Opinie o Onely Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Onely Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Onely Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Onely Sp. z o.o. w Wrocław

Misiek

Od dłuższego czasu interesuje się Waszym stażem, ale problem mam taki: bezdyskusyjnie zrozumiałe jest to, że staż to mała kasa (a przy dobrym stażu, który uczy, to i tak się trzeba cieszyć). Ale żeby do Was wejść i się „rozkochać” w temacie, trzeba móc pozowolić sobie na przerwę w zarabianiu (ja pracuję w innej działce, zarabiam, ale bynajmniej nie jestem w tym „rozkochany” i chciałbym coś zmienić). Po prostu raczej nie stać mnie na to, żeby tak zaryzykować... Wasze widełki są znane, ale byłbym w stanie sprobaowac, jeśli po pół roku (przy założeniu uczciwej pracy i wyników w połączeniu z talentem - to wszystko dopiero musiałoby się okazać) moglbym osiągnąć conajmniej 4k na rękę. Kasa to mój główny bloker, szczególnie w tym mieście...

@Misiek

Hej Misiek, Dzięki za twoje zainteresowanie. Rozumiem ze jesteś na rozdrożu i domyślam się ze nie jest to łatwe. Nie wiem czy doradzałbym ci tak drastyczną zmianę. Jeśli masz teraz pracę, staż jest dla ciebie kompletną zmianą kierunku. Co mogę ci doradzić to podszkolenie się w temacie technicznego SEO w Twoim wolnym czasie i start do nas z pozycji juniora lub specjalisty. Jeśli 4K netto na UOP jest dla ciebie kwota na start to poczekaj spokojnie aż twoje umiejętności pozwolą ci na spokojne przenosiny. Fajnie ze jarasz się technicznym SEO, jakbyś miał pytania to pisz do nas śmiało (może nie na GoWork ;)) i możemy cię pokierować. Jak masz pasję to drogę do bycia ekspertem technicznego SEO na pewno znajdziesz. Powodzenia! Bartek

@Bartosz Góralewicz to jak ja się orientuje dobrze w SEO to mam spore szanse na dostanie się?

@Piotr

Zdecydowanie tak. Musisz tylko przekonac do tego Marie - nasza head of SEO.

Wojciech

A szukacie ludzi, którzy wiedzą coś o SEO i mają doświadczenie, ale nigdy nie palcem nie tknęli relacji SEO i JavaScriptu?

goko

Postanowiłem napisać opinię z dwóch powodów - po pierwsze, dobiegł końca rok 2019 i zebrało mi się na przemyślenia; po drugie, po przeczytaniu innych opinii mam wrażenie, że kwestia programu stażowego w Onely może być dla osób z zewnątrz nie do końca jasna. Pracuję w Onely od sierpnia 2019, kiedy zacząłem przewidziany na sześć miesięcy staż. Zacząłem z podstawową znajomością HTML i kursem z LinkedIna, który jest właściwie mocno przedawniony, poza tym nigdy wcześniej nie miałem styczności z IT. Skończyłem studia, które nie mogły mieć z IT mniej wspólnego, poza naciskiem na analityczne myślenie na wysokim poziomie abstrakcji. Staż w Onely polega na uczeniu się SEO pod okiem specjalistów. Sporo się czyta, szuka informacji na własną rękę, trochę się robi projekty edukacyjne w mniejszych zespołach, również w zależności od umiejętności przyniesionych ze sobą. Stażyści mają bezpośredni kontakt z resztą zespołu i uczą od świetnych SEOwców reprezentujących międzynarodowy poziom w tej branży. Nigdy nie robiłem na stażu czegoś, czego nie chciałem robić. W moim przypadku staż trwał niecały miesiąc. Od razu się wkręciłem, dzięki pomocy zespołu szybko opanowałem podstawy i poczułem, że mogę się w tej firmie spełniać. Teraz jestem już zatrudniony na UoP na czas nieokreślony i dostałem pierwszą podwyżkę. Nadal znajduję w pracy sporo czasu na rozwój umiejętności niemających bezpośrednio związku z moimi bieżącymi obowiązkami - sam uznałem, że zaprocentują one w przyszłości i nikt nie ma z tym problemu. Managementowi w Onely nie mogę nic zarzucić. Management dba, żeby każdy pracownik miał odpowiednie warunki pracy i żeby wszystko szło zgodnie z planem, poza tym zostawia pracownikom ogromną wolność. Bardzo poważnie podchodzą do rozwiązywania wszelkich problemów, które, o ile się pojawiają, wynikają z niedociągnięć komunikacyjnych pomiędzy różnymi częściami zespołu. Jak na firmę powstałą w 2019 r., to naprawdę jest dobrze. Atmosfera w biurze jest świetna i wynika to w mojej ocenie właśnie z formy stażu, z którego do firmy trafiła znakomita większość pracowników. Staż jest czasem dla Ciebie - firma daje Ci szansę nauczyć się SEO (i nie tylko) na bardzo wysokim poziomie i jeśli się w to wciągniesz i pokażesz zaangażowanie i optymizm, to znajdziesz tu dla siebie miejsce. Wydaje mi się, że właśnie dlatego ludzie, którzy przychodzą tu codziennie do pracy, robią to, bo im się chce, a nie dlatego, że muszą. TL;DR - staż w Onely to naprawdę jest raczej wysokiej klasy bootcamp, za który Ci płacą. Nie każdy się pewnie w technicznym SEO odnajdzie, ale to już nie nasza wina.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Onely Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Yo

W dobie researchu dobrze mi wyglądacie, a jestem uczulony na Januszy i wyczuwam ich z kilometra. Pozdrawiam i mam nadzieje że kiedyś będę miał okazje być Waszą częścią:)

hehe
@Yo

no to muszę Ci powiedzieć, żeś nie wyczuł.

@hehe

Czemu?

@Yo

Nie wiem co tu sie dzieje, ale to byl chyba komentarz pozytywny. Kimkolwiek jestes YO - dziekuje i przepraszam - tutaj dzieja sie dziwne rzeczy :)

@Bartosz Góralewicz

Dzięki:) Tak, był jak najbardziej pozytywny. Po tym, co ostatnio czytam i widzę w Internetach (dzięki za kolejne wywiady, Waszego bloga itd.), zaczynam wierzyć, że "ludzi dobrej woli jest więcej":)

Bardzo cenię sobie pracę w Onely, pracuję już prawie trzy lata. 1. Elastyczność godzin pracy. 2. Luźna, przyjazna atmosfera. 3. Ambitny zespół 4. Duże możliwości rozwoju - ciekawe, ambitne projekty. Dodatkowo, podoba mi się to że jesteśmy znani w branży SEO (w szczególności za granicą), występujemy na konferencjach za granicą (UK/Stany/Niemcy).

noOnely

1000 zł za staż, który musi trwać 6 miesięcy.

@noOnely

Dzięki za Twoj komentarz. Dla kontekstu - nie pochodzi on od naszych pracowników - odnosi się on do mojej wypowiedzi w wywiadzie na YT (Przygody Przedsiębiorców) gdzie przez format nie wyjasnilem calości. Chętnie zrobię to tutaj. 1. Jak wspomnialem wszyscy nasi SEOwcy z dwoma wyjątkami zatrudniani są i szkoleni poprzez plan stażowy. 2. Staż MOŻE trwać do 6 miesięcy (po 3 miesiącach wynagrodzenie się zwiększa do 1800zł). Nasz ostatni plan stazowy skonczyl sie dla 2 stazystow po 1 miesiącu i zostali od razu wciągnięci do nas na etat. 3. Staż = szkolenie i trening. Stażyści nie pracują nad klientami i "prawdziwymi" projektami. Jest to czas na naukę i zdobycia umiejętności 4. Wynagrodzenie po stazu to okolo 3000 netto na UoP 5. Zarobki w Onely są publiczne. Nikt nie jest tutaj niesprawiedliwie traktowany, oszukiwany itd. Można zguglować "Onely Zarobki" i zobaczyc widelki na kazdym stanowisku. Jest mnóstwo staży płatnych kilka razy więcej. Nie jestem pewien czy wynagrodzenie (bez innych danych) jest metryką, którą można to mierzyć. Jeśli opakujemy ten sam staż jako "bootcamp" i będziemy za niego kasowali pieniądze, wtedy wszystko jest OK? Naszą metryką jest wartość, umiejętności i wiedza którą na stażu dostajesz. Gwarantuje Ci, ze nie ma w Polsce płatnego kursu SEO który nauczy Cię połowę tego co nasz staż. Ja, mając 20 lat, bez grama wahania wybrałbym staż w Onely. Staż, po którym mam a) zawód b) 2900 na rękę na UoP bez wczesniejszego doswiadczenia. Zapraszamy do nas na kawę, pogadaj z ludzmi ktorzy staz skonczyli i sa na calym swiecie rozpoznawani i szanowani w branzy, edukują branżę SEO, omawiają swój research z Googlersami, publikują artykuły, które zmieniają całą branże (zgugluj "javascript SEO" i zobacz na autora, czy po prostu robią (usunięte przez administratora) robote z naszymi klientami. Nasz były stażysta pare dni temu wygral nagrodę za najlepszy research w Technical SEO na świecie, na konferencji TECHSEO boost w Bostonie. To jest metryka która dla mnie sprawia, że nasz staż jest WOW. Seniorzy w innych miejscach pracy nie mogą się cześto pochwalić się 1% osiągnięc naszych stażystów. Zapłacenie za staż kilkaset zł więcej jest łatwe. Co z tego jeśli na tym stażu porobisz proste taski, parzysz kawę i nic z niego nie wyciągniesz. To nie mój cel i to nie mój benchmark. W Onely szukamy talentu, ludzi ktorzy sie tym jarają, chcą sie uczyc. NIe chce zeby przyszli do nas na staz nie wiedzac co robimy ale widzac ze placimy na stazu x tysiecy miesiecznie. Tych stazystow zostawię innym agencjom :) P.S. Jesli przyjdzie do nas ktos, komu zalezy na stazu, a finansowo nie ma lekko, nie raz i nie dwa kwota sie u nas zmieniła na taką aby było OK. P.S.2 Zapraszam na staż do Onely. Placimy tysiaka!

dramat

Ta firma to dramat. Omijać szerokim łukiem...

Krzysztof
@dramat

Dlaczego tak uważasz? Sądzę, że spotkało Cię coś nieprzyjemnego, dlatego chciałbym ustalić co. Może poziom wynagrodzeń nie jest dla Ciebie atrakcyjny, dlatego w taki sposób zdecydowałeś się wypowiedzieć?

@Krzysztof

Wszyscy przychodzą o innych porach, jak komu wygodnie. Albo z domu sobie pracują. No i jak tu zaplanować cokolwiek? Albo to - raz mi się zdarzyło z lekkim katarkiem przyjść. Zaraz na mnie naskoczyli, że mam do domu iść. No co to za firma?! Na dodatek teraz wszyscy wiedzą ile zarabiam, bo wymyślił sobie szef, że udostępni zarobki w teamie na twitterze. Pizzowe piątki. Hit. No jak tak można ja się pytam? A co z promowaniem zdrowego żywienia? Nie mogą być owocowe albo warzywne te piątki? A tak poza tym, to ile można tej pizzy? Kilka razy zamówili tacos. Spoko myślę, spróbujmy. Mydłem daje jakby ktoś tam normalnie zatankował z pompki białego jelenia. Nie dało się tego jeść. To jeszcze nic. Multisporta nie ma. Co to za firma w XXI wieku co nie dba o zdrowie fizyczne pracowników?! Chcę mieć wybór czy uczęszczać na zajęcia mając takiego multisporta czy nie! Ale tu muszę przyznać, postęp jest. Coś się ruszyło w temacie. Ma niby być. No ale swoje trzeba było odczekać. Co tydzień kto inny pisał do szefostwa, co z tym multisportem? Ta firma to dramat, normalnie tragedia antyczna. Omijać szerokim łukiem!!!

@dramat

Jak dla mnie, troche zbyt duze wymagania dla nowych pracownikow. Nie jest latwo sie tam dostac i utrzymac na okresie probnym.

@dramat

Dziekuje za Twoją (Waszą?) opinię. Jesli gdzies podczas rekrutacji dalismy przyslowiowego ciala, to przepraszam z calego serca. Rekrutacja w Onely jest troche inna niz w wiekszosci miejsc ktore znam. wiekszosc naszych zatrudnien to stazysci, w ktorych sporo inwestujemy aby z nami zostali. Podczas okresow probnych/stażów rotacja jest spora. Wierzymy w to, ze to jest wlasnie czas aby sie poznac i zobaczyc czy mamy podobne wartosci i kulturę pracy. Po okresie probnym/stazu nasza rotacja jest minimalna. To jest dla nas wazna metryka, staramy sie utrzymac w Onely rodzinna i serdeczną atmosferę. GoWork nie jest optymalną platformą aby to wytlumaczyc i pokazac. Z calego serca zapraszam do rekrutacji w Onely, aby samemu sie przekonac jak to wyglada i jakie wartosci maja pracownicy w naszych barwach :) Na pewno popelniamy bledy i za to bardzo przepraszam ale jestem pewien ze osoby ktore maja podobne przekonania i wartosci co my, szybko sie u nas odnajda i nie beda wyobrazali sobie pracy nigdzie indziej :) Do zobaczenia! Bartek (przepraszam za chaotyczna odpowiedz - pisze z podrozy)

Krzysztof
@dramat

Wspomniałeś o pracy z domu. Czy jest możliwość pracy zdalnej i pojawianie się w biurze tylko kilka razy w miesiącu w celu ewentualnych konsultacji z przełożonym?

Czy dyżury międzyświąteczne w Onely Sp. z o.o. obstawiają najmłodszymi stażem?

Tak

Tak

Bartosz G.
@Tak

Nie do końca wiem co tutaj się dzieje :) Opanowaly nasz profil ostatnio trolle przedświąteczne. a) nie ma u nas "dyżurów międzyświątecznych", a gdyby były, nie moglibyśmy zostawić z klientami tylko tych najmłodszych stażem, jako że nie pracują oni bezpośrednio z klientami. b) Onely istnieje od kwietnia tego roku więc jeszcze żadnych świąt za nami nie ma c) W Elephate (z którego wywodzi się Onely) dyzory swiateczne zawsze obstawiala Lima :)

Nie
@Tak

@pytanie Nie. @Tak Nie.

Bartosz G.
@Bartosz G.

*dyżUry :D

Choinki - ciemna strona Onely
@Bartosz G.

To nie prawda, w tym roku zostałam przydzielona do sprzedaży choinek i karpi w przerwie świątecznej. KTO KUPUJE KARPIE I CHOINKI PO ŚWIĘTACH??????

do roboty!
@Choinki - ciemna strona Onely

Do roboty wracaj! A nie siedzisz i wypisujesz bzdury! Święto Zmarłych za pasem, trzeba wosk topić ze starych świec wyniesionych z kościołów, żeby pod cmentarzem osobowickim sprzedawać. Karma dla psa kosztuje, trza pieniądz zarobić!

Lima

Karmienie psa pizzą powoduje pełną ewakuację całego piętra w ciągu około 2 godzin + godzina wietrzenia. Fun fact - winda mieści okolo 8 osob a nas jest 40+...

Wiesz kim jestem
@Lima

To prawda, po ostatnim nakarmieniu psa pizzą był komunikat NASA o eksplozji widocznej ze stratosfery.

pizzahawajska

jak ktoś szuka porządnej pracy to nie polecam. przychodzę rano i ludzie sobie gadają o kawie i o tym, co wezmą dziś z cateringu. wszyscy sobie chodzą po biurze jak po domu. szef nikogo nie kontroluje tylko chodzi tam i z powrotem i załatwia jakieś "ważne" rzeczy. nawet w łazience jakoś za czysto

Fejk
@pizzahawajska

To nie do konca prawda. W łazience mnostwo karteczek i wierszyki o ... kupie i o tym że jedzą ją karasie!

Rozmowa o pracę ...

Byłem na rozmowie o pracę w Onely i dramat! . . . Żartowałem - przeciez wiadomo ze klasa! DUH!

Laska, syn króla sedesów

Biurka są ze skóry, ściany są czarne, biurowy pies jest z tajlandii ale nazywa się Lima. Lima to stolica Peru. Znajdzcie tu sens...

Zostaw merytoryczną opinię o Onely Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Onely Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Onely Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Onely Sp. z o.o.?

Onely Sp. z o.o.
  • Ojca Beyzyma 5