Focus Nation Sp. z o.o.

Opinie o Focus Nation Sp. z o.o.

Ogłoszenie na Copywriter do Focus Nation Sp. z o.o. pojawiało się w GoWork.pl, polecacie aplikować?

Maliniak Nowy wpis

Zanim przyszedłem do firmy, czytałem tu komentarze... trochę miałem wątpliwości, ale przełamałem się na zasadzie "dobra spróbuje". Uważam, że jakieś 90% wpisów tutaj to totalna bzdura :) Skąd wy ludzie bierzecie te informacje :) Dla mnie tu jest ok, mamy fajne projekty, spoko ludzi, naprawdę dobra atmosfera. Czasem jest intensywnie, ale koniec końców, nie mam im nic do zarzucenia.

Focus Nation Sp. z o.o. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na GoWork.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Copywriter.

Jedno z fajniejszych miejsc w których pracowałem. Świetni ludzie, bardzo pomocne szefostwo i ogrom możliwości pracy przy naprawde fajnych projektach. Mam nadzieję, że zostanę tu na długo.

Piotr Nowy wpis
@Paweł

Nie zostaniesz tu na długo to raz, dwa POMOCNE SZEFOSTWO? Lepszego żartu jeszcze nie słyszałem

Firma Focus Nation Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko Art Director. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
kandydatka

Odradzam. Już na etapie rekrutacji ściema na maksa, że przesuwają spotkanie, bo rekruter ma urlop, ale oczywiście spotkanie po jego urlopie jak najbardziej aktualne. Dzień przed spotkaniem telefon, że już kogoś zatrudniono. Brak logiki, brak elementarnej etyki i ludzkiej przyzwoitości. A za 3 miesiące znowu wrzucą głoszenie, że szukają. Kwadratura koła :/

@kandydatka

Aha, no gdyby serio tak było jak piszesz to nieładnie. Ale zastanawiam się czy to wgl możliwe, bo jakby nie patrzeć to oni jeszcze więcej własnego czasu by w ten sposób marnowali niż samych kandydatów, gdzie byłby tu sens?

Ila
@Teresa

Prosze nie doszukiwać się jakiegokolwiek sensu w działaniu tej firmy, od tego trzeba zacząć

Jaromirro

Mam jakieś nieodparte wrazenie, że ta strona to wielkie wiadro do wylawania swoich żali przez sfrustorwanych byłych pracowników, ktorzy nie mieli jaj by wypowiedzieć swojej opini F2F przełozonemu, kiedy byli zwalniani/ odchodzili z pracy w Focus. Pracowałem tu kilka lat, firma jak kazda inna w tej branży, ok zdażyły sie pojedyncze osoby na top stanowiskach, ktore były mniej merytoryczne, ale daleki jestem od generalizowania na całą kadrę zarządczą. Czas pracy: jak jestes ogarniety to wyrabiasz sie w 8 godzin, jak jesteś nieogarnietym jełopem, to kiblujesz po godzinach - mozna miec pretensje tylko do siebie. Szkolenia - były, nieobowiązkowe. Jak chcesz to sie doszkalasz, jak jestes leniwa buła, to stoisz w miejscu i potem narzekasz, ze nie masz możliwosci rozwoju. Ja przyszedłem do tej firmy, mimo negatywnej opinii znajomej osoby. Co się potem okazało - to ta "znajoma" była po prostu słabym pracownikiem, ale przeciez nikt sam o sobie tego nie powie. Ja mam raczej pozytywną/ neutralną opinię o tym miejscu.

pika
@Jaromirro

Ocenianie osób których się nie zna jest słabe, nie chciałabym pracować z taką osobą jak ty. Nie wiesz w jakich okolicznosciach ktoś odszedł chyba, ze jestes kadra zarzadzającą.

Bardzo pozytywna firma, z normalnym (ludzkim) stosunkiem do pracowników i do klientów. Kompetentni ludzie, miła atmosfera i dużo ciekawej pracy. Miejsce dające możliwości rozwoju i poznania ciekawych ludzi. Polecam!

@Anna

Potwierdzam, pracuję w tej firmie od 6 miesięcy i jestem bardzo zadowolona.

Dawid
@Katarzyna

Z czego konkretnie jesteś zadowolona?

ByłyPracownik

Zastanawiam się skąd takie opinie.... Pracowałam w Focus Nation przez kilka lat i nigdy nie spotkałam się z jakąkolwiek sytuacją z opisanych tutaj. Powiedziałabym nawet, że praca dla Focusów była fajnym etapem w moim życiu zawodowym i będę go mile wspominać. Czyżby to jakaś zorganizowana akcja z tymi absurdalnymi opiniami?!

Jakie godziny pracy obowiązują w Focus Nation Sp. z o.o.?

Były

Od zmierzchu do świtu.

@Były

A konkretniej? ;) Ile jest zmian?

Widać, ze mimo upływu lat Focus dalej nie wyciągnął wniosków i dalej udają agencje marketingu, ciagle zrzucając (usunięte przez administratora) za który odpowiadają nieudolni zarządzający na pracowników, a najwyższe kadry nadal tworzy zestaw osób bez jakiejkolwiek merytorycznej wiedzy na temat branży i solidnego doświadczenia. Dla wszystkich potencjalnych pracowników - uważajcie na tych pseudo biznesmenów. Powiedzieć o nich janusze biznesu to obraza dla januszy. Można ich nazwać Sasinami, ale przykro stwierdzić ze byłaby to obraza dla Sasina. Takie agencje nie powinny mieć racji bytu na rynku.

Teresa

Nie sądzisz, że troszkę nad wyraz krytycznie do nich podchodzisz? Chociażby to stwierdzenie, że "udają agencję marketingu", przecież chyba gdyby tak było to klientów nie mieliby wcale, a raczej mają, skoro wciąż są na rynku, co nie?

Pozytywka

Pseudoagencja. Kadra zarządzająca jedzie na plecach szeregowych pracowników. Zarząd ma takie pojęcie o marketingu jak Glapiński o finansach.

Sylwia
@Pozytywka

Pracownicy nie mają wsparcia w kadrze zarządzającej? Prowadzone są może jakieś szkolenia podnoszące umiejętności z marketingu?

Nikodem
@Sylwia

Pracownicy nie dość, ze nie maja wsparcia kadry zarządzającej, to ta przysparza im tylko problemów.

Małgorzata
@Sylwia

Zero szkoleń

@Małgorzata

Z marketingu nie, a z czegokolwiek innego czy faktycznie zero? Nawet BHP prowizorycznego?

Ktoś
@Małgorzata

Bo macie tyrać na kolejnych samochód prezesa, a nie szkolić się. Szkolenia kosztują.

@Ktoś

Samochody jakby nie patrzeć również. Ciekawa zależność, co nie? ;p Czekam na dzień, aż już dosłownie każdy szef ogarnie, że wyszkolony pracownik to efektywny pracownik, bo inaczej to idzie załamywać ręce tylko nad tymi pseudo firemkami

Anonimowy wpis

Serdecznie nie polecam naprawdę, kadra robi błędy potem za to obwinia pracowników. Nie ma konkretnych informacji kto za co odpowiada wiec strach się zatrudniać na niższe stanowiska! Uważajcie na nich

@Anonimowy wpis

Jakie konkretnie błędy zauważyłeś, skoro aż tak ostrzegasz?

Pracownik ma prawo się zwolnić. Szef ma prawo zwolnić pracownika. W jakim stylu? To różnie bywa. Zawsze ktoś jest poszkodowany. Natomiast jak dla mnie - bardzo dużo w tych wszystkich opiniach urażonej dumy, insynuacji i nieumiejętności pogodzenia się z tym, że ktoś kogo zatrzymanie w agencji bardziej się opłacało, w niej został, a pseudo-gwiazdy poleciały z hukiem. Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Jeśli ktoś na prawdę ma coś do zarzucenia pracodawcy, to rozwiązuje swoje problemy w odpowiednich do tego placówkach, a wylewane tu (usunięte przez administratora) i personalne, prywatne wycieczki są zwyczajnie nie na miejscu i świadczą o braku kultury.

@Anonim

Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia

Ciekawski kontranonim
@Anonim

Pseudo-gwiazdy? Z hukiem? To nie jest ani miłe, ani merytoryczne. Nie bardzo wskazuje też na rozstanie z klasą. Trochę śmierdzi rzeczoną żółcią, tylko z drugiej strony barykady. Ale, ale - to ile tych pseudo-gwiazd było? I ile tych huków? Bo zapracowanie na prawie 100 uśmiechniętych buziek pod negatywnym komentarzem to raczej niepokojący „wyczyn”... I po min 60 negatywów pod każdym innym... Do tego pokasowane komentarze - znaczy coś tu nie gra. Mnie cała ta sytuacja raczej odrzuca od w.w. agencji. Szkoda.

@Ciekawski kontranonim

Opieranie swojej opinii na komentarzach w portalach, na których anonimowo można napisać "cokolwiek" o kimkolwiek - w naszej opinii nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli jednak CIEKAWSKI KONTRANONIM traktujesz anonimowe opinie jako rzetelne źródło informacji, nie będziemy Cię od tego odwodzić - każdy ma prawo do czerpania informacji ze źródeł, które uzna za słuszne. Chcesz poznać firmę, ludzi, klimat - zapraszamy na rozmowę w cztery oczy, także w maseczkach ; -)

Ciekawski kontranonim
@Focus Nation Sp. z o.o.

Nawet w maseczkach się niestety nie skuszę. Podzwoniłem. Popytałem. Niestety znajomi odradzają serdecznie. Ale dziękuję za odpowiedź :) Miłego dnia.

kontrkontranonim
@Focus Nation Sp. z o.o.

Opieranie swojej opinii na podstawie komentarzy (jak już) w portalu, gdzie wszyscy wiedzą, że komentarze piszą obecni lub byli pracownicy danej firmy, to w świecie racjonalnych i myślących ludzi nie tylko najlepszy pomysł, ale również pokazanie zdolności analizy i logicznego myślenia, dzięki któremu można wyciągnąć wnioski. Co więcej - opieranie swojej opinii na postawie rozmowy w cztery oczy z przedstawicielem firmy można by nazwać łykaniem jak pelikan, biorąc pod uwagę fakt, iż przedstawiciel firmy nigdy (zwłaszcza tu) nie uderzy się w pierś i nie powie jak to wygląda naprawdę, od środka. Tak więc parafrazując klasyka "życia nie oszukasz", a wielokrotnie powtarzane kłamstwo nie sprawi, że zamieni się ono w prawdę. Wystarczy porozmawiać z ludźmi i prawda wychodzi na jaw. A prawda śmierdzi. Oj i to bardzo.

@Focus Nation Sp. z o.o.

Korzystając z forum Gowork poznajesz niezależne informacje z pierwszej ręki. Fakt, że są one anonimowe, jedynie wzmacnia ich wiarygodność- zresztą ja zawsze proszę o dokładniejsze wytłumaczenie, jeżeli czegoś do końca nie zrozumiałam. Czy przeszli Państwo na tryb pracy zdalnej? Jeśli tak, to jakie działy?

Po rozmowie

Odradzam iść nawet na rozmowę rekrutacyjna. Nie maja nic do zaoferowania. Ani ciekawych projektów, ani rozwoju zawodowego.

@Po rozmowie

Możesz rozwinąć wypowiedź? Jakie warunki Ci zaproponowano, że podsumowujesz to mówiąc: " nie mają nic do zaoferowania"? Na jakie stanowisko aplikowałeś/łaś?

Katarzyna

Zainteresowało mnie stanowisko Copywritera w Focus Nation (jeżeli ktoś szuka pracy, widziałam również ofertę na Art Director). Podpowiedzcie mi proszę, czy rekrutacja będzie zdalna i jakich pytań powinnam się spodziewać?

prospekt

zadzwoniła do mnie rekruterka z ofertą pracy, o tej firmie praktycznie nie ma żadnych informacji w internecie, ani na portalach branżowych. osoby kierujace nia nie sa rozpoznawalne w branzy stad tez pytanie do osob obecnych tutaj: - czy ktos moze powiedziec cos wiecej na temat klientow firmy i kierunkow jej rozwoju? - dlaczego jest tu tyle komentarzy, z taka liczba interakcji, ktore zostaly usuniete z portalu? - czy jest to miejsce przyszlosciowe dla pracownika, tj. czy inwestuje sie tu w pracownikow i w jaki sposob? z gory dziekuje

@prospekt

Jesteśmy firmą z ponad 16-letnim doświadczeniem. Realizujemy kampanie z obszaru marketingu zintegrowanego, w tym kampanie: ATL, BTL, digital oraz działania eventowe w tym działania on-line eventowe. Zachęcamy do tego, aby zapoznać się z naszą firmą osobiście, poznać ludzi i klimat jaki tu panuje. Najlepszym sposobem na to jest spotkanie rekrutacyjne, na którym chętnie odpowiemy na postawione pytania.

Obecnie?

Ja chciałabym poznać zdanie osób, które obecnie pracują w agencji Focus. Z tego co czytam, nastąpiły pandemiczne zwolnienia, jak wielu agencjach zresztą, ale jak jest teraz, bo prehistoria ma mniejsze znaczenie.

P.

Ja pracowałam 3 lata i byłam zadowolona. Dobrze wspominam ten czas. Warunki zatrudnienia to raczej kiepskie standardy w Polsce, a nie w tej agencji. Czy to chaos, czy dynamicznie zmieniająca się sytuacja - jak zwał, tak zwał - to agencja reklamowa, a nie poczta. Prawdziwą wartość tego miejsca stanowili ludzie, choć wielu z nich, już tam nie ma. Za to przyszli nowi i agencja dalej jest i funkcjonuje. Również beze mnie, bo nikt nie jest niezastąpiony ;> Te skrajnie negatywne opinie, bardzo ciężko się czyta, bo leje się z nich jad i żółć.

Pawel

Niestety anonimowe wpisy się nie liczą. Też prowadzę firmę i wypowiadam wojnę gowork. Będę pisał te komentarze wszędzie pod hejtami byłych pracowników, którzy najwyraźniej nie mają nawet odwagi się podpisać. A portal na to pozwala.

Gabriela

No, to opisaliście już z @ferbusonem nieregulaminowo kadrę zarządzającą. A coś na temat zalet i wad pod kątem szeregowego pracownika? Jakie stawki, czy są bonusy, integracja, pakiet medyczny w Focus Media?

Zostaw merytoryczną opinię o Focus Nation Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Focus Nation Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Focus Nation Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Focus Nation Sp. z o.o.?

Focus Nation Sp. z o.o.