Opinie o Janów Park Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Janów Park Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Janów Park Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Janów Park Sp. z o.o. w Katowice

Mariusz

Zdecydowanie polecam Janów Park. Deweloper ma duże doświadczenie w projektach mieszkaniowych. Dlatego są innowacyjne i wykonane ze starannością.

@NickSzabo
@NickSzabo

hmmmm....no to chyba najlepiej być w budynku A, który już stoi. I choćby było tak jak na Kostuchnie to I etap już jest zamieszkany.

Piękna

Witam Serdecznie patrząc na ofertę otodom to widnieje w opisie, że mieszkania są dostępne od 30 września. Prosiłabym o informację. Zastawiam się czy kupić mieszkanie

@Ejo

zapytam wprost mieszkanie super? a masz ciepło z ogrzewania podłogowego?...a no nie, jako możesz mieć skoro nie ma kotłowni wykupiłeś podziemny garaż? jeśli tak to jak ci się w nim parkuje?... aaaa sorry, nie masz gdzie parkować bo podziemne garaże nie istnieją a masz może komórkę lokatorską w podziemnym garażu wykupioną i trzymasz tam "szpargały"? a, sorry nie masz komórki lokatorskiej jeszcze bo ona nie istnieje. a budynek jest oddany przez Nadzór Budowlany i Straż Pożarną? nooo chyba nie więc jeśli remontujesz to robisz to na własną odpowiedzialności i ryzyko a może już jesteś właścicielem mieszkania tzn przekazano notarialnie własność lokalu? człowieku, litości proszę....opóźnienie dewelopera sięga ponad 4 miesięcy a "Winter is coming" :-(

Alan z Katowic Nowy wpis

gdyby ktoś pomyślał, że te wszystkie posty o nierzetelności dewelopera Janów Park są przesadzone i to nieuczciwa ocena to podam przykład innej inwestycji W Katowicach deweloper Acatom, pół roku po rozpoczęciu prac na Janów Park, rozpoczął inwestycję Park Daszyńskiego. Na stronie internetowej prowadził "dziennik budowy" gdzie można było śledzić postępy. Wybudował od zera ponad 130 mieszkań w 3 budynkach, które są już w sprzedaży. 3 kondygnacje z windami, podziemnymi garażami, ogródkami dla mieszkań na parterze. Jak dla mnie oferta mega i lokalizacja bardzo atrakcyjna bo szukałbym dla siebie spokojnego miejsca z super dojazdem do centrum Katowic. Ceny mieszkań poniżej 10 tyś + promocja 50% zniżki na zakup JUŻ ISTNIEJĄCYCH garaży podziemnych. Inwestycja zaczynała się od wykopów i wielkich prac ziemnych. Janów Park osiedle "wystartowało na początku 2021. Nie wykonywali żadnych prac ziemnych tylko wyburzenie tego co trzeba było z starej ruiny ponad 20-letniego budynku. Prace prowadzili w jednym budynku a nie w 3 osobnych jak ACATOM na Daszyńskiego. Wybudowali samodzielnie 2 piętra i dołożyli tarasy. Prace nad I etapem w/g mnie nie zakończyły się jeszcze bo gdzie są komórki lokatorskie i garaże podziemne? Lokalizacja, dojazd i inna ważna infrastruktura dla tej lokalizacji to żenada. Ceny mieszkań sięgają już 11 tyś. i to są Mysłowice, gdzie 11 tyś /m2 mieszkania sprzedaje sprawdzony i prestiżowy deweloper z Parku Moniuszki [wygląd osiedla i lokalizacja przeskakują Janów Park 3x] MASAKRA!!! ci ludzie z Janów Park maja chyba cos nie tak z główkami

@Alan z Katowic

Ujmę to tak...poświęćcie 2h swojego życia i pojedźcie do Mysłowic na "osiedle" Janów Park...pooglądajcie sobie "nowo oddaną" inwestycję. Następnie udajcie się na Osiedle Daszyńskiego w Katowicach. doznacie szoku jak pięknie może wyglądać 3 budynkowe osiedle o niskiej [3 piętra] zabudowie z gotowymi ogródkami garażami a nawet windą dla osób niepełnosprawnych wynoszącą ich z poziomu -1 na poziom 0 i to taka winda która jest na zewnątrz na chodniku. jeśli tak zrobicie to mogę się założyć, że na Janów Park nawet nie nasi.kacie

Wszystkich kupujących przestrzegam przed kupnem. Mają bardzo nietransparentne i niekorzystne dla nabywcy umowy, które gdy tylko podpiszecie wdepniecie na niezłą minę. W dodatku narzucają swojego notariusza, za którego wy musicie zapłacić i nawet nie macie prawa wyboru innego.

Alan z Katowic

Trochę się z tobą nie zgodzę co do nie transparentnych zapisach, ale masz rację w sprawie niekorzystnych zapisów. wyjaśnię... "klauzula waloryzacji ceny mieszkanie" to nieprawny zapis gdyż Klient musi wiedzieć jaka jest ostateczna cena zakupu czegokolwiek, w tym przypadku mieszkanie. Gdy tego nie ma, taka klauzula jest nieważna. Uwaga, nie oznacza to że cała umowa jest nieważna a jedynie to, że nie mogą stosować tej klauzuli. Oni jednak obchodzą to dodając możliwość rezygnacji gdy klient dowie się o podwyżce i nie zaakceptuje jej wysokości. UWAGA - biorąc pod uwagę fakt ile czasu deweloper "buduje" mieszkania, waloryzacja może być znaczna gdyż opiera się o wskaźniki GUS dotyczące kosztu wytworzenia 1m2 mieszkania a nie o wskaźniki inflacji. = nie wiadomo nawet w prognozach ile wyniesie ta waloryzacja gdyż wskaźnik waloryzacji uwzględnia min wzrosty kosztów wynagrodzeń, materiałów, energii, itp itd... jeśli chodzi o ich notariusza to nie ma znaczenia kto to jest, ale BARDZO WAŻNE aby każdy klient draft umowy która musi dostać przed podpisaniem, przegadał z prawnikami i radzę nie oszczędzać 500zł bo deweloper ma swoich prawników i tylko czeka żeby was o.rżn.ąć.

@Alan z Katowic

Pisząc nietransparentne chodzi o to że przy niektórych zapisach nie da się jednoznacznie stwierdzić stanu faktycznego bo zapisane jest w tak ogólny sposób aby to jednak chroniło interesy dewelopera.

Alan z Katowic Nowy wpis

Zgadza się. Deweloperzy stosują różne sztuczki w umowach. A ci od Home Group to wyjątkowi kręt.acze Ja osobiście z przyjemnością opisuję co o nich wiem aby ostrzec każdego przed nimi albo aby każdy zainteresowany wiedział w co się ładuje i nie mógł powiedzieć że był nieświadomy i ufny.

Bob Budowniczy

ding ding....raport z "pola walki" minął miesiąc od czasu gdy na ich własnej stronie "odnotowałem" wpisy o REZERWACJI 10 mieszkań w I etapie i tylu samo w II etapie [który nie istnieje nawet jako przygotowana dziura w ziemi] zgadnijcie ile jest po miesiącu......TAK, dokładnie tyle samo rezerwacji na I i II etapie powiecie że te rezerwowane się sprzedały i nowe się rezerwują NIEEEEEE, ilośc mieszkań jest taka sama w I etapie [30 było, jest 31 nawet] noooo przy cenach około 7300+ [średnio 8000-8500] to przecież deweloper powinien robić przetarg dla pragnących kupić od nich nieruchomości... wnioski wyciągnijcie sami

@Bob Budowniczy

Dodam, że rezerwacja u nich wynosi 2 tygodnie więc jeżeli te same mieszkania są "zarezerwowane" miesiącami to faktycznie musi to być niezła ściema

Bob Budowniczy

po 8 dniach od ostatniego sprawdzenia "REZERWACJA" w dalszym ciągu jest na TYCH SAMYCH 10 mieszkaniach I Etapu. II etapu nie sprawdzam, bo to fikcja i nawet porządnej "dziury w ziemi" nie ma przygotowanej tylko stare gruzowisko po procesie wyburzenia.

niezainteresowany
@Bob Budowniczy

ceny na otodom są już rzędu 9tyś a za duże mieszkania na 6 piętrze nawet 11 tyś. za 29m2 niemal 260 tyś?...serio? na takim zadupiu? czy ten deweloper myśli że to Katowice? 11 tyś mogę dać na Park Moniuszki u prestiżowego i sprawdzonego dewelopera a nie u tak wątpliwego par.ta.cza

niezainteresowany
@niezainteresowany

a dodam, że w ogłoszeniach piszą o terenie zamkniętym, ochronie itp...o parkingach nic nie piszą, a o tych podziemnych szczególnie. Przynajmniej w ogłoszeniu nie mijają się z rzeczywistością. Choć ogłoszenia nigdy nie stanowią oferty handlowej. s.y.f i gruzowisko....wystarczy pojechac i zobaczyć

@niezainteresowany

Z ochroną to pewnie tak jak na KP. Opłata dodatkowa która była KOSMICZNA

niezainteresowany Nowy wpis
@Mieszkaniec

jakoś mnie twój wpis nie zaskoczył, a biorąc pod uwagę to co się dzieje na tym "osiedlu" to nie ma potrzeby ochrony. mieszkańców jak "kot napłakał" a reszta do ochrony to gruzowisko i (usunięte przez administratora) przy cenach 9 tyś + za m2, braku parkingów i komórek lokatorskich i takiej lokalizacji, oni będą sprzedawali mieszkania 2 lata jeśli będą mieli szczęście to oznacza że kasy na wystartowanie II etapu, który już próbują sprzedawać nie będzie.

fikcyjnaREZERWACJA

Od grudnia 2023 gdy były wystawione 30 mieszkań na stronie dewelopera, doszło jedno mieszkanie = 31 mieszkań. W drugiej połowie marca 2024 deweloper wpadł na pomysł "akcji rezerwacji" gdzie zaznaczył 10 mieszkań w I etapie. Po miesiącu na stronie dewelopera ilość oferowanych mieszkań nie zmieniła się w odniesieniu do grudniowego stanu = 31 Zniknęła rezerwacja z mieszkania 59,1 m2 A 4.10 . Już nie ma "interesanta" na to mieszkanie. będą kolejne aktualizacje hehe

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Janów Park Sp. z o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Alan z Katowic

Czytając ich ofertę należy bezwzględnie brać pod uwagę to że budynek nie jest nowo postawiony tylko to stara ponad 20 letnia ruina niedoszłego szpitala miejskiego w Mysłowicach Kto wie co się dzieje pod tynkiem i płytami K/G gdy ten deweloper jest takim pa.rta.czem Mocno bym się zastanawiał nim kupię od nich cokolwiek

@Alan z Katowic

adaptowany stary budynek za cenę 9000zł/m2 i więcej w stanie deweloperskim surowym takiego mieszkania w tym miejscu, bez parkingów....nie dotknął bym kijem z odległości

Bob Budowniczy

Do wszystkich mieszkańców, którzy kupili lokale w Janów Park i tych którzy chcą kupić lokale....uważajcie na tych (usunięte przez administratora) Ryszard Szczepanik [prezes Janów Park] zawiązał nową spółkę Janów Park 2 etap. (usunięte przez administratora) robi to co na Kostuchna Park tzn ucieka przed zobowiązaniami które mogą powstać na Janów Park. Gdy sprzedają mieszkania I etapu, rozwiąże spółkę i będzie udawał greka jako prezes Janów Park 2 etap. masakra...oszu.stwo w biały dzień....starszy człowiek a za grosz honoru aby odpowiadać za swoje czyny

@Bob Budowniczy

Jeśli czyta to którykolwiek nabywca mieszkania z I etapu to proszę sobie sprawdzić umowe deweloperską. Jeśli macie zapisane i wliczone do ceny miejsce parkingowe podziemne to zacząłbym się martwić czy może liczyć z strata pieniędzy. Spółka Janów Park nie wybuduje ich, gdyż na II etap powstała nowa spółka. Ta nowa spółka będzie posiadaczem tych miejsc i całego budynku II etapu jeśli powstanie. Wy posiadając umowę z Janów Park nic nie będziecie w stanie odzyskać. Szacuję, że tak jak w przypadku Kostuchna, tak dla Janów Park po sprzedaniu mieszkań spółka się rozwiąże lub ogłosi upadłość. Wtedy szukaj wiatru w polu a Ryszard Szczepanik będzie się wam śmiał w oczy i unikał odpowiedzialności jako prezes nowej spółki. radzę szukać prawnika i atakować już teraz

Bob Budowniczy

Idą święta wielkanocne więc może jakiś cud się stanie, go sprzedaż mieszkań na Janów Park stoi i kwiczy od końca listopada 2023. Mieli wtedy 28 mieszkań, podzielili kilka większych i uzyskali 30 lokali, które nie znalazły nabywców. Oczywiście na stronie dewelopera rozpoczęła się "akcja REZERWACJA". Czysta ściema w/g mnie co już opisywałem. Dziwne jest również to, że Deweloper nie ma strony zrobionej na wzór swojej konkurencji tzn nie ma listy kompletnej wszystkich mieszkań gdzie widać ile z nich są "zajęte", "rezerwacja", "dostępne". Nie mają, gdyż w ten sposób pokazaliby jak mało mieszkań jest zajętych w stosunku do całości inwestycji na ponad miesiąc po uruchomieniu kotłowni tzn chwili gdy można pisać "gotowe do zakupu" a nie w trakcie budowy. Ale ja się nie dziwię temu co się dzieje na JP. Tak się zdażyło, że deweloper jest w czarnej d*pie bo ma za konkurencję atrakcyjniejszą ofertę dewelopera na Park Moniuszki [na Chopina i Wielkiej Skotnicy] albo Apartamenty Cedrowe. nie znam rynku nieruchomości tak dobrze ale raczej nie powinno się wchodzić na rynek z ofertą gdy w lepszej lokalizacji jest konkurencja z gotową ofertą w lepszej lokalizacji i jakości wykonania lokali. A wystarczyło, żeby wyrobili się w terminie z projektem czyli do czerwca 2023 i nie mieliby takich problemów No ale ten deweloper to "miszcz" w kwestii dotrzymywania terminów hahaaaaa

@Bob Budowniczy

Podobno ma tam być docelowo 5 etapów, czyli łącznie 5 budynków. Ciekawi mnie kiedy zaczną garaże podziemne robić

Bob Budowniczy

Cóż mam tobie odpowiedzieć …hmmmm W ogłoszeniach dla II etapu jest napisany termin oddania do czerwca 2025 czyli za 14 miesięcy, więc pozostałe 3 etapy (3 do 5) powstaną wg matematycznego wyliczenia do 2030 roku. A teraz całkiem poważnie …skoro ten deweloper adaptował budynek gdzie miał fundamenty i nadbudował 2 piętra w 3 lata to kolejne etapy raczej nie szybciej niż 2036 rok. A co do parkingów podziemnych dla ludzi z I etapu i komórek lokatorskich to dziwię się że buduje jakiś budynek nad kotłownią a nie zabiera się za to co powinien zrobić. Mieszkania sprzedają 3 rzeczy 1. Terminowe oddanie poprawnie wykonanej inwestycji (to nie miało miejsca w I etapie) 2. Zadowoleni mieszkańcy polecający lokalizację i jakość wykonania…patrz pkt wyżej 3. Cena mieszkań - no i tutaj jest dziwna sprawa gdyż ceny są niskie ale pewnie klątwa Kostuchna Park i powtarzanie scenariusza tamtej nieudanej inwestycji nie pomaga w sprzedaży Jezdnym słowem klapa na calego

@Bob Budowniczy

Budynek nad kotłownią podobno ma być lokalem użytkowym dla firm, zakładam że jakiś sklep spożywczy albo inna firma usługowa. Innymi słowy jest to kolejny lokal na sprzedaż, tak samo jak lokale mieszkaniowe, które w głównej mierze napędzają przychody. Co do garaży to obstawiam, że ludzie ich nigdy nie zobaczą. Deweloper sprzedając garaż który jeszcze nie istnieje to tak naprawdę sprzedaje marzenia, bo według umowy może w każdej chwili zdecydować że ich nie wybuduje bo nie ma pieniędzy. A wpłaconej kasy oczywiście zwracać nie musi. Że tak powiem inwestycja obarczona ryzykiem. Tak naprawdę wszystko zależy od tego czy będzie chciał budować kolejne etapy, rozwijać się, poprawiać jakość i renomę.

Bob Budowniczy

żeby dopełnić tematu...na otodom 3 mieszkania są wystawione przez osoby prywatne, które chyba maja dość "mieszkania" w tej lokalizacji chyba że sa typowymi flipperami więc matematyka: 31 mieszkań deweloper + 3 mieszkania osoby prywatne = 34 mieszkania gdy inwestycja ma 80 lokali więc 42% inwestycji w ogłoszeniach na rynku

Bob Budowniczy

Już budują konstrukcję nad kotłownią więc chyba coś tam będzie Na Kostuchna Park mieli ograniczenia przestrzenne i max 2 etapy planowali (zrobili wiadomo co) Na Janów Park mają teren dla 5 etapów i może im się uda zrealizować prospekt choć ja osobiście w to nie wierzę. Narazie mają terminowe opóźnienia na maxa…

@Bob Budowniczy

..."akcja REZERWACAJ" czyli zaznaczanie że ktoś chce mieszkanie kupić chyba nie przynosi oczekiwanych rezultatów i nie widać wzmożonego popytu na już gotowe mieszkania. było 31 mieszkań 2 tygodnie temu i dalej jest, ale co śmieszna był0 10 mieszkań zaznaczonych jako "rezerwacja" i dalej jest 10, oczywiście na I jak i II [nierozpoczętym] etapie budowy. Mi to zwyczajnie po ludzku byłoby wstyd tak ściemniać, ale czego oczekiwać po takich ludziach...no czego? Przecież Iga Zabł.ocka ściemniała na odbiorach, że kotłownia jest w podziemiu, ale nie można jej zobaczyć bo jeszcze nie jest gotowa i było to w okresie gdy dopiero przygotowywali dziurę w ziemi gdzie teraz faktycznie jest kotłownia....wierzyć się nie chce jak kła.mie ona i prezes...byle odwlec ludzi od wyrażania złości na to co oni robią. Taka mała rada dla mieszkańców JP. - jeśli mieliście zamysł kupienia mieszkania z miejscem parkingowym podziemnym, które nie powstało to gdyby już powstało, nie kupowałbym go. W momencie gdy przejęliście mieszkania na własność, akt notarialny mówiący o wybudowaniu mieszkania nr X z miejscem parkingowym już nie jest prawomocny. Jeśli nie było w umowie konkretnej kwoty za miejsce parkingowe o wybranym numerze, oznacza to, że nic nie musicie kupować. NIKT nie może wam odmówić prawa do wjazdu na teren osiedla bo to oznaczałoby ograniczanie dostępu do własności prywatnej. Wtedy parkujcie sobie gdzie chcecie i tyle. Pamiętajcie, że macie prawo do poruszania się po drodze wewnętrznej osiedla bo macie to w czynszu płaconym deweloperowi. Gdyby deweloper dawał wam do podpisania jakiś regulamin osiedla czy coś podobnego...olejcie to. Regulamin można podpisać gdy np tworzycie wspólnotę mieszkaniową. przemyślcie temat...przecież zapłaciliście za swoje mieszkania niemałe pieniądze

@Bob Budowniczy

aktualizacja sytuacji na Janów Park !!! Osoby prywatne sprzedają już 5 mieszkań. 2 na parterze, 3 na 3 pietrze. cud...miód i malina....lokalizacja prestiżową z gniazdkami na balkonach bez dogodnego dojazdu do budynku [ciasna i dziurawa droga], widok na gruzowisko i niewystarczająca ilość miejsc do parkowania nawet dla 1 samochodu dla każdego mieszkania. No ja zwyczajnie nie mam pojęcia dlaczego oni sprzedają mieszkania i dlaczego deweloper nie potrafi się odgonić od chętnych gdy ceny są o około 20% niższe od konkurencji w Mysłowicach a tak poważnie...reputację [jeśli się ją posiadało] traci się szybko a buduje przez lata

niemieszkaniec

Witam, czy wie ktoś jak wygląda kwestia zgłaszania usterek przy odbiorze mieszkania u tego dewelopera? robi problemy czy naprawia co powinien?

...
@niemieszkaniec

Nie naprawia. Po prostu. Proszę nie sprawdzać tego na sobię.

niemieszkaniec
@...

możesz coś więcej napisać? przyjął usterki ale nie wysłał nikogo do naprawy? tak było w Twoim przypadku czy w każdych przypadkach?

@niemieszkaniec

Normalnie Pan zgłasza usterki, oni odbierają. Czeka pan kilka miesięcy (proszę nie liczyć na ustawowe 30 dni) po czym nic nie jest zrobione :D proste? Proste. Ja co prawda miałem pomaziane ściany że niby coś robili ale to tylko tyle. Jak jest coś "grubszego", proszę nie robić sobie nawet nadziei.

Bob Budowniczy

22 miejsca parkingowe (w tym jedno dla niepełnosprawnych) są przygotowane na teraz przy 55 mieszkaniach (wliczając ściemę marketingową 10 rezerwacji mieszkań z strony dewelopera). Licząc realnie 45 mieszkań sprzedane czyli tylko połowa będzie mogła zaparkować samochody a reszta „poszła won” i radźcie sobie sami… Ciekaw jestem jak to będzie jeśli za naziemne miejsce postojowe kupujący zapłacił a za podziemne nie to w zasadzie ci z podziemnych muszą (usunięte przez administratora) z terenu bo dlaczego mają za darmo parkować ….kolejna ściema dewelopera

Bob Budowniczy

pewnie tak będzie ale ci, którzy mają zapisane w umowach miejsca parkingowe naziemne będą do nich mieli prawa, a są to miejsca zapisane w/g nr więc reszta przypadnie szybszym z tych którzy się dogadają z tymi (usunięte przez administratora) lub samowolnie (usunięte przez administratora) miejsce roszcząc sobie samowolne prawo do parkowania samochodu. To nie zmienia faktu, że deweloper znów wystawił ludzi do wiatru. Aaaaaaaa, zapomniałem napisać że skoro te mieszkania w/g "Pani Kasi" chwalącej lokale są takie cudowne to jak to się dzieje że na min. otodom osoba prywatna wystawia swoje mieszkanie z ogródkiem na parterze na sprzedaż? Albo postanowiła odzyskać pieniądze i może coś zarobić na sprzedaży albo zwyczajnie ma dość tego miejsca i tego wszystkiego co się tam dzieje. Nie zapominajmy, że Deweloper do połowy maja miał opóźnienie budowy z np powodu kotłowni.

Mieszkaniec

Poprawka Jeżeli zależy ci na utopieniu pieniędzy, Szukaniu prawników, stresie i mieszkaniu (bądź nie) na wiecznej budowie to inwestuj i płać temu Deweloperowi i całej spółce home black. Za takie wpisy powinniście iść siedzieć!!!

Bob Budowniczy

ooooo, poza ściema o rezerwacjach i wzroście popytu na mieszkania zajęli się za "poprawianie wizerunku" na forum. Gdyby mieszkania były takie super to: 1. rozeszły się jak "świeże bułeczki" a od końca listopada nie sprzedali żadnego nowego mieszkania 2. cena za m3 mieszkania nie wynosiłaby od 7300 m2 tylko tak jak realnie w Mysłowicach od dobrego dewelopera po 9500 i więcej za m2 3. w budynku mieszkałoby już ponad 40 nabywców [rodzin/singli] gdyż nie byłoby 7 miesięcy opóźnień z inwestycją....a i na "parkingach" byłoby już pełno od zaparkowanych samochodów 4. Deweloper zasuwałby z pracami budowlanymi nad II etapem inwestycji, który ma się zakończyć w 2025r ta spółka to(usunięte przez administratora) nacią.gacze gdzie w zarządzie siedzi Ryszard Szczep.anik, Tomasz M.ay [jego synalek] a twarzą kampanii naciągania na zakup jest Iga Zabł.ocka na Kostuchna Park mieszkańcy przekonali się na własnej skórze o tym, a na Janów Park mieszkańcy już teraz się przekonują gdy obiecanych garaży podziemnych nie ma, komórek lokatorskich nie ma....parkingi dla ponad 40 właścicieli to teren po jednej stronie budynku dla kilkunastu pojazdów a dojazd do budynku to wąska droga niedostosowana do takiego ruchu [nierówna i dziurawa] NIE POLECAM NIKOMU TAKIEGO SUPER MIESZKANIA KTÓRYM BĘDĄ ZARZĄDZAĆ TACY (usunięte przez administratora)

Bob Budowniczy

nad kotłownią buduje się konstrukcja coś jak budynek użytkowy....ciekawe po co i z czyich pieniędzy bo nie jest to raczej coś na sprzedaż... hipokryzja i poziom zakłamania tej Spółki przekracza wyobrażenia. Mają postawione na Otodom ogłoszenia na mieszkania z II etapu gdzie termin wybudowania to 30-06-2025 czyli w 15 miesięcy wybudują i oddają do użytku całkowicie nowy etap II , gdzie jeszcze nie rozpoczęli prac. Nie wykopali starych fundamentów gdzie planowane są parkingi podziemne więc szacuję, że parkingów nie będzie. Widząc ich "tempo" prac to nawet do połowy 2026 nie postawią tej inwestycji. Sprzedaż mieszkań na ich stronie leży i kwiczy jak prosiak, od 3 miesięcy nie sprzedali żadnego mieszkania. Szkoda mi obecnych mieszkańców, jak tak dalej pójdzie to będą mieli nawet gorzej niż na Kostuchna Park. Miejsc parkingowych brak, 1/3 mieszkań jako pustostany, koszty eksploatacji pewnie przerzucą pod jakimś pozorem na was. Ciekawe czy wszyscy obecni nabywcy już mają ogrzewanie i ciepłą wodę i czy windy już działają? Niech ktoś z mieszkańców opisze jak się mieszka. Macie już przejęte mieszkania więc nie musicie się obawiać wyrażania realnej opinii o inwestycji. WOW, ręce się do oklasków same składają...

@Bob Budowniczy

Ooo ciekawe co piszesz. Sam jestem ciekawy czy ktoś już tam mieszka. Bardzo im współczuję. Jeżeli będą mieć to samo co my to kaplica. Z deweloperem nie ma obecnie żadnego kontaktu. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Piszesz, że coś tam budują. Ale czy ktoś widział tam jakiś pracowników?

Mieszkaniec

Parkingu nie będzie nigdy. Na kostuchnie deweloper ma juz nałożonych kuratorów. To gołodupiec. Ktoś w ogóle śledzi KRS? Przecież on tam ma sprawę na sprawie. Mnóstwo spraw w sądzie. MNÓSTWO. Na których się nie zjawia bo rozwiązuje zarządy spółek. Ucieka, wypisuje się, podkłada innych ludzi. A kapitały ma takie, że śmiech na sali. Na Janowie odda mieszkania i gdy ludzie zaczna zgłaszać usterki /problemy itd to rozwiąże zarząd spółki. Tak jak zrobił na kostuchnie. Good luck

@Mieszkaniec

Pisałeś że rozwiązali spółkę. Jest to możliwe gdy spółka nie ma żadnych zobowiązań finansowych. Na Kostuchna pewnie sprzedali wszystkie mieszkania, które odebrali mieszkańcy tym samym „kasując” wszelkie usterki w protokołach zbawczych gdyż wierzyli, że Deweloper nie zrobi ich w konia. Gdy już nie mieli mieszkań to „umowa” słowna dotyczyła przestrzeni poza lokalami zapisanymi w umowach, więc nie musieli się wywiązać z kontraktów. Czy w umowach na zakup mieszkania mieliście zapisane jako obowiązek dewelopera miejsce podziemne garażowe i określoną ściśle wyodrebioną cenę tego miejsca? Jeśli tego nie mieliście to jakiekolwiek przekazywane im pieniądze nawet udokumentowane przelewami są trudne do odzyskania a sądy mają niejasną sytuację. Na Janow Park pewnie szykują to samo ale tam sprzedaż mieszkań im nie idzie im jak by się tego spodziewali, dlatego też prace nad drugim etapem nie rozpoczęli jako potwierdzenie tego co piszę. Gdy sprzedają całość budynku z pewnością spółka Janów Park się rozwiąże a na drugi etap zawiążą nową spółkę i dalej będą kręcili te same lody. Aż trafią jak „kosa na kamień” i w sądzie usłyszą wyrok odsiadki za (usunięte przez administratora)

@Bob Budowniczy

Garaże są normalnie wpisane w akty notarialne jako własność. Deweloper nigdy niczego nie odda bo nie ma... Wszystko ma w poważaniu. Na rozprawy się nie stawia, wyroki ma gdzieś. Nic i nikogo nie spłacil do tej pory pomimo przegranych spraw

@Mieszkaniec

Wpisane w akt ale czy określona jest ich cena i czy wpłaty na etapy budowy obejmowały wartość miejsca garażowego podziemnego? Czy może tylko wymienione w umowie ale wartość nieokreślona odrębnie i nie uwzględniona w wartości wpłat? To kluczowe dla tematu roszczeń przed sądem. Dla ciekawostki….na Janów Park Iga Zabłoc.ka nagabywała o wpłatę na poczet budowy parkingu podziemnego. Czyli modus operandi cały czas ten sam tzn oszu.kiwać i lawirować gdzie się tylko da

Bob Budowniczy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Ooooo wow…właśnie odwiedziłem stronę www dewelopera i widzę coś nowego….NIGDY ALE TO NIGDY nie mieli żadnego odznaczenia REZERWACJA przy jakimkolwiek mieszkaniu. Nagle w 10 przypadkach etapu I pojawiły się rezerwacje lokali. Cud nad cuda, pewnie kolejny pomysł tych krę.taczy na pokazanie, że jest popyt. Dlaczego tak sądzę? BOOOOOOOO, w dalszej części dla etapu II również widnieje rezerwacja 10 mieszkań. No to to już jest ściema na max bo kto mądry kupi w obecnych czasach dziurę w ziemi gdy nawet na ich stronie nie postarali się na dobrą wizualizację tego co mają zamiar wybudować na II etapie. Śmiech na sali…

Bob Budowniczy

żaden akt notarialny nie ratuje gdy chodzi o części wspólne inwestycji. na wizualizacjach mogą sobie robić co chcą, podczas procesu sprzedaży również mogą naobiecywać "złote góry" ale nie ma nikt nic do gadania gdy przychodzi do czegoś co jest poza umowa kupna. dlatego a droga to taki temat, parkingi i komórki lokatorskie jeśli nie są zapisane w umowie to również temat nie podlegający weryfikacji przez indywidualnego mieszkańca do momentu gdy Oni będą zarządzali tym budynkiem i okolicą, nie będzie żadnej kontroli po stronie mieszkańców w sprawach np sprzątania czy utrzymania otoczenia budynku...i to jest ten tragizm wy na Kostuchnie sobie poradziliście i coś czuję, że i na Janów Park mieszkańcy się postawią deweloperowi. bo jakoś nie wierzę, że im się odmieni....bo oni są Panicze i deweloper zawsze musi zarobić gruby hajs

N

Ba proszę nie liczyć, że przestraszą się procesu sądowego... Niestety, mają adwokatów. A nawet wyrok sądu im nie straszny, komornik zazwyczaj jest bezsilny. Co nie znaczy, że i tak to najlepsze wyjście zamiast liczyć na ich uczciwość.

@N

My też mamy swoich prawników, ale deweloper nie stawia się na wezwania. Zarząd kostuchny park został rozwiązany w grudniu 2022. Taaa daaam. Deweloper jest winny mnóstwo pieniędzy z przegranych spraw - oczywiście, nic sobie z tego nie robi. Jak tak w ogóle można?

@Mieszkaniec

napisz proszę czego przykładowe sprawy dotyczyły? skasowali pieniądze za komórki lokatorskie i ich nie wykonali? skasowali za parkingi podziemne i ich oczywiście nie wybudowali? co jeszcze?

Mieszkaniec

Pani Iga za.blocka to (usunięte przez administratora) ludzi,(usunięte przez administratora), namawia do za inwestowania/ kupna mieszkania. Proszę nie wierzyć w żadne jej słowo! Deweloper to (usunięte przez administratora)jakich mało!!

Bob Budowniczy

Cuda jakieś się dzieją na Janów Park !!! do niedawna deweloper oferował 28 mieszkań a teraz już 30 na ich stronie widnieje...cud rozmnożenia tzn dzielą mieszkania większe na mniejsze albo.....albo Klienci im rezygnują z mieszkań. Tego jeszcze nie widziałem aby w dobie niedoboru podaży mieszkań przy takiej cenie [tj od 7300zł/m2] inwestycji w stanie deweloperskim nie można było sprzedać 1/3 mieszkań gotowych do odbioru. brawoooooo JP....brawooooo [ironicznie]

Bob Budowniczy

z tego co widzę na stronie sprzedaży dewelopera to dzielą mieszkania większe na mniejsze bo nie widzą pewnie popytu tzn zapytań o te duże metraże a kawalerki sprzedają im się dobrze bo niemal ich nie ma w ofercie [nie Licze oczywiście fikcyjnego etapu II tylko to co już stoi] postawili kilka niedokończonych ścianek nad kotłownią, która wreszcie uruchomili technicznie, gdzie przewidywali budynek użytkowy [może ich biuro sprzedaży i przestana się ukrywać na Słonecznych Wzgórzach bo tamtejszy adres nigdzie nie widnieje w kontaktach z nimi bo na stronie podają adres "miejsca podawczego na Mikołowskiej w Katowicach] mam nadzieję, że tym razem wyłożą się na tej inwestycji i nikogo więcej nie wkręcą w zakup mieszkania u nich. jeśli jeszcze miesiąc temu miałem wątpliwości czy II etap powstanie tak teraz mam niemal 100% pewność, że na Janów Park będzie takie samo gruzowisko od strony wsch-płd jak na Kostuchnie od strony wykopu przewidzianego pod budowę kolejnego etapu.

Bob Budowniczy

WOW....WOW....wielokrotne WOW 4 luty A.D. 2024 budynek stoi gotowy, nabywcy przejmują mieszkania notarialnie a sprzedaż Janów Park stoi w miejscu jak zamurowana od ponad 2 miesięcy Mieli na stronie 28 mieszkań wystawionych w listopadzie i maja tyle samo dzisiaj....ale żeby nie było że strona dewelopera nie jest aktualizowana na bieżąco to w księgach wieczystych tez maja zastój. @Mieszkaniec, muszę ci przyznać, że podzielam twoje przeczucia. Uważam, że II etap nie powstanie, gruzowisko wokół budynku nie będzie wyglądało jak na cudownych wizualizacjach a opisywane w ogłoszeniach osiedle gdzie ma powstać 5 etapów to łabędzi śpiew. Szkoda mi tylko mieszkańców JP i życzę aby nie mieli przejść z deweloperem podobnych do Kostuchna Park, ale mam przeczucie że tego nie unikną.

Bob Budowniczy

pod linkiem poniżej znajdziecie alternatywne forum opinii o deweloperze....tam działa cała farma trolli chwaląca masakra...oni zamiast zająć się budowaniem mieszkań jak się należy na czas i w akceptowalnej jakości, siedzą i kombinują co tu zrobić, żeby ukryć swój proceder https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,24096687

Mieszkaniec

Ci ludzie (usunięte przez administratora)potencjalnych nabywców w żywe oczy. Obiecują wiele. Ludzie inwestują swoje oszczędności A potem nie ma nic. (usunięte przez administratora) Sprawa już dawno powinna znaleźć się w telewizji. Ciekawe czy na Janowie ludzie kiedykolwiek ujrza komórki lokatorskie i garaże. Przypuszczam, że historia będzie podobna jak na Kostuchnie.

@Mieszkaniec

(usunięte przez administratora)a sprzedaż im nie idzie więc (usunięte przez administratora)przestają działać bo na dzisiaj dalej maja 28 mieszkań w Etapie I wolnych. Jak tak dalej pójdzie to w ogłoszeniach na sprzedaż mieszkań "widmo" w etapie II będą podmieniać datę planowanego ukończenia tego etapu inwestycji na 2027 albo pózniej skoro wisi im 28 mieszkań to łatwo policzyć: 28 x 300 tyś [średnia cena 28 mieszkań] = 8,4 mln zł umoczone w niesprzedanych nieruchomościach więc nie maja kasy na rozpoczęcie etapu II, a żaden bank nie da im kredytu na nową inwestycję gdy zobaczy, że już gotowe na "piko bello" mieszkania nie znajdują nabywców. Chyba że parabank da pożyczkę p a t o deweloperowi

@Bob Budowniczy

Dokładnie. Widziałem, że już reklamują super okazje 3 pokoi za 7300 m2. A chętnych brak.... Każdemu to powinno dać do myślenia. Ten deweloper nie potrafi nic wybudować od 0. Nie wierzylabym w żaden etap 2. W kostuchnie park nie ma odbioru komórek. Deweloper na dzień dzisiejszy się wypina - kontakt zerowy. Ludzie zapłacili A komórek brak. Ba! Ludzie zapłacili za garaze. Z tego co mi wiadomo, dość sporo było wykupionych miejsc garażowych. Gdzie są te pieniądze? Nigdy już ich nikt nie zobaczy. Garaży tym bardziej. Na Janowie będzie to samo :(

@Mieszkaniec

widzę pozytyw w tym co napisałeś Mieszkaniec. Deweloper nie radzi sobie z wybudowaniem czegoś od zera a to można czytać również pozytywnie. Skoro deweloper nie budował w Kostuchna i Janów Park fundamentów to nawet dobrze. Skoro adaptował już wybudowane budynki to również oceniam na plus inwestycji. Zapytasz dlaczego? Wyobrażasz sobie jak wiele mógłby jeszcze spaprać gdyby w/w elementy były ich dziełem? Im mniej rzeczy robi ten deweloper tym mniej może (usunięte przez administratora)

@Bob Budowniczy

Dokładnie... Niestety śmiem przypuszczać, że gdyby budował kostuchne od 0 nadal bylibyśmy w lesie... Chcę tylko apelowac do osób które zastanawiają się nad kupnem CZEGOKOLWIEK od tego patodewelopera. Nie, nie i jeszcze raz nie. Zastanawia się cena? Domyśl się dlaczego jest tak niska. Żaden pieniądz nie jest warty tych nerwów. Później drugie tyle będzie Cie kosztować wszytsko inne. Przyjedź na kostuchne park, gwarantuje, że większość stałych mieszkańców chętnie porozmawia, powie jak to wyglądało i wygląda. Proszę nie wierzyć pani zablockiej. Ta kobieta to (usunięte przez administratora) Aczkolwiek medal za bycie bardzo przekonującą jej się należy. Wielkie brawa za nabranie wielu ludzi. Nie, nie i jeszcze raz nie dla tego "dewelopera". Chroń swoje pieniądze, inwestuj gdzie indziej.

Mieszkaniec KP

A oddał w ogóle mieszkania? Czy wykręca się brakiem kotłowni i ciepła? Jeżeli faktycznie jest tak jak tu piszecie to jeszcze trochę poczekacie. Tak jak pisał poprzednik, trzymajcie się razem i walczcie o swoje. Może cokolwiek uda się wam uzyskać. Oby mieszkania. Na komórki lokatorskie i garaże raczej bym już nie liczyla.

eee

Chłopie ja już odebrałem mieszkanie mam klucze. Centralne robią wprowadzam się w lutym. Mieszkania są fajne klatka schodowa ok. Dlaczego tu piszesz, a nie na opinie google. Tam już nie będziesz anonimem. Ja jestem mega za dowolny ze współpracy z deweloperem. Wylewać to każdy może wpisz swoje imię nazwisko jak masz ja jaja, a nie wylewał na tutaj żalu nara. Przynajmniej nie bedziemy mieszkać blok koło bloku tylko przy lesie.

@eee

Czy ja napisałem coś o tym że być może deweloper nie oddaje mieszkań? albo że klatka schodowa jest NOK? Nie mam pojęcia człowieku. Skoro masz klucze i uważasz że wszystko ok to twoja opinia i masz do niej prawo. Sam piszesz, że deweloper dopiero zrobi ogrzewanie więc szczerze ci się dziwię, że odebrałeś wybrakowany lokal mieszkaniowy. pisze tutaj, gdyż jest to forum tematyczne dla tej inwestycji. Na Google też mógłbym napisać i nie wiedziałbyś nic o mnie. ale napiszę coś więcej dla przestrogi dla przyszłych zainteresowanych byłem zainteresowany mieszkaniem w wrześniu ubiegłego roku i na szczęście nie wszedłem w ten temat bo władowałbym się na minę. Deweloper w umowie stosuje zapis z szarej strefy [ale legalny] tzn waloryzacja ceny mieszkania. Gdy to skonsultowałem prawnie to odpuściłem. Gdybym kupił mieszkanie w tamtym okresie to teraz musiałbym dopłacić aż 11,43 % do mieszkania po 6 miesiącach a to ponad 40 tyś jak sobie szybko wyliczyłem. Pochwal się kolego ile ty musisz teraz dopłacić skoro już odebrałeś klucze? I jak się z tym czujesz? Opis powyżej to darmowa lekcja dla przyszłych chętnych na mieszkania w etapie II gdzie ceny są zachęcająco niskie ale pewnie w umowie będzie formułka o waloryzacji o dane GUS. Jak już pisałem wyżej, ja nie skorzystałem z oferty i już mieszkam na swoim w lepszej okolicy. A co do tej lokalizacji wychwalanej przez ciebie @eee: 1. to zadupie gdzie daleko do sklepów na dodatek słabo z komunikacja miejską 2. jeśli deweloper wybuduje II etap a póżniej kolejne miną lata jeśli nie dekada gdzie będziesz żył na wiecznej budowie bo już teraz wszyscy od strony wsch- płd mają "widoki" na gruzowisko i plac z składowanymi materiałami budowlanymi 3. za moje mieszkanie z rynku wtórnego zakupione w Katowicach za mniejsza cenę niż oferta dewelopera [nie licząc dopłaty waloryzacyjnej] otrzymam więcej niż Ty za swoje wyremontowane w Mysłowicach ale bez urazy, życzę tobie i innym lokatorom JP abyście byli zadowoleni z inwestycji bo taki jest cel

Bob Budowniczy

Ooooo i powiedział ten, który dopełnił odbioru mieszkania i odebrał klucze gdy nie działa ogrzewanie...ha ha haaaa śmiech na sali. Ty przemyśl co napisałeś. Miałem z góry zapłacić za niedokończone mieszkanie? Czy ciebie pogieło? Takiemu deweloperowi, który już w wrześniu miał 3 miesiące opóźnienia i był na etapie dziury w ziemi gdzie miała powstać kotłownia która do dzisiaj nie jest operacyjna bo ty nie masz ciepła? Masakra gdy sie czyta takich ekspertów btw. Mieszkanie kupiłem z rynku wtórnego i żyję z partnerką w nim od 2 miesięcy po zrobieniu kompleksowego remontu w ciepełku, którego tobie brakuje.

Bob Budowniczy

odpowiedz mi kolego z czego takie zadowolenie? Że kotłownia będzie do końca tygodnia działała? WOW To raczej oczywiste że musi działać i to nie jakiś bonus do mieszkania. łatwo cię zadowolić... A inny temat tzn miejsca parkingowe i garaże podziemne jak się mają? Z tego co widzę ilość przygotowanych miejsc parkingowych jest niewystarczająca licząc po 1 auto na mieszkanie. Nie mówię tu o wszystkich mieszkaniach w etapie I których jest niemal 80 + kilka miejsc przewidzianych dla gości mieszkańców "osiedla Janów Park". Aktualnie w księgach wieczystych, jeśli się nie pomyliłem w liczeniu, dokonano wpisów na 46 mieszkań. Gdzie te 46 samochodów ma się pomieścić? A ekipy budowlane wykańczające mieszkania gdzie przyjeżdżają często w kilka samochodów + ekipa budowlana dewelopera zamierzającego stawiać II etap gdzie w ogłoszeniach jest data oddania do połowy 2025 czasem do końca 2025. Od strony zachodniej szacuję około 15 samochodów a od wschodniej jakieś klepisko na kolejne może 15-20 samochodów, przygotowane koło składowiska gruzu/materiałów/sprzętu budowlanego. Reszta będzie na wąskiej dojazdowej uliczce stawiała. sytuacja taka sama jak mają na Kostuchnie mieszkańcy, a tam deweloper już nie prowadzi prac. no brawooooo p a t o d e w e l o p e r !!!

NICK

dziękuję Tobie za wyczerpujący wpis. jeśli mogę prosić, napisz coś o nowym zarządcy. tzn jak to teraz wygląda gdy deweloper nie zarządza już budynkiem to oznaczałoby, że czynsz idzie do kasy nowego zarządcy i on ogarnia całość? jeśli tak to jak zrobiliście, że zakończyliście umowy z Home i kiedy to się stało. Bo chyba każdy mieszkaniec z z osobna musiał wypowiedzieć umowę i w oparciu o jakie podstawy to zrobiliście? To co napisałeś o słabej frekwencji na spotkaniu mieszkańców to brzmi smutno, bo skoro takie problemy mieliście to dlaczego taka znieczulica i brak mobilizacji?

mieszkaniec
@NICK

wszystko zrobiliśmy zgodnie z ustawami dot wspólnoty. Potrzebna kancelaria i dobra znajomość swoich praw :) Kasa nigdy nie powinna iść do "zarządcy", kasa idzie na konto WSPÓLNOTY. na "wspólny" nasz DOM. zarządca tylko zarządza pieniędzmi, opłaca rachunki itd itd. To co było w kwestii dewelopera - nadal takim pozostaje, czyt. niedoróbki itd. Słaba frekwencja wynikała przede wszystkim z tym, że HOME MEDIA nie POINFORMOWAŁO z wyprzedzeniem o zebraniu wspólnoty :) czy kogoś to dziwi? Mnie nie. Spotkanie dot. zmiany zarządcy odbyło się już tak jak miało być. Frekwencja była piękna :)

@mieszkaniec

wielkie dzięki za podzielenie się informacjami...wydaje się, że czeka nas taka sama jazda bez trzymanki jak Was na Kostuchnie osobiście nie wierzę, że deweloper zacznie II etap na Janów Park. skąd takie myślenie? no cóż, na stronie dewelopera wystawionych jest aż 29 mieszkań więc sprzedało się jakieś 60% inwestycji. Na mój rozum to aby zacząć nowy etap trzeba z banku wziąć kredyt ale żaden bank nie da kredytu z normalnym oprocentowaniem jeśli widzi że aż tyle mieszkań się nie sprzedało gdy wokół słyszy się, że mieszkania schodzą na przysłowiowym pniu. coś mi się wydaje że będzie to tak samo wyglądało jak u was tzn część mieszkańców będzie miała widok na gruzowisko pozostawione przez dewelopera tak jak wy dziurę na parkingi i II etap, który również u was był przewidywany. hmmm drugi argument...skoro u was była rewitalizacja starego budynku i nie wybudowali nic nowego i na JP jest to samo i raczej nie widać ruchów żeby II etap startował poza wyburzeniem starego fragmentu budynku, to kropla w kroplę wygląda mi tak samo chciałbym się mylić i życzył deweloperowi konsekwentnego działania w celu wybudowania wszystkich 5 etapów...cuda się zdarzają choć rzadko

NICK

napisał do wszystkich mieszkańców email, że jest gotów na przeniesienie własności i czeka na odbiory mieszkań i kontakt aby się porozumieć w sprawie wysokości dopłat. czegoś nie rozumiem, ale trudno jest logiką ogarnąć poczynania JP...skoro nie ma ogrzewania to jak można odebrać technicznie mieszkanie? jak po podpisaniu protokołu odbioru wymusić na takim deweloperze egzekucję obowiązków? masakraaaaaa

NICK

na moje oko, to deweloper skończy kotłownię w 2024 ???????????? a tak na poważnie to uważam, że gdy skończy kotłownie i ją uruchomi to na zewnątrz będzie tak ciepło, że nie będzie potrzeby włączania ogrzewania i test odbędzie się na jesień 2024. mogę się założyć o butelkę 18 letniej whisky

@NICK

Przy ew. Podpisywaniu aktów notarialnych radzę wziąć prawnika swojego lub samemu wskazać swojego notariusza. (usunięte przez administratora)

bidny
@Mieszkaniec

Chlopie co ty wypisujesz masz akt notarialny. W którym jasno wszystko pisze po pierwsze pisze o przyłączu z Taurona, po drugie dostarczenie ciepłej wody i ogrzewania. Podpisujesz ze spółką i bedzie ciepło skąd takie przepuszczenia. Budowa idzie pełną parą. Chyba widać, że jestes od konkurencji. Wszystkiego dobrego w nowym roku

@bidny

Budowa idzie pełną parą - do czasu. Od razu widać że nie masz bladego pojęcia o czym i o kim piszesz. O jakim patodeweloperze... . Wszystko wyjdzie z czasem :) powoli a zaczniecie odkrywać super niespodzianki przygotowane przez spółeczkę :)

@bidny

@bidny 1. nie będzie przyłącza z Tauron Ciepło bo gdyby było to nie byłaby budowana kotłownia. 2. kotłownia nie jest jeszcze operacyjna i tylko deweloper wie co dalej i kiedy będzie ciepło 3. @Mieszkaniec ma uzasadnione wątpliwości bo to co się dzieje na JP to kopiuj/wklej sytuacja z Kostuchny, z małym wyjątkiem a mianowicie teren na rozbudowę kolejnych etapów jest lepszy więc potencjalnie deweloper nie zwinie się z budowy. 4. @bidny. zapomnij, że wykąpiesz się w ciepłej wodzie jeszcze przez kilka dobrych miesięcy a biorąc pod uwagę fakt, że sprzedaż idzie im jak po grudzie to wątpię w kolejne etapy inwestycji więc będziemy mieszkali na gruzowisku pozostawionym po wyburzeniu drugiej części starej konstrukcji.

@Mieszkaniec

A mnie zastanawia jedna rzecz...przed dwoma miesiącami na stronie dewelopera w opcjach mieszkań etap I było 29 mieszkań dostępnych...od około 3 tygodni jest 28 mieszkań w dalszym ciągu nie sprzedanych. W czasach, gdy mieszkania schodzą jak świeże bułeczki a te gotowe od dewelopera w takich cenach to już błyskawicznie powinny, to jakim cudem sprzedaż idzie jak widać? Kotłownia nie działa i kto wie w jakim stanie wykończenia jest, klatki schodowe wymagają wykończeń, komórek lokatorskich nie ma nie wspomnę o garażach podziemnych. Natomiast co jest napewno - piękne wizualizacje w ogłoszeniach dotyczące zarówno 28 niesprzedanych mieszkań i masa ofert na "dziurę w ziemi" czyli II etap A kredycie bankowy zaciągnięty przez dewelopera jest i odsetki nabijają. zgadzam się z @Mieszkaniec - będzie jazda bez trzymanki z deweloperem jako zarządcą, mamy już przetarte szlaki przez Kostuchna więc możemy się w razie potrzeby posiłkować pomocą jeśli będą skłonni.

Alicja

Szanowny Panie Deweloperze kiedy odbędzie przekazanie lokali/mieszkań. Termin w byl do 30 września. A tutaj cisza i dalej nic. Jak tam niżej ktoś napisał kotłownia powstaje. To ja będę miała zimno w lokalu to super.

@Alicja

@Alicja. TAK, kotłownia jest w budowie a jej "planowany" termin oddania to koniec listopada...planowany to nie rzeczywisty, jak przynosi nam życie i doświadczenie z tym deweloperem. wpłaciliśmy pieniądze i teraz deweloper będzie nam tuż przed metą robił łaskę z przekazaniem własności, pozwoleniem budynku na użytkowanie czy ogrzewaniem i ciepłą woda w kranie

Kamil
@NICK

Czy na Janów park mieszkania już są oddawane? Na kostuchnie do tej pory jest problem z kotłownią.

Kamil
@Kamil

jak to nie macie jeszcze kotłowni na Kostuchnie? Czyli nie macie ciepłej wody? W zimę ogrzewanie elektryczne?....masakraaa idąc tym tokiem myślowym na Janów Park czeka nas powtórka z Kostuchny? Kotłownia konstrukcyjnie jest ale co z instalacją, uruchomieniem jej to tylko prezes wie najlepiej. Usilnie twierdzą, że do końca listopada hahahaaaa. Rozesłali informację, że budynek ma pozwolenie na użytkowanie i proszą o kontakt żeby oddać technicznie mieszkania aby przenieść własność na kupujących. na Janowie może pójdzie to lepiej niż na Kostuchnie bo teren ma potencjał na kolejne etapy i jeśli chcą je budować a później sprzedawać płynnie to powinni zadbać o "dobre samopoczucie" mieszkańców I etapu bo to ich opinie mogą nakręcić lub zrujnować sprzedaż na "osiedlu"

Piękna

@Piękna

w opisie na ogłoszeniu jest napisane do 30.09 opis był zmieniany już kilkukrotnie w ogłoszeniach...(usunięte przez administratora) zależnie czego szukasz, czy mieszkania dla siebie czy na wynajem...jeśli dla siebie to bież pod uwagę, że na terenie kupionym przez dewelopera planowane są kolejne etapy budowy [razem 5 etapów] skoro jeden trwa niemal 2,5 roku to policz sobie że będziesz miała "pod oknem" lub w pobliżu pernamentną budowę przez kolejne 8-9 lat. Osiedle, które planowo ma powstać będzie miało lekko 500 mieszkań więc na tym terenie musisz liczyć na około 2,5 osoby x ilość mieszkań = 1200-1300 osób [dorośli i dzieci]. to prawie jak na osiedlach z wielkiej płyty. Deweloper "wywrócił się" na inwestycji Kostuchna Park a Janów Park już jest o 3 miesiące opóźniony, ale z tego co widać "finiszują" niech inni wypowiedzą się aby było obiektywnie

Ejo
@NICK

Jestem zadowolony mieszkanie super kontakt z deweloper ok. Dzisiaj każda budowa cierpi na brak fachowców. Młodzi to tylko komórka i zebranie od babci kasy lub od państwa

@NICK

no i minął 3 miesiąc od terminu oddania mieszkań 1. brak pozwolenia na użytkowanie budynku przez Nadzór Budowlany i Straż Pożarną 2. elewacja niewykończona w całości 3. klatki schodowe i korytarze nie wykończone [brak gładzi i malowania ścian] 4. BRAK KOTŁOWNI ....to są jakieś jaja w dosłownym słowa znaczeniu gdy jesień zawitała i wilgoć wda się w ściany (usunięte przez administratora)

Lady
@NICK

Skąd masz takie informacje. Jak dla mnie miejsce do mieszkania fajne. Człowieku puknij się w tą głowę co piszesz. Jak dla mnie jesteś konkurecjom. Mieszkania są super. Narzekać to każdy może.

@Lady

Skąd mam takie wiadomości? Byłem na budowie i widzę co jest do zrobienia. A skąd @Lady ty masz informacje, że mieszkania [liczba mnoga] są super? Czyżby ten nick był od Dewelopera Janów Park? prawda jest taka, że opóźnienia sięgają ponad 3 miesięcy, deweloper posyła powiadomienia o zakończeniu prac i prosi o wpłaty a roboty nie dokończył, czego dowodem jest brak kotłowni, która jest dopiero budowana. o reszcie nie będę już pisał NIE, nie jestem związany w żaden sposób z branżą mieszkaniową poza byciem klientem JP i jeszcze jedno. (usunięte przez administratora)

NICK

pisze to ktoś, kto ma nick "pp" ???????????????? jeśli opisywanie czegoś takim jakie jest jest szkodzeniem to tak, jestem szkodnikiem. idąc dalej ...komu szkodzi to co ja piszę? Deweloper po "akcji Kostuchna" powinien pójść po rozum do głowy i ogarnąć tematy żeby budować dobrą opinię o sobie... niech mi ktoś udowodni, że nie mam racji....pleaseeeeee ????

Kamila
@Lady

A Pani kupiła tam mieszkanie? Orientuje się Pani w ogóle jak tam "to coś" wygląda? O kostuchna park nie wspomnę. Tu nie trzeba być żadną konkurencjOM. Wystarczy spojrzeć na tą patodeweloperkę.

@Ejo

Zostaw merytoryczną opinię o Janów Park Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Janów Park Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Janów Park Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Janów Park Sp. z o.o.
4.5/5 Na podstawie 2 ocen.
  • Mikołowska 100
    40-065 Katowice