Opinie o Konsimo Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Konsimo Sp. z o.o., i Klientów firmy. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Konsimo Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Konsimo Sp. z o.o. w Poznań

Wyzwolona

Omijajcie pracę w Konsimo szerokim łukiem! Szczególnie mam na myśli warszawski sklep. Mam bardzo przykre doświadczenia z Panią kierownik M. i nie tylko ja! W firmie pracowałam przez kilka miesięcy. Obserwowałam jak ludzie przychodzili i odchodzili (pracowali zwykle jeden dzień do max. 4 miesięcy). Nikt nie wytrzymuje psychicznej presji wywieranej przez Panią M., która najwyraźniej nie panuje nad swoimi emocjami. Ta kobieta nie myśli logicznie, nie potrafi rozwiązywać sporów. Łatwiej jest powiedzieć do pracownika "Ty masz chorą głowę", zaś trudniej spojrzeć na siebie i zastanowić się, dlaczego tyle ludzi ode mnie uciekło? Kierowniczka często wylewa (usunięte przez administratora) słowne w stronę pracowników do których nie ma za grosz szacunku. Jako pracownik nie możesz wyrazić swojej opinii, nie masz prawa nic powiedzieć. Najlepiej żebyś nie myślał i czcził Szanowną Panią kierownik, która jest Bogiem tej firmy w Warszawie. Jeśli wybierzesz tę pracę, to z pewnością czeka Cię mobbing, podstawowa pensja (zapomnij o premii! Ona jest tylko dla wybrańców), staniesz się częścią serwisu sprzątającego, magazynierem i będziesz musiał dostosować się do władzy absolutnej Pani M. która postara się o to żebyś się nie nudził/a. To nie miejsce dla słabych psychicznie. Jeśli masz ochotę doświadczyć tych wszystkich przykrych rzeczy, to droga wolna.

Z tego co wiem nic się w firmie nie zmieniło. Najniższa krajowa, dużo ludzi się pozwalniało bo nie wytrzymali psychicznie (jak mają obniżane pensje do krajowej) . Towar nadal lipny z Chin często z defektami (ceramika) a meble wytrzymują z rok może bo po mniej więcej takim czasie klienci zgłaszali reklamacje(usunięte przez administratora)o komfort , bezpieczeństwo pracowników nie dba wcale. Umowa to cerograf na 15 kartek.

ToMMy

Dużo w firmie się zmienia in plus. Fajnie, że jest dużo ludzi młodych. Atmosfera spoko. Nadgodzin nie ma. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Julka Nowy wpis

Chwalę sobie pracę tutaj, początki były ciężkie bo nie mogłam sie przystosować. Ale kierowniczka pomogla mi się wdrażyć. Atmosfera jak i pensja odpowiadają mi.

Justyna Nowy wpis

Jestem bardzo zadowolona z pracy w tym miejscu. Początek był stosunkowo stresujący, ale wszyscy szybko pomogli się wdrożyć i poczuć dobrze.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Konsimo Sp. z o.o.?

Marek Nowy wpis

Dość spore zmiany. Za mojej kadencji było ok ale teraz fajny młody zespół. Więcej luzu przy pracy. Dobrze, że firma się rozwija i dba o swoich.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Wyzwolona

były prawnik
@Wyzwolona

podzielam opinie kierowniczka to zakompleksiona wariatka, uwielbia pastwić się na ludziach. Dziwie się ,że tak światły prezes trzyma takiego tłumoka.

były pracownik
@Wyzwolona

Kierowniczka to (usunięte przez administratora) bez doświadczenia zarządzania zespołem ,dostała tą posadę i trzyma jak pana boga za nogi. Szkoda ,że firma w Warszawie nie zaistnieje przez taką słabą osobę.

Father

Obiektywnie patrząc na to, co się dzieje zastanawiam się gdzie tu logika. Jeśli pracodawca nie szanuje pracownika to dlaczego oczekuje szacunku? Prawda jest taka, ze nic tak nie motywuje jak podziękowania, premia, nagroda cokolwiek... Nie dziwie się ciągłych zwolnień w tej firmie. Nikt o zdrowych zmysłach tam długo nie wytrzyma.

MatriZ
@Father

Pracuję w firmie dwa lata i premię za dobre wyniki, nie co miesiąc, ale otrzymuję... Jeśli jej nie dostałeś to znaczy, że kiepsko Ci szło.

Lidia

Witam, czy studenci także mają szansę na zatrudnienie w Konsimo? Jeśli tak to czy tylko studenci zaoczni czy również dzienni, którzy są mniej dyspozycyjni? Przybliżcie mi także jak wyglądają generalnie wymagania firmy względem kandydatów na nowych pracowników.

Max
@Były pracownik

z tego co wiem to ceramika z Chin nie pochodzi... z tego co wiem, gdyby meble wytrzymywałyby rok, firma nie dawałaby dwuletniej gwarancji z tego co wiem, pisze się CYROGRAF, a nie CEROGRAF ... dalej nie komentuje :)

@Max

Oczywiście, że ceramika jest Chin. Meble są bardzo słabej jakości jak ludzie rządzący tą firmą.

Piotrek

Ktoś zapomniał dodać , że do podstawy dochodzi premia od sprzedaży? Może nie każdy daje sobie radę w takiej pracy?

Wiktoria

@Tommy dużo młodych ludzi po studiach czy studiujących?

@Wiktoria

Wiktoria. W centrali po studiach napewno. W sklepach to nie wiem.

X
@ToMMy

To niestety nieprawda ;(

Gość
@X

ToMMy, popieram. jest OK.

Lic
@ToMMy

Bzdury piszesz - nic się nie zmienia . Przykład idzie z góry i potrzeba rewolucji żeby coś zmieniło np. Wysyłanie ludzi do domu po 16:00 albo płacenie im za nadgodziny - tego nikt nie kontroluje. To niezgodne z prawem

@Lic

@Lic - jako były pracownik piszesz jak teraz wygląda firma. Nie wiesz jak jest - nie wypowiadaj się.

Anonim

Nie polecam pracy w tej smutnej firmie. Twoja praca liczy się tylko jeśli robisz niepłatne nadgodziny. Jeśli myślałeś, że udało Ci się znaleźć fajną posadę - zapomnij! Zero benefitów, podstawowa, a raczej uwłaczająca wypłata, która przez lata się nie zwiększy. Nawet jeśli pokażesz, że Ci się chce, nigdy nie zostanie to docenione. Cieszę się, że już tam nie pracuję, tylko w normalniej, szanującej pracownika firmie. Nie dajcie sobie wmówić, że wasza praca jest nic nie warta, i że na twoją posadę czekają tłumy studentów, którzy rzucą się na podstawowe wynagrodzenie.

Leszek
@Anonim

Często zdarzają się nadgodziny w firmie Konsimo? Skoro rzekomo pracodawca za nie nie płaci, to może chociaż jest możliwość tego, aby otrzymać dni wolne w zamian za każdą nadliczbową godzinę? Proszę o odpowiedź.

Anonim
@Leszek

Czy często? Na moim stanowisku na początku były codziennie. Te nadgodziny wynikały z nadmiaru pracy narzuconej na pracownika, więc wolne dni raczej odpadały. Może to się zmieniło.

Jol
@Anonim

Nie zmieniło się :( nadgodziny są codziennie . Nikt za nie nie płaci , nikt nie odbiera. Swoją drogą czy PIP o tym wie ?

Dawid

@Anonim Ale była możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Teraz nie wiadomo jak to będzie , ja w każdym razie polecam firmę.

Karo

Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda praca kierownika salonu?

Magdalena
@Karo

Ja zastanawiam się, jakie są godziny pracy w sklepach Konsimo. Wiem, że w Poznaniu czynny jest do 21 i w niedziele handlowe. Jak więc jest z grafikiem?

PRACOWNIK

Nie polecam pracy w tej cebulowej firmie. Pracownik jest wykorzystywany do cna i wyrzucany. Zarobki prawie, że na najniższej krajowej - szef uważa, że mają konkurencyjne oferty pracy ;) Szkoda tracić czasu, już lepiej iść do biedronki - mniej się narobicie, a więcej kasy dostaniecie. Gęstą atmosferę w firmie czuć od samego wejścia. Wszyscy są zastraszeni. Nie ma tam czegoś takiego, jak szacunek do pracownika. Szef żyje w przekonaniu, że nie ma osób NIEZASTĄPIONYCH. Rotacja jest ogromna. Ktoś jest i za chwilę go nie ma. Nadgodziny, jak pisała osoba wcześniej nie są płacone (co jest niezgodne z prawem) i są wymagane. Szef potrafi przyjść 10 min przed końcem pracy i zarzucić całą masą roboty, choć przez cały dzień było widać, że nie był zajęty. Omijajcie ludzie to miejsce szerokim łukiem. Jak już tam jesteście to uciekajcie. To nie jest firma - to (usunięte przez administratora). Najgorsze miejsce w jakim pracowałem.

Prezes tej "firmy" jest osobą niepoważną i niewiarygodną. Nie szanuje pracowników ani ich praw. Nadgodziny są "dobrze widziane", więc ludzie siedzą... nie dostając za to wynagrodzenia ani premii. Żadnego rodzaju nagrody nie należą się za dobre wyniki, dobrą pracę, święta... Tutaj to nie istnieje. Mało tego, prezes nie szanuje także swoich klientów, nazywając ich idiotami i debilami. Wielokrotnie słownictwo jakie dobiega z jego gabinetu woła o pomstę... Poziom jaki reprezentuje jest niesamowicie niski. W jego mniemaniu szacunek i kultura NIE ISTNIEJE. Istnieje jednak KARMA i oby szybko do niego wróciła. Pracy tam nie polecam.

Obowiązki, które wykonujesz nie są adekwatne do zarobków jakie proponuje pracodawca. Na zmianie jesteś doradcą, call center, dekoratorem, sprzątaczką, magazynierem, pakowaczem itp. Robisz dosłownie wszystko, a spróbuj usiąść na chwilę, odetchnąć to zaraz telefon z "góry" dlaczego nie zajmujesz się klientami. Obserwacja przez kamery non stop, tylko popcorn dorzucić. Plany sprzedażowe coraz wyższe i wyższe a premia...wcale nie wzrasta. Rotacja pracowników ogromna, co 3 miesiące zmiana, o podwyżce zapomnij, nie i koniec. Nie polecam.

Napiszcie jakie macie wieści odnośnie aktualnej pozycji firmy Konsimo Sp. z o.o. w miejscowości Poznań. Zachęcamy do dodania opinii przez obecnych pracowników!

Zostaw merytoryczną opinię o Konsimo Sp. z o.o. - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Konsimo Sp. z o.o.