Hilfemed Sp. z o.o.

Opinie o Hilfemed Sp. z o.o.

Mariola

Witam , czy w firmie Hilfe Med dostanę kartę EKUZ i druk A1 ?

@Mariola

Oczywiście, od razu po podpisaniu umowy z opiekunką wnioskujemy do ZUS-u o wydanie zaświadczenia A1 i karty EKUZ dla delegowanych pracowników.

Aktualność
Pączek z różą, czekoladą, toffi czy adwokatem? Dziś mieliśmy okazje spróbować ich wszystkich.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Hilfemed Sp. z o.o.?

W przypadku pracownika biurowego trzy pierwsze umowy są podpisywane na czas określony, natomiast czwarta jest podpisywana na czas nieokreślony. Jeśli chodzi o pracę w roli opiekunki/opiekuna osób starszych w Niemczech, to zarówno pierwsza, jak i każda kolejna umowa jest podpisywana na rok. :)

Aktualność
Motto naszej firmy brzmi: …jesteśmy po to, aby pomagać i nie jesteśmy w tym gołosłowni. Jak co roku, w okolicach świąt Bożego Narodzenia, w ramach zespołu zorganizowaliśmy zbiórkę, a zebrany środki przeznaczyliśmy na wybraną wspólnie akcję charytatywną.

W tym roku zdecydowaliśmy się dołączyć do akcji „List od Seniora”, w której wcieliliśmy się w rolę św. Mikołaja, obdarowując prezentami osoby zamieszkujące placówki opieki długoterminowej we Wrocławiu. Przygotowaliśmy 4 paczki, dzięki czemu udało nam się spełnić marzenia Pani Małgosi, Pani Jadzi, Pani Marysi i Pana Wojtka.

Wszystkim Seniorom, jak również Wam, życzymy spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas obfituje w radość oraz miłość.

Specjalista ds. Marketingu

CV do działu marketingu wysłałam w poniedziałek, w środę dostałam już telefon od rekruterki i umówiłam się na rozmowę kwalifikacyjną na konkretny dzień. Na starcie duży plus za sprawny proces rekrutacji bez zbędnego przeciągania i trzymania kandydatów w niepewności. Rozmowę prowadziły dwie kobiety – rekruterka oraz kierowniczka biura. Zaczęły standardowo od rozluźniających pytań, nawet chwile porozmawiałyśmy o torebce, którą własnoręcznie uszyłam i o mieście, z którego pochodzę - bo okazało się, że jesteśmy z tych samych rejonów. Później było trochę żartów, merytorycznych pytań oraz informacji o firmie. Przyznam, że na niektóre pytania nie wiedziałam jak odpowiedzieć i nic się nie stało, w żaden sposób się tym nie zestresowałam, bo Panie wydawały się to rozumieć i nie patrzyły na mnie spod byka. Ogólnie rozmowę rekrutacyjną wspominam bardzo dobrze i przede wszystkim luźno – bez zbędnego spięcia i nie wiadomo jak poważnego tonu. Wszystko trwało równo godzinę. Po rozmowie otrzymałam na maila dwa zadania rekrutacyjne (stworzenie grafiki na Instastory oraz napisanie artykułu na konkretny temat).

Czym dla Ciebie jest marketing i co jest w nim interesującego? Czy ubrania są sposobem komunikacji? (to było pytanie odnośnie moich zainteresowań modowych) Czy wiesz czym zajmuje się nasza firma? Czy widziałaś social media naszej firmy? Jeśli tak, to jak oceniasz działania firmy i co zmieniłabyś/wprowadziłabyś do komunikacji marketingowej w social mediach? Czego nauczyłaś się z kursu „Internetowe Rewolucje Google?” Praktycznie wszystkie pytania dotyczyły tego co miałam napisane w CV

...

Odbiera ktoś w tej firmie telefony?byłam umówiona z rekruterką na konkretny dzień na egzamin językowy-nie zadzwoniła.Dzwonię od kilku dni,nikt nie odbiera.Wypełniłam formularz kontaktowy,również brak reakcji.Czyżby firma nie potrzebowała nowych opiekunek?

@...

11:05 AM Bardzo dziękujemy za opinię i przepraszamy za zaistniałą sytuację. Prosimy o przesłanie numeru telefonu na adres biuro@hilfemed.pl, skontaktujemy się.

...
@Hilfemed Sp. z o.o.

Dziękuję za odpowiedź,ale zdecydowałam już o podjęciu wspólpracy z inną firmą.

Ela

Bardzo sprawna rozmowa rekrutacyjna! jeden telefon od Pani Sylwii, sprawdzenie mojego niemieckiego, troche o moim doswiadczeniu oraz preferencjach i za tydzień jadę na pierwsze zlecenie z firmą! Stawka bardzo ok

waldek

polecam firme hilfemid wyplata na czas duzo zlecen najwazniejsze ze skladki odprowadzajom a nie jak niektorzy zlodzieje pozdrawiam waldek

Niki
@waldek

Waldek a dowiedz się jakie to te składki odprowadzają. Konkretnie, czy od faktycznie zarobionej kwoty, czy też średniej krajowej? Czy może od jakiejś minimalnej?///

@Niki

Zazwyczaj odprowadzamy składki od najniższej krajowej, jednak jeśli opiekunka woli inaczej, to możemy też odprowadzać składki od średniej krajowej (wtedy kwota, którą opiekunka otrzyma łącznie na konto będzie niższa).

Alicja

Firma WIARYGODNA. Bardzo mili i komunikatywni pracownicy. Moją koordynatorką jest p. Ewa zawsze można liczyć na jej pomoc i wsparcie. Pracuje naprawdę profesjonalnie. Rzetelna księgowość, wypłata zawsze przed czasem. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z tą firmą. Zdecydowanie polecam tę firmę.

Czy nowo zatrudnione osoby w Hilfemed Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Dzień dobry, nowo zatrudnione osoby do pracy biurowej otrzymują na samym początku umowę o pracę, natomiast osoby zatrudnione do pracy w roli opiekunów osób starszych w Niemczech otrzymują umowę zlecenie. :)

opiekunka

Trafiłam na zlecenie z tej fimry na FBi początkowo trochę obawiałam się jak będzie wyglądała współpraca. Szybko okazało się, że wszytko przebiega bardzo sprawnie. Bradzo miła Pani opowiedziała mi wszystko o zleceniu sprawdziła język i dopilnowała wszystkich formalności. Co prawa za pierwszy przejazd do Niemiec musiałam zapłacić sama, ale bez problemu zwrócili mi to z pierwszą wypłatą. Polecam tą firmę.

wiesia

Firma bardzo pomocna. Zlecenie na które niedawno pojechałam okazało się totalną klapą. Rodzina była roszczeniowa i z podejściem do mnie jak do służącej. czepiali się o każdy szczeguł i kazali mi robić rzeczy których nie było w umowie np. zajmować się ich wnukami szorować dwa razy dziennie szyby czy zastawe stołową. Prubowałam z nimi rozmawiać ale nic to nie dało więc zadzwoniłam do mojej koordynatorki pani Ewy która bardzo się tym przejęła i ściągnęła mnie do polski. jeśli zastanawiacie się z jaką firmą pojechać to polecam z tą bo w razie sytuacji awaryjnych reagują i nie mają wywalone w los opiekunki na kiepiskim zleceniu.

Paula

Opinia z perspektywy byłego pracownika biurowego - bardzo polecam prace w Hilfemed. To nie tylko dobre miejsce do rozwoju, ale też zbiorowisko świetnych ludzi, dzięki którym biuro zamienia się w drugi dom. Możecie liczyć na luźną atmosferę i dużo wsparcia ze strony kierowniczki i koleżanek z zespołu. Nikt się nie wywyższa, każdego traktuje się jednakowo, a zespół działa razem - nie ma rywalizacji. Dodatkowo nowy pracownik ma czas na naukę, nikt nie wywiera na nim presji. Są też benefity pracownicze: w całości opłacony przez firmę Multisport, smoothie środy, pizza co jakiś czas, integracje, premie uznaniowe - może to brzmi trochę jak korpo, ale zdecydowanie nim nie jest. Firma dba o rozwój pracowników, wykupuje im kursy i organizuje szkolenia. Biuro jest w fajnej lokalizacji, można dojechać bezpośrednio nawet z drugiego końca Wrocławia (wiem z doświadczenia), blisko Dworca Głównego. Po ponad rocznej pracy w tej firmie ciężko mi znaleźć minusy. Podsumowując: wysyłajcie CV, Hilfemed jest super, a w czwartki Daria czyta wszystkim horoskopy, więc możecie się dowiedzieć co czeka Was w przyszłości :D Będę bardzo tęsknić za tym miejsce, a szczególnie za ludźmi

Kazimierz
@Paula

A jak często firma organizuje szkolenia dla pracowników ;)?

@Kazimierz

Oprócz wstępnego przeszkolenia nowego pracownika, które trwa około 2 tygodnie, organizujemy szkolenia kilka razy do roku. :)

Halina
@Hilfemed Sp. z o.o.

A dotyczą one stricte umiejętności potrzebnych do wykonywania obowiązków czy są też szkolenia z zakresu komunikacji / kreatywności itp?

@Halina

Każdego dnia staramy się rozwijać u naszych pracowników kompetencje miękkie takie jak kreatywność, komunikatywność czy umiejętność pracy w zespole. Szkolenia, które organizujemy, dotyczą głównie zagadnień związanych z danym stanowiskiem, czyli np. odpowiedniej komunikacji z klientem.

aha
@Paula

to z jakiego powodu odeszla pani po roku tak swietnej pracy?

Magdalena
@Hilfemed Sp. z o.o.

A co w sytuacji, w której pracownik chciałby się nadprogramowo szkolić? Czy wasza firma daje takie możliwości?

@Magdalena

Jeśli szkolenie jest związane z danym stanowiskiem, to jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje naszych pracowników. :)

Krystyna

Mam 6 lat doświadczenia w opiece w Niemczech i sprawdziłam wcześniej kilka agencji pracy, ale dopiero z Hilfemed jestem zadowolona. Kontakt z koordynatorką bez zarzutu, wszystkie formalności sprawnie i szybko, pieniądze na czas. No i sztele sprawdzone. Polecam.

Hilfemed Sp. z o.o. zatrudni osobę na stanowisko Koordynator HR. Braliście udział w procesie rekrutacji i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

Ok

Czy to jest oferta pracy do biura?

Małgorzata
@Ok

Nie jestem pewna, ale czy HR z reguły nie robią w biurze? No chyba, że jest opcja roboty w terenie, ale nie wiem czy tutaj to praktykują. I tak ogólnie to jako klient się tym interesujesz?

@Ok

Dzień dobry, oferta dotyczy pracy w biurze. :)

Aktualność
My też angażujemy się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Nasza koordynatorka Ola zorganizowała zbiórkę dla rodziny, która niedawno przekroczyła polską granicę
Zastanawiasz się, co ty możesz zrobić?

• Sprawdź zbiórki w swojej okolicy – jest ich bardzo dużo. Dary zbierane są między innymi w szkołach, galeriach handlowych, lokalnych punktach aktywności osiedlowych itp. We Wrocławiu znajdziecie taki punkt na przykład na Dworcu Głównym, w Czasoprzestrzeni oraz w galerii Wroclavia. Pamiętajcie jednak, aby przed przyniesieniem rzeczy sprawdzić, co aktualnie jest najbardziej potrzebne – wiele miejsc nie przyjmuje już np. ubrań i żywności z krótkim terminem przydatności. Możecie też zgłosić się do wolontariatu przy segregowaniu darów.

• Oddaj krew! W wielu punktach Krwiodawstwa można teraz oddać krew, która zostanie przetransportowana na Ukrainę, dla osób, które ucierpiały w wyniku wojny.

• Dwa razy sprawdzaj informacje. Jesteśmy ostatnio atakowani przez fałszywe informacje – warto korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł i nie szerzyć dezinformacji. Przykładowo: od wczoraj w sieci krąży informacja o tym, że na granicy polsko-ukraińskiej zauważono większą niż zawsze ilość kradzieży i napaści – Polska Policja oficjalnie potwierdziła, że nie otrzymała takich zgłoszeń. Nie dajmy się podzielić i okażmy jak najwięcej pomocy.

• Możesz też przekazać środki finansowe na różnego rodzaju zbiórki. Pamiętaj jednak, aby korzystać tylko z tych sprawdzonych – na przykład na stronie siepomaga.pl

•  Nadal szukane są osoby, które mogą zapewnić tymczasowe zakwaterowanie dla uchodźców/zorganizować transport rzeczy na granice polsko-ukraińską.

„Jeżeli w życiu powiodło Ci się bardziej niż innym, to zbuduj dłuższy stół, a nie wyższy płot.”
Optymistka

Bardzo rzetelna firma. Koordynatorki bardzo pomocne. W szczególności Pani Ewa jest pomocną, życzliwą i wspierającą Koordynatorką. Kiedy nie może odebrać telefonu, zawsze oddzwania i służy pomocą. To bardzo cieszy. Wypłaty często przed czasem. Brawa dla Pracowników tej firmy za ich profesjonalną pracę. Polecam tę firmę.

nie polecam

Bardzo nieprofesjonalna rozmowa o prace, podczas mojej odpowiedzi na pytania szef patrzy na zegarek u reki, brak jakichkolwiek wypowiedzi na temat stanowiska, na koniec "czy mam jakieś pytania"

Teresa Orchynskaya

Wyrażam wdzięczność i wdzięczność wszystkim pracownikom agencji Hilfe med za profesjonalne i odpowiedzialne podejście .Koordynatorowi Darii szczególne podziękowania .Pozdrawiam i pozdrawiam we wspólnej pracy!

@Teresa Orchynskaya

Dziękujemy za współpracę i opinię :) Pozdrawiamy!

Jak dużo osób pracuje w Hilfemed Sp. z o.o.?

Dzień dobry, na ten moment zatrudniamy około 150 opiekunek :)

Zadowolona

Czytelna umowa. Dobre zarobki. Zgodność zlecenia z rzeczywistym stanem na miejscu. Organizacja bez zastrzeżeń. Moją koordynatorką jest pani Ewa, która w razie potrzeby doradzi, pomoże. Polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Hilfemed Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Hilfemed Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hilfemed Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hilfemed Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 19 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hilfemed Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Hilfemed Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hilfemed Sp. z o.o.