Stropy Małro Sp. z o.o.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Stropy Małro Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Stropy Małro Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

04.07.2023 01:07

Czym zajmuje się Państwa firma?

Stropy Małro Sp. z o.o.ikona wywiad

Nasza firma - Stropy Małro - jest producentem prefabrykatów żelbetowych dla budownictwa. Jesteśmy producentem: stropów typu filigran, stropów vector, ścian prefabrykowanych oraz schodów i balkonów prefabrykowanych.

Ile osób Państwo zatrudniają?

Stropy Małro Sp. z o.o.ikona wywiad

Obecnie zatrudniamy 40 pracowników.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Stropy Małro Sp. z o.o.ikona wywiad

Stropy Małro powstały w 2020 roku, jednak nie były pierwszym zakładem, który wyszedł spod naszej ręki. Moi rodzice 25 lat temu założyli firmę Małro, której siedziba znajduje się w Sośnicowicach. Tam zaczynali od produkcji ogrodzeń betonowych, na przestrzeni lat sukcesywnie poszerzając asortyment produktów. W tym momencie Małro ma w swojej ofercie bloczki fundamentowe, mury oporowe, płyty drogowe i wiele innych produktów. Stropy Małro powstały jako naturalny etap rozwoju pierwszej firmy. Chcieliśmy rozszerzyć asortyment produktów, jeszcze bardziej skupić się na branży budowlanej. Pojawiła się okazja zakupu maszyny do produkcji stropów i tak to się zaczęło. Tak naprawdę, dopiero w drugim kroku, zdecydowaliśmy się na otwarcie drugiej firmy i ulokowanie produkcji w Radzionkowie. Tutaj z kolei decydujące było znalezienie odpowiedniego miejsca na otwarcie zakładu produkcyjnego, który będzie już częściowo posiadał odpowiednią infrastrukturę, ale przede wszystkim odpowiednią przestrzeń na prowadzenie tego typu działalności.

Czym cechuje się Państwa kultura organizacyjna?

Stropy Małro Sp. z o.o.ikona wywiad

Aktualna kultura organizacyjna spółki, stawia na piedestale sukcesywny rozwój zdolności produkcyjnych oraz dynamiczną adaptację oferty produktowej do aktualnych potrzeb rynku krajowego i zagranicznego. To w tym roku wprowadziliśmy do naszej oferty między innymi ściany prefabrykowane, co sprawia, że jesteśmy w stanie obsłużyć kompleksowo zarówno klienta indywidualnego jak i dewelopera, dostarczając nie tylko stropy, ale właśnie ściany, a także schody i balkony. Od początku otwarcia zakładu, intensywnie inwestujemy w jego rozwój. Zmodernizowaliśmy halę produkcyjną, postawiliśmy kolejną, wyremontowaliśmy biuro dla pracowników, a kolejne inwestycje są na zaawansowanym etapie wdrożenia.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Stropy Małro Sp. z o.o.ikona wywiad

Struktura naszej firmy jest stosunkowo płaska. Oczywiście posiadamy prezesa, dyrektora handlowego i kierowników produkcji, którzy są odpowiedzialni za kluczowe obszary działalności firmy, jednak stawiamy na to, żeby każdy pracownik - zarówno ten pracujący w biurze, jak i na hali produkcyjnej - miał możliwość zgłaszania swoich pomysłów na usprawnienia. Ważne jest dla nas, żeby każdy pracownik czuł się doceniany i miał możliwość aktywnego udziału w rozwoju firmy. Wierzymy, że pomysły i perspektywy każdego członka zespołu są cenne i mogą przyczynić się do osiągnięcia sukcesu. W przeciwieństwie do korporacji, gdzie hierarchia jest zbyt scentralizowana, my dążymy do elastycznego i otwartego środowiska pracy, w którym każdy może czuć się swobodnie dzielić swoje pomysły i opinie. Jesteśmy producentem prefabrykatów betonowych, a co za tym idzie, większość naszych pracowników to osoby pracujące na hali produkcyjnej, którą uważamy za serce naszego zakładu - to ona stanowi fundament naszej siły i pozycji na rynku.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Stropy Małro Sp. z o.o.ikona wywiad

Od momentu otwarcia przez nas zakładu produkcyjnego w Radzionkowie, liczba pracowników ciągle rośnie. Z jednej strony, udoskonalamy nasz park maszynowy, aby zwiększać efektywność, jednak z drugiej strony cały czas wprowadzamy nowe produkty do naszej oferty, chcąc odpowiadać na potrzeby rynku. Oczywistym jest więc, że potrzebujemy wyszkolonej kadry. Nie inaczej będzie w 2023 i 2024 roku. W bieżącym roku wprowadziliśmy do naszej oferty ściany prefabrykowane, chcąc zwiększyć naszą obecność w branży budownictwa mieszkaniowego. W najbliższych latach nie planujemy zwalniać tempa, mamy już zaplanowane kolejne inwestycje i nowe produkty, które chcemy wprowadzić do oferty. Cały czas zatrudniamy pracowników dedykowanych hali produkcyjnej, ale także konstruktorów, którzy zajmują się projektowaniem naszych ścian i stropów dla klientów.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Stropy Małro Sp. z o.o.ikona wywiad

Tak jak wspomniałem wcześniej, nie jesteśmy korporacją i za rekrutację na dane stanowisko zawsze odpowiada bezpośredni przełożony zatrudnianego pracownika. Jest to model, który sprawdza nam się najlepiej, ponieważ bezpośredni przełożony jest w stanie najlepiej ocenić czy kandydat posiada kompetencje, których aktualnie potrzebujemy w naszym zespole, co pozwoli zwiększyć efektywność i odnieść sukces. W rekrutacje na kluczowe stanowiska firmy zaangażowany jestem ja oraz Prezes naszego zakładu. Kluczowe cechy, których poszukujemy wśród kandydatów to przede wszystkim zaangażowanie i inicjatywa w podejmowaniu działań.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Stropy Małro Sp. z o.o.ikona wywiad

Proces wdrożenia pracownika jest dostosowany odpowiednio do stanowiska i odpowiada za niego bezpośredni przełożony lub wyznaczony przez niego członek zespołu. Kluczowe jest dla nas to, aby w pierwszych dniach, zapewnić nowemu pracownikowi odpowiednie szkolenia oraz wdrożenie w procesy i działanie firmy, aby jak najszybciej mógł skutecznie rozpocząć pracę. Uważamy, że człowiek uczy się najwięcej poprzez praktykę, dlatego właśnie na nią stawiamy od początku procesu wdrożenia nowego pracownika. Oczywiście równolegle zapewniając mu bieżące wsparcie ze strony kolegów i koleżanek z zespołu oraz bezpośredniego przełożonego.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Stropy Małro Sp. z o.o.ikona wywiad

Obecnie jesteśmy skupieni na dynamicznym rozwoju konkurencyjności naszej firmy w prefabrykacji betonowej dla branży mieszkaniowej. Zależy nam, aby zwiększyć naszą rozpoznawalność w tym obszarze wśród deweloperów oraz klientów indywidualnych. Niejednokrotnie słyszymy wiele mitów o prefabrykacji i naszym celem jest ich odczarowanie i przekonanie inwestorów, że prefabrykacja żelbetowa to przyszłość budownictwa, która na Zachodzie jest już swego rodzaju standardem.

xxx

Czy kierownictwo buduje dobrą atmosferę w firmie?

Weteran Nowy wpis

Henio, Kierownik jest wymagający ale od tego tu jest. Ja pracuję tu od samego początku i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że pracuje mi się tu dobrze. Fakt- produkujemy więcej ale czego się dziwisz? Firma by utrzymać się na rynku musi być konkurencyjna i spełniać oczekiwania Kierownika. A wracając do Kierownika- nie byłem świadkiem by rycoł po ludziach, chyba że w żartach, (usunięte przez administratora). Jak jeden z drugim nie robi swojej roboty to ma ich pogłaskać?. Ja bym takich wyjeboł na zbity pysk, bo mi kase zarabiają. Tu jest akord a nie przeczkole. Tyle w temacie. Osobiście polecam firmę a kasa jest super- pod warunkiem że chcesz PRACOWAĆ!! Pozdro MORDY

Witam, na wstępie odradzam każdemu pracy w tej pseudo firmie, traktują pracownika jak (usunięte przez administratora). Praca na dwie zmiany. Pierwsza poranna, druga popołudniowo-nocna :) od 18:00-3:00 w nocy. Żadnego dodatku za godziny nocne oczywiście nie ma ;) Na hali jest taka temperatura jak na dworze bo przecież po co ogrzewanie zrobić. Więc zimą jest cudownie przy -10. O ciepłym posiłku można zapomnieć, słyszysz zdanie „rozgrzejesz się jak zaczniesz robić”. Ogólnie tragedia !!

BBC Nowy wpis
@Anonim

Praca jak wszędzie robić trzeba, atmosfera kiepska , szef wyzywa ludzi od (usunięte przez administratora) , kierownictwo bez wiedzy merytorycznej, wyzysk i smutek....

Mario Nowy wpis
@BBC

Myślałem żeby aplikować do nich na produkcję możesz powiedzieć czy praca jest ciężka i czy zarobki są takie dobre jak słyszałem.

BBC Nowy wpis
@Mario

Praca ciezka, budowlanka w końcu, zarobki były dobre miarę dobre ale się skończyło...uważaj na rozmowie o prace , co innego w ogłoszeniu, inne ustalen8a na rozmowie a życie i tak swoje pokaze

Stropy Małro Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Księgowa. Wziąłeś w niej udział i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Napisz, co sądzisz o spotkaniu z przedstawicielami firmy. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję osobom, rozważającym aplikowanie do firmy.

Witam, pracuję w firmie bardzo krótko, ale widzę ogromny potencjał w tej firmie. Zarobki są bardzo dobre i robota nie jest ciężka. Jak kolega napisał o warunkach pracy- jest teraz ciężej z powodu niskich temperaturach ale zakład jest nowy i w trakcie rozbudowy. Jest nowy Kierownik, który jest doświadczony a zarówno wymagający(na plus).Umi utrzymać dyscyplinę a zarówno jest jak "ojciec,, który wysłucha i pomoże w każdym problemie. Wprowadza wiele usprawnień co pozwala nam na efektywniejszej pracy, co przekłada się na lepsze wypłaty i oczywiście lepsze zarobki dla firmy. Pan Rafał jest moim autorytetem. Z całego serca polecam tą firmę osobą, które chcą nauczyć się fachu i dobrze zarobić. Pozdrawiam

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Stropy Małro Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Architekt / Architektka.
Paweł 70

Firma jest bardzo solidna dbają o pracowników i wymagają nierobom nie polecam a praca jak praca ja osobiście dawno tak solidnej firmy nie widziałem a pracoje dopiero 2 miesiąc w firmie

Zostaw merytoryczną opinię o Stropy Małro Sp. z o.o. - Radzionków

• Jak się pracuje w Stropy Małro Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Stropy Małro Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stropy Małro Sp. z o.o.?

Stropy Małro Sp. z o.o.