Opinie o Okna Schuco (Schuco International Polska Sp. Z O.O.) w Siestrzeń

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Schuco International Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Schuco International Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż drewna, materiałów budowlanych i sanitarnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schuco International Polska Sp. z o.o. w Siestrzeń

Jaka jest stawka początkowa w Schuco International Polska Sp. z o.o.? 13 kwietnia na GoWork.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Przedstawiciel Handlowy.

Dan Nowy wpis

Dziwne, ale osoby, które straciły pracę w ciągu kilku następnych lat, kilkukrotnie ją zmieniały. Przypadek ? Ponad 65% pracowników ma staż większy niż 10 lat, a ponad 30 już 25 lat. Są to ludzie, którzy pracują w biurze ale też i w magazynie. Jeśli chcesz pracować, a nie udawać, że pracujesz, to firma jest znakomita. Szef musi być wymagający, ale jest uczciwy w swoich decyzjach i wszystkich traktuje na równi.

Iwona Nowy wpis

czyli łatwo zostać tu zwolnionym czy nie? pytam, bo ktoś pisał, że się nie dziwi, że kogoś tak po prostu tu pożegnano. To jak praca dziś tu wygląda i ile osób pracuje i na jakiej stawce? są rotacje?

Ptak

W dziale aluminium szefuje „Pan” FG. Z tego co udało mi się obliczyć to zwolnił lub wykończył 27 osób w 10 lat. Niezła średnia!!! Zreszta każdy kto poznał FG może to potwierdzić. Smutne bo firma jest stabilna.

ZXY Nowy wpis
@Ptak

A skąd takie wyliczenia ? Trzeba się jeszcze nauczyć liczyć. Nic dziwnego koleś, że wyleciałeś.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Schuco International Polska Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Janusz

Niektórzy koledzy twierdzą, że na fasadzie siedziby firmy w Siestrzeni nie powinno być widoczne logo, tylko napis "sklep z aluminium". Rzeczywiście - cała działalność firmy sprowadza się do obrotu przede wszystkim w aluminium. Doradcy techniczni nie są specjalnie przygotowani do rozmów z klientami i nikogo to specjalnie nie interesuje. Ewenementem jest fakt, że pracownikom terenowym (przedstawiciele handlowi i doradcy techniczni) odcina się fragment pensji jeśli plan sprzedaży w danym roku nie został wykonany. Regulowane jest to aneksem do umowy, który pracownik otrzymuje z reguły na początku drugiego roku pracy. Ten aneks to oczywiście ultimatum - jeśli się go nie podpisze, firma rozstaje się z takim pracownikiem. Stąd prawdopodobnie brak odpowiedniego wdrożenia doradców technicznych - oni nie mają żadnego wpływu na obrót, mimo to zabierana jest im część pensji, a łatwo wymieniać ludzi na tym stanowisku. Warto zauważyć, że polska siedziba jest tylko magazynem przerzutowym towaru do polskich klientów - świetnie rozbudowane centrum technologiczne znajduje się w niemieckiej centrali, ale niewielu z polskich pracowników widziało je na własne oczy, ponieważ tam odbywają się szkolenia m.in. dla doradców, na które Schuco Polska skąpi środków. Ogólnie rzecz ujmując polskie przedstawicielstwo renomowanej firmy nie ma nic wspólnego z tym, co głosi na sztandarach firma-matka: dbałość o pracownika, kultura pracy itp. Z tej perspektywy polska Sp. z o.o. jest siermiężnym, nieprofesjonalnie zarządzanym tworem. Zarząd inwestuje mnóstwo energii, żeby informacje o porządku panującym w polskiej filii nie dotarły do niemieckiej centrali. Nie można polecać takiego pracodawcy.

XYZ

@Ptak; nie jest tak do końca jak piszesz. Rotacja była spora natomiast nie wynika to do końca z działań kierownictwa (dział ALU.) Wystarczy popatrzeć ile osób ma staż większy niż 3 lata pracy w firmie. Na chwilę obecną na 55 osób to prawie wszyscy. Atmosfera jest przyjazna i nie ma wyścigu szczurów jak w niektórych korporacjach. Wypłaty i premie są na czas. FG specyficzny i wiele osób twierdzi ,że takiego szefa nie miało nigdy, co nie zmienia faktu ,że jak najbardziej można się dogadać-dla mnie jest jak najbardziej OK.

Olek
@XYZ

Tylko powiedz pajacu ze pracujecie rodzinami i dlatego macie staż większy niż 3 lata , a zwykłemu człowiekowi z ulicy nie przedłużysz umowy

@XYZ

Brzmi jak oficjalne stanowisko działu HR???? Prawda jak oliwa na powierzchnie wypływa... Z końcem roku 2020... 2 kolejne osoby zrezygnowały.

@XYZ

Aktualizacja: 2021 przyniósł kolejne odejście doradcy obiektowego z działu Alu. Kiepskie rządy FG w czasach bumu na rynku budowlanym... Co na to dział PR? Czekamy na oficjalne ustosunkowanie się. Nowych pracowników do pracy w terenie już nie ma skąd brać... Ponad 30 osób... wie co tam się dzieje. A dyktator trwa i trwa...

Karol

Ktoś coś wie czy zatrudniają na produkcji magazyn i jaka stawka?

Nina

Chciała bym dowiedzieć się ilu zmianowa i w jakich godzinach jest praca na produkcji?

Marzena

Schuco jest jednym z czołowych dostawców wysokiej jakości systemów okien, drzwi i fasad z aluminium oraz tworzywa sztucznego. Spółka posiada 12000 firm parnerskich w 80 krajach. Na stronie firmy nie ma informacji o rekrutacjach. Ciekawa jestem, czy ciężko się dostać do pracy w Schuco, i czy trzeba znać biegle jakiś język obcy?

Klaudiusz

to nie jest Polska firma prawda ?

Eliza

Dzień dobry.Czy poszukują Państwo obecnie kogoś do pracy w okolicach Ślesina?

Dawid

Jak nastawienie na nowy rok w firmie?

Tymon

Firma jest po prostu wymagającym pracodawcą i z pewnością nie każdemu to odpowiada, ja w każdym razie polecam.

Prawo-lewy

Handlowcy i przedstawiciele tej firmy są bardzo butni i aroganccy (szczególnie pan MW). Z tego powodu firma bardzo dużo traci - w taki sposób nie zdobywa się klientów.

Zostaw merytoryczną opinię o Schuco International Polska Sp. z o.o. - Siestrzeń

• Jak się pracuje w Schuco International Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Schuco International Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schuco International Polska Sp. z o.o.?

Schuco International Polska Sp. z o.o.
  • Żelechowska 2
    96-321 Siestrzeń

Schuco International Polska Sp. z o.o.