Opinie o Odlewnia Kutno w Łaziska Górne

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Odlewnia Kutno. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Odlewnia Kutno o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Odlewnia Kutno w Łaziska Górne

Aaa

Niestety rozwój tego miejsca zatrzymał się w czasach gierkowskich. Nie ma żadnej komunikacji między działami, a jeśli już zachodzi taka konieczność, to ludzie tam pracujący uwielbiają kopać dołki pod innymi, donosić do zarządu o każdym potknięciu innego działu, skakać sobie wzajemnie do gardeł. Atmosfera? Nie ma żadnej. To jest zamknięta klika, nowe osoby jeśli chcą coś zmienić lub zbyt głośno krytykują to co się dzieje, są zwalniane lub nie dostają przedłużenia umowy. Umowa na okres próbny to 3 msc, następna to maksymalny możliwy wymiar umowy na czas określony, łącznie 33 miesiące, więc nawet nie ma możliwości renegocjacji warunków przy okazji zmiany umowy. Praca na starych systemach ERP. Zero szkoleń przydatnych na stanowisko. Pieniądze też słabe, ale to akurat wynika z zapaści na rynku odlewniczym, a dodatkowo ze starej infrastruktury, co powoduje, że finansowo firma leży. Szczerze nie polecam.

PanTajemniczy

Jeżeli chodzi o stanowiska zwykłe to pracownik z długim stażem ma podobnie płacone co nowy, wyjątkami są stanowiska kierownicze i mechanicy utrzymania ruchu. Osoby które tam pracują to głównie pokolenia lub rodziny. Ci którzy mają mniej pracy to mało robią co najwyżej siedzą i pracują w (usunięte przez administratora) stylu, ale więcej nie będę się rozpisywał bo czytają tu również kierownicy i panowie mogą mieć przerypane - bo jakiś dekiel zaraz zacznie wnosić propozycje do zarządu o zwiększenie wydajności (wnioski KAIZEN - takie (usunięte przez administratora) by tylko lizać (usunięte przez administratora) podwładnym)

A jak się zapatrują na przyjmowanie ludzi z większym stażem? Wszedłem po ogłoszeniu na elektryka elektromechanika i widzę, że się tutaj nie podoba niektórym wiek starszych stażem pracowników. A jak ktoś z 30letnim dorobkiem kandyduje, to co?

KK Nowy wpis

Firma porażka jeśli chodzi o płatności do kontrahentów. Ponad miesiąc od upływu terminu płatności który wynosi 30 dni i cisza. Na maila nie odpowiadają.

W ogłoszeniu na mechanika obiecują atrakcyjne zarobki, co to znaczy w praktyce, poza podstawą dają jeszcze jakieś dodatki? Najbardziej mam na myśli takie finansowe. Karty na siłownię itd. tak jak firmy nieraz dają to mnie mniej interesują.

Aaa

PanTajemniczy
@Aaa

Pracowałem niedawno i zgadzam się zupełnie z tym komentarzem. Ten zakład służy jedynie tylko do generowania zysków i trzymania starych zasad. Żeby coś tu zmienić to musisz mieć tzw "Plecy" kierasa oraz brygadziści co uwielbiają mobbingowac po cichu i sprzedawać swoich pracowników w działach. Zakład pójdzie z hukiem, jeżeli pokolenie starszych ludzi (ludzi pracy) odejdą na emeryturę. Tam pracują tacy ludzie z ogromnym stażem, często z 30-40 letnim. Kwestia czasu

@Aaa

Cześć, no przyznam szczerze, że nie brzmi to jak idealne miejsce pracy… Orientujesz się może, jak to wszystko wygląda w kadrach? Bo szukają właśnie specjalisty i rozważałem wysłanie cv. Tam też atmosfera nie jest zbytnio przyjemna? Jak w ogóle zarząd reaguje na to donoszenie na inne działy? Wyciągają jakieś konsekwencje? Co do tych zarobków możesz przybliżyć widełki? Z góry wielkie dzięki:)

@PanTajemniczy

Ciekawi mnie, jak bardzo różni się wynagrodzenie osób z tak dużym stażem od tych dopiero przyjętych? :> Orientujecie się? Jesteście w stanie to przybliżyć? Skoro ludzie tak długo tu pracują, to jakiś powód musi być i chyba tak źle nie jest w kwestii finansowej. Bo pisano, że jest słabo...

PanTajemniczy Nowy wpis

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Odlewnia Kutno? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Pracownik produkcji wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Wykładanie towaru w sklepie kosmetycznym Łaziska Górne
Łaziska Górne
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
logo firmy OPERATORKA MASZYNY PAKUJĄCEJ
Łaziska Górne
Job4You PL Sp. z o.o.
Gego

Witam serdecznie poproszę o info na temat zarobków w Odlewni Kutno jako pracownik działu technicznego.

Odlewnia na swojej stronie ma ofertę pracy dla młodszego operatora maszyn CNC. Od razu jest umowa o pracę czy dopiero po okresie próbnym? Ktoś pisał o kiepskiej atmosferze. To się poprawiło i łatwiej się dogadać z ludźmi?

Barbara

Widzę, że pracownik produkcji na 3 zmiany ma 4 tysiące brutto. To już jest wszystko, czy jakaś stała premia do tego dojdzie? @Forkdriver, ja widzę, że Ty chyba wiesz, weź pomóż kobiecie, bo stary mój nie wie, czy się na to pisać, czy nie.

Forkdriver
@Barbara

4 tysiące brutto + premia a co do warunków pracy to jak nie masz nerwów ze stali i charakter to radzę omijać i szukać czegoś lepszego

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie Odlewnia Kutno? Z tego, co widzę, poszukują kogoś na stanowisko Kontroler Finansowy

Forkdriver

Jako szeregowy mogę powiedzieć że tylko tyle że tacy ludzie będą mieli lepiej w formie niż szary robol

Odlewnia

Na stronie Odlewni prezentowany jest przeterminowany certyfikat ISO, który upłynął w ubiegłym roku Brak standardowych wpisów i Aktualności z bieżącej działalności czy wydarzeń z życia firmy w 2022roku. Czas zatrzymał się w ubiegłym roku To chyba jasny obraz sytuacji

Nuda

Obecnie w tym zakładzie na porządku dziennym stosuje się (usunięte przez administratora). Teraz to trzeba mieć swojego prawnika a to za sprawą dyrektora od śmietany. Omijać ten zakład z daleka

Barbara
@Nuda

Ale jak to się przejawia, co kto komu mówi czy robi? :0 Mężu myśli składać papier na szlifierza (może jeszcze od lipca nie zatrudnili, Ty pewnie wiesz), a tu takie coś...

Zaskoczony
@Nuda

Mobbing czyli (usunięte przez administratora)notoryczne pracownika to nie jest przestępstwo użyć tego słowa i czemu jest usunięte przez administratora ?

@Zaskoczony

No i znowu coś ukryło. Może zbyt obraźliwe lub jednak bezpodstawne?

Gonzo

Szukają kierownika produkcji. Tak się rozwijają czy też poprzedni dostał mozliwosc rozwoju poza strukturami firmy. Poza tym widzę że bardzo często się u was zmieniaja na najwyższych stanowiskach. Czym to jest spowodowane? I na koniec czy warto aplikować na stanowisko kierownika produkcji oraz ile można zarobić na tym stanowisku?

Jaka umowa obowiązuje w Odlewnia Kutno podczas okresu próbnego?

Umowa o pracę na okres próbny- zazwyczaj 3 miesiące

Danuta

A po niej jaką umowe się dostaje? na rok czy na czas nieokreślony?

Omijajcie tą firmę z daleka. Firma schyla się ku upadkowi i gdyby nie ci staruszkowie co pracują 15-40 lat to by ten zakład padł. "Wraz z intensywnym Rozwojem.." Piękna propaganda jak w telewizji. Tu nie ma rozwoju a opinia XYZ dobrze to ilustruje.

Xyz

Szczerze, nie polecam tego zakładu jeżeli chodzi o operatorów wózków widłowych, monterów i operatorów maszyn. Zakład stoi z rozwojem i zatrzymał się do lat 1997. Wdychasz tą smołe co jest niezdrowe, wózki widłowe na gaz są styrane i nienadające się do użycia, że dziwię się że Inspekcja Dozoru Technicznego nie przegląda tych wózków oraz ludziom pracującym nie przeszkadza że jeżdżą na prawie to zepsutych wózkach. Atmosfera w pracy też zostawia do życzenia. Maszyny to przeżyły 30-lecie... Ogólnie lipa zakład za stawkę godziną UoP wraz z premiami, gdzie te premie mogą przepadać. Zero, kompletne zero innowacyjności i technologii. Ludzie zwłaszcza ci nowi uciekają po kilku dniach/miesiącach, bo boją się tego otoczenia i tego charakteru pracy w jakim pracują i też się im nie dziwie. Pracowałem tam, ale ciężko cokolwiek o tym zakładzie powiedzieć coś dobrego pod kątem pracownika szeregowego.

@Xyz

A a inspekcja nadzoru, o której wspominasz to ma za zadanie przeprowadzać rutynowe kontrole jeśli chodzi o te wózki czy to się odbywa dopiero na zgłoszenie? Bo ciekawa jestem czy celowo tego unikają czy to dobrowolne

Fajny zakład, jest możliwość rozwoju. Możesz być 5 lat na stanowisku kierowniczym, a nikt nie zauważy, że brakuje Ci trochę oleju w głowie i powinieneś jednak zostać na tym wózku na magazynie.

Bożena

Oho widzę hejt wylewający się z serduszka na samego kierownika. Zazdrość po awansie z widlaka czy w czym problem? ;p

Xyz

Najwidoczniej na to zasłużył skoro przepracował X lat i ma doświadczenie. Firma nie płaci kierownikowi za "olej w głowie" tylko za wyrobiony wynik z zespołem, który ma i posiada.

Zorza
@Xyz

Xyz po co te górnolotne słowa? Firma dołuje..... Wskaż na pokrycie kapitału obrotowego i zobowiązania ....

@Zorza

Czyli jednak z tym całym wynagrodzeniem to nie jest tutaj tak kolorowo? Pensja kierownika naprawdę jest zależna jedynie od wyniku zespołu?

Danuta

Skąd masz niby takie informacje? :D To chyba nie miejsce do tego żeby roztrząsać takie rzeczy.

Bożena

A o jakie info chodzi, o którym każdy tak dobrze wie?

Czy pracodawca Odlewnia Kutno motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Kamila

No motywuje tym że wnoszą do pracy alkohol i piją .przede wszystkim kobiety

Kasztan
@Kamila

Jak pracuje tyle lat to jeszcze nigdy kobiety w odlewni nie były pijane. Wypraszamy sobie takie uwagi. Panie z produkcji.

@Kamila

Skąd masz takie informacje o tym alkoholu ??

Szlifierz
@Kasztan

he he to przejdź się na P-2 to zobaczysz

miki

ile idzie zarobić w tej firmie?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Odlewnia Kutno odbywa się również w języku angielskim?

Chlopie lepsze warunki pracy mieli Orkowie z Władcy Pierścienia. Tam radzie ekipa z Kola co w ogóle nie zna sie na sprawie. Juz niewspomne ze jeden z pracowników tez z Koła obecnie na stanowisku specjalista UR, wczesniej dogladal jak dojrzewaja kabanosy. No smiech na sali. Ale dziadek porucznik czegos tam to sasiad tego co go przyjmował. Wiec wszystko w temacie

zadowolony

Dobre opinie o firmie w internecie , ciągły rozwój dający perspektywy dobrej pracy i fajna atmosfera tak w skrócie można napisać o firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Odlewnia Kutno - Łaziska Górne

• Jak się pracuje w Odlewnia Kutno?

Zobacz opinie na temat firmy Odlewnia Kutno tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Odlewnia Kutno?

Odlewnia Kutno