Kancelaria Adwokacka Adwokat Ernest Ziemianowicz

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Ernest Ziemianowicz

Pracownik firmy - Adwokat

24.07.2023 09:07

Czym zajmuje się Państwa firma?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Kancelaria Adwokacka Adwokat Ernest Ziemianowicz świadczy usługi dla przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Oferujemy pomoc prawną w pełnym zakresie usług, w tym: ustne porady prawne w siedzibie Kancelarii, prowadzenie na rzecz klienta negocjacji przedsądowych (np. dotyczących zadłużeń), reprezentowanie klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi oraz organami administracji publicznej we wszystkich instancjach, sporządzanie pozwów, zażaleń, apelacji, wniosków i innych pism procesowych, stałą obsługę prawną podmiotów gospodarczych. Kancelaria zapewnia kompleksowe usługi z zakresu: prawa karnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa administracyjnego, prawa cywilnego, prawa nieruchomości i prawa gospodarczego.

W jakich miastach działa Państwa firma?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Nasze kancelarie znajdują się w trzech miejscowościach: Wleń (powiat lwówecki), Świdnica (powiat świdnicki) i Świerzawa (powiat złotoryjski).

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Początek istnienia mojej firmy adwokackiej związany jest z moją pasją do wykonywania zawodu oraz pragnieniem świadczenia usług prawnych na rzecz klientów. Po zdobyciu doświadczenia zawodowego i wiedzy na temat rynku usług prawnych, zdecydowałem się na założenie własnej firmy adwokackiej. Moją motywacją było pragnienie większej niezależności w pracy oraz możliwość skoncentrowania się na konkretnych dziedzinach prawa, które mnie interesują, a także chęć budowania własnej marki i klienteli.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Aktualnie mamy różnorodnych kontrahentów, czyli osoby lub podmioty, które korzystają z naszych usług. Współpracujemy z osobami prywatnymi (sprawy rodzinne, sprawy karne, sprawy spadkowe, prawo rzeczowe), przedsiębiorcami i firmami (prawo korporacyjne, prawo własności intelektualnej, prawo pracownicze, prawo handlowe), instytucjami publicznymi (prawo administracyjne, analiza przepisów, sporządzanie dokumentów) oraz ubezpieczyciele (świadczenie usług związanych z odszkodowaniami, roszczeniami ubezpieczeniowymi).

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

W chwili obecnej w firmie zatrudnionych jest 3 pracowników.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Poszukujemy osoby, która spełnia określone kryteria. Przede wszystkim posiada wykształcenie prawnicze lub pokrewne. Kandydat powinien mieć doświadczenie w tworzeniu pism procesowych, w tym: pozwów, odpowiedzi na pozwy, wnioski i innych dokumentów związanych z postępowaniem sądowym. Zależy nam na osobie, która potrafi samodzielnie opracować argumentację prawną, sformułować jasne, zwięzłe i precyzyjne pisma, posiada umiejętność skrupulatnej analizy faktów i przepisów prawnych oraz ma dobre umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne. Ważne też, żeby była dokładna i zorganizowana, a także potrafiła pracować pod presją czasu.

W jaki sposób informują Państwo o wolnych stanowiskach pracy?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Nasza Kancelaria Adwokacka ogłasza wolne stanowisko pracy zazwyczaj na stronie internetowej, platformach rekrutacyjnych lub w innych mediach. Ogłoszenie zawiera informacje dotyczące wymaganych kwalifikacji i doświadczenia. Zamieszczamy także opis obowiązków związanych z danym stanowiskiem.

W jaki sposób przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

W naszej Kancelarii rekrutacja składa się z kilku etapów. Na początku osoby zainteresowane stanowiskiem składają swoje aplikacje, które zwykle obejmują CV oraz list motywacyjny. W niektórych przypadkach może być również wymagane przedstawienie innych dokumentów, takich jak: referencje, dyplomy czy listy polecające. Następnie przeprowadzamy wstępną selekcję aplikacji, aby zidentyfikować kandydatów spełniających wymagania. Etap ten może obejmować przeglądanie dokumentów aplikacyjnych, ocenę doświadczenia zawodowego i kwalifikacji, a także analizę umiejętności kandydatów.

Jak wygląda następny etap rekrutacji?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Wybrani kandydaci są zaproszeni na pierwsze rozmowy kwalifikacyjne, które mogą odbywać się osobiście lub za pomocą wideokonferencji. Podczas tych rozmów przedstawiciele Kancelarii oceniają kompetencje, motywację i potencjał kandydatów. Kancelaria Adwokacka może skontaktować się z osobami udzielającymi referencji w celu potwierdzenia informacji zawartych w aplikacji. Może również zostać przeprowadzona weryfikacja umiejętności i kwalifikacji kandydatów.

Co w momencie, kiedy zdecydują Państwo, że kandydat spełnia wszystkie wymagania?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Jeśli kandydat przejdzie pomyślnie przez wszystkie etapy rekrutacji, przedstawiamy mu ofertę zatrudnienia, która zawiera opis warunków pracy, szczegóły wynagrodzenia oraz inne korzyści, które wynikają z pracy w naszej Kancelarii. Po akceptacji oferty mogą nastąpić negocjacje, dotyczące szczegółów umowy o pracę, takich jak: wynagrodzenie, warunki zatrudnienia i inne ustalenia. Po osiągnięciu porozumienia, kandydat i Kancelaria podpisują umowę o pracę.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Na początku pracownik witany jest przez zespół. Przedstawia się mu otoczenie pracy, biuro, a także współpracowników. Nowy pracownik otrzymuje niezbędne informacje administracyjne, takie jak: umowa o pracę, regulamin wewnętrzny, procedury kancelarii, zasady dotyczące czasu pracy, świadczeń socjalnych, ubezpieczenia zdrowotnego itp. Przekazywane są mu również wszelkie dokumenty, które muszą zostać podpisane i zwrócone do kancelarii. Przełożeni lub mentorzy omawiają cele i oczekiwania, dotyczące pracy z nowym pracownikiem. Określane są kluczowe zadania, które będą należały do jego obowiązków. Omawiane są standardy jakościowe i terminy realizacji. Nowy pracownik jest szkolony w zakresie używanych w kancelarii procedur i systemów (szkolenie z obsługi systemu zarządzania dokumentami, bazy klientów lub innych narzędzi używanych w codziennej pracy). W zależności od potrzeb i wymagań pracy, nowy pracownik może być objęty szkoleniami wewnętrznymi lub zewnętrznymi. Szkolenia te mają na celu rozwinięcie umiejętności zawodowych i zwiększenie kompetencji w obszarach związanych z pracą adwokacką. Nowy pracownik otrzymuje zadania do wykonania, które są stopniowo zwiększane w miarę jego stażu pracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Rozwój pracowników jest dla nas bardzo ważny. W naszej kancelarii doświadczeni prawnicy pełnią rolę mentorów dla młodszych pracowników. Mentoring pomaga w rozwoju zawodowym i osobistym, umożliwiając pracownikom korzystanie z wiedzy i doświadczenia osób, które w zawodzie pracują dłużej.

W jaki sposób kontrolujecie Państwo pracę osób zatrudnionych?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

Regularnie oceniamy pracę i udzielamy pracownikom konstruktywnej opinii zwrotnej, niezbędnej dla ich rozwoju. Przeprowadzamy, w miarę możliwości, regularne spotkania oceniające, w trakcie których omawiamy postępy pracowników, ich cele i obszary do poprawy. Oferujemy różne programy rozwoju kariery, które umożliwiają awansowanie i rozwijanie umiejętności. Stwarzamy ścieżki awansu, wspieramy w zdobywaniu dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, zachęcamy do brania udziału w projektach o większej odpowiedzialności. Dodatkowo motywujemy pracowników poprzez przyznawanie nagród i wyróżnień za ich osiągnięcia i zaangażowanie. Zapewniamy także elastyczne możliwości pracy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Ernest Ziemianowiczikona wywiad

W planach rozwojowych mamy zwiększenie liczby pracowników, ponieważ chcemy polepszyć efektywność poszczególnych działań i zwiększyć naszą zdolność do obsługi większej liczby klientów. Rozważamy rozszerzenie naszego zakresu praktyki prawniczej poprzez zatrudnienie osób specjalizujących się w innych obszarach prawa. W dobie postępującej cyfryzacji planujemy zainwestować w nowoczesne narzędzia i technologie, które poprawią efektywność pracy oraz umożliwią lepszą komunikację z klientami. Chcemy skupić się także na rozwoju marketingu i budowaniu naszej marki. Planujemy także częściej brać udział w szkoleniach, kursach specjalistycznych i konferencjach branżowych.

Danuta Nowy wpis

Pracując w powyższej firmie doświadczyłam pozytywnej atmosfery. Zespół jest profesjonalny i pomocny. Mecenas docenia zaangażowanie pracowników.

Jaki dress code obowiązuje w Kancelaria Adwokacka Adwokat Ernest Ziemianowicz?

Nowy wpis

W naszej kancelarii obowiązuje określony dress code, który zachęca do profesjonalnego wyglądu, jednocześnie uwzględniając komfort i odpowiednie dopasowanie do środowiska pracy. Zazwyczaj preferujemy biznesowy styl ubioru. W przypadku mężczyzn zalecamy noszenie garniturów, koszul i eleganckich butów. Dla kobiet odpowiednie są spódnice lub spodnie w biznesowym stylu, bluzki lub koszule oraz eleganckie obuwie. Jednakże, zawsze warto skonsultować się z naszym zespołem rekrutacyjnym lub sprawdzić instrukcje dotyczące ubioru, które mogą być dostępne w trakcie procesu rekrutacji. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji w tym zakresie.

Kamila Nowy wpis

Czy kancelaria nadal poszukuje pracownika? Jak wygląda proces rekrutacyjny ?

Nowy wpis

@Kamila

Dziękujemy za zainteresowanie stanowiskiem w naszym zespole. W celu uzyskania szczegółowych informacji, proszę kontaktować się bezpośrednio z naszą kancelarią. Może to Pani zrobić poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres kancelariaziemianowicz.marta@gmail.com lub zadzwonić pod numer 518075655. Nasz zespół rekrutacyjny będzie mógł odpowiedzieć na Twoje pytania i udzielić istotnych informacji . Z poważaniem Zespół Kancelarii Ziemianowicz.

Anna Graczyk

Polecam serdecznie Kancelarię Adwokacką Ernest Ziemianowicz. Kancelaria prowadziła trzy sprawy i w każdej otrzymałam rzetelną, szybką pomoc. Pan Mecenas zawsze doradzi, pokieruje, jest dyspozycyjny. Z taką Kancelarią nawet te nieprzyjemne w życiu sprawy stają się łatwe do przejścia. Polecam!

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Kancelaria Adwokacka Adwokat Ernest Ziemianowicz? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Zostaw merytoryczną opinię o Kancelaria Adwokacka Adwokat Ernest Ziemianowicz - Wleń

• Jak się pracuje w Kancelaria Adwokacka Adwokat Ernest Ziemianowicz?

Zobacz opinie na temat firmy Kancelaria Adwokacka Adwokat Ernest Ziemianowicz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kancelaria Adwokacka Adwokat Ernest Ziemianowicz?

Kancelaria Adwokacka Adwokat Ernest Ziemianowicz