Rosteka Transporte Sp. z o.o.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Rosteka Transporte Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Rosteka Transporte Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

14.02.2024 02:02

Czym zajmuje się Państwa firma?

Rosteka Transporte Sp. z o.o.ikona wywiad

Jesteśmy firmą transportową działającą na rynku od 2021 roku. Główny oddział znajduje się w Sejnach, jednak działamy również z Warszawy. W firmie zatrudniamy ponad 200 kierowców międzynarodowych oraz 8 pracowników działu operacyjnego.

Jak wyglądały początki firmy?

Rosteka Transporte Sp. z o.o.ikona wywiad

Firma jest międzynarodowym oddziałem UAB Rosteka, znajdującej się na Litwie. Spółka litewska, rozwijając się, zdecydowała o inwestycji w rozwój filii.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Rosteka Transporte Sp. z o.o.ikona wywiad

Obecnie pracujemy z wieloma klientami międzynarodowymi, działającymi na rynku europejskim. Oczywiście, w teraźniejszych czasach, konkurencja jest duża, jednak w wyniku dobrego zarządzania i działań marketingowych, mamy stałe relacje z klientami.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Rosteka Transporte Sp. z o.o.ikona wywiad

Największym zasobem są nasi kierowcy – poszukujemy profesjonalnych, mających doświadczenie oraz samodzielnych w podejmowaniu decyzji ludzi. Również dotyczy to innych działów - księgowości, działu operacyjnego, transportowego i zarządu.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2024 roku?

Rosteka Transporte Sp. z o.o.ikona wywiad

Interesuje nas rozwój obecnych pracowników, na co środki zaplanowaliśmy już w budżecie na 2024 rok. Z każdym pracownikiem omawiamy jego plan na rozwój zawodowy oraz osobisty. Zachęcamy także do sprawdzenia naszych aktualnych ofert pracy, w których proponujemy stanowiska dla specjalistów.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Rosteka Transporte Sp. z o.o.ikona wywiad

Kandydat musi przejść 2 etapy rozmowy kwalifikacyjnej: pierwsze spotkanie z HR, drugie już z bezpośrednim przełożonym. Przy pozytywnym wyniku rekrutacji, kandydat rozpoczyna 3 miesiące okresu próbnego.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Rosteka Transporte Sp. z o.o.ikona wywiad

Dla każdego nowego pracownika wyznaczamy opiekuna, czyli kogoś spośród doświadczonych pracowników firmy. W ciągu 2 tygodni nowo zatrudniony pracownik wdraża się w środowisko firmy oraz szczegóły swojego stanowiska pracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Rosteka Transporte Sp. z o.o.ikona wywiad

W trosce o ogólny stan zdrowia i rozwój pracowników, dofinansowujemy wiele benefitów oraz kursów. Pracownik ma możliwość wyboru spośród różnych pakietów sportowych, ubezpieczeniowych i rozwojowych.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Rosteka Transporte Sp. z o.o.ikona wywiad

Obecnie mamy wielkie wsparcie od spółki-matki, ale do końca 2024 roku planujemy stać się całkowicie samodzielni i niezależni: mamy tu na myśli otwarcie własnej bazy w Warszawie, otwarcie działu sprzedaży spotowej i działu instrukcyjno-metodycznego.

Administrator Nowy wpis

Czy kwota 12000 PLN to dobra stawka w firmie Rosteka Transporte Sp. z o.o.?

Czy możecie wyjaśnić o co chodzi z tym nie myleniem nazw? Dopiero co zauważyłem te ofertę na plandekę, czytając opis myślę, że chyba nie nadam, bo mam doświadczenie i jestem zorganizowany. Nie mam jednak ADRów, wiem ze są w mile widzianych więc zastanawiam się czy Pracodawca pomaga może je wyrobić?

Nowy wpis

Tak, firma pomoga doświadczonym kierowcom

Nowy wpis

Rosteka to nie Girteka. Proszę nie mylić.

Nowoczesne podejście do pracownika? Ja także widziałam te ofertę do kadr ale z tego co się zorientowałam, to chyba firma transportowa, tak? czy spedytorzy zatem są przyjmowani? nie wiem dlaczego ale taka oferta mi się nie ukazała. Nie ma rotacji na dziale? i nawet jeśli to czy będzie planowany jakiś rozwój? wiecie cos na ten temat? Mam doświadczenie w spedycji

Czy rekrutacja na stanowisko Dyspozytor międzynarodowy w firmie Rosteka Transporte Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?

Szukali ostatnio specjalista ds. kadr i płac. Ktoś z was może był na rozmowie kwalifikacyjnej i dowiedział się więcej o warunkach zatrudnienia? :) Lub został przyjęty? Jak tam się pracuje, warto czekać na kolejną rekrutację?

@Anna

Byłam na rozmowie. Super atmosfera i rozmowa. Bardzo nowoczesne i profesjonalne podejście do organizacji pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Rosteka Transporte Sp. z o.o. - Sejny

Rosteka Transporte Sp. z o.o.