Opinie o D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik w Tarnowskie Góry

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik w Tarnowskie Góry

Czym się różni praca na B2B od tej na umowę o pracę? Dokładnie mam na myśli prace jako kontroler jakości. W grudniu np, mieli takie ogłoszenie i podawali właśnie te dwa rodzaje formy zatrudnienia, nie wiem czy aktualnie to wygląda tak samo, to też swoją droga proszę, żeby ktoś dał znać. Dziekuje! Nigdy nie pracowałem na tym B2B ale znajomy polecał i chciałem się zorientowac.

Paweł Nowy wpis

Praca w firmie D.C.A.T. Engineering to świetna okazja na start kariery zaraz po ukończeniu studiów oraz na zdobycie sporej wiedzy w pracy. Pan Mirosław to naprawdę dobry szef - kontakt i pomoc z Jego strony jeśli zaszła taka potrzeba zawsze były na wzorowym poziomie, wypłaty zawsze były na koncie na czas, zakup niezbędnego wyposażenia do pracy również był bezproblemowy. Polecam.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik?

InżProcG

Jako obecny pracownik firmy od okolo pol roku, o firmie DCAT mogę kilka rzeczy powiedzieć. Przede wszystkim praca jest dużą szansą dla świeżych absolwentów, którzy dzięki firmie Profesora mogą rozpocząć karierę od pracy w zawodzie. Co do innych działów i stanowisk nie wypowiem się jak jest, gdyż nie wiem, ale jako inżynier procesu powiem jak to wygląda u nas. Wypłata zawsze na czas, cykliczne podwyżki co pół roku o stałą kwotę, jednak dopuszczona jest możliwość negocjacji. Jeśli kompetencje jak i obowiązki znacząco wzrosły między podwyżkami, Pan Mirosław nie robi problemów, aby dać podwyżkę o większą kwotę niż taka, jaka została ustalona. Jeśli chodzi o sprzęt, to w całości finansowany przez firmę, nie ma problemów ze zwrotem kosztów za wszystko (telefon, sluchawki, odziez robocza itp). Kontakt z Panem Mirosławem jest wyśmienity, w razie jakiegokolwiek problemu wystarczy telefon - Pan Mirosław zawsze odbierze, lub oddzwoni gdy tylko będzie mógł. Bezpośrednio od strony biura, w którym pracujemy - atmosfera bardzo luźna i przyjazna, w razie jakichkolwiek watpliwosci jest dużo osob które chetnie pomogą, ważne by stale robić progres w okresie wdrażania i czuć odpowiedzialność za swoją pracę.

@InżProcG

Piszesz, że jest to idealne miejsca dla świeżych absolwentów. W takim razie, doświadczenie nie jest wymagane, aby móc tutaj pracować? Wspominasz o cyklicznych podwyżkach co pół roku o stałą kwotę. O ile, jeśli można wiedzieć to wynagrodzenie rośnie?

Qwerty Nowy wpis

Jedna podwyżka po pół roku jak się sprawdzisz to nie są cykliczne podwyżki co pół roku. Niestety brak podwyżek inflacyjnych. Kontakt telefoniczny czy mailowy jest bardzo dobry.

Firma D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik prowadziła rekrutację na stanowisko Konstruktor. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Przemek

Patrząc na niektóre opinie, trudno nie odnieść wrażenia, że osoby te nie rozumieją specyfiki firmy Profesora Szczepanika. To prawda, że D.C.A.T. funkcjonuje przede wszystkim jako pośrednik, ale ważnym faktem jest również to, że pośredniczy pomiędzy studentami (lub absolwentami na samym początku kariery) a międzynarodową korporacją z branży kolejowej. Można narzucić narrację, że zarobki są niskie, ale moim zdaniem są one dosyć adekwatne do posiadanego doświadczenia, czy kompetencji. Negocjacje stawki przebiegają wyrozumiale na korzyść pracownika, a należy też pamiętać, że można liczyć na cykliczne podwyżki co kilka miesięcy oraz dodatki świąteczne i wakacyjne do pensji, a nawet dofinansowanie do pakietu sportowego (lub zamiennie na niewielki dodatek do wypłaty). W przypadku konieczności zakupu sprzętu do pracy (czy to słuchawek, czy wyposażenia BHP) wszelkie wydatki leżą po stronie pracodawcy (co paradoksalnie nie jest takie oczywiste...), a sam Profesor na wszelkie prośby o takowe finansowanie reaguje natychmiastowo i zawsze na naszą korzyść. Umowę można podpisać z góry na dłuższy okres, a w razie chęci zmiany pracy nie ma z tym żadnych problemów. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, kłopotów lub innych spraw Profesor jest dostępny pod telefonem i angażuje się w 100%. Jeśli już jakieś problemy się pojawiały, to dotyczyły one głównie księgowości (pensja zawsze jest na czas, ale nie zawsze uwzględnia warunki ustalone z Profesorem, choć i w tym wypadku ma się gwarancję odpowiedniego wyrównania w następnym miesiącu). Kwestia rzeczywistego charakteru pracy i wykonywanych obowiązków to temat niezwiązany bezpośrednio z D.C.A.T., ale w skrócie mogę powiedzieć, że atmosfera w biurze jest naprawdę luźna i przyjazna, a próg wejścia może i jest wysoki, ale pracownicy są pomocni i wyrozumiali, zatem wystarczy pokazać chęć do pracy i przejawiać jakikolwiek progres, by nie było niepotrzebnych kwasów. Oczywiście trzeba brać poprawkę na fakt, że to międzynarodowe korpo - z całym bagażem zalet i wad. Na duży plus elastyczne godziny pracy (w ustalonym zakresie godzin) oraz możliwość wyboru pracy hybrydowej (większość czasu w skali tygodnia to praca zdalna) lub pracy stacjonarnej - przynajmniej jeśli mowa o dziale konstruktorskim. Praca dla D.C.A.T. to dla większości osób przystanek dający ogromne możliwości rozwoju i pozwalający znacząco rozbudować swoje CV (zwłaszcza patrząc na realizowane projekty w firmie docelowej), co w praktyce jest trampoliną kariery. Osobiście po roku pracy jestem zadowolony z warunków pracy i wdzięczny za otrzymaną szansę.

Hania
@Przemek

Wszystko fajnie i super to brzmi, ale każdy tutaj pisze, że zarobki spoko, że nie są złe, a mnie jednak interesują konkretne kwoty, czy mógłbyś podać widełki płacowe? Te podwyżki to też jakieś znaczące i czymś trzeba się konkretnym wykazać, czy to są jakieś podwyżki stażowe? No i ciekawi mnie też to, że pensja nie zawsze uwzględnia ustalone warunki, to znaczy, że jest mniejsza? A jak Profesor reaguje na to, jak pracownik się upomni o ustalone wynagrodzenie?

Rafał

Pracuję dla DCAT od prawie pół roku, nie mogę złego słowa powiedzieć. Zero problemów jeśli chodzi o kontakt, pan Mirosław zawsze podchodzi z dużą życzliwością i zrozumieniem. Wszystko klarownie ustalone, dobry start w karierę zawodową.

Inżynier

Pracę w D.C.A.T. Engineering rozpocząłem w lutym 2022 - firma realizuje usługi głównie w zakresie wsparcia inżynieryjnego (konstrukcja, inżynieria procesu, symulacje numeryczne, IT ...). Póki co - jestem zadowolony. Przeszedłem z innej firmy ze względu na lepszą propozycję finansową i znudzenie poprzednią pracą. Na początku mogłem liczyć na wdrożenie. Po 6 miesiącach otrzymałem podwyżkę. Kontakt z Panem Mirosławem i atmosfera pracy są ok. Do tej pory oceniam pozytywnie.

Czy w D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Konstruktor

Kontakt z Profesorem jest bardzo dobry. Nie ma problemu aby zadzwonić nawet wieczorem czy w czasie weekendu. Szybko odpowiada - oddzwania, odpisuje.

Kamil

Jestem bardzo wdzięczny za możliwość pracy u Pana Mirosława. Mimo nie łatwej drogi do pracy wszystko udało się pomyślnie załatwić. Pan Mirosław jest bardzo miłą i spokojną osobą, z którą można wszystko załatwić. Wynagrodzenia na czas. Bardzo polecam.

Irena
@Kamil

Pisali wcześniej o niskich zarobkach - możesz dać znać jak jest u Ciebie? Wynagrodzenie w jakiej mniej więcej wysokości jest? Jakieś premie można dostać?

Konstruktor
@Irena

Polecam rozmowę z Panem Profesorem. Miałem podobne pytania. Napisałem na LinkedIn - w odpowiedzi otrzymałem nr telefonu i zaproszenie do rozmowy. Podczas rozmowy dowiedziałem się wszystkiego o co chciałem zapytać. Polecam.

Justyna

Widzę tutaj usprawiedliwiania niezadowalających zarobków w komentarzach i krytykowania oczekiwań ludzi, którzy chcą zarabiać normalnie. Nic innego nie zostaje, jak spytać, ile tutaj płacą, skoro takie komentarze się pojawiają. Ktoś powie?

Joel
@Justyna

Szanowna Pani, mogę Panią zapewnić że jestem osobiście w 100% zadowolony z mojej wypłaty i nie miałem nigdy ani jednego problemu z dogadaniem się z Panem Mirosławem w tym aspekcie. Co więcej, jak rozmawiałem z Panem Mirosławem o podwyżce na nowy rok parę miesięcy wstecz to Pan Mirosław sam do mnie zadzwonił niedawno żeby sprawę domknąć, więc nawet nie musiałem się upominać. Pani bezpośrednie pytanie o konkretne zarobki wydaje się być trochę nie na miejscu, gdyż jest to myślę sprawa prywatna każdego pracownika. Myślę że Pani również nie czuła by się komfortowo publikując ile Pani zarabia w internecie. Jeżeli jest Pani zainteresowana pracą u Pana Mirosława to na pewno się Pani dowie ile konkretnie można u niego zarabiać. A jeśli za przeproszeniem, przyszła pani mieszać kijem w bagnie to wydaje się to być delikatnie rzecz ujmując nieadekwatne zachowanie dla dorosłych ludzi. Pozdrawiam

Joel

Z Panem Mirosławem miałem przyjemność pracować już na studiach. Od zawsze pamiętam go jako człowieka bardzo słownego i nie miałem jeszcze sytuacji żebym się z nim nie dogadał. Tyczy się to również stawek które moim zdaniem są bardzo dobre, szczególnie dla świeżo obronionych inżynierów. Pracując w D.C.A.T. można się spodziewać regularnych podwyżek adekwatnych do zaangażowania i efektywności pracy.

Obecny

To nie jest moja pierwsza współpraca z profesorem Szczepanikiem. Ci co studiowali na MT w Gliwicach na pewno go kojarzą. Duża wiedza i umiejętność przejżystego przekazania jej. Człowiek prowadzi firmę, która oczywiście przynosi mu(pewnie nie małe) pieniądze. Pensja? Taka na jaką się umówiłeś. Wiadomo, potrafisz więcej dostajesz więcej. Bajki, że inny pośrednicy dają 80% więcej to ciężko nawet komentować. Powiem tak, moja pensja powiększona o 80% to już jakiś kierownik / dyrektor wyższego szczebla. Nie czytaj pierdół, zadzwoń, umów się, pogadaj, sam sobie wyrób zdanie. Rozmawiałem już z wieloma jego pracownikami i żaden nie narzekał.

@Obecny

„ Pensja? Taka na jaką się umówiłeś” - wow, niesamowite, że ci płacą… niesamowity plus słuchaj :) I co jeszcze, może wypuszczają do domu i pozwalają chodzić do toalety? sorry ale jak czytam takie opinie to nie mogę. A coś fajnego tam jest poza tym, że prawa przestrzegają i nie trzymają (usunięte przez administratora)

Obecny
@Justyna

No tak. Wypłata na czas to duży plus u w sumie małego pracodawcy. Plusy? Ciężko powiedzieć pracuje dla jednego z klientów. Ale dużym jest to, że nie ma problemów z potrzebnymi do pracy narzędziami. Wysokość pensji jest konsekwencją dotychczasowego doswiadczenia. Jeżeli ktoś myśli że dostanie kokosy bo jest po studiach, albo pracuje już CAŁY rok w przemyśle to niech mnie nie rozśmiesza.

Globalista
@Obecny

Proszę porzucić takie nastawienie do pracy, bo własnie przez takie postawy, że się nienależy bądź brakuje nam doświadczenia zabija pewność siebie Polaków. Sami siebie niedoceniamy na rynku Europejskim i przez takie "akcje" Polska jest dalej uważana za montownie Europy. Polskim inżynierom wykonującym taką samą pracę, a nierzadko wykonujemy ją o wiele skrupulatniej niż nasi zachodni koledzy, płaci się kilkukrotnie mniej. Czas skupić się na rzeczach ważnych, a nie zachywcać się, że pracodawca prowadzi legalnie biznes. To my jestśmy odpowiedzialni jak będzie wyglądać ta przyszłość. Co do samego DCAT i dr. Szczepaniuka należą się wielkie podziękowania i brawa własnie za pomaganie młodym techniką/inżynierą realne wejście w branżę.

Mateusz

Dzięki współpracy z Panem Mirosławem moja krótka, aczkolwiek ciekawa kariera zawodowa przebiega bardzo płynnie, przyjemnie, a przede wszystkim rozwojowo :) Po raz pierwszy miałem okazję poznać Pana Mirosława jeszcze podczas studiów. Dzięki niemu mogłem ukończyć studia dualne drugiego stopnia realizując staż w firmie, z którą D.C.A.T. Engineering współpracuje od lat. Później płynnie przeszedłem już na ścieżkę pracy. Warunki pracy bardzo dobre, przyjemna atmosfera, życzliwość, klarowność przy oferowaniu umowy. Przez cały ten czas mojej obecności w firmie Pana Mirosława nie doświadczyłem żadnej negatywnej emocji. Uczciwe zatrudnienie, godziwa stawka, możliwość ciągłych rozmów o podniesienie płac. Podpisuję się pod jedną z opinii wcześniej zamieszczonych. Masz wątpliwości, nie wierzysz opiniom? Zadzwoń, porozmawiaj, dowiedz się sam. Bezpośredni kontakt z Panem Mirosławem rozwieje wszelkie wątpliwości.

Rafał P

Pan Mirosław skontaktował się ze mną i zaproponował pracę dla Alstom. Oferta była bardzo zadowalająca i znacznie przebijająca zarobki jakie wtedy miałem w ówczesnej pracy. Pod skrzydłami Pana Mirosława pracowałem dla Alstom przez 7 miesięcy. Przez ten czas wszystko było jak najbardziej w porządku. Pensja zawsze na czas, pomoc czy wsparcie zawsze o każdej porze dnia. Pan Mirosław jest osobą bardzo życzliwą i otwartą na wspólpracę również z młodymi i niedoświadczonymi inżynierami, oferując im uczciwe zatrudnienie zaraz po zakończeniu studiów. Gdyby nie przejęcie mnie przez Alstom na pewno współpracowaliśmy znacznie dłużej. Gorąco polecam.

lechu

Powiem tyle. Pracodawca rzetelny, to co miałem na umowie to się zgadza. Bez problemu jeśli chodzi o kontakt czy załatwienie jakichkolwiek spraw pracowniczych. Ogólnie współpracę oceniam bardzo pozytywnie i szczerze mogę polecić.

@lechu

Dobrze wiedzieć, że pracodawca ten wywiązuje się z zapisów umowy. Mógłbyś napisać, jak wspominasz atmosferę, która tam panowała? Nie ukrywam, że bardzo mnie to ciekawi.

Nexie
@Andrzej

Jestem ciagle pracownikiem w DCAT. Jestem zadowolona. :)

Ja bardzo polecam. Świetnie jest czuć się bezpiecznie jeśli chodzi o wypłatę wynagrodzenia w terminie, dodatkowo wielki plus za płatne nadgodziny i dodatek do godzin nocnych, nie ma problemu z kontaktem z księgową, co miesiąc pasek na pocztę, gdzie wszystko jest jasno i klarownie opisane. Pan Mirosław przesympatyczny człowiek, jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło żeby nie odebrał telefonu albo nie oddzwonił, na każdy problem rozwiązanie. Polecam z czystym sumieniem, jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości. ;)

Łukasz

jeśli chodzi o Alstom to lepiej zatrudnić sie przez innego posrednika za 80% więcej na rękę niż DCAT oferuje

Tomasz
@Łukasz

Nie wiem skąd masz takie informacje, aczkolwiek mimo możliwych drobnych różnic płacowych występujących wśród różnych pośredników istotne są również kwestie dzięki którym ludzie mogą liczyć na wsparcie zarówno pod względem wyposażenia w pracy jak i w kwestiach organizacyjnych wszelkiego rodzaju delegacji. Przystępna forma rozliczania czasu pracy zajmująca w stosunku do rozwiązań innych firm kilka sekund, premie uznaniowe, świetny kontakt z właścicielem w przypadku wystąpienia wszelkich niedogodności. To tylko część korzyści wynikających z podjęcia współpracy z tą firmą.

@Tomasz

Chyba kpisz, widzę co dzień ile właściciele exteenali się mieszają w ich życie zawodowe. Oni nawet nie znają zakresu prac, umiejętności i godzin prac własnych pracowników i ta firma nie jest wyjątkiem. Jeśli ktoś wchodzi do biznesu po znajomościach w werbunku wykorzystuje pozycje i jego głównymi pracownikami są studenci to nic więcej pisać nie trzeba.

Tomasz
@:(

Jeśli mówimy o zakresie prac to jest on ustalany indywidualnie z pracodawcą - kwestie Twoich wątpliwości dotyczących zakresu pracy mogą wynikać z braku zainteresowania z Twojej strony. Myślę że nie jesteś osobą która po studiach była obeznana we wszystkich tematach przed podjęciem pracy przez co uważam że jest to szansa dla każdego by móc się rozwijać i stać się poważnie traktowaną jednostką na rynku pracy.

@Tomasz

Ee a mi się wydaje tak patrząc z boku ze firmy ext działają na zasadzie handlu żywym towarem, księgowość na wygwizdowie, a u klienta są tylko w święta żeby przypodobać się prezencikiem i podpisać umowę z delikwentem, którego nazwa klienta przyciąga, a nie sam pracodawca.

Wojtek
@:(

A moim zdaniem ogladasz za dużo filmów ????. W przypadku tej firmy kontakt z pracodawcą znacząco wyróżnia się na tle innych firm zewnętrznych co ma ogromny wpływ na komfort pracy. ????????

Idia

Dosłownie

@Wojtek

Potwierdzam

Nie potwierdzam

Polecam pracodawcę, bardzo dobry kontakt, daje możliwość rozwoju młodym ludziom zaraz po studiach. Wynagrodzenie na czas, dobry kontakt z pracodawcą, szybkie rozwiązywanie problemów. W pełni polecam pracodawcę.

@Marcin

Ciekawe...

Max
@Marcin

Zgadza się - rozpocząłem pracę zaraz po dyplomie. Póki co jestem zadowolony. Zobaczymy jak będzie dalej.

Eee
@Max

Dobrze wiedzieć

Artur

Bardzo rzetelna firma. Zatrudnia głównie studentów, oraz osoby po studiach, którym daje dobry start. Wypłaty zawsze w terminie, płatne nadgodziny, karta Multisport. Pan Mirosław również bardzo pomocny, zawsze odpowie na maile czy telefon.

@Artur

A gdzie kontakt?

Kontakt
@Zainteresowany

biuro@dcat-engineering.pl +48664034015

@Kontakt

@Kontakt A możliwość awansu istnieje w D.C.A.T. Engineering? Liczę na Twoją odpowiedź.

@Artur

Dobry pracodawca.

Co wchodzi w socjal D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik?

Mgr

Karta Multi sport, dodatki świąteczne i wakacyjny.

@Mgr

Jest ok

Kok
@Mgr

A ja myślę ze średniawo

@Kok

W poprzedniej firmie dodatków nie było, więc mam na pewno lepiej.

Zostaw merytoryczną opinię o D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik?

Zobacz opinie na temat firmy D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 9 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

D.C.A.T. Engineering Mirosław Szczepanik
3.7/5 Na podstawie 44 ocen.
  • Polna 11
    42-600 Tarnowskie Góry