Opinie o TCL Research Europe Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy TCL Research Europe Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TCL Research Europe Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TCL Research Europe Sp. z o.o. w Warszawa

Jasnowidz

Na początku działania firmy, była to ciekawa propozycja dla zainteresowanych ML w Warszawie. Aktualnie oferowane pensje są dużo poniżej średniej rynkowej, bez problemu można znaleźć pracę z 2 krotnie wyższym wynagrodzeniem, dlatego też dużo kluczowych pracowników odeszło, a zostali prawie sami stażyści. Jeśli nic się nie zmieni to za 2 lata firma przestanie istnieć.

@Jasnowidz

Oferowane pensje wydają się rynkowe biorąc pod uwagę, że niezmiernie rzadko zdarza się, że kandydat odrzuca naszą ofertę, a w ostatnim roku rekrutowaliśmy z zewnątrz praktycznie wyłącznie osoby mocno seniorskie. Poziom doświadczenia naszych pracowników obecnie wygląda następująco: stażyści 19% (jesteśmy patronem studiów magisterskich ML na UW i prowadzimy praktyki studenckie), juniorzy 2%, regular 29%, senior 31%, principal i wyżej 19%

Łukasz Nowy wpis
@Jasnowidz

Potwierdzam. Pracowałem w firmie prawie od samego początku, na początku było fajnje, ale z czasem dużo zmieniło się na gorsze. Najbardziej problematyczne stało się podejście chińczyków do awansów, których przez lata praktycznie nie było, zmieniło się to trochę dopiero jak odeszli prawie wszyscy kluczowi pracownicy. Projekty fajne i ogólnie luźna atmosfera, ale mało perspektyw rozwoju. Jak komuś nie zależy na zarobkach i rozwoju to może długo tam siedzieć i się nie przepracować, dla ambitnych osób nie polecam.

Krzysztof

1. Ciekawe i rozwijające projekty AI, głównie wizja komputerowa 2. Ludzie z dużym doświadczeniem 3. Luźna i przyjacielska atmosfera 4. Brak biurokracji

Marcin Nowy wpis
@Krzysztof

Totalna zgoda. Faktycznie, wymagania bywają czasem zmienne i jest to nieprzyjemne, ale to chyba standard w tego typu AI aktualnie.

Adam Nowy wpis

Pracowałem w TCL w zespole Cloud/Big Data przez ponad 2 lata, które oceniam bardzo pozytywnie. Deweloperzy mieli bardzo duży wpływ na produkt, oraz możliwość rozwoju w najnowszych technologiach. Do naszego zespolu zatrudniani byli jedynie doświadczeni deweloperzy (mid/senior) co w połączeniu z dobrymi praktykami (CI/CD, testy, IaC) sprawiało, ze jakość kodu jak i samego produktu/projektu była na wysokim poziomie. Jakiś czas temu firma zmienila biuro na takie które jest zarówno nowoczesne jak i bardzo dobrze położone (niedaleko metra Śródmieście), jednak to od pracownika zależy czy bedzie pracować z biura, hybrydowo czy 100 % zdalnie. Małym problemem może być współpraca z zespolem z Chin, jednak nie powiedziałbym, zeby istotnie wplywało to na pracę.

Jolanta Nowy wpis
@Adam

A na czym polega problem z zespołem z Chin? I czemu "może wystąpić"?

Mirek

Jakie są zarobki i odpowiadające im rodzaje umów (UoP, b2b, UZ, UoD) na stanowiskach inżynierskich np. cloud enignner -> team cloud lub data scientist/machine learning?

@Mirek

Na stanowiskach inżynierskich obecnie oferujemy UoP dla pracowników regularnych i UZ dla praktykantów. Orientacyjne widełki płacowe na poszczególnych stanowiskach zamieszczamy w naszych ogłoszeniach o pracę.

@TCL Research Europe

Czy po odbyciu praktyk jest szansa na stałe zatrudnienie?

Czy po rozmowie w TCL Research Europe Sp. z o.o. rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Łukasz

Ciekawe i rozwijajace projekty ale... nadal to azjatycka korporacja, więc jak ktoś ceni sobie work-life balance to szczerze odradzam.

@Łukasz

Przywiązujemy bardzo dużą wagę do prawidłowego work-life balance. Polska spółka jest w całości prowadzona przez osoby z Polski, ma bardzo dużą niezależność od reszty firmy, udało nam się stworzyć własną, lokalną kulturę organizacyjną. Oczywiście, jak w każdym projekcie zdarzają się też intensywniejsze momenty, natomiast są to sytuacje wyjątkowe, a nie norma.

Hdhd

Czy robi pan Henryk K? Bo go jeszcze pamiętamy jak z nim robiłem. Niepowtarzalny facet . Cały czas się śmiał.

@Hdhd

Niestety Pan Henryk nigdy u nas nie pracował. Oprócz naszej spółki R&D, TCL ma również w Warszawie dwie inne spółki zajmujące się sprzedażą i marketingiem, a także fabrykę pod Warszawą. Prawdopodobnie Pan Henryk pracował w jednej z innych spółek TCL :)

Słuchajcie trzeba mieć tam bardzo dobry angielski tak?

@Ania

Co najmniej komunikatywny.

TCL Research Europe

Oczywiście, przy równorzędnych stanowiskach i doświadczeniu kierujemy się zasadą równości.

Czy w TCL Corporate Research Europe Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Pracownicy posiadający dzieci mogą otrzymać paczki ze słodyczami.

TCL Research Europe

Tak, są paczki świąteczne.

Krystyna
@TCL Research Europe

A jeśli chodzi o jakieś inne okoliczności? Czy raczej tylko święta są to uznawane za najlepszy okres do dania pracownikom jakiegoś dodatku? ;)

Czy TCL Corporate Research Europe Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

TCL Research Europe

Wśród inżynierów umowy zlecenia oferowane są tylko praktykantom. W tytule ogłoszenia na stanowisko inżynierskie zawsze piszemy czy są to praktyki.

Łucja

Piszecie o tym że zatrudniają dużo stażystów i na długi czas - na jakich warunkach takie staże przebiegają? Są płatne? Jakie to kwoty?

Worked here
@Łucja

Nie ma specjalnie określonych warunków stażu, otrzymują podobne zadania co normalni pracownicy. Staże płatne (kwoty bez rewelacji), ale bardzo wysokie wymagania - preferowani studenci lepszych kierunków, a nawet doktoranci. No i zanim się dostanie etat (juniora) to może minąć rok.

Katarzyna
@Worked here

To faktycznie - długo trzeba poczekać na swoje 5 minut. A potem jak z ścieżką kariery? Trudno o awans?

Worked here
@Katarzyna

Mało kto w tej firmie w ogóle doczekał się awansu, łatwiej po prostu zmienić firmę.

Krystyna
@Worked here

Ale czyli jednak bywali jacyś wybrańcy? Może po prostu wiedzieli jak skutecznie sobie na taki przywilej zasłużyć?

@Łucja

Wszystkie nasze praktyki są płatne. Według naszej wiedzy są to stawki znacznie wyższe niż oferowane w innych firmach, porównywalne stawkom juniorskim. Praktykanci realizują zadania projektowe pod opieką seniorów. Czas trwania praktyk to 6 miesięcy, chyba że praktykant chce je przedłużyć. Najlepszym praktykantom staramy się znaleźć miejsce w projektach na regularną umowę, natomiast zależy to od dostępnych miejsc w projektach. 25% naszych obecnych etatowych pracowników to nasi byli praktykanci, niektórzy już po skończonych doktoratach i po kilku latach awansowali na pozycje seniorskie.

Jak ktoś miał już okazję pracować w innej dużej azjatyckiej firmie (usunięte przez administratora) to dokładnie wie czego można się spodziewać. Brak klarownej wizji w projektach, brak podwyżek czy awansów, firma skupia się głównie na zatrudnianiu studentów na długoterminowe praktyki zamiast doświadczonych pracowników. Biuro w dobrej lokalizacji, ale bardzo słabe - ciągłe problemy z klimatyzacją lub ogrzewaniem.

Jacek
@Michał

Od siebie dodam, że po takich półrocznych praktykach to najpewniej dostaniecie "przedłużenie" praktyk, a nie posadę...

Mateusz
@Michał

Potwierdzam, ze względu na odgórny nakaz z Chin firma rekrutuje w praktyce jedynie stażystów, a awans na juniora mogą otrzymać dopiero po roku(!), inne formy awansów nie istnieją, podobnie jak podwyżki. A szkoda, bo trafiają się fajne projekty, jednak współpraca (a raczej jej brak) z chinczykami oraz brak jakiejkolwiek ścieżki rozwoju nie zachęca.

@Michał

Realizujemy projekty AI, które trafiają na urządzenia firmy TCL. Z sukcesem wdrożyliśmy już wiele projektów AI na telefony TCL, głównie z obszarów wizji komputerowej. W tym roku kończymy wdrażanie kolejnych kluczowych projektów związanych z zastosowaniem wizji komputerowej do fotografii i wideo na telefonach. Mamy też bardzo mocny zespół badawczy w obszarze optymalizacji sieci neuronowych (AutoML, Neural Architecture Search), który tworzy oprogramowanie dla wszystkich oddziałów AI TCL na świecie. Mamy coroczne podwyżki i awanse. Prowadzimy program praktyk studenckich z których wybieramy najlepszych i oferujemy zatrudnienie w ramach dostępnych miejsc w projektach. Z zewnątrz rekrutujemy głównie osoby seniorskie. Biuro zmieniliśmy w roku 2021. Nasze nowe biuro jest nowoczesne, bardzo słoneczne, ciche, z ładnym widokiem, zaopatrzone w nowinki techniczne, a ponadto w bardzo dobrej centralnej lokalizacji.

Jak jest z pakietem medycznym w TCL Corporate Research Europe Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

WorksHere

Można.

@Łukasz Świat tak bardzo się wymieszał a tu takie teorie o azjatyckiej korporacji. Może lepiej zmienić pracą w mniejszej firmie? Dla mnie to dobry pracodawca i firma rozwojowa.

Filip

Zawsze pozostaje możliwość wyboru i ewentualnej zmiany pracy. W sumie dobra firma choć może nie dla każdego.

Kamil

Generalizując firma jest dobra i warto tu się znaleźć bo przy okazji pracy można się wiele nauczyć.

IJustWorkHere

Nigdzie nie jest idealnie, ale w TCL R. E. jest b. dobrze. Plusy: 1. Praktycznie sami ogarnięci programiści. 2. Sensowny menadżer. 3. Konkurencyjne wynagrodzenie. 4. Ciekawe projekty. 5. Duża niezależność w tym co robisz. Minusy: 1. Biuro mogłoby być lepsze 2. Nie każdemu będzie odpowiadała praca z Chińczykami. (Jest duża niezależność, ale może dla niektórych w ogóle współpraca z innymi ludźmi stanowi kłopot ;P) 3. Niektórym może przeszkadzać, że nie zawsze są prowadzeni za rączkę.

Dawid

Dlaczego na forum nie ma zupełnie opinii? Czy firma działam normalnie?

Zostaw merytoryczną opinię o TCL Research Europe Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w TCL Research Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TCL Research Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TCL Research Europe Sp. z o.o.?

TCL Research Europe Sp. z o.o.
  • Wspólna 56
    00-684 Warszawa

TCL Research Europe Sp. z o.o.