ nie ma w biurze, to widać totalny bałagan oraz jeden wielki (usunięte przez administratora) 3 tygodnie MSZ nie jest w firmie, i katatrofa. Auta brudne, pluskwy a do tego jeszcze czasem dostajesz auto w małej budzie. Dlaczego Michal może nawet późno wieczorem podjąć decyzję i zmienić auta, a jak go nie ma to nikt nie odbiera telefonu. Plotki chodzą, że Michal odchodzi, nie wiem ile wtym prawdy. Brak tego gościa w biurze huz widać. Co będzie dalej każdy wie.

Andrzej
Kandydat

Rozmowa rektutacyjna z Panem(usunięte przez administratora), po Polsku. Na każde pytanie odnośnie pracy na cysternie dostałem związłą oraz jasną odpowiedź. System pracy jasno określony z pensja, która została mi przesłana po Polsku na maila. Firma duża, na plus podejście do pracownika oraz indywidualne ustalenia. Pan(usunięte przez administratora) odpowiada jasno na zadane pytania oraz gdy czegoś nie wie, oddzwania z informacia zwrotną. Czekam na zakończenie procesu rekrutacji, jednak sama obsługa rekrutacji zasługuje na duży szacunek.

Pracodawca
Pracodawca
@Andrzej

Życzymu sukcesu w procesie rekrutacji, cieszym się, że Pana odczucia są pozytywne. Staramy się, by nasi pracownicy z Polski czuli się swobodnie w naszej firmie, także staramy się usuwać barierę językową, oraz sami uczymy się języka Polskiego. Pan (usunięte przez administratora)podobnie jak cały dział HR wspiera proces rekrutacji.

Tomek
Pracownik
 Pytanie

Umowę o pracę uzgodniłem z Panem(usunięte przez administratora) w grudniu, zacząłem pracę 1.02.2022. Jedynie co się nie zgadzało to kwestia pensji, ponieważ była wyzsza. Tak była wyzsza. Pan Michal zadzwonił w styczniu, ze była podwyżka dla kierowców i obecnie jest wyzsza pensja. Więc macie doczynienia z taką osobą. Nie wnikam w opinie o firmie, bo firma to ludzie. Ja cały czas mam kontakt z Panem Michałem, nawet w niedziele. Firma ma naprawdę dobre auta oraz podejście, że nie czujesz się jak w (usunięte przez administratora), u Niemca to często spotykana , najgorzej jak polak w biurze. Tutaj mamy wyjątek, i cieszę się, że Tutaj pracuje. Który pracownik, zrobi wam papiery do biura podatowego, kindergeld i ubezpieczenia za darmo, po pracy ? W Bay Pan Michał pomaga. I nawet jak chciałem zapłacić mu, to kasy nie wziął.

Pracodawca
Pracodawca
@Tomek

Dzień dobry Panie Tomku. Dziękujemy za Pana wypowidź. Bardzo na miło. Faktycznie, od Pana zgłoszenia do pracy do momentu jej rozpoczęcia, minęło trochę czasu. Różnica w wynagordzeniu ( wyższe wynagrodzenie dla Pana) wynika z podwyżek, jakie dostali nasi kierowcy. Także nowi, ponieważ doceniamy każdego pracownika. Kwestia kindergeld oraz pomocy w dokumentach, staramy się zawsze pomagać naszym pracowniką. Pozdrawiam

Andrzej
Pracownik
@Tomek

Potwierdzam, składam dużo CV oraz mam dużo rozmow z osobami które mieszkają w Niemczech, po raz pierwszy zaskoczyła mnie taka szczerość oraz profesjonalne podejście naszego rodaka.

Pracodawca
Pracodawca
@Andrzej

Dziękujemy za pozytywną oponię, zawsze staramy się podchodzić profesjonalnie do każdego zadania, w któym bierzemy udział.

Tomek
Kandydat

Rzeczowo, konkretnie i solidnie. Kontakt po Polsku. W firmie jest polak, Szyszkoski Michal, nie ma syndromu Niemca.

Pracodawca
Pracodawca
@Tomek

Dziękujemy za Pana opinię. Cieszymy się, gdy proces rekturacji jest satysfakcjonujący. Firma Bay jest dużą, rodzinną firmą, staramy się, by każdy czuł się dobrze u nas, został wysłuchany i razem z nami budował Team Bay. Pan Szyszkowski mówi po Polsku, zależy nam, na dobrym kontakcie także z naszymi Polskimi kierowcami.

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Bay Logistik GmbH + Co.KG - Waiblingen

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Bay Logistik GmbH + Co.KG?

    Zobacz opinie na temat firmy Bay Logistik GmbH + Co.KG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Bay Logistik GmbH + Co.KG?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

  • Jak wygląda rekrutacja do firmy Bay Logistik GmbH + Co.KG?

    Kandydaci do pracy w Bay Logistik GmbH + Co.KG napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bay Logistik GmbH + Co.KG
Przejdź do nowych opinii