Opinie o Solar Group Sp. z o.o. w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Solar Group Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Solar Group Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solar Group Sp. z o.o. w Częstochowa

Mia Nowy wpis

Witam. Zastanawiam się nad zatrudnieniem jako handlowiec , ale na B2B. Czy jest oferowana jest takie umowa o pracę to możliwe będzie ustalenie sobie ewentualnych płatnych dni urlopowych na kontrakcie? Pracodawca idzie na rękę?

komornik Nowy wpis

Pracowałem w tej pseudo firmie. Bardzo mocno odradzam komukolwiek plątanie się z nimi. Wszechobecny chaos, brak kompetencji na każdym etapie. Pracownicy często nie wiedzą co mają robić. Zarobki. Będziesz mamiony kwotami rzędu 10, 15. 18tyś m-c a potem powietrze schodzi i wciskanie kitu. Nie jeden pracownik odszedł bez wypłaconego wynagrodzenia !!! Bardzo mocno się zastanów zanim stracisz nerwy i czas !!!

Dzień dobry, interesują mnie tegoroczne zarobki handlowców. Wiem, że w zeszłym roku były one na poziomie od minimalnej krajowej do 12 000 zł przy umowie o pracę. tak jak ktoś teraz niedawno wspomniał dalej występuje minimalna podstawa? a co z prowizjami, jak teraz wychodzą?

Były pracownik Nowy wpis

Zacznę od umowy, jak już dostaniesz to wiadomo że najniższa. Braki w narzędziach, do aut nawet żarówki nie mają. Organizacja porażka, bliżej 10tego szefostwa z rana często nie ma a telefonu nie odbierają. Pozytywnie opinie nie są od instalatorów bo trochę ich tam się przerabia

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Solar Group Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Iwona

Dzień dobry, proszę o szersze wyjaśnienie tego jak wynagradzany jest ostatecznie instalator. Ktoś stwierdził, że jak nie ma wyjazdu na montaż to oznacza, że przyjechało się na darmo. Ale czy te godziny nie są normalnie opłacone? Przecież w tej aktualnej ofercie chociażby piszą normalnie o umowie o prace, to jak inaczej stawka godzinowa ma być rozliczana?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Czym w Solar Group Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Zygfryd

Omijać szerokim łukiem. Firma w której nikt nic nie wie, a jeśli nie jesteś z czewy to tym bardziej bo przyjedziesz na 8h a oni dopiero dzwonią do klienta czy ktoś dziś może przyjechać na montaż. A jeśli klient odmówi to zrobiłeś sobie wycieczkę za friko i do domu. Nie ważne czy pójdziesz na pompy czy PV czy klimatyzację jeden bałagan. Nie trać czasu i nie czytaj pozytywnych opinii bo wiadomo kto je pisze

Maja wolne stanowisko Process Automation Specialist, i jeśli mam być z wami szczery, to dawno nie widziałem aż tak obszernego zakresu obowiązków. Podobnie z wymaganiami, jest ich naprawdę sporo. Jakie widełki oferują w takim razie, są adekwatne do wykonywanej pracy? Rekrutacja na stanowisko jak wyglada? Podpatrzyłem co pisaliście o rekrutacji, i średnio ten brak feedbacku wyglada, ale może już inaczej do tego podchodzą i można śmiało aplikować.

Szczerze nie polecam! Zachowanie firmy jest zwyczajnie żenujące. Pracownica firmy skontaktowała się po wysłaniu CV. Omówiliśmy warunki współpracy, otrzymałem wzór umowy na maila i mieliśmy się spotkać w siedzibie celem podpisania umowy. Najpierw nastąpiło przesunięcie podpisania o kilka dni a następnie przestali odpowiadać na telefony, maila, wiadomości sms. Tak nieprofesjonalnego i nierzetelnego podejścia do rekrutacji pracownika jeszcze w swojej karierze zawodowej nie spotkałem!

@Kandydat

A to teraz się będę zastanawiać z jakiego powodu mogło do tego dojść... Te warunki były naprawdę jakoś bardzo korzystne? Dasz znać jakie i za jakie konkretnie kompetencje? Jak się negocjuje?

@Łucja

Co do warunków. Pani Małgorzata Jendryka poinformowała w czasie rozmowy, że podstawa to 3.000zł a ryczałt za korzystnie ze swojego samochodu to 2.000 zł. Po tym jak otrzymałem wzór umowy na maila to była wpisana jedna kwota 5.000zł. Pani przychyliła się do warunku aby koszt paliwa był wypłacany z góry, jak robi wiele firm na rynku, które nie dają karty paliwowej. Wstępnie umówiliśmy się na podpisanie kwitów w siedzibie firmy i przestali odbierać telefony jak również pani Małgorzata nie odpisała na maila, że jednak rezygnują ze mnie i po sprawie.

@Łucja

Korekta: Wstępnie umówiliśmy się na podpisanie kwitów w siedzibie firmy i przestali odbierać telefony jak również pani Małgorzata nie odpisała na maila. A wystarczyło napisać, że rezygnują ze mnie i byłoby po sprawie.

Kandydat2
@Kandydat

Z jednej strony to chyba nie ma się co dziwić skoro @Kandydat nie potrafi nawet poprawnie zapisać nazwiska potencjalnej szefowej? Nie pracuje w tej firmie Pani "Jendryka".

@Kandydat2

"Dziwić"? To większa literówka po prostu? Masz w sumie odmienne zdanie skoro tak się do tego odnosisz? U Ciebie jak z rozmową było? Czekasz na odp?

Gorgoń
@Łucja

Łucja, a Tobie jak się pracuje w Solar Group? Atmosfera i zarobki spoko? Bo widzę, że od prawie roku siedzisz tutaj i zadajesz beznadziejne pytania ludziom, którzy wystawili negatywną opinię o firmie... No chyba że hobbystycznie stałaś się adwokatem owej firmy. Sądząc po opiniach ludzi o tym pracodawcy i Twojej dociekliwości od niemal roku, to można śmiało stwierdzić, że coś nie jest nie tak z tą firmą, skoro jej pracownik (lub co gorsza właściciel) zdaje takie głupie pytania...

Drogson

Nie polecam! Wysłane CV nieodczytane, po moim którymś z kolei telefonie do firmy zaproszenie na rozmowę. Na rozmowie potencjalny pracodawca nie wydrukował sobie nawet mojego CV (podczas rozmowy telefonicznej pracodawca powiedział, żebym nie przywoził drugiego, bo sobie wydrukuje). Na spotkaniu umówiliśmy się na telefon za kilka dni - dzwonię, a firma mnie informuje, że "zapomnieliśmy się zastanowić", kolejny mój telefon kręcenie, że ciężkie czasy, że może się przebranżowią, a w międzyczasie szukają sobie ludzi na inne stanowiska. Widać, że lubią kręcić, także omijać szerokim łukiem!

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie Solar Group Sp. z o.o.? Na Pracuj.pl jest 17 maja kilka ogłoszeń.

Sabcia

On nie przebiega, bo nawet nie otwierają wiadomości z CV. Też kiedyś już wysłałam swoje. Ogłoszenia dają chyba tylko po to, aby pokazać, że „firma się rozwija”. Nie oczekuj cudów, tylko szukaj dalej.

Joanna
@Sabcia

Może maja taką politykę, że po prostu nie odpowiadają na wszystkie tylko na te, które ich interesują. :)

@Joanna

A skąd firma może wiedzieć czy dany kandydat ich zainteresuje skoro nawet nie otwierają jego CV? I widzę po komentarzach, że nie tylko mi się coś takiego przytrafiło. Widać, że firma nikogo nie szuka.

@Sabcia

Jak się skumałaś, że nie otworzyli skoro twierdzisz, że serio nie mieli jak zerknąć?

@Łucja

W najprostszy sposób się "skumałam" - wiadomość z CV wysłane przez olx i od kilku miesięcy wiadomość jest NIEODCZYTANA. Obstawiam, że ogłoszenie umieszczone dla picu.

@Sabcia

A ok, ok czaję. Ale nie pisałaś raz jeszcze? Bo może wystąpił tzw "błąd ludzki" i ktoś to przeoczył? Bo gdyby mieli mieć w tym jakiś cel to jednak weryfikowaliby cv, żeby sprawdzić kto w ogóle się zgłasza, nawet jakby dla statystyk to robili przecież

@Łucja

Łucja, ja wiem, że jesteś obecnym pracownikiem tej firmy i na siłę próbujesz usprawiedliwić olewcze podejście do kandydata, ale jak ktoś pisze wiadomość z CV i jest nieodczytana, to pracodawca ma informacje o tym, że ma nieodczytaną wiadomość - to logiczne. Myślę, że dalsza konwersacja z Tobą nie ma sensu, bo za chwilę wymyślisz kolejny powód dla którego firma nie otwiera CV kandydatów. Firma ma niepoważne podejście do kandydatów i nie ma sensu nawet aplikować.

@Sabcia

W sumie to się mylisz co do mojej pracy tutaj xd A co do reszty skoro tak twierdzisz, a ktoś z nich to zobaczy to być może wezmą na to poprawkę, bo naprawdę dla kandydata to niefajne musi być. :( Ciekawe czy więcej osób tak jeszcze miało?

Pracowałem

UWAGA!!! TO SAMO CO STAMUS!!(usunięte przez administratora) Pracują sami nowi ludzie bez doświadczenia i na dodatek ciężko z wypłatami!!! (usunięte przez administratora)

Obecny
@Pracowałem

Dlaczego piszesz, że problem z wypłatami? Wypłaty na czas... zresztą nie małe... :)

@Obecny

Wiadomo coś czy firma poszukuje pracowników do biura?

@Obecny

Może pisząc "ciężko" miał na myśli, że są tak duże, że trudno je udźwignąć? ;) Nie małe tzn., jakie? Podasz widełki czy nie chcesz publicznie się chwalić? ;p

Odpowiedź
@Bavdor

Nie poszukuje :) stanowiska biurowe "obsadzone".

Obecny
@Łucja

Nie małe - czyli duże :) Napewno chodziło mu o to, że ciężko je udźwignąć ;) Ponad tym - najważniejsza jest jednak zdrowa kumpelska atmosfera i przyjazne warunki pracy.

@Odpowiedź

A firma planuje powiększyć swoją kadrę biurową w najbliższej przyszłości?

@Bavdor

Czyli też zainteresowany jesteś. A udało Ci się czegoś więcej dowiedzieć odnośnie samego biura może?

@Łucja

Póki co nic się nie dowiedziałem, bo nie byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Kilka miesięcy temu widziałem ogłoszenie, dlatego pytam.

Joanna
@Bavdor

I jak tam byłeś już na tej rozmowie może? Jak było? Jakie były pytania?

@Joanna

Nie byłem i raczej nie będę, bo moja wiadomość z CV nie została od kilku miesięcy otwarta, więc wnioskuję, że od początku nikogo nie szukali.

Zostaw merytoryczną opinię o Solar Group Sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w Solar Group Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Solar Group Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Solar Group Sp. z o.o.
  • Św. Rocha 24