Fobaro Sp. z o.o. S.K.A.

Opinie o Fobaro Sp. z o.o. S.K.A.

Tak, jak nie ma idealnych ludzi, tak nie ma idealnych firm. Pytanie: kto, czego szuka. Wielu jest tych, co szukają minusów, ja napiszę o plusach :) Z punktu widzenia pracownika administracji - fajni ludzie, wynagrodzenie adekwatne do wykonywanej pracy, duża samodzielność, elastyczność, wypłata zawsze terminowo, dobry kontakt z Szefem – zawsze można o wszystko dopytać/omówić, a dobrych i zaangażowanych pracowników – wspiera i docenia.

@Koleżanka po fachu

Witaj @Ania. Hejtujesz kolego na całego. Jesteś kopalnią pomysłów :) przy następnym poście zapoznaj się z regulaminem serwisu.

Wojtek

Pomimo większości negatywnych opinii na temat tej firmy, ja chciałbym wyrazić pozytywne zdanie na jej temat. Byłem pracownikiem działu logistyki i nie uważam czasu spędzonego w Fobaro za stracony. Bardzo fajni ludzie, płaca adekwatna do wykonywanej pracy. Swoboda na samodzielnym stanowisku pozwalająca na zorganizowanie sobie pracy tak, aby mieć czas na wszystko. Z Prezesem idzie przedyskutować każdą sprawę, zarówno służbową jak i prywatną. Rozstaliśmy się w bardzo miłej atmosferze (powodem rezygnacji z pracy nie były problemy, kłótnie, czy też brak satysfakcji). Z mojej strony opinia jak najbardziej pozytywna.

Kolezanka
@Daria

Naprawdę uważasz, ze ludzie którzy tam pracują są w porzadku ? Atmosfera fatalna, nikt nikomu nie pomoże, bo sam chce uchodzić za alfę i omegę a umówmy się, geniusze tam nie pracują. Bo gdyby nimi byli - pracowali, by gdzie indziej za inna kasę. Zero życzliwości, chamskie teksty - wieloletnie pracownice maja się tam za panie na włościach. Ego ich przewyższa nawet Szefostwo. Jeden obgaduje drugiego - ale może dobrze, bo przynajmniej wiadomo, ze na nikogo tam nie można liczyc.

Fobaro Sp. z o.o. S.K.A. poszukuje osoby na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji i chciałby podzielić się wrażeniami?

Mniszka Nowy wpis

Od dobrego roku regularnie poszukuje pracownika/pracowników na wspomniane stanowisko. I zapewne ogłoszenia długo będą się pojawiać, biorąc pod uwagę całokształt funkcjonowania firmy. W moim przypadku proces rekrutacji składał się z dwóch etapów. W pierwszym udział brała małżonka właściciela firmy (dość rzeczowa rozmowa). Podczas drugiego dołączył wspomniany właściciel. Odpowiedź zwrotna po obu spotkaniach bardzo szybka. Przy czym nie polecam pracy w tym miejscu. Do jej podjęcia przekonała mnie kwestia wynegocjowanych finansów (brałam też udział w rekrutacjach w innych firmach). Aczkolwiek z perspektywy czasu stwierdzam, że trzeba było wybrać te, w teorii, mniej korzystniejsze oferty. Pobyt w tej firmie to strata czasu, chociażby z uwagi na przełożenia obietnic z rozmów rekrutacyjnych na realia. I przestaje mnie dziwić, że firma stale szuka osób na to samo stanowisko. Brak sensownego wsparcia dla nowych osób, biorąc pod uwagę specyfikę branży w jakiej porusza się firma. Przede wszystkim nie widać jakiegolwiek pomysłu na wprowadzenie nowych pracowników do firmy (co jest kluczową kwestią aby oceniać efektywność nowych osób). Szkolenie z programu, w którym ma się pracować; wizyta na magazynie; 2-3 godzinna pogadanka, pełna ogólników, na temat oferty firmy czy jak rozmawiać z klientami (co dla osób z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży nie jest niczym odkrywczym) i właściwie tyle. Nikt nie oczekuje prowadzenia za rączkę na każdym etapie pracy, ale pójście w całkowitą skrajność również jest trudne do zrozumienia. Starałam się również nie kierować opiniami na temat właściciela, które można przeczytać na tym portalu.(usunięte przez administratora)Właściciel to idealne potwierdzenie zasady, że dobry handlowiec niekoniecznie musi być dobrym szefem/liderem. Sama firma liczy około 20 osób, przy czym w siedzibie pracuje niewiele ponad połowa. Z opowieści osób z dłuższym stażem wynika, że Fobaro (czy wcześniej Extrem) zatrudniało więcej osób. Plus sama atmosfera w biurze była zdecydowanie lepsza. W trakcie trwania mojego zatrudnienia faktycznie było...hm, specyficznie. W tak kameralnym gronie można się spodziewać, że ludzie będą się odnosić do siebie z większą empatią. Po prostu klasycznie miejsce, gdzie człowiek ma przyjść zrobić swoje i do domu. Sam właściciel lubił podkreślać na każdym kroku jak bardzo zgrany zespół posiada, ale całkowicie nie było tego widać (za co zresztą sam odpowiadał). Generalnie Fobaro to miejsce, gdzie szef narzekał na swoich pracowników; pracownicy na szefa i na samych siebie. (usunięte przez administratora)

KO Nowy wpis
@Mniszka

(usunięte przez administratora) Nawiązując jeszcze do wspomnianej atmosfery w pracy - na korytarzu firmy można zobaczyć kilka starszych zdjęć z imprez integracyjnych. Zdjęcia mają już swoje lata i dziw bierze, że nikt nie pomyślał o tym, aby pochwalić się nowymi fotkami, skoro Fobaro to tak zgrany zespół. To w końcu detale, które sporo mówią o danym miejscu pracy. Oczywistym jest, że "w pracy się pracuje", a nie przychodzi nawiązywać przyjaźnie. Niemniej odpowiednia atmosfera ma bardzo duży wpływ na poczynania zatrudnionych osób. Tego w skali ogólnej nie widać. I tu słowo do właściciela - jeśli faktycznie miałby pan cudownie zgrany zespół i fantastyczną atmosferę to nie musiałby pan tego podkreślać przy byle okazji. Albo to widać i jest to klarowne dla każdego w danym miejscu, w innym przypadku pozostają tylko puste słowa bez pokrycia (jakich wiele było w firmie).

Porto

Witam, może ktoś napisać jak wygląda obecnie praca handlowca? Jakie zarobki, jaki samochód, czy są jakieś dodatki itp?

Nick Nowy wpis
@Porto

Też chętnie dowiem się czegoś na ten temat.

Baniuś

Jak na chwilę obecną wygląda sytuacja w tej firmie? Jaki samochód otrzymuje Doradca Techniczno-Handlowy?

Renata

Pisaliście że przed podjęciem pracy jest podpisywana umowa o pracę. Super, że tak od razu! Na jaki okres ?

(usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora) No cóż, wiedziałam, że już nie dostanę tej pracy...(usunięte przez administratora)zero konkretów na czym praca ma polegać, zero informacji o zarobkach, zero informacji o umowie, nic... Szybko skończone spotkanie, szefowa uciekła, Pan szef zmieszany ????. Widać, że nie tworzą zgranego tandemu, nie umieją przeprowadzać rozmów kwalifikacyjnych, są nieprofesjonalni. Wychodząc stamtąd, czułam się jakbym wyszła z przesłuchania na komendzie, bo powiedziałam wszystko, a mnie nie powiedziano nic. Nie polecam.(usunięte przez administratora)

Nie mam pytań

Stanisław

Pracowałem w Fobaro kilka lat temu. Bardzo fajna atmosfera w firmie, ciekawe produkty do sprzedaży. Zarobki też powyżej średniej krajowej. Szefa nie było często w firmie także luzik. Ogólnie dobrze wspominam ten czas

Czy nowo zatrudnione osoby w Fobaro Sp. z o.o. S.K.A. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Katarzyna

Przed podjęciem pracy zostaje podpisana umowa o pracę

Nikita

Jakieś opinie od kierowców bym prosił...

@Nikita

Nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska kierowców

Czy dyżury międzyświąteczne w Fobaro Sp. z o.o. S.K.A. obstawiają najmłodszymi stażem?

Nie rozumiem twojego pytania

Lee

Dzień dobry, czy jest obecnie rekrutacja?

@Lee

Dzień dobry, w najbliższych dniach zamieścimy ogłoszenia rekrutacyjne na stanowiska handlowe oraz aktualności dotyczące firmy. Zachęcam do śledzenia naszego profilu na GoWork i FB.

@Lee

Obecnie prowadzimy kilka projektów rekrutacyjnych. Proszę popatrz na zakładkę KARIERA lub na portale olx.pl lub pracuj.pl i poszukaj naszych ogłoszeń. Na jakie stanowisko Lee chcesz aplikować ?

Czy firma Fobaro Sp. z o.o. S.K.A. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Marketing

W zależności od proponowanego stanowiska każdy z nowych pracowników jest wdrażany w/g obowiązujących procedur. Wdrożenie trwa od dwóch tygodni do miesiąca. Cykl szkoleń wdrożeniowych odbywa się w naszej centrali w Poznaniu oraz u dostawców w kraju i za granicą. Podczas okresu próbnego który trwa około 3 miesięcy wdrażany ma opiekuna - trenera. Szkolenia w okresie próbnym są bezpłatne.

Aktualność
Certyfikat IFS Logistics dla FOBARO Sp. z o.o.
Międzynarodowy dystrybutor klejów przemysłowych i narzędzi do cięcia FOBARO z siedzibą w Poznaniu uzyskało certyfikat IFS Logistics (wersja 2.2 grudzień 2017 roku) potwierdzający wysokie standardy w zakresie organizacji transportu, transportu oraz magazynowania produktów nie spożywczych w kontrolowanej temperaturze. FOBARO jest pierwszą spółką dystrybucyjną oferującą kleje przemysłowe która uzyskała certyfikat IFS Logistics. Podczas audytu otrzymaliśmy ocenę aż 99,65%. Audytowi było poddane centrum logistyczno magazynowe oraz centrala spółki w Poznaniu.

Dzięki poddaniu się certyfikacji, spółka Fobaro zyskała zapewnienie porównywalności i przejrzystości działań realizowanych w całym łańcuchu dostaw od zakładu produkcyjnego klejów przemysłowych do klienta końcowego oraz warunkom wspólnego standardu wykonywania usług z jednolitymi systemami oceny co w konsekwencji przekłada się na większe zaufanie odbiorców. Klienci Fobaro mogą polegać na wynikach audytów realizowanych przez niezależny ośrodek zewnętrzny, co zmniejsza zapotrzebowanie na kontrole własne. Certyfikat potwierdzi status Fobaro, jako dostawcy bezpiecznych produktów o wysokiej jakości.

"Już dziś wszyscy dokładamy wszelkich starań, by poziom realizowanych przez nas usług spełniał bardzo rygorystyczne wymagania. Nasze centrum logistyczne poddawane są cyklicznym audytom i uzyskuje certyfikaty, które potwierdzają, że utrzymujemy najwyższy możliwy poziom usług (ISO 9001:2015). Nasi klienci są pewni, że magazynowane i transportowane kleje przemysłowe wykorzystywane między innymi przez branżę spożywczą i opakowaniową będą w pełni bezpieczne do wykorzystania w każdym zakładzie produkcyjnym" - powiedział Piotr Siebert Prezes Zarządu Spółki.

W porównaniu do wersji 2.1 z 2014 roku obecna certyfikat IFS Logistics 2.2 wprowadził realizację niezapowiedzianych audytów IFS w certyfikowanych obiektach oraz nowy wymóg dotyczący zafałszowań w branży spożywczej.

Nikita

Witam .. jak z pracą jako kierowca kat. C lub C+E ?

HR
@Nikita

Witam, Znaleźliśmy kandydatów na stanowiska kierowców. Ogłoszenie na kierowcę jest nie aktualne.

Jola

Od marca około 7 osób założyło wypowiedzenie atmosfera kiepska, to mało powiedziane. Nie da się pracować

Ktoś

Kandydatko, jest na rynku naprawdę parę ciekawszych firm, spokojniejszych w których praca jest normalna - wiedzą o tym osoby które się zwolniły. Masz pytania śmiało pisz odpowiemy.

@Ktoś

To chętnie zapytam :) jak zarobki, czy można liczyc na dobre wdrożenie , jak atmosfera w firmie i czy są jakieś benefity ?

@Jola

Ale wiele osób, a nawet większość pracuje w firmie kilka lub nawet kilkanaście lat.

@Katarzyna

I co z tego, przez wygodę lub zasiedzenie super jak im pasuje.Problem ze znalezieniem pracownika będzie coraz większy. Opowiadanie jak jest super nikogo już nie porywa. Zrezygnowałem z dobrej firmy popraciwalem 2 tygodnie w których dowiedziałem się jaki to jestem daremny. A miało być tak kolorowo.

Olo
@Katarzyna

Tylko 2 osoby pracują dłużej a reszta to od miesiąca do 3.

HR Fobaro
@Olo

@Katarzyna. Prostuję twą informacje. Fobaro Group jest międzynarodowym dystrybutorem klejów przemysłowych, surowców chemicznych i narzędzi tnących z centralą w Polsce. Niewiele firm w Polsce może pochwalić się tak długą i bogatą tradycją. Historia Grupy FOBARO sięga roku 1996, w którym zapoczątkowała działalność spółka Extrem. Wysoki poziom inwestycji, wydajne procesy dystrybucyjne oraz zespół najlepszych specjalistów – wszystko to pozwala nam utrzymywać się w czołówce największych dystrybutorów produktów chemicznych, klejów przemysłowych. Ponad 50% z wszystkich ( 29 ) zatrudnionych pracuje ponad 10 lat. Osoby zainteresowane podjęciem pracy zapraszam na stronę https://fobaro.pl/pl/kariera

Bb
@HR Fobaro

"Fobaro Group jest międzynarodowym dystrybutorem klejów przemysłowych, surowców chemicznych i narzędzi tnących z centralą w Polsce" Bardzo jestem ciekawy w jakich krajach firma prowadzi działalność i jeżeli istnieją to poproszę o adresy biur zagranicznych.

Ab
@HR Fobaro

"Fobaro Group jest międzynarodowym dystrybutorem klejów przemysłowych, surowców chemicznych i narzędzi tnących z centralą w Polsce" bardzo to ciekawe. Proszę o informację w jakich krajach działa firma i adresy biur w tych krajach.

...

Myślę że w tym resorcie działa grupa hejterska;)

Sylwia
@...

grupa hejterska ? przesada.. byli pracownicy którzy opisują swoje odczucia. Zaczynając pracę w Fobaro myślałam że nareszcie znalazłam swoje miejsce, prezes wyrozumiały, uśmiechnięty, zaangażowany we wdrożenie nowego pracownika. Po czasie, okazało się że wcale tak nie jest. Pomimo realizacji planów sprzedażowych oraz ilości spotkań - było dla prezesa fatalnie po czym fantastycznie - mocne rozchwianie które działa destrukcyjnie. Z handlowcami z którymi pracowałam do dzisiaj mam kontakt. Fantastyczni ludzie. Wszyscy byli zaangażowani w pracę w firmie Fobaro, bardzo tą pracę lubili, pomagali sobie i nadal się wpierają. Wszystko niszczy jedna osoba która ma różne oblicza.

Jola1981
@Sylwia

Bardzo trafna uwaga 100% prawdy.

Koleżanka po fachu
@Ania

Naprawdę wierzysz w to co piszesz. Szef nie szanuje ludzi, nie potrafi zarządzać w żaden sposób - brakuje mu klasy i chyba kasy - wypłata terminowo zgodzę się, ale to noszenie pieniędzy w kopertach ,,pod stołem” to jakaś wtopa - jak za PRL tylko po to by zaoszczędzić na składkach podobnie umowy zlecenia, to nie jest uczciwe traktowanie ludzi przez uczciwego pracodawcę.

@
@Koleżanka po fachu

Kto jeszcze czeka na pieniądze za ostatni miesiąc pracy w tej "firmie"?

@@

Witaj @. Spółka wypłaca wynagrodzenia zgodnie z regulaminem i zawsze na czas od ponad 22 lat. Gdybyś @Koleżanka po fachu ( kolego ) oddał wszystkie rachunki na czas zgodnie z regulaminem twoje konto zostało by zasilone.

Kierowca

Witam szukaja pracy na kierowce c czy ktos moze napisać jak wygląda praca kierowcy , ile w trasie, jakie pieniązki i czy wszystko na konto???

@Kierowca

Dzień dobry, Posiadamy kilkanaście samochodów w tym dwa ciężarowe 18 tonowe, trzy osiowe. Poszukiwaliśmy kierowcy na trzeci samochód. Rekrutacja jest zamknięta.

@Wojtek

Dział Logistyki wystawia tylko faktury, nie jest rozliczany z ilości wystawianych dokumentów. Handlowcy rozliczani z : -telefonów do klientów -z ilości wizyt -z ilości przeprowadzonych prób Mam nadzieję że nikt nie nabierze się na obiecanki Dyrektora Generalnego Rozmowy rekrutacyjne nie przynoszą zamierzonego celu.

@Jola

@Jola mam wybór innej pracy - stad moje pytanie czy rzeczywiście jest tak fatalnie ? Co jest nie tak z atmosfera ?

@Kandydatka

To szkoda zdrowia, idź gdzie indziej. Omijaj szerokim łukiem. Z jakiejś przyczyny odeszło kilka osób w ciągu półroku. Wszyscy byli tak kiepscy? Nie sądzę.

@Kandydatka

Jak sam napisałeś były pracowniku z południa Polski, pracownicy sami zrezygnowali z pracy a nie zostali zwolnieni. Sam przepracowałeś 3 lata, inni 4 i 5 lat. Po takim okresie zdarza się wypalenie zawodowe (stwierdzone zresztą przez trenera u Ciebie), zmiana pracy to także chęć rozwoju i poznania "czegoś innego" lub awansu. Normalna droga zawodowa i nie trzeba się tu doszukiwać jakiś teorii spiskowych.

@Jola

Po pierwsze, masz dość małe pojęcie o pracy działu logistyki, skoro twierdzisz, że wystawia tylko faktury. Po drugie, pytanie: z czego mają być rozliczani Handlowcy, jak nie z tego, co opisałaś? Chyba na tym polega praca Handlowca, prawda? Nie mówię, że praca Handlowca w tej firmie jest łatwa, ale bez przesady. Dział handlowy w firmie handlowej ma zarabiać, a dział logistyki - oszczędzać. Taka różnica.

Pracownik z Południa,
@Katarzyna

Bardzo proszę o nie wkładanie do ust tego czegoś czego nie napisałem .Nie interesuje się takimi pierdołami i nie jestem opiniotwórczy. Komentarze może pisać wiele osób sporo pracowało.

Daria
@Wojtek

Tu akurat Wojtek ma rację- oprócz faktur jest spedycja, pilnowanie temperatur i wiele innych tematów. Jednak dział, w którym pracował, miał o tyle łatwiej, że koleżanka od zakupów jest zdrowa psychicznie, dało się z nią zawsze dogadać, załatwić coś "od ręki" i nie robiła ona żadnych większych problemów, w związku z czym praca z nią była sprawna i obywało się bez miliona durnych maili z przepychankami (i wykrzyknikami, hahaha) ;). To samo tyczy się koleżanek od finansów i administracji- żadnego złego słowa na nie powiedzieć nie mogę, wręcz przeciwnie- Fobaro powinno je ozłocić! Co do pracy w dziale handlowym- za mojej kadencji (2,5 roku) przewinęło się przez niego wielu wspaniałych ludzi- część z nich nadal tu pracuje (buziaki dla naszego pokoju

Daria
@Daria

Ucięło mi komentarz :). Część wspaniałych osób nadal tu pracuje, większej części już nawet nie pamiętam. Szkoda mi działu klejów kontaktowych, gdyż robiliśmy świetną robotę, ale nikogo z nas już w tej firmie nie ma... Szkoda mi również atmosfery w naszym pokoju, nawet jak się kłóciliśmy o klimę ;))). Cóż, mogę jedynie życzyć moim byłym współpracownikom, aby kolejne osoby, które trafiają do firmy, były stabilne emocjonalnie :).

Kolezanka

mem

Czy ktoś może napisać jak pracuje się w FOBARO na stanowisku przedstawiciela handlowego ?

Inspektor Ryba
@mem

Można było sporo poczytać o pracy handlowca (kiedyś Extrem), niestety wszystko zostało skasowane, ciekawe dlaczego

Edyta
@Inspektor Ryba

Rzeczywiście informacji na temat tego, jak wygląda w firmie Fobaro praca dla handlowca brak, niemniej jednak na ich stronie internetowej jest wiele innych przydatnych informacji dla przyszłych informacji. Opisany tam został proces rekrutacji, ścieżka kariery i wiele innych cennych zagadnień. Dla osób zainteresowanych polecam odwiedzić te linki -->> https://fobaro.pl/pl/kariera/praca ; https://fobaro.pl/pl/kariera/rekrutacja Będę wdzięczna, jeśli osoba, która uda się do tej firmy w celu złożenia swojej aplikacji, napisze coś po spotkaniu na jej temat.

Ole ole
@Inspektor Ryba

Ten kto czytał doskonale wie dlaczego pracodawca skasował wszystko - inaczej do firmy nie wpłynęłoby nawet jedno CV :)

@Ole ole

Firma nie ma możliwości kasowania wpisów. Jeżeli zostały usunięte to znaczy, że nie były zgodne z regulaminem

Dział HR

W dziale Telefonicznej Obsługi Klienta do wsparcia sprzedaży surowców chemicznych dostawcy (usunięte przez administratora)z trzech wolnych stanowisk pozostało tylko 1 zapraszamy do składania aplikacji (usunięte przez administratora)

Różne opinie można tutaj przeczytać. Ostatnio pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Handlowca ds klejów dla przemysłu. Ktoś ma jakieś dodatkowe informacje dotyczące firmy, zarobków, warunków pracy?

@Zainteresowany

Dziś znowu wrzucili ogłoszenie do działu klejów przemysłowych (kolejne już). Jakieś info ktoś ma na temat tej firmy?

Franciszek
@Zainteresowany

Rzeczywiście ogłoszenia do tego działu pojawiło się po raz kolejny. Zastanawia mnie, czy związane jest to z zapotrzebowaniem na nowego pracownika, czy może poprzedni pracownik został zwolniony bądź sam złożył wypowiedzenie? Liczę, że znajdzie się osoba, która odpowie na to pytanie.

@Franciszek

Witaj Franciszek, Realizujemy kilka projektów rekrutacyjnych na różne stanowiska. W większości są to stanowiska związane z obsługą klientów na miejscu w centrali w Poznaniu lub doradców / handlowców w Polsce, Krajach Nadbałtyckich, Białoruś - Rosja. Bardzo mocno poszerzyliśmy ofertę handlową. Zapraszamy cię do złożenia aplikacji na adres hr@extrem.com.pl lub na info@dbkadry.pl

Zostaw merytoryczną opinię o Fobaro Sp. z o.o. S.K.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Fobaro Sp. z o.o. S.K.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fobaro Sp. z o.o. S.K.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fobaro Sp. z o.o. S.K.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fobaro Sp. z o.o. S.K.A.?

Kandydaci do pracy w Fobaro Sp. z o.o. S.K.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fobaro Sp. z o.o. S.K.A.