SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce

Opinie o SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce

Pracownik Six

Po kilku miesiącach pracy dla SIX mogę powiedzieć, że czuję się tutaj cudownie i nie zamierzam nawet rozmyślać o zmianie pracy w przyszłości :)) Od początku moje doświadczenie z SIX było bardzo pozytywne. Pierwszy dzień w pracy - dostaliśmy dużo fajnych gadżetów, zostaliśmy świetnie przyjęci podczas Welcome Day. Atmosfera jest bardzooo przyjazna, ludzie mili i pomocni. Zawsze znajdzie się ktoś z kim można porozmawiać. Szef całego oddziału jest mega pozytywnym, otwartym i kompetentnym człowiekiem - widać to na pierwszy rzut oka. Zależy mu na tym, żeby pracownicy byli zadowoleni z ze swojej pracy oraz żeby mieli czas na odpoczynek i czuli się jak w domu . Ja czuję się tutaj tak jakbym był częścią większej rodziny :) Biuro samo w sobie również odbieram pozytywnie - jest całkiem przytulnie i komfortowo. W momencie gdy pandemia trochę zelżała zrobiło się jeszcze lepiej. Miały tam miejsce różnego rodzaju eventy, można było poznać wiele nowych osób z zagranicy, nawiązać kontakt i zjeść dobre jedzenie. Ponadto dużo osób lata do Szwajcarii w celu zapoznania się ze współpracownikami (mi udało się całkiem szybko odbyć taką podróż). Firma oferuje stawki powyżej rynkowej. Poza tym pracownicy otrzymują wiele różnych benefitów (Udemy, kursy językowe, benefity pieniężne, ubezpieczenia itd). Ogromną zaletą jest możliwość używania języków obcych na co dzień podczas pracy ze Szwajcarami. Czuję, że z każdym dniem się rozwijam. Nudno nie jest pod żadnym pozorem, wszelkiego rodzaju konferencje i szkolenia sprawiają, że aż chce się iść naprzód i być częścią sixowej społeczności. A przy tym znajduje się spokój pracy, brak nieustannej gonitwy terminów i odpoczynek psychiczny :) Mam nadzieję, że pomogłem wam w podjęciu decyzji, która sprawi, że odczujecie zupełnie inny komfort pracy :) Wystarczy spojrzeć na inne opinie, żeby przekonać się, że moje zdanie nie jest jednostkowym przypadkiem.

Anonymous
@Pracownik Six

The Head of the branch really does cater and care for employees wellness. It is a pleasure to work with him among all the other employees in the company.

SIX alumnus

Ostatnie lata spedzone w firmie SIX na dlugo jeszcze pozostana w mojej pamieci. Mnostwo ciekawych zadan, mozliwosc poszerzania kompetencji zawodowych i jezykowych, a wszystko to we wspanialej atmosferze zarowno w zespole (PL-CH), jak i w warszawskim biurze. SIX naprawde dba o to, zebys czul sie czescia SIX family - poprzez roznego rodzaju formalne i nieformalne spotkania, okazjonalne podarunki-niespodzianki, mozliwosc zaangazowania sie w inicjatywy charytatywne, sportowe i inne roznorodne kampanie. Jesli wahasz sie, czy dolaczyc do druzyny - nie wahaj sie, warto sprobowac! Bez watpienia jest to Great Place to Work, a jak mowia Szwajcarzy: Nume s'bescht vode SIX :)

Shemmy
@SIX alumnus

Z tego co się orientuje i jeżeli jest to prawda to wynagrodzenia są naprawdę dobre, a uwierzcie mi ze pracowałem już w różnych korpo, plus naprawdę niezle benefity także myśle ze nie ma co narzekać, plus co jest największym plusem to to ze się cały czas rozwijają i budują zespoły także teraz jest najlepszy czas żeby dołączyć.

Pracownik SIX
@Ario

Cześć Ario, jeśli chodzi o zakres benefitów, SIX oferuje m.in.: prywatne ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do karty miejskiej i lunchów, system kafeteryjny MyBenefit, Udemy for Business, kursy języka niemieckiego i francuskiego, eventy związane z wolontariatem, elastyczny czas pracy. Istnieje wiele sposobów i możliwości rozwoju, pracownicy SIX mają m.in. dostęp do kursów, szkoleń i konferencji związanych z ich dziedziną pracy. W firmie istnieją również różne ścieżki kariery. Co więcej, Szwajcarzy i Polacy współpracują ze sobą jako równorzędni partnerzy, mamy rodzinną atmosferę w biurze. Często członkowie zespołów spotykają się ze sobą w Warszawie lub Zurichu.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 godzin.

Ile średnio zarabia się na stanowisku Specialist Customer Administration (with German)?

Czy w SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce są szkolenia zewnętrzne?

Odpowiedź

Tak, w SIX możemy brać udział w różnych szkoleniach zewnętrznych, konferencjach, czy wydarzeniach branżowych. Firma też dofinansowuje wybrane przez nas szkolenia czy podyplomówki, jeśli jest to powiązane z naszą pracą, no i jeśli budżet na to pozwala.

@Odpowiedź

A te szkolenia/konferencje/wydarzenia odbywają się w godzinach pracy, czy poza nimi? Czy dzięki uczestnictwu w nich można spodziewać się awansu na wyższe stanowisko? Jeśli wiecie, jak to jest, napiszcie... Będę wdzięczna.

Zależy co Cię interesuje. Wiem, że faktycznie możemy się szkolić też na zewnatrz, firma wysyła ludzi na rózne konferencje, wydarzenia branzowe. Jest na to otwartość i budżet - wiadomo, im bardziej przydatne jest to w Twojej pracy, tym większe szanse że będziesz mógł skorzystać. Nie ma to przełożenia na awanse - te wynikają z codziennej pracy, sukcesów, Twoich umiejętności itd.

Ciekawa Nowy wpis
@Kasia

Cześć, będąc już w temacie awansów, czy w firmie jest ustalana indywidualna ścieżka kariery? Jestem bardziej zadaniowym człowiekiem, więc wolałabym mieć wszystko czarno na białym już od początku ustalone :) Wolę dopytać, bo czytałam że np. widełki nie sa jasno przedstawiane

Worker

Ogólnie bardzo miło spędzony czas i mimo, że to praca to jednak będę bardzo miło wspominał czas tam spędzony :). Jeśli znajdziesz stanowisko, które odpowiada Ci zawodowo, to raczej ze wszystkiego innego będziesz zadowolony/a :)

@Worker

Mało konkretów, prosiłabym o więcej :). Wynagrodzenie adekwatne do obowiązków? Pracownicy są doceniani i nagradzani za zaangażowanie np poprzez przyznawanie premii lub innych bonusów?

Mamy roczną nagrodę, powiązaną z rezultatami firmy. Zarobki są dobre, rynkowe (ktoś juz pisał o tym) a do tego co roku odbywa się przegląd pensji.

@Ewa

I ile taka roczna nagroda może maksymalnie wynosić? Co do zarobków, to podałabyś ich widełki? Jeśli to nie problem dla Ciebie, a mi pozwoli to bardziej zdecydować, czy tu aplikować. Poza tym, o co chodzi z tym przeglądem pensji?

Pracownik Nowy wpis

Widełki zależą od levelu i nie są jasno przedstawiane. A bonus roczny jest ustalany przy rekrutacji i zwykle jest zbliżony do Twojej pierwszej pensji. Przegląd pensji to pewnie miał na myśli że co roku w kwietniu są podwyżki.

Wszystko fajnie, tylko nie ma żadnej informacji na temat modelu pracy biuro/dom. Jaki model obowiązuje w firmie? Czy jest możliwość 2-3 wizyt miesięcznie w biurze, przy reszcie pracy zdalnie? Bardzo chciałbym aplikować, ale niestety nie mieszkam w Warszawie. Będę wdzięczny za odpowiedzi, z góry dziękuję.

@Marek

Mamy hybrydowy model pracy - średnio 2 dni tygodniowo w biurze, reszta z domu. Ale dużo zależy od zespołu i wymagań managera, nie jest to na sztywno ustalane czy monitorowane. Wiem, że są u nas pracownoicy, którzy mieszkają w innych miastach i rzadziej bywaja w biurze, dlatego najlepiej sprawdzić jakie są szczegóły i wymagania stanowiska, które Cię interesuje. Podczas rekrutacji mozna się duzo dowiedzieć o modelu pracy, benefitach, stanowisku, czesto nawet poznać swój przyszły zespoł, co osobiście bardzo pozytywnie odebrałam!

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko 1st Line Supporter with German.
Ewelina

Witam, ile osób pracuje w HR -twardym (dział zajmujący się kadrami, benefitami , płacami - bądź współpraca z firmą zewn. jeżeli płace nie są wewnątrz firmy)?

Alina

Super przyjazny i przejrzysty proces rekrutacji. Dużo benefitów, wydarzeń, troska o pracownika i przyjazna atmosfera. Świetni ludzie. Jeżeli chodzi o samą pracę to zależy dużo od managera. Szwajcarski styl pracy nie jest bardzo dynamiczny i nie sprzyja innowacyjnosci.

Rafi
@Alina

Wymienisz jakie benefity przysługują każdemu pracownikowi? O jakich wydarzeniach wspominasz? Chodzi o imprezy integracyjne?

W ofertach pracy Six wymienia że pracownicy mogą pracować zdalnie z zagranicy. Czy ktoś wie czy dotyczy to pracowników zatrudnionych na umowę o pracę ? Oraz ile maksymalnie dni można przebywać za granicą w ciągu jednego pobytu oraz w ciągu całego roku ?

Jesienidzie
@Ewa

4 tygodnie lacznie przy czym max 2 tyg z danego kraju

@Jesienidzie

Ale to na umowie o pracę? A jeśli ktoś zrezygnowałby z umowy o pracę, na rzecz umowy zlecenia, aby móc pracować zdalnie za granicą, to jest taka opcja?

Niestety nie ma możliwości pracy na zleceniu.

w sumie to dlaczego nie można? Czy podczas rozmowy podają jakiś argument? Pierwsze skojarzenie które się tworzy to studenci, jaka jest ich sytuacja, są w ogóle zatrudniani?

Hej, z działu supportu też ludzie odchodzą czy tam stabilnie jest? Ktoś tu poruszył tę kwestię, ale w sumie żadnych konkretów. Chciałabym spróbować sił w pracy jako 1st Line Supporter with German. Jak mogą testy w czasie rekrutacji wyglądać? Ile dni pracy z domu jest przewidywane w systemie hybrydowym? Da się dogadać pod swoje potrzeby? Coś więcej o stawkach może ktoś się wypowie?

Kandydatka

Wiele dobrych opinii skłoniło mnie, aby aplikować do SIX. Niestety rekrutacja okazała się być wielkim rozczarowaniem. Od samego początku brakowało mi tzw. „candidate experience”. Zaproszenie na rozmowę bez udzielenia jakichkolwiek informacji o jej planowanym przebiegu (poza faktem, ze ma trwać godzinę. Podczas samej rozmowy zabrakło mi kogoś z HR - brak w ogóle przedstawienia się, opowiedzenia czegoś o samej firmie, kulturze pracy, etc. Czułam, że to jest typowe przesłuchanie, a jednak proces rekrutacyjny powinien być dla obu stron, a nie tylko dla tej zatrudniającej. Dostałam informację zwrotną, ale bez żadnego feedbacku - bardzo duży minus. Jeśli ktoś poświęca swój czas, to miło by było napisać kilka słów uzasadniających swoją decyzję. Ogolnie nie polecam.

Rekruter
@Kandydatka

Cześć, Dziękuję za podzielenie się opinią. Pracuję w dziale rekrutacji i opisany proces nie jest zgodny z praktyka, którą stosujemy. Podczas rozmowy dzielimy się informacjami o firmie, stanowisku, a interview prowadzony jest w formie dialogu. Po rozmowie staramy się dotrzeć do naszych kandydatów z informacją zwrotną. Serdeczna prośba o wskazanie, na jakie stanowisko aplikowałaś, chętnie przyjrzymy się bliżej tej rekrutacji. Pozdrawiam,

Rafi
@Rekruter

Od razu na pierwszej rozmowie mówicie wszystko o firmie i stanowisku czy dopiero w dalszym etapie? W ogóle zwykle ile jest spotkań przy rekrutacji? Na feedback czeka się długo? Maks do 2 tygodni czy dłużej?

Rozczarowanie

Czuję się przemęczony dużą ilością pracy. Posiadanie innego zdania niż Twój przełożony nie jest mile widziane. Nie polecam pracy w tej firmie.

@Rozczarowanie

Tylko pytanie w jaki sposób to inne zdanie jest wyrażane? Bo może od kultury wypowiedzi wiele tu zależy?

Rozczarowanie
@Anna

Tak, ma Pani rację. Od kultury przełożonych dużo zależy.

@Rozczarowanie

Haha, również. ;) To relacja obustronna jakby nie patrzeć. ;) Rozumiem, że trudno jako podrzędny pracownik jakoś na to wpłynąć?

T1000
@Anna

Relacja z definicji jest dwustronna, droga Pani.

@T1000

lecz nie zawsze niestety pociąga za sobą oczekiwane skutki. :( w firmie raczej stawiają na formalność czy można liczyć także na miłą atmosferę?

@Rozczarowanie

Widze, ze firma non stop poszukuje pracownikow na te same stanowiska. Od miesiecy ciagle te same oferty sa odswiezane. Czy firma wie kogo poszukuje?

Pracownik finanse

Tak, firma ma dość wysokie wymagania i nie jest tak że zatrudnia się kogoś byle by zamknąć pozycję. Osoba musi naprawdę pasować do stanowiska i kultury firmy.

Zuzka

Ale nie za dużo w niej konkretów, zresztą opinia sprzed roku. Jak rozumiem, też tam pracujesz, opowiesz jak to wygląda z Twojej perspektywy? Serio jest tak dużo pracy?

Obecnypracownik

Sporo osob odchodzi ostatnio po 1-2 latach, ale tez biznes rozrasta sie i powoli chyba przenosi do PL

Renia
@Obecnypracownik

Czemu odchodzą po takim okresie akurat? Brak rozwoju, podwyżek, czy coś jest na rzeczy innego? PS polecasz aplikować? Dasz radę wymienić plusy/minusy zatrudnienia w firmie, czy napisać jak tam aktualnie się pracuje? ;-)

Noname

Poczatki pracy w firmie wspominam bardzo pozytywnie- Super atmosferę w warszawskim biurze, Sprawny proces rekrutacji i przyjazne podejscie. Head situ jest na prawde super i trosCzy sie o pracownikow. Po dluzszym czasie jednak widze sporo minusow: Szwajcarski styl pracy jest mocno powolny a oni sami nie są otwarci na zmianę i na inne kultury, niechetnie dziela sie wiedza i wspolpracuja. Dla mnie wiekszosc kontaktow z pravownikami ze szwajcarii jest malo przyjemna i wyraznie czuje, ze nie sa zadowoleni z wspowadzania wielokulturowosci. Wielokrotnie tez powtqrzaja, ze polski rynek zabiera im prace albo zwracaja sie do pravownikow w jezyku rosyjskim. Niektorzy szefowie ze szwajcarii wrecz mibbinguja swoich pracownikow- na co dzial HR nie reaguje. Ostatnio zatrudniony szef dzialu IT w Polsce rowniez bardzo zle traktuje swoich pracowników i tu nadal nie ma reakcji ze strony HR. Obecnie mam mieszane uczucia na temat firmy i widze coraz wiecej odejsc z polskiego oddzialu

Mała Mi
@Noname

Ja właśnie się zbieram do aplikowania do Sixa. Kolega jest tam już trochę dłużej i mocno poleca, ze super atmosfera, fajni ludzie i porządna kultura pracy. W sumie widzę, że komentarze tu są bardzo pozytywne. Pewnie jak zawsze w większych firmach - bywa różnie i zależy na jaki zespół czy managera się trafi. Muszę jednak stanąć w obronie HR, nie, że w Sixie (bo jeszcze nie znam), ale tak w ogóle. Zwykle jak nam coś ktoś zgłasza, to my nawet jeśli działamy dużo w temacie, podejmujemy rozmowy, czy nawet jakieś akcje dyscyplinarne, to nie możemy nic nikomu na ten temat powiedzieć. W każdej pracy spotykałam się z takimi zarzutami i zawsze było mi przykro, bo po prostu ogrom wykonanej pracy musiał pozostać poufny. Ciepło pozdrawiam każdą HRówkę i każdego HRowca!

Jak dużo osób pracuje w SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce?

Pracowałem w SIX przez około rok w dziale cyberbezpieczeństwa (IAM), od samego początku byłem firmą urzeczony - zostałem bardzo fajnie przyjęty przez firmę w procesie onboardingowym (pierwszego dnia przygotowane były spersonalizowane komputery), dodatkowo same szkolenia onboardingowe były prowadzone naprawdę ciekawie. Po zakończeniu szkoleń wstępnych (2 dni), poznałem mój zespół i równiez byłem bardzo pozytywnie przywitany. Jeżeli chodzi o konkretne plusy pracy w SIX to są to zdecydowanie: -bardzo pomocny dział HR i polskie kierownictwo -reagowawnie na sygnały ze strony pracowników i wprowadzanie przemyślanych benefitów -konkurencyjne wynagrodzenie -bardzo fajnie wyposarzone biuro w Warszawie -możliwość zagranicznych wyjazdów biznesowych (najczęściej do Szwajcarii) Jeżeli kiedyś będę znów szukał pracy zdecydowanie będę chciał zacząć od SIX, ponieważ do tej pory nie pracowałem w firmie która byłaby tak przyjazna pracownikowi.

Jola

Jaka jest wysokość zarobków w tej firmie?

@Jola

Powyżej rynkowej w porównaniu ze standardowymi finansowymi korpo.

Analityczka

Pracuje tutaj już kilka miesięcy i jestem zachwycona. Mam doświadczenia z różnych warszawskich korporacji i żadna nie dorówna nigdy firmie SIX. Nowoczesny styl zarządzania i ogromny szacunek dla pracownika Nie sądziłam że kiedyś to napiszę, ale naprawdę uwielbiam swoją pracę! ????

Dzień dobry, Widzę dużo pozytywnych opinii o firmie SIX. Chciałam zapytać czy ktoś może się wypowiedzieć o dziale księgowości? Czy również w tym dziale jest tak przyjaźnie oraz zachowany jest work life balance? ???? Z góry dziękuję za każdą opinie!

Muszę krytycznie ocenić dział HR. Brak komunikacji z kandydatem po 2 etapie rozmowy jest bardzo nie na miejscu.

Krystyna
@Kandydat

A obiecali, że się odezwą? Często jest przecież tak, że zastrzegają sobie, że odezwą się tylko do wybranych osób. Też szukam u nich pracy więc podziel się proszę informacją jak wyglądała rozmowa, o co pytają? Na jakie stanowisko aplikowałeś?

Kandydatka
@Kandydat

Zgadzam sie, u mnie było dokładnie to samo. Zero odzewu ani feedback po drugim etapie. Slabo to świadczy o firmie.

Paulina
@Kandydatka

A powiesz jak wyglądał proces rekrutacyjny? Długo czekałaś na odzew po wysłaniu CV? Miałaś tylko jedną rozmowę czy kilka no i spoko by było dowiedzieć się czy zdalnie jest rekrutacja, bo mieszkam w Radomiu i ciekawa jestem czy nie byłby to problem dla nich :P

SIX oferuje szeroki zakres benefitów oraz prezenty okolicznosciowe dla wszystkich pracowników. Często są organizowane przyjęcia dla pracowników w formie śniadań czy obiadów. Biuro jest bardzo nowoczesne a zarazem przytulne. W okolicy można znaleźć wiele punktów gastronomicznych. Ludzie, z którymi miałem okazję pracować zarówno w Polsce jak i Szwajcarii czy Hiszpanii byli bardzo mili i pomocni. Pracodawca dba o worklife balance i raczej pracownicy nie są obłożeni dodatkowymi obowiązkami. Generalnie organizację i miejsce pracy ustala się bezpośrednio z przełożonym i można wypracować sensowne warunki. Pracowałem prawie 4 lata w IT i mogę serdecznie polecić.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce?

Kati

Ja dostalam zaraz po umowie próbnej, czyli po 3 miesiącach i z tego co słyszę, taka jest praktyka w firmie.

Firma generalnie ok, nie ma sensu powtarzać informacji o benefitach i hybrydowym modelu pracy itd. Płace na chwile obecną rynkowe i nic ponad to. Bardzo dużo zależy od zespołu w jakim síę pracuje. W niektórych działach jest w porządku, w innych traktują Polaków protekcjonalnie, troche jak pracowników drugiej kategorii . W tej chwili średnia wieku około 30 więc celują raczej w osoby z niezbyt dużym doświadczeniem, może poza IT ale tak jak wspomniane wyżej, tu jest trochę problem z faktycznym uznawaniem kompetencji/kwalifikacji, nawet wyniesionych z dużych korporacji. Podsumowując - fajne miejsce dla mlodszych stażem, żeby złapać nowe skille i wiedzę. Dla osób z faktycznymi umiejętnościami i sporym doświadczeniem to już raczej zły adres bo rzeczywiście ważne tematy to obsługują tutaj Szwajcarzy i teraz też trochę Hiszpanie i to się raczej nie zmieni.

Zostaw merytoryczną opinię o SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce - Warszawa

• Jak się pracuje w SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 17 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SIX Global Services Ag S.A. Oddział w Polsce