Opinie o Mawos Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Mawos Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mawos Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mawos Sp. z o.o. w Łódź

Mawos Sp. z o.o.

Ze względu na pojawiające się na tym forum nie do końca prawdziwe informacje, chcielibyśmy jako firma zając oficjalne stanowisko/sprostowanie względem poruszanych tutaj tematów. Nasza firma istniej na rynku już ponad 30 lat i od zawsze organizujemy studenckie praktyki i staże po których najlepsi stażyści mają szanse na pracę. Pracę już podczas studiów (Umowa zlecenie rozliczana godzinowo z elastyczny podejściem do ilości przepracowanych godzin) oraz po studiach (Umowa o pracę). W sposób naturalny ze względu na lokalizację firmy, współpracujemy głownie ze studentami Politechniki Łódzkiej lecz zdarzają się również osoby z Politechniki Wrocławskiej czy Gdańskiej. Jeżeli chodzi o zakres zadań praktykantów/stażystów, prosimy o zrozumienie, iż zakres zadań jakie otrzymują nasi stażyści musi być w sposób ścisły powiązane z potrzebami firmy jak również, a może i głownie z doświadczeniem zawodowym i obiektowym studentów którzy z nami pracują. Chcemy zdecydowanie podkreślić, że z biegiem czasu i rozwoju doświadczenia zawodowego, zadania stażysty stają się coraz bardziej złożone oraz odpowiedzialne. Jeżeli chodzi o kwestię wynagrodzeń to ich poziom jest w naturalny sposób uzależniony od stażu pracy i doświadczenia, zaangażowania oraz ogólnego poziomu wynagrodzeń w naszej branży w regionie łódzkim. Nadmienimy również, iż w firmie funkcjonuje też system premiowania pracowników oraz corocznych podwyżek wynagrodzeń. Firma organizuje są corocznie spotkania, majówkowe grile i wyjazdy integracyjne oraz wspieramy sport wśród pracowników dofinansowanymi kartami Fit Sport i Fit Profit. Gorąco zapraszamy do naszej firmy wszystkich zainteresowanych praktykami studenckimi, stażami studenckimi oraz pracą etatową - więcej na naszej stronie www.

praktykant stażysta
@Urszula

Omijajcie tą firmę szerokim łukiem... NIC SIĘ TUTAJ NIE NAUCZYCIE. Szkoda czasu na tą firmę. Oferta zarobkowa po praktykach jest żenujące ... Jak to stwierdził jeden z ich śmiesznych dyrektorów zwracają za bilety MPK" .... serio

Aktualnie wiem ze strony, że poszukiwani są jedynie stażyści, ale jeszcze w zeszłym roku była dodawana oferta dla programisty systemów automatyki PLC / DCA / SCADA. Po pierwsze to czy na stanowiska specjalistyczne dalej będą potrzebne 2 lata doświadczenia? i przede wszystkim w jakim zakresie przedziałów placowych mogą być one wynagradzane?

AutomationExplorer Nowy wpis

Zarobki: Wynagrodzenia w firmie utrzymywały się na średnim poziomie. Jest to aspekt istotny, jednak warto zastanowić się, czy firma podejmuje działania w celu poprawy warunków finansowych pracowników. Wymagania Zawodowe: Praca, związana z częstymi podróżami i delegacjami, była zarówno wyzwaniem, jak i szansą na zdobywanie doświadczenia. Niemniej jednak, równowaga między pracą a życiem osobistym była czasem trudna do utrzymania. Grafik Pracy: Organizacja pracy czasem sprawiała wrażenie chaotycznej i nieregularnej, szczególnie w kontekście działań serwisowych i wsparcia produkcji odbywających się nocą. Poprawa planowania i organizacji byłaby zdecydowanie korzystna. Zarządzanie: Kierownictwo, czasem wymuszało kompromisy, starało się tworzyć pozytywny wizerunek. To ważne, ale równie kluczowe jest skupienie na wewnętrznych procesach, co mogłoby przyczynić się do poprawy efektywności i zadowolenia pracowników. Czasem jednak wydawało się, że decyzje były narzucane, co wprowadzało pewien stopień napięcia w relacjach. Poprawa otwartej komunikacji mogłaby przyczynić się do bardziej efektywnego zarządzania i budowania zgranego zespołu. Dynamika Współpracowników: Praktyka "zrób to za mnie", czasem granicząca z wrogością, wśród współpracowników wpływała na atmosferę współpracy. Koncentracja na budowaniu kultury współpracy i odpowiedzialności mogłaby przynieść pozytywne zmiany, zwłaszcza w kontekście, gdy pewne zadania były wykonywane bardziej z poczucia obowiązku niż współpracy. Poprawa komunikacji i zrozumienie roli każdego pracownika w zespole mogą przyczynić się do bardziej harmonijnej współpracy. Kultura Firmy: Slogan "Jeśli ci się nie podoba, odejdź" sugeruje potencjalne problemy z komunikacją. Skupienie się na budowaniu otwartej kultury pracy mogłoby poprawić relacje w firmie. Atmosfera Pracy: Ogólnie atmosferę pracy oceniam jako średnią. Istnieje potencjał do poprawy motywacji i atmosfery, co przyczyniłoby się do zwiększenia zadowolenia pracowników. Podsumowując, firma miała swoje mocne strony, ale także aspekty do poprawy, zwłaszcza jeśli chodzi o zarządzanie i kulturę pracy. Skupienie się na komunikacji, kulturze pracy i warunkach finansowych pracowników mogłoby przyczynić się do stworzenia bardziej satysfakcjonującego środowiska pracy.

@AutomationExplorer

Widać u Ciebie spory potencjał racjonalizatorski. Na ile firma, jako organizacja otwarta była na inwencję pracowników? Jaka była swoboda pracy i doboru metod przez pracownika? Piszesz w czasie przeszłym, zgaduję więc, że już tam nie pracujesz. Czy to jakość współpracy z kolegami oraz koleżankami przeważyła, czy poziom organizacji pracy przez przełożonych? Była jakakolwiek szansa, by z czasem awansować?

AutomationExplorer Nowy wpis

@RG Dziękuję za zainteresowanie moją opinią. Tak, firma była stosunkowo otwarta na inwencję pracowników, co sprzyjało rozwijaniu potencjału racjonalizatorskiego. Swoboda pracy i możliwość wyboru metod były duże, co pozwalało dostosować podejście do konkretnych zadań. Co do mojej decyzji o zmianie pracy, wpłynęły na nią zarówno relacje z kolegami i koleżankami, jak i organizacja pracy przez przełożonych. Oba te elementy odegrały istotną rolę w mojej ocenie jakości pracy. Przy otwartości firmy na innowacje, możliwość awansu była realna, ale przeważenie ważnych dla mnie czynników zdecydowało o podjęciu decyzji o zmianie środowiska zawodowego. Mam nadzieję, że moje wcześniejsze doświadczenia i wiedza zdobyta w poprzedniej pracy będą przydatne również w nowym miejscu zatrudnienia.

Czy pensja w wysokości 5000 w mieście Łódź jest możliwa? Ile zarabiacie, pracując jako Elektryk?

Dorota

Miałeś tutaj praktyki ? Jak wyglądały? Czy nadzoruje je tylko wyżej wymieniony inżynier czy też inne osoby dzieła się swoją wiedzą? Ogólnie da się z nich coś wyciągnąć?

@Automatyk z pikulo-alergią
@Dorota

Praktyki są bez żadnego planu. Jeśli będziesz miała szczęście to trafisz do projektu z prowadzącym, który Cię sporo nauczy. Ale on Cię będzie uczył tylko wtedy gdy będzie na Ciebie skazany. Czyli ma projekt i nie ma ludzi to będzie Cię szkolił, żebyś mu pomagała. Żadnego ogólnego planu na praktykantów nie ma. Pełna loteria. A tak to kilometrówka magazyn. Swego czasu sam prezes szkolił praktykantów, że mają się podlizywać pewnemu praktykantowi, bo to była rodzina ważnego klienta. Inżynierowie projektu są na ogół ok, oprócz opiekuna studentów. Opiekun to nie jest zły gość, ale kompletny laik. Dyrektorzy i wyżej to poza wyjątkami snoby i beton.

Urszula
@@Automatyk z pikulo-alergią

A co dalej z praktykantami? Czy dostają jakieś oferty pracy po praktykach, jak nie wszyscy, to może Ci najlepsi? Jak to wygląda? Chodzi mi już o taką etatowa prace nw UoP.

Automatyk2020
@Urszula

Oferty pracy nie dostają najlepsi tylko Ci którzy najlepiej pasują do firmy ... Czyli tacy co są naiwni i mają małe oczekiwania. Lepiej poszukać pracy w innej firmie, praktycznie każda będzie lepsza.

praktykant stażysta
@Urszula

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Mawos Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Programista Systemów Automatyki PLC / DCS / SCADA ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Zuzanna

Jakiego doświadczenia oczekują od projektanta systemu automatyki? I poziomu wykształcenia, tak przy okazji. Nie zdążyłam przeczytać ogłoszenia już, ale chciałabym jeszcze się zorientować, czy nie ma szans na pracę.

Ile jest zmian w Mawos Sp. z o.o.?

Muminek

Teoretycznie jedna ale jak utkniesz na obiekcie to i po 12 godzin się pracuje

pracuś

Słabo...

Czy firma Mawos Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

pracuś

Nie

Jak w Mawos Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

staż

W tej firmie nie ma czegoś takiego jak awans ...

Stażysta

Staż w tym miejscu to totalna strata czasu.

Anonymous

Mawos mignął mi na Linkedin, więc postanowiłem zobaczyć co na stronie firmy i w opiniach świszczy. Pozostanę anonimowy. Od dawna już tam nie pracuję, będzie z 10 lat ponad, więc już może być inaczej, pracę wspominam dobrze, było fajnie, rozmyślanie w drodze do i z domu o projekcie, a w drodze na obiekt też o projekcie :-). Wiosna, lato, człowiek rozmarzony, co to go w życiu czeka. Teraz napiszę trochę negatywów, nie chcę nikogo urazić, ale szczerze mówiąc w dzisiejszych czasach, wg mnie, sterowniki PLC i napędy to już temat nieco "passe", raczej ciężkawy, trochę trąci grzybem, echo lat 90. i 2000. kiedy to przemysł wymagał modernizacji i rozwoju po upadku poprzedniego systemu, ale też musi być automatyka w nowoczesnej gospodarce, więc o pracę nie ma powodów się martwić, kwestia tylko tego jaka ona jest, jak jest zorganizowana i czy nam się podoba. Gdybym dzisiaj kończył studia to nie poszedłbym tą drogą po raz drugi, ale skąd to miałem wiedzieć wtedy ;-), wówczas już była rozwinięta branża IT i to byłby właściwy wybór jeśli chodzi o mnie, ale to zależy co kto lubi, nie każdy lubi siedzieć godzinami przy komputerze i pisać kod, niby jest szereg udogodnień m.in. możliwość pracy zdalnej ze względu na specyfikę pracy, ale z czasem i to powszednieje, praca zdalna to nic takiego, praca to praca, nie jest lekko, zresztą dojazdy pozwalają się odprężyć i tworzą barierę praca-dom. Ogólnie należy się duży plus dla firmy za dobrą atmosferę, o którą pracodawca dba w sposób aktywny, czyli reaguje na pewne zachowania, nie obarcza pracowników swoimi wewnętrznymi problemami, trzeba to docenić i za to pracownicy powinni pracodawcę szanować, czyli znać swoje miejsce. Czasem wśród pracowników pojawia się pojęcie tzw. "robienia na kogoś", objaw zarozumialstwa i pychy, no cóż bierzesz pieniądze, musisz dać w zamian pracę, jakakolwiek przepychanka jest bezcelowa. Bycie kierownikiem, czy dyrektorem nie jest takie lekkie jak się pozornie wydaje, teraz już wiem to z doświadczenia, jest się wystawionym właśnie na różnego rodzaju ataki, zazdrość, zawiść, do tego dochodzi odpowiedzialność, nieustanne myślenie, pilnowanie żeby ludzie się nie obijali, z tym obijaniem się to różnie bywa, bo jak nie ma konkretnej roboty dla pracownika to o czym tu mówić, o stwarzaniu pozorów że coś się robi, ale jak już jest konkretna robota, to nie ma odpuść. Podsumowując wszystko sprowadza się do tego, że trzeba znać swoje miejsce, zależy kogo znasz, jakie masz znajomości, co potrafisz, jeżeli jesteś pracownikiem to pracuj, nic ci nie da narzekanie, nie miej pretensji do pracodawcy, że musisz pracować a on "nie musi", za to przecież Ci płaci, na to się umówiliście, on nie musi pracować, ale musi myśleć, czyli wykonuje najcięższą pracę. Jak już pisał poprzednik, jeżeli praca Ci nie odpowiada to ją zmień. Pieniążki jakieś tam były, pozwalały żyć na poziomie powiedzmy średnim na owe czasy, gdyby dłużej popracować to pewnie byłyby większe. Może zabrzmi to dla niektórych śmiesznie, ale zawsze będę dażył tą firmę sentymentem i ciepłymi wspomnieniami, chociaż pamiętam pracę tam "przez mgłę", tak dawno to było, bo to była pierwsza praca po studiach i było fajnie :-D, to była przygoda, a nie szaro-bura, ponura harówka. Trzeba pamiętać, że praca to praca, idziesz pracować i chodzisz tam po pieniądze, więc nie ma co się za bardzo rozwodzić i rozczulać. Jeszcze jedno wspomnienie przyszło mi do głowy: magazyn na dole i żarówka, która dawała tyle światła co księżyc w nowiu, ciekawe czy została zmieniona. Prosiłbym kogoś o odpowiedź ;-O. Jeśli nadal się tli to proponuję stażystom/praktykantom zrzutkę i zakup żarówki LED, są odpowiedniki klasycznych nawet 200W żarówek, zużywające tylko 20W, czy wręcz panele LED, niewielki koszt a znacząco ułatwi odnajdywanie elementów. Ludzie z którymi pracowałem pewnie już się podstarzeli, jeśli jeszcze tam pracują. Było trochę negatywów, trochę pozytywów. Pozdrawiam wszystkich kierowników i dyrektorów, Ci na pewno się nie zmienili, no i "starych" pracowników. Pozdrawiam Tasaków, Marcinów, Łojków, Bartków, Górali, Just 5'ów, Heniów, miłośników Fiatów, pasjonatów pomp ciepła i wszystkich innych.

Projekt Wyzysk

Jeśli jesteś ambitny i lubisz pracować za bardzo małe pieniądze to w Mawosi na pewno się odnajdziesz. Liczne delegacje gdzie siedzi się po 10-14h a płacone jest tylko za 8 i jeszcze pretensje ze jest się roszczeniowym. Szkolen brak w tej firmie od bardzo dawna. Na stazu jak ktoś tak wcześniej pisał, na pewno o panuje się umiejętnośc korzystania z exela.

Alicja
@Projekt Wyzysk

Jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia, to jest kwestia indywidualna. Niektórzy mogą mieć nieco mniejsze wymagania i takie zarobki będą im odpowiadać. Napomknąłeś coś o stażu w Mawos. Gdy już się go odbędzie, istnieje realna szansa na normalny etat w tej firmie?

Wydojony

Generalni nie polecam. Staż polega w większości na klepaniu w exelu jakis kilometrowek albo faktur w dziale marketingu. Oprócz tego można rozwijać się w sprzątanie magaz

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Mawos Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

Automatyk

Nadgodziny wogóle nie są rozliczane, nawet za soboty nie chcą płacić. Kiedyś jak poszedłem po zapłatę za nadgodziny to usłyszałem "trzeba było pracować szybciej" i za mi nie zapłacono...

absolwent
@Automatyk

bo najgorsze (usunięte przez administratora) to firma powiazana z politechnika lodzka, doktorkami asystentami adiunktami. a mawos taka jest.

Pytający

Jak obecnie wygląda sytuacja w Mawos? Trwają rekrutację?

Dominik

@Doświadczony programista Każdy zarabia tyle na ile zapracuje i jaka jest odpowiedzialność tego co robi.

Dominik

Jak wygląda sprawa z zarobkami - ile wyciągnie doświadczony programista?

Doświadczony programista
@Dominik

Mało

Dzidek
@Dominik

A jesteś programistą PLC ? Zapraszam na test

dawny_pracownik

Pracowałem w Mawosie jakiś czas temu, dawno już, jeszcze za (usunięte przez administratora) Po postach widzę, że jest tak jak było. Pamiętam, że atmosfera wcale nie była taka dobra. Ogólnie jak idziesz do pracy jako pracownik to pracuj, licz się z tym, że jesteś "od roboty", jak ci się nie podoba to odejdź, zmień pracę na lepszą i tyle i tak jest wszędzie, chyba że sam założysz firmę i zatrudnisz ludzi. Pamiętam że było dużo wyjazdów, dużo delegacji, a więc dość mocno upaprane prywatne życie, a pieniążki nie były duże za takie jeżdżenie po Polsce, czasem po nocach. Zgadzam się z opinią że firma trochę jedzie na młodych, biorą łebków z uczelni, potrzymają trochę poganiają po Polsce i papa, albo ludzie sami odchodzą, ale z drugiej strony co firma ma za wyjście, ja rozumiem że prowadzenie takiej działalności nie jest ani lekkie ani łatwe, tego co JEST nie oszukasz, praca do wykonania musi być wykonana, a że ze względu na specyfikę jest mało płatna. Fajnie że firma się wypowiedziała. Czasem przejeżdżam obok Mawosu, w końcu poszerzyli ulicę Rokicińską, jest nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa i chodnik, super, za moich czasów tak nie było, no i jest bardzo dobra komunikacja jak ktoś autobusem dojeżdża i jak tam pracujesz i jedziesz w delegację to też autostrada blisko. Apel do firmy aby zrobiła coś z wjazdem, bo tam straszne (usunięte przez administratora) jest przed bramą, byłby to miły ukłon w stronę pracowników gdyby firma zechciała nawieźć tam żółtego piachu, utwardzić, potem wysypać trochę białego kamyka i rzucić parę płyt ażurowych. Chyba że drogowcy już niedługo zrobią wjazd na posesję, ale myślę że mały parking dla pracowników by się przydał.

dawny_pracownik
@dawny_pracownik

Słowo usunięte przez administratora nie było wulgarne, to był synonim torfowiska.

Czy Mawos Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Mlody

Firma oferuje fit profit ale z bardzo niskim dofinansowaniem więc prawdę mówiąc to się nie oplaca

Honorata
@Mlody

A czy wynagrodzenie składa się tylko z podstawy czy są też premie?od czego zależne?

Młody
@Honorata

Podstawa jest słaba. Premie są co 3 miesiące i teoretycznie zależą od zaangażowania w projekty, a w praktyce premie zależą od tego jak kto żyje z górą :/ . Czasem możesz ciężko zasuwać przez pół roku i nic konkretnego na koncie nie zobaczysz ....

rafał to dupowłaz
@Młody

czyli nic sie nie zmieniło od 10 lar

Stary pracownik
@rafał to dupowłaz

Potwierdzam... Źle było zawsze

Gargamel

firma oferuje bardzo male zarobki i jest powiazana z pilitechnika lodzka wiec jej wisi pracownik bo zawsze znajda sloika w dziurawej bluzce za pare groszy.. jada tylko na stazach, praktykach umowach smieciowych... za to atmosfera nawet tylko zero komunikacji couchingu.... z stronykierownikow.. polecam kazdemu albo przemysł albo prigramowanie.. a nie tama firme krzak... nawet woim autem pamietam tezeba bylo jrchac w degacje

PRACOWNIK
@Gargamel

GARGAMEL CHYBA CI SIĘ FIRMY POMYLIŁY. FIRMA DAJE NAPRAWDE DUŻE MOŻLIWOŚCI ABY PODNIEŚĆ KWALIFIKACJE ZAWODOWE - DOWIADCZENIE. WIADOMO PO STUDIACH OD RAZU NIE POSADZĄ CIĘ NA TRONIE DO WSZYTKIEGO TRZEBA DOJSC JAK I DO SATYSFAKCJONUJĄCEJ WYPŁATY :)

wrona
@Gargamel

potwierdzam. firma ma taktyke w stylu: pracuj za grosze u nas 10 lat potem zaczniesz zarabiać o ile w koncu damy ci umowe o prace haha. Omijać firmy powiązane w politechniką, w nich zawsze Cie wykorzystają. Są lepsze alternatywy w Łodzi., lepsze firmy. Firma dobra na rok dwa. Nic więcej.

wrona
@PRACOWNIK

A z tym doświadczeniem zawodowym u was to gdzie w Łodzi pojdziesz do pracy? na utrzymanie ruchu na 4 zmiany kabelki krecic albo do podobnego prywaciarza PLC programowac?

KowalZMarketingJustWHustWDupu
@PRACOWNIK

Firma dno. Potwierdzam. Firma funkcjonuje dzieki kontaktom z politechnika lodzka gdzie wszedzie ma macki... Sa firmy co te kontakty uczciwie wykorzustuja. Natomiast mawos eksperymentuje sobie na ludziach wykorzystuje studentow starzystow nie daj bog przyjdz do nich z innej firmy z doswiadczeniem... dadza ci 2 netto postawy i reszta ponad 60 nadgodzin

Dzust
@Gargamel

Niestety muszę przyznać rację że firma oferuje bardzo małe zarobki.

Zostaw merytoryczną opinię o Mawos Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Mawos Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mawos Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mawos Sp. z o.o.?

Mawos Sp. z o.o.
1.4/5 Na podstawie 37 ocen.
  • Rokicińska 299/301
    92-614 Łódź