Opinie o Code&Pepper Sp. z o.o. w Suwałki

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Code&Pepper Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Code&Pepper Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Code&Pepper Sp. z o.o. w Suwałki

Seksitowska firma, omijac szerokim lukiem. Nawet sie z tym nie kryja dodajac oferty pracy z dodatkowymi platnymi dniami wolni tylko dla okreslonej plci.

C&P
@Adam

Wszyscy pracownicy Code&Pepper objęci są równymi prawami niezależnie od płci. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu bezpośredniego.

abc

Jeśli chodzi o sam proces rekrutacji, szkoda, że po wysłaniu zadania, nie mieli chwili, aby poświęcić na opisanie, co było nie tak ich zdaniem, jak to w innych firmach...

@abc

Dziękujemy za Twoją opinię. Przykro nam, że nie otrzymałeś w pełni satysfakcjonującej informacji zwrotnej. Powodów mogło być wiele, w takich sytuacjach zachęcam do kontaktu bezpośrednio z rekruterem, który postara się rozwiać wątpliwości.

dev

Szybki kontakt ze strony HR, dość sensowna rozmowa z kobietą odpowiedzialną za pierwszy etap rekrutacji. CV przekazane dalej, umówiony termin rozmowy technicznej. Samej rozmowy technicznej rozmową bym nie nazwał, bardziej przesłuchaniem. Kilka pytań od niechcenia, na odpowiedzi zero feedbacku, a pracownik firmy nie wyglądał na chętnego do ewentalnej dyskusji. Code Review żadne, ogólniki w stylu "jakaś paginacja jest, jakiś swagger jest", zero jakiegokolwiek feedbacku. Odniosłem wrażenie, że szukają klepaczy kodu do nudnych projektów, jak kogoś ambitnego i chętnego do robienia ciekawych projektów. Czułem się bardziej jako wróg niż kandydat. Po tej 'rozmowie' uznałem, że nie chcę mieć z tą firmą nic wspólnego. Po czasie okazało się, że firma ze mną też nie, dając końcowy feedback w stylu: "nie bo nie". :)

Antoni
@dev

Witam. Możesz dodać jeszcze do swojego wpisu, czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej do pracy w firmie Code&Pepper miałeś może w jakikolwiek sposób weryfikowaną swoją wiedzę albo umiejętności, które na stanowisku tym mogłyby być przydatne? Zdradź mi proszę, jak to wygląda a na pewno pomożesz wielu osobom, które ten wątek odwiedzają.

@dev

Dziękujemy za Twoją opinię. Każdy feedback po procesie jest dla nas bardzo wartościowy. Staramy się dbać o to, aby kandydaci otrzymywali stosowne informacje zwrotne. Cały czas udoskonalamy nasz proces rekrutacyjny i wierzymy, że uda nam się uniknąć takich sytuacji w przyszłości :)

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Code&Pepper Sp. z o.o.?

HR

W C&P zapewniamy niezbędny sprzęt do pracy. Pracujemy głównie na MacBook'ach, ale podchodzimy do sprawy indywidualnie.

Graphic Designer

Rekrutacja sama w sobie na poziomie. Zadanie rekrutacyjne i rozmowy bardzo dobrze, kontakt również. do czasu. Bo po ostatnim etapie rozmów nastała cisza. Brak odpowiedzi na maile oraz brak wyników rekrutacji.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy +Doradca Klienta z j. niderlandzkim +
Opole
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
Łucja

Cześć, czy ktoś mógłby opisać mi pokrótce jak wygląda zadanie rekrutacyjne w Code&Pepper? Czytałam o nim w wątku ale chciałabym dowiedzieć się jak ono wygląda :) Czy jest trudne? Ile zajmuje czasu? Z ilu i z jakich etapów składa się cały proces rekrutacyjny w firmie?

Helga

@:) Bardzo dziwny wpis chyba pochodzący od osoby nie pracującej w firmie? Mamy dobrego pracodawcę i przyzwoite zarobki , tylko za pracę!!

Niepoważna firma, w której pracują niepoważni ludzie. Radzę omijać, najlepiej szerokim łukiem.

Gall

Mam bardzo pozytywne doświadczenia, zarówno na etapie rekrutacji jak i później. Bardzo pozytywny zespół, fajni ludzie, bardzo dobra organizacja pracy na tle innych firm, w których pracowałem.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Code&Pepper Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Code&Pepper

Jest możliwość odbioru godzin.

Natychmiast po otrzymaniu wypowiedzenia dostałem od pani podpisanej jako "HR specialist" email z groźbą. Próbowała wymusić na mnie natychmiastową realizację postanowień umowy, na które zgodnie z jej treścią mam czas do dnia jej wygaśnięcia. Śmieszna pani zagroziła wstrzymaniem płatności za wystawioną fakturę do momentu spełnienia jej bezpodstawnych żądań. Posłużyła się przy tym typowym w mobbingu "straszeniem paragrafami". Chyba nie spodziewała się, że je przeczytam albo sama tego nie zrobiła, bowiem zacytowane przez nią "paragrafy" tylko wzmacniają moją stronę. Wcześniej twierdziła, że musi zabezpieczyć finansowo firmę na wypadek, gdybym nie oddał sprzętu ("biurowej" jakości komputer). Obawiam się, że tak naprawdę to firma ma problemy finansowe - bo wartość NIEOPŁACONYCH i wstrzymywanych przez nią faktur kilkukrotnie przewyższa wartość powierzonego mi sprzętu.

Code&Pepper

Jest nam bardzo przykro z zaistniałej sytuacji. Rozwiązanie z Tobą współpracy po tak krótkim czasie było dla nas trudną decyzją. Zwykle, gdy projekt zostaje zakończony lub zawieszony zapewniamy replacement, ale ogólnoświatowa sytuacja związana z koronawirusem bezpośrednio wpłynęła na liczbę dostępnych projektów. Dlatego nie mogliśmy przeprowadzić wspomnianych procedur i zaproponować Ci pracy w ramach innego zespołu. Przykro nam, że jesteś niezadowolony ze współpracy bo niezwykle ważne jest dla nas wdrożenie nowych pracowników w projekt i kulturę pracy Code&Pepper. W pierwszych tygodniach pracy organizujemy częste, dostosowane do indywidualnych potrzeb pracownika spotkania z PM, PO i zespołem developerskim. Naszym kandydatom, w tym również Tobie staraliśmy i staramy się zapewnić wszelkie niezbędne informacje do podjęcia decyzji o współpracy. Wpisuje się to w kulturę transparentności i otwartej komunikacji, którą pielęgnujemy w Code&Pepper. Dość niefortunnie otrzymałeś naszego maila prośbą o zwrot sprzętu tego samego dnia co wypowiedzenie. Zapewniamy Cię jednak, że wspomniany e-mail należy do standardowych działań jakie podejmujemy w ramach rozwiązywania współpracy i nasza koleżanka nie miała złych intencji. Niemniej jednak, Twoje komentarze sygnalizują nam problem i skłaniają nas do ponownego przyjrzenia się procesom rekrutacji, onboardingu i sposobu rozstawania się z pracownikiem. Jako firma nie odnotowaliśmy wspomnianych przez Ciebie problemów finansowych. Pomimo niesprzyjającej sytuacji gospodarczej działalność Code&Pepper pozostaje stabilna. Jeśli wyrażasz chęć i potrzebę szerszego omówienia zaistniałej sytuacji to chętnie zorganizujemy spotkanie w formie zdalnej ze wskazanymi przez Ciebie osobami lub całym zespołem. Sytuacja jakiej zawsze chcemy uniknąć to rozwiązanie współpracy w złych relacjach.

@Code&Pepper

1. Nie otrzymałem żadnej prośby o zwrot sprzętu. Otrzymałem polecenie wykonania tego w wyznaczonych godzinach w dniu następnym. Polecenie podparte było GROŹBĄ, którą można streścić: dopóki nie oddasz sprzętu nie dostaniesz wynagrodzenia. Kiedy zaprotestowałem pani zaczęła mnie pouczać i straszyć paragrafami o karach. Przelew otrzymałem w ostatni zgodny z umową dzień. 2. Proces rekrutacji jest nowoczesny - niestety nie ma to przełożenia na jakość rzeczywistej pracy. W projekcie "trade-offem" odpadły wszelkie mechanizmy kontroli jakości (poważnie omawiane podczas rekrutacji) - już pierwszego dnia zobaczyłem niskiej jakości kod, brak osoby odpowiedzialnej za ustalenia z klientem czy podwykonawcami (w praktyce takie osoby były, ale nic nie wiedziały) pozorna dokumentacja, która nie pokrywa się ze stanem rzeczywistym, code-review, które jest tylko formalnością (akceptacja bez weryfikacji) i wątpliwa kultura pracy "wiem, że można to zrobić dobrze, ale nikt nie kazał, więc zrobiłem byle jak". Jako profesjonalne podejście do namierzenia problemów proponuję zlecenie audytu zewnętrznej firmie, zamiast proponowania rozmowy osobie, z którą nie chcecie współpracować.

Pamelam

Czy firma Code&Pepper nadal dyskryminuje pracowników płci męskiej?

@Pamelam

Nie, nie dyskryminujemy mężczyzn. Wszyscy pracownicy Code&Pepper objęci są równymi prawami niezależnie od płci.

programista

Stanowczo odradzam. Pracowałem 3 tygodnie - potem zawieszono projekt i od razu dostałem wypowiedzenie. Na rekrutacji ambitne (i czasochłonne) zadanie, drobiazgowe pytania - w rzeczywistości trafiasz do chaotycznie prowadzonego, niedoszacowanego projektu. Zamiast wielkich haseł z rekrutacji znajdujesz szczątkową dokumentację, nikt nie wie co ustalono z klientem, podejście ludzi: odwalić robotę byle jak i nara. Product owner, którego praca wprowadza więcej zamieszania niż porządku i finalnie trzeba pytać o wszystko klienta. Od strony programistycznej: 0 testów, 0 wzorców projektowych, spaghetti code, udawane code review i podejście "zrobiłem nieprofesjonalnie, bo widziałem, że inni też tak tu robili" (niestety, usłyszałem takie słowa). Kilka razy pojawiały się prośby o użycie prywatnych kont czy maili na potrzeby firmowe, bo tak było taniej (albo darmowo), tylko czy uczciwie i profesjonalnie? Współczuję także klientom. W Code&Pepper nikt nie starał się zrozumieć ich potrzeb, a próby w tym kierunku były tłumione - no bo po co dodawać zbędnej pracy.

Jak wygląda ścieżka awansu w Code&Pepper Sp. z o.o.?

Code&Pepper

Hej! Dzięki za pytanie :) Czy możesz wskazać stanowisko, którego dotyczy Twoje pytanie?

xyz

Nieludzkie, fałyszwe podejście do pracownika i klienta pod życzliwą maską.

Joe

Mam bardzo pozytywne doświadczenia z C&P

Antoni
@Joe

Fajnie, że masz pozytywne doświadczenia, ale warto byłoby rozwinąć temat i napisać jakie dobre strony widzisz w zatrudnieniu. Wynagrodzenie jest ważnym aspektem pracy, więc chętnie dowiem się jaka jest obowiązująca stawka i czy są dodatkowe premie?

arlam

Nie polecam.

Rozy

Polecam

Franek Kimono

Firma dobrze prosperująca i prężnie się rozwijająca, składa się z ludzi, którzy są życzliwi i otwarci. Nie jest to ogromne korpo tylko mała firma gdzie ludzie codziennie dają z siebie minimum 100%, żeby wszystko działało jak w zegarku. Owszem, czasem niektóre rzeczy udają się lepiej a inne gorzej - jak wszędzie. Na pewno można tu liczyć na to, że ludzie będą otwarci na dialog i rozważą wszelkie zaproponowane inicjatywy. Szczerze uważam, że jest to jedno z niewielu miejsc gdzie można zarówno popracować w bezstresowej atmosferze jak również pogadać po ludzku na inne tematy. Tym, którzy nie wierzą doradzam po prostu umówić się na rozmowę i przekonać się na własnej skórze. Wszystkie pytania na pewno zostaną odpowiedziane a wątpliwości rozwiane. Pozdrawiam serdecznie!

Wanda

Proces i praca tragiczny. P(usunięte przez administratora) Uwaga firma kontroluje to forum mam nagrania jak pani z Hr gada z Lukaszkiem. Omijac w koncu to Suwalki wioska nad wioskami.

Maria
@Wanda

Nie wydaję mi się, żeby ktoś tu kogoś - jak to ująłeś - kontrolował. Część Twojej wypowiedzi o Code&Pepper usunął administrator strony (naruszała pewnie regulamin). Byłoby wobec tego dobrze, jakbyś jeszcze rac napisała, dlaczego uważasz pracę w tej firmie za niezbyt dobrą? Chodzi o zarobki?

Jan

Bardzo pozytywne doświadczenie podczas procesu rekrutacj.

Łukasz
@Jan

To świetnie! Napisz dokładnie, co było takiego pozytywnego podczas rekrutacji. Daj również znać, czy pracodawca dobrze przedstawił Tobie potencjalne warunki pracy i podziel się nimi tutaj.

Zostaw merytoryczną opinię o Code&Pepper Sp. z o.o. - Suwałki

• Jak się pracuje w Code&Pepper Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Code&Pepper Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Code&Pepper Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Code&Pepper Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Code&Pepper Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Code&Pepper Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 36 ocen.
  • Innowacyjna 1 lok. 302
    16-400 Suwałki