LESTA SHOES

Oleśnica

Opinie o LESTA SHOES

pszszszemek

no to dość wysoka jakość produktu trzeba przyznać i ciekawe czy skoro jakość taka wysoka i firma taka renomowana to pieniążki lepsze i lepsze warunki zatrudnienia też

czekaj

Lesta to uznana polska marka obuwnicza, ciesząca się zainteresowaniem odbiorców od ponad 25 lat. Jej wyróżnikiem są produkty adresowane do osób ceniących wygodne i wysokiej jakości obuwie oraz co jest całkowicie subiektywnym zdaniem właścicieli firmy wpisujące się w aktualne trendy modowe, co nie zawsze jest prawdą ;)

pomysłowa pamela

cześć wszystkim, jestem ambitną absolwentką uniwersytetu na kierunku marketing - promocja - hr, z adhd kreatywności. uważam że miałabym wiele świetnych pomysłów które błyskawicznie postawiłyby firmę na nogi. jednak czy mam szansę u nich na zatrudnienie obecnie i czy doceniliby kogoś takiego pomysłowego jak ja?

ANONIM

powód zakończenia ??? upadłość w 2012 roku wszystkie salony w Polsce zostały zamknięte a było ich około 15 :( . Mam nadzieję że się odrodzą ...życzę im jak najlepiej a mają ogromne szanse.

ANONIM

PRACOWAŁAM W LEŚCIE 8 LAT I SŁOWA ZŁEGO NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ SZKODA ŻE TO TAK WSZYSTKO SIĘ ZAKOŃCZYŁO.

ktos

znam tam kilka osob no i masz racje slyszalam ze niby byly prezes ale wciaz obecny to pieknie tych ludzi tam kreci mowili wlasnie ze dal im aneksy do umow na 1/2 etetu zeby nie odprowadzac za nich skladek i podatku a kierownicwo to slyszalam jakie ciekawe podobno ciemna strasznie ale ladnie przytakuje we wszystkim prezesikowi i ok z tego co mowia to tylko potrafi stanac na srodku hali i dlubie w nosie caly czas calkiem niezly cyrk tam mają

gienia

praca w tej firmie to porazka wiem bo pracowalam (usunięte przez administratora)na kazdym kroku tak bylo kiedys a teraz po tej smiesznej upadlosci to jak slyszalam bo niestety nie dostąpilam zaszytu zeby byc przyjeta znow to dopiero pieknie tam jest placi na raty tą jalmuzne ktora on nazywa wyplata no i jeszcze ludziom pozmienial umowy na 1/2 etatu po to zeby polowe tej smiesznej wyplaty placic do reki i zeby nie odprowadzac skladek i podatku to jest firma cofnieta w rozwoju zreszta jak zarzad i kierownictwo

ja

na to wychodzi - przyszedl w sierpniu a we wrzesniu juz był na L4, i juz nie wrocił. Dziewczyny które zatrudnił też odeszły zaraz po nim. Dziwny był człowiek.

ja

to bylo chyba we wrzesniu tamtego roku, ale jeszcze zdazyl swoje dziewczyny do sklepow wstawic

inn

....pomógł wykończyć leste, kiedy odszedł dawno ????

juz nie pracuje , bo nie ma już Lesty :-( , odszedł jeszcze przed upadlością

pomocy

a wiecie moze jak wyglada teraz sprawa reklamacji obuwia? p.s. przepraszam ze zasmiecam wasze forum ale sadze ze w tej kwesti mozecie być pomocni jak nikt inny...

rw

dostaliście odprawę? bo ja nie!!!

Exxx

Kasa za listopad jest, grudzień też i odprawa z odsetkami chyba też. Więc sprawa z Lestą chyba już zakończona;)

O.N.A.

Czy ktoś z Was rozmawiał z Syndykiem na temat odprawy? Ja dzwonie tam i nigdy Pana Syndyka nie ma..., Może ktoś wie jaki czas on daje na wypłate odprawy,nie ukrywam że nie mam pracy mimo szukania i pieniądze są bardzo mi potrzebne,zresztą jak każdemu z Was.

byly pracownik.

Wypłata za październik i listopad idzie z Funduszu , a on płaci tylko ok. 2400 na rękę. Jeśli ktoś miał więcej to na reszte musi poczekać - to pójdzie do masy i syndyk bedzie płącił. Nie wiem czy tak samo jest z odprawą - w najgorszuym wypadku dostaniemy 2400 za każdy mmiesią. Fajnie że kasa juz idzie - przynajmniej tyle bedziemy do przodu

ona

ja też dziś dostałam z listopad,ale tylko część...ciekawe od czego to zależy...

juan

ja już dostałem wynagrodzenie za listopad, a jak u Was? teraz czekam tylko na odprawę

ktoś

Ludzie dajcie sobie spokój to ich sprawa! a może ktoś chce im nabrudzić i rozsiewa kłamstwa! Nie stawiajcie ich w takiej złej sytuacji. To nie przez nich straciliśmy pracę tylko przez bezmyślne myślenie ( usunięte przez administratora ) To jemu trzeba się dobrać do tyłka za to wszystko i ma czelność otwierac wszystko na nowo, a kasy zaległej jak nie było tak nie ma!

kt

a sklep w Turzynie nadal nazywa się Lesta czy nazwe też zmienili??

Szczecinianin

an - 2012-01-16 10:41:20 Szczecin Turzyn juz funkcjonuje !On nigdy nie był zamknięty- pracował cały czas- przynajmniej jak tak widziałem

an

Szczecin Turzyn juz funkcjonuje !

sprzedawca

Wątpie że ktokolwiek się do tego przyzna..

bs

Ok, przyznać się, które sklepy się reaktywowały i kto wrócił na posadkę do Lestuni? :)

Ja

Za grudzień płaci Syndyk- więc kasa już jest. Za pażdziernik, listopad i odprawę płaci Funduasz wieć tzreba czekać. Wniosek do Funduszu został już złożony.

bv

Ja też dostałam kasę za grudzień. Ciekawe kiedy za listopad no i odprawa?!

Lestowa

Ja dostałam tylko przelew za urlop.... A za grudzień i listopad cisza.

sprzedawca

No przelali część pieniędzy w temacie przelewu jest miesiąc grudzień..

wilk

o jakich pieniądzach mówisz???????????ja nic nie mam

sprzedawca

No wreszcie się doczekaliśmy chociaż części pieniędzy, których są nam winni!! Tylko dlaczego to jest kasa za grudzień a nie za listopad? żeby przypadkiem jej nie pominęli..

gość

Ale po co mu fundusz- lekko licząć od 1 grudnia poszło na konto syndyka jakieś( usunięte przez administratora ) tylko za sprzedane buty ze sklepów.Nie wiem ile za inny sprzedany majątek a na pewno coś sprzedał

sprzedawca

ale co mamy zrobić?? dzwoni się do Syndyka o on ciągle zbywa nie udzielając żadnej konkretnej odpowiedzi.. Może ktoś ma jakiś pomysł?? Może ktoś już coś wie konkretnego?? Nie możemy im odpuścić bo to są nie małe pieniądze, które są nam winni!! Skoro Prezes potrafił ruszyć produkcję obuwia tak jak mówią to dlaczego ciągle nie ma naszych pieniędzy.. Syndyk za słabo się stara w rozmowach z Funduszem Świadczeń Pracowniczych..

wilk

Kochani ale musimy cos robic żeby odzyskac pieniązki ,przecież pracowałyśmy na nie cięzko .

ja

Wezwanie do zapłaty juz niejedna osoba wysłała - bez odpowiedzi, teraz by wypadało zgłosić sprawę do sądu pracy-ale to też nie jest takie proste.

wilk

Świadectwo pracy dziś dostałam,syndyk twierdzi ze czeka na odp Funduszu ....i od tego zalezy czy dostaniemy pieniadze.Coś to długo trwa i trwac pewnie bedzie.Moze warto wezwanie do zaplaty wysłac Syndykowi

nick

Świadectwa pracy prawdopodobnie były wysłane w piątek 30.12 - inf z firmy oraz od syndyka. Ale nic nie jest pewne. Niewiadomo też czy na tych świadectwach będzie wzmianka o zaległych pensjach, które maja nam wypłacic-a powinna być.Na pieniądze trochę poczekamy - może w styczniu może w lutym - słowa syndyka. Można się skontaktować z syndykiem, odbiera telefony, ale nic konkretnego nie ma do przekazania - stały tekst to to że właśnie jedzie do firmy.

sprzedawca

Czy może ktoś już coś się dowiadywał o naszych wypłatach za listopad, grudzień i odprawie??? Syndyk milczy, świadectw pracy brak... nawet nie ma się z kim skontaktować..

gość

Praca poza wyznaczonymi godzinami dla syndyka bez zagwarantowanej na piśmie kwoty zapłaty jest po prostu idiotyzmem ostatniego rzędu- zaplaci tyle ile musi czyli najniższą krajową - i ani złotówki więcej bo ma takie prawo- a sam zgarnia gigantyczne kwoty co miesiąc- sam nich poza godzinami pracuje - no ale głupich nie sieją sami się rodzą.A że obiecuje na gębę- ja też obiecam każdemu że zostanie królem Szwecji - a co obiecać mogę wszystko

ANONIM

nickos - 2011-12-19 09:33:27 Ponoć pojawiły się plotki, że firmę ma reaktywować córka i zięć Prezia. Ktoś wie coś na ten temat? Możliwe, że wrócą do retailu?Te dwa [usunięte przez moderatora] ? Hehehehe !

nickos

gość

Teraz nie odpowiada właścicel Lesty tylko syndyk.W samym grudniu na kont syndyka wpłyneło jakieś( usunięte przez administratora )lekko licząc-ale wcale nie będzie placił- bo im większy bałagan tym dłużej będzie siedział syndyk i większą kasę weźmie.A lekko licząc bierze ( usunięte przez administratora ) miesięcznie- wiec każda przedłużająca się sprwa to czysty zysk dla syndyka- bo i tak wszystkie kary itd płaci z masy upadłościowej lesty.Swoje wynagrodenie zresztą też.Od prawo syndyka

ziomek

Najpierw należy wysłać syndykowi wezwanie do zapłaty zaległego wynagrodzenia, będzie miał na to dwa tygodnie aby się ustosunkować. A po ustaniu stosunku pracy skierować już pozew do Sądu Pracy ( adekwatny do miejsca wykonywania pracy). W tym pozwie należy się już upomnieć o zaległe wynagrodzenie, odprawę, odszkodowania itd.. Spokojnie Leściaki odzyskamy nasze pieniądze, trochę to potrwa ale odzyskamy! A jak syndyk będzie nas dalej tak zlewał to zaczniemy szukać rozgłosu w mediach!

pozwany

Ja też składam pozew do sądu pracy, bo na środki z funduszu się nie doczekam, a skarga do IP nic nie da, tam same ziomki prezesika zasiadają. Niezapłacone rachunki za prąd, wodę,czynsz, telefon plus uszczerbek na zdrowiu (udokumentowana nerwica żołądkowa) - prezesiku odszkodowanie plus odsetki będą duże

wilk

wsciekły ...napisz coś więcej jak to zrobić ,ja też mam już dosyc czekania na kase której i tak nie bedzie .

Lesta shoes

Cześć Lescianki, do mnie syndyk wysłał wypowiedzenie pocztą, do Was też?

wściekły

fundusz nie wypłaci wam wszytskiego, poczytajcie troche, a może to potrwać nawet rok gdy zobaczycie pierwsze środki na koncie. Czy ktoś zna dokladny adres zamieszkania prezesa, ja składam pozew do sądu o wypłate zaległyh wynagrodzenie z kieszenie prezesa, jest taka opcja, polecam. W sądzie mozna wyśpiewać jak kabiniował! kto zna rudego wie o czym mówie. Kolejany dobry sposów to wpisać sie na hipoteke na wszytskie nieruchomosci prezesa i jego rodziny, nie bedzie mogla sprzdac nawet jednej dzialeczki, lub wydluży operacje o kilka lat, im więcej wpisów tym lepiej, jak ktoś chce wiedziec jak to zrobić podpowiem. Ja tego tak łatwo nie odpuszcze, za co ja mam teraz swięta dla rodziny zrobić? [usunięte przez moderatora]ma nas w nosie, nie bójcie sie odezwac, trzeba walczyć o swoje.

bezrobotna

dostałyście już kasę?

ja

Teraz trzeba tylko czekać - Fundusz Śwaidczeń Gwaratnowanych zapłaci to co nie zapłaciła Lesta - pytanie tylko kiedy

mam nadzieję że w ogóle odzyskamy pieniądze ale kiedy to będzie i czy całość (2 m-ce wypłata + odprawa) ???

były sprzedawca

I jak drodzy koledzy i koleżanki??? Wypłaty jak nie było, tak nie ma... szkoda gadać... zostawili ludzi nie dość, żę na lodzie to i bez pieniędzy!!! Trzeba walczyć o swoje, tylko jak?!

Zostaw opinię o LESTA SHOES - Oleśnica

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie LESTA SHOES