Opinie o Dtiq Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Dtiq Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Dtiq Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dtiq Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Gal Anonim

Rozmowa rekrutacyjna trwała około godziny. Pomimo poświęconego czasu nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej. Firma oferuje umowę zlecenie na okres próbny, a dopiero później 3 miesięczna umowę o prace. Dziwna zagrywka, po której od razu zapala się czerwona lampka.

Agnieszka
@A

Czyli od razu umowa o pracę to plus. Możesz dokładnie podać ile wynoszą zarobki? Po tym roku ile na godzinę dostałeś podwyżki? Są jeszcze jakieś dodatki pracownicze?

Administrator Nowy wpis

Czy szukają kogoś aktualnie w firmie Dtiq Poland Sp. z o.o.?

Szukam w sieci informacji o pracy. Wyszukałam dla siebie ogłoszenie na stanowisko agile project manager. Napisali, ze praca jest na b2b. Ale nie podali pensji, wiecie, jaka jest kasa miesięczna netto? I czy w końcu praca jest stacjonarna, czy hybrydowa? Bo w jednym ogłoszeniu są dwa sprzeczne wpisy, co do trybu pracy.

Pracownik Nowy wpis

Hej, we wcześniejszych ogłoszeniach widziałam stawki 12-14k na B2B. Jeżeli chodzi o pracę to pewnie kwestia dogadania w zależności od Twojego miejsca zamieszkania - pracujemy z różnych miejsc w Polsce, ale biuro w Gliwicach jest dostępne i zawsze można tam przyjść.

Barbara

Dobrze tu można zarobić jako Software tester? Firma na stronie w ogłoszeniu nie podała niestety zarobków. Ciekawi mnie też czy jest możliwość pracy zdalnej na tym stanowisku? Dajcie znać bo nie wiem czy aplikować.

Magdalena

Widziałam też że mają ogłoszenie dla pracownika w dziale wsparcia klienta z językiem hiszpańskim. Jesteś pracownikiem? Lub ktoś inny może odpowiedzieć? Jak wygląda kwestia pracy zdalnej- można od początku pracować z domu czy jakiś okres czasu z biura? Jeżeli tak to ile czasu pracuje się z biura?

Anonim Nowy wpis
@Magdalena

Cześć, praca zdalna może się odbywać już od pierwszego dnia pracy. Natomiast czasami są sugestie aby jednak w biurze się pojawić ^^

P

Piszę tę opinię po ponad roku spędzenia w tej firmie w zespole R&D Data Science. Jeżeli podejmujesz teraz decycję czy do nich dołączyć to nie czekaj i podpisuj umowę! Ale od początku. Była to moja pierwsza praca w obszarze DS i Analityki. Proces rekrutacyjny przeszedł bardzo sprawnie i przejrzyście. Odbyłem dwie rozmowy z PM i headem zespołu DS. Po ich odbyciu zostałem zaproszony na 3 miesięczny staż, podczas którego przybliżono mi pracę w zespole i narzędzia, z których korzystają. Moja praca polegała głównie na wspieraniu innych członków zespołów w wykonywaniu autmatycznych skryptów do raportów, tworzeniu graficznych aplikacji w Python, PYQT (z mojej inicjatywy) do pobierania informacji z bazy danych MySQL. Odkrywałem i analizowałem również problemy występujące w ich systemie do monitorowania restauracji. Podczas stażu otrzymałem również zadanie dotyczące zbadania algorytmów wykrywania anomalii w danych transakcyjnych. Po okresie stażu otrzymałem umowę zlecenie na kolejny rok w tym samym zespole. Główny projekt nad którym pracowałem wymagał już wiedzy z tworzenia oprogramowania w Python i Cloudzie AWS, który wykorzystują. Współpracowałem z Lead Developerem, Pawłem, który jest super specjalistą i wspierał mnie na każdym kroku w zaprojektowaniu i wykonaniu tego rozwiązania w architekturze mikroserwisów na AWS. Poprzednio nie miałem doczynienia z tą platformą prawie w ogóle. Dodatkowo DTIQ może się pochawlić osobistością Wojciecha (usunięte przez administratora) który obecnie jest headem zespołu cloudowego i odpowiada za całą infrastrukturę. Jest to osoba o ogromnej wiedzy, która (z tego co się orientuje) często pojawia się na ogólnopolskich konferenacjach cloudowych. Wracając do tematów DSowych. Zespoł posiada naprawdę wielu specjalistów z całej polski, od których można się wiele nauczyć. Tematy jakie realizują są bardzo ciekawe i w przeciwieństwie do innych firm z wielu dziedzin. Jest to świetne miejsce do rozwoju. Project managerowie zadbają o to żebyście się nie nudzili;) To są bardzo kompetentni ludzie, którzy chętnie wykorzystują najnowsze technologie z uczenia maszynowego. Po okresie stażu pracowałem głównie zdalnie z Warszawy. Otrzymałem mocny komputer, świetny monitor i resztę sprzętu. Atmosfera pracy jest rownież świetna. Wszyscy są bardzo mili i chętni do pomocy. Nie jest to typowa korporacja, w której panuje "grobowa" atmosfera. Swoją siedzibę mają w nowoczesnycn biurowcu w centrum Gliwic. Biuro to typowy open space gdzie często organizują wszelakie eventy firmowe typu planszówki z pizzą. Sprzęt jaki oferują nie odstaje od tych, które znajdziecie w biurze Goldman Sachs w Warszawie. Naprawdę najwyższa jakość. Wielkim plusem jest organizowanie webinarów, podczas których inni członkowie zespołu przybliżają swoją pracę bądź też ciekawe odkrycia z analiz. Pewnego razu sam prowadziłem taki webinar, dla członków oddziału z USA. Bardzo ciekawe doświadczenie. Znam historię stażystów, którzy zaczynami jako testerzy, support i po krótkim czasie z własnej inicjatywy przenieśli się do innych zespołów. Podsumowując. Pracę polecam każdemu. Obojętnie czy idzie do zespołu DS, Cloud, Tester. We wszystkich działach macie możliwość rozwoju. Firma wielokrotnie została wyróżniana jako świetny hub dla Polskiego rozwoju. Gdybym nie mieszkał w Warszawie to z chęcią bym do nich wrócił. Obecnie pracuję jako DS i dzięki DTIQ rozwinąłem swoje doświadczenie i zainteresowania.

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Dtiq Poland Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Agile Project Manager?
Gliwice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Elektryk/Automatyk
Gliwice
Gustav Wolf Polska Sp. z o.o.
Gal Anonim

@Gal Anonim

Nie do konca sie zgodze, tak umowa probna na zleceniu przez 3 miesiace ale, po probnym okresie umowa o prace na rok

A

U mnie od razu UoP. Najpierw 3 miesiące okres próbny. Potem proponowali przedłużenie na rok. Wynegocjowałem dłuższy okres. Po roku dostałem podwyżkę, ale musiałem o nią prosić (to na minus, w mojej poprzedniej pracy zawsze inicjatywa wychodziła od firmy). Mimo to, płaca wciąż poniżej widełek rynkowych (które w międzyczasie wzrosły bardziej niż oferowane uposażenie).

Agnieszka
@A

zainteresowany2

A jak wygląda tam praca administratora sieci? Ktoś może się wypowiedzieć? Ilu adminów mają i jaka atmosfera w tym dziale? Pytam bo szukają nie chciałbym złożyć CV i potem żałować, że się zatrudniłem.

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Rozwój, jak sam nie będziesz się rozwijał to się nie rozwiniesz. Szukają bardziej ludzi, którzy im coś dają, którzy ich czegoś nauczą. Może od niektórych współpracowników czegoś się nauczysz ale trzeba sie dopytywać(na własny rachunek ) ale wiadomo jak z dostępnością ich czasu. Na rok, góra 2 lata polecam - później warto zmienić firmę. Zadania nie do końca jasno sprecyzowane więc jeśli się nie dopytało to można było "oberwać po głowie". Podwyżki, chyba sprawa indywidualna, ale sporo ludzi odeszło z firmy bez podwyżek (a w firmie zewnętrznej można było taką stawke dostać bez negocjacji). Ogólnie jak nie można na tobie zarobić to podwyżki nie będzie albo nawet wylecisz. Niektórzy nie szeregowi współpracownicy potrafili wytykać błędy a sami potrafili dawać błędne informacje(lub wytyczne) przez, które twoja ocena leciała w dół. Po prostu niektórym kij wszedł zbyt głęboko. Małe corpo starające się wprowadzać statystyki często tam gdzie są nie potrzebne. Hasła typu "Jesteśmy wielką rodziną" są prawdziwe tak długo jak mogą na tobie zarobić. Współpracowników (szeregowych) oceniam i wspominam bardzo dobrze. A Ci na górze to lubią się klepać wzajemnie po plecach za pokazane statystyki(nic nie wnoszące). Piszę tą opinię na podstawie własnego doświadczenia i informacjach obecnych/byłych pracowników w firmie. Pozdrawiam serdecznie

Programista

Pracowałem ponad rok w tej firmie i od samego początku widać panujący tam nieporządek. Gdzie nie spojrzysz to nikt nic nie wie, o HR to w ogóle nie będę się wypowiadał bo ludzie którzy w nim są nie powinni nawet na kasie w Biedronce pracować. Menadżerowie projektów udają jedynie że chcą pomóc, (usunięte przez administratora) Generalnie firma żeruje na stażystach i studentach, rotacja jest ogromna i po roku każdy się zwalnia, podwyżek w ogóle nie ma a jeśli są to groszowe. Omijać szerokim łukiem bo to strata czasu.

@Programista

To Ty też byłeś tu stażystą, że ich tak podkreślasz? I niefajnie generalnie tak kogoś krytykować w związku z kasą w biedrze, bo nie żeby coś ale obrażasz też pracowników Biedronki. :( Ale skoro już o kasie piszesz to ile Tobie wlatywało, że skarżysz się, że mało?

Programista
@Beata

Beata, czytaj ze zrozumieniem. Stażystą nie byłem, ale firma zatrudnia praktycznie samych stażystów/studentów bo jest to dla nich najtańsza opcja. Potem to przekłada się na jakość produktu końcowego. Zdanie o biedronce przeczytaj jeszcze raz, wyraźnie napisałem że na kasę w biedronce trzeba mieć jakieś umiejętności. Kasa poniżej widełek rynkowych, i to dużo.

@Programista

To nawet jeśli jakiś stażysta okaże się mega dobrym pracownikiem to nie ma szans na pozostanie w firmie?

@Barbara

Wręcz przeciwnie, chętnie zostawiają osoby które się wykazują - mówię jako osoba zaczynająca jako stażysta, a od dłuższego czasu pracownik

Mieczysław

Po jakim czasie dali umowę o pracę po stażu?

Serb
@Mieczysław

Indywidualna sprawa

Dev

Dobra firma, szczegolnie na poczatek. Ogolnie czas przepracowany wspominam pozytywnie. Atmosfera fajna i o dziwo mało korporacyjna, wszyscy się znają, ciekawe projekty, ogarnięci ludzie w teamach, od których można się dużo nauczyć, biuro w samym centrum. Umowa taka jaka chcesz po okresie probnym. Z kasą nie było szału, ale jak się nie podoba po prostu nie akceptujesz oferty i idziesz do innej firmy gdzie ci to odpowiada.

@Dev

No to supe, że polecasz. Fajnie, że miła atmosfera. A jak nie było szału z kasą, to znaczy, że dawali najniższą krajową, czy jakąś inną stawkę?

User123

Firma robi dobre wrażenie tylko na początku. Później wychodzi jak wygląda to naprawde. Zasady jak w korporacji a firma ma tylko 70 pracowników. Niejasne sytuacje, brak porządku w stanowiskach oraz w wynagrodzeniach. Atmosfera mało przyjazna jeśli tylko choć troszkę wyjdziesz przed szereg. Dobre dla początkujących, którzy chcą zdobyć jakieś doświadczenie do CV. Po roku najlepiej odejść, ponieważ brak możliwości rozwoju bardzo blokuje

Pracuję w firmie już ok. roku na stanowisku junior developera. Proces rekrutacyjny przebiegł bardzo szybko i przyjemnie. Zespół do jakiego trafiłem jak i cała firma traktuje wszystkich po równo - nie ma gorszych i lepszych, a relacja między członkami zespołu jest na poziomie koleżeńskim a nie współpracowniczym. Obecnie firma wkłada duży wysiłek w to, aby kod i oprogramowanie było najwyższej jakości, a metody służące jego wytwarzaniu zgodne z odpowiednimi metodami pracy. Wszystkie negatywne opinie, które tutaj są zamieszczone są wyssane z palca - nie mam pojęcia skąd one wynikają. Naprawdę trudno znaleźć lepszą firmę, szczególnie na początku kariery programisty.

@Tomek

No miejsce pracy z Twojej perspektywy wygląda spoko. Widzisz, bo Ty niecały rok pracujesz, więc w sumie nie wiesz jakie warunki tu wcześniej panowały? Bo to może stąd właśnie te negatywne opinie. :/ I w jakim języku piszesz tak właściwie? ;p

@Beata

Pracuje w .NET. Z tego co widziałem było też kilka negatywnych komentarzy z tego czy ubiegłego roku stąd moje zdziwienie.

@Tomek

Czyli nikt niezadowolony w trakcie Twojej kariery jeszcze się w firmie nie trafił? Ale w sumie nie wiesz jak to było np., ze 2 lata temu?

AlterEgo

Jak atmosfera pracy we wsparciu technicznym i audycie? Informacji o firmie praktycznie nie ma.

Pracownik 3
@AlterEgo

Polecam jak ma być tylko zapchaniem czasu, jako stałej pracy nie polecę przez chore zarządy i statystyki wyssane z palca. Kiedyś zespoły często sobie pisały na czatach i żartowały. Teraz nie ma nawet informacji, że ktoś nowy doszedł, albo ktoś zmienił dział bądź odszedł z firmy.

@Pracownik 3

Czyli ludzie tutaj już nie są tak ze sobą zżyci w takim razie? To między pracownikami istnieje w ogóle jakieś zaufanie czy niekoniecznie?

Konik

Tak ze 2-3 lata temu bylo jak w bajce. (usunięte przez administratora) Stan na dzisiaj jest taki, ze Stany cisna bardzo. Atmosfera w firmie napieta. Juz nie jestesmy przyjaciolmi tylko 'wspolpracownikami'... Warunki niby OK. Pieniadze w porzadku, choc na podwyzke nie ma co liczyc. Benefity oplacane tylko czesciowo. Premii brak. Choc wszystko zalezy od dzialu w jakim sie jest. Genealnie jesli komus nie przeszkasza chora presja i walenie po glowie to ok. Ale jesli szukasz przyjemnej pracy w fajnej ekipie to nie zbyt... Choc ekipa moze i fajna, tyle ze teraz 'ci z gory' patrza ci na rece i w zasadzie czasem strach sie odezwac do kogos bo nie wiesz jak zareaguje.

@Konik

ja tam akurat sobie chwale to przejscie z EZUniverse, sa umowy praca jest stabilna, prawda patrza na rece ale nikt po glowie nie bije,

Pracownik 2
@Konik

Oh tak, Amerykanie po przejęciu firmy, wprowadzeniu wielu nowych Dyrektorów, zastępców itd, którzy z tą firmą nie mieli nic wspólnego, wprowadzających statystyki wyssane z palca. Dokładnie przed DTT była bajka, później pochylnia i jazda w dół. Tam gdzie jest Polski Dyrektor tam statystyk wyssanych z palca nie ma, tam gdzie amerykański tam jest. Dobrze, że posiadam kontakt z pracownikami różnych działów to mam porównanie jak są poszczególni ludzie traktowani przez ich Dyrektorów działu.

Barbara

Dlaczego tak uważasz? Chyba dobrze, że szukają pracownika, który będzie dobrze wpływał na atmosferę w firmie, prawda?

Albert

Czy jakiś pracownik mógłby opisać jak pracuje się w tej firmie? Jest możliwość rozwoju? Jak z podwyżkami?

Zostaw merytoryczną opinię o Dtiq Poland Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Dtiq Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dtiq Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dtiq Poland Sp. z o.o.?

Dtiq Poland Sp. z o.o.
  • Dworcowa 25