Ja widzę to miejsce tak:
Wady:
- szef jest pogardliwy w stosunku do pracowników i pracownic, nie słucha sugestii, jest opryskliwy. Poważa inteligencję zatrudnionych u siebie osób, jest wszystkowiedzący. Często targają nim zmienne nastroje. To bardzo nieprofesjonalny człowiek.
- okropna forma zatrudnienia (zlecenie+dzieło), brak możliwości przejścia na umowę o pracę
- ze względu na formę zatrudnienia: brak jakichkolwiek dodatków, świadczeń, zapomóg. Zero zaplecza socjalnego.
- bardzo niskie zarobki
- de facto brak możliwości awansu
- brak klarowności co do wykonywanych obowiązków; choć ta płynnosc może być też zaletą
- myślę, że firma ma wiele spalonych mostów w kontekście współpracy z innymi z branzy
- brak szkoleń
- niewiele pieniędzy na realizowanie projektów - wiele współprac opiera się na barterze
- niestety, trochę brakuje czegoś, w czym firma by się specjalizowała: niby zajmuje się dokumentami, ale można tam też znaleźć koreanskie kino akcji i jeszcze inne gatunki, które nie sposób włożyć do jakiejkolwiek kategorii.
Zalety:
- niewielki rozmiar firmy
- nieformalna, zdecydowanie niekorporacyjna atmosfera
- Mimo formy zatrudnienia, dużo płatnych dni wolnych do wykorzystania; dość duża swoboda w doborze ich.
- poza szefem osoby pracujące naprawde miłe i pomocne
- bywają momenty oddechu; ze względu na specyfikę pracy z rzadka bywają chwile nieco spokojniejszej pracy
- niektóre premiery, nad ktorymi się tam pracuje, to naprawdę dobre filmy
- służbowe wyjazdy na festiwale filmowe w Polsce i w Europie
- pracuje się poniżej ośmiu godzin dziennie
- stosunkowo łatwo jest dostać tam pracę. Zwłaszcza dla osób dopiero zaczynających karierę to może znaczyć dużo.
- nie ma tych wszystkich okolokorporacyjnych rytuałów, właściwych wielu agencjom: spotkań na dywaniku, raportów, calli.
- nie jest to praca monotonna. Myślę, że można nawet sprawiać przyjemność.