Opinie o Raben Transport Sp. z o.o. w Gądki

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Raben Transport Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Raben Transport Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Raben Transport Sp. z o.o. w Gądki

Podejmujać pace w rabenie,musisz sie liczyć z czestą zmiana auta,co tydzien inne,jedyny plus to taki to płatnoscisą systematyczne,stawki kiepskie,ogólnie nie polecam,duża firma a nie zarobisz jako kierowca ciężarówki,fałszywośc i obłuda jak w dużej firmie,podszkolic sie i poszukac porządnej firmy w której zarobisz,nom stop wyzysk kierowcy

Aaa

Tak właśnie to wygląda podszkolić się i szukać lepszej kasy i warunków pracy

Gal Anonim

Dyspozytorzy przedszkole , jak dzwoni do ciebie i nie ma zasięgu to ich to nie obchodzi drugi raz nie powtórzy , piszą nie jasno jednemu kierowcy piszą tak a drugiemu inaczej Szok a kierownik oczywiście popiera inwalidztwo swoich kolegów z ławki obok . Ciekawe czy w Gadkach wiedzą jak się dba o pracownika w Gniewomierzu ? Ktoś kto robi swoje i dba o sprzęt jest traktowany jak klamca, poza tym nie liczą się ze zdrowiem pracownika tylko z tym czy towar na miejscu dramat totalny .

Kornel G.
@Gal Anonim

Dziękuję za tę opinię. Bardzo chętnie poznam szczegóły sytuacji, które wpłynęły na taką ocenę. Zapraszam do rozmowy w 4 oczy.

@Paweł

To faktycznie dobrze, że chociaż na czas. A ten kierowca ciężarówki to ile zarabia tak a oko, że do niego przyrównujesz?

Aaa Nowy wpis

Tak właśnie to wygląda podszkolić się i szukać lepszej kasy i warunków pracy

Aldona Nowy wpis

Gdy wczoraj pojawiła się oferta dla Specjalisty ds. Likwidacji Szkód Komunikacyjnych nie było w niej wpisanych żadnych przedziałów placowych. Zastanawiam się w jakich kwotach maksymalnych mogą się one zawierać. To praca na samej podstawie, skoro nie piszą niczego o premii?

Gal Anonim

Olek
@Gal Anonim

W Gadkach jest podobnie :(( to jest tylko Raben, pytanie czy Ewald wie co za jego plecami sie dzieje ? moze warto poinformowac :)

Kornel G. Nowy wpis
@Gal Anonim

W ofercie dla specjalisty ds. relacji z klientami można przeczytać o kompleksowym programie wdrożeniowym dostosowanym do specyfiki działu i stanowiska. na każdym stanowisku może on wyglądać raczej inaczej? jak wygląda i ile trwa w przypadku tego stanowiska?

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Raben Transport Sp. z o.o.? Czy kandydat na stanowisko Trener ds. Doskonalenia Jazdy Kierowców powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Nie polecam

Nie polecam pracy w biurze 1 piętro, w czerwonym domku. Atmosfera do bani, fałsz, odnajdą się tylko Ci którzy lubią pracę w stresie. Zero wsparcia od przełożonych, którzy zatrzymali sie w latach 80 i uważają sie za nietykalnych. Nie polecam, jak ktoś chce sie rozwijać i jest ambitny, potrzebuje jasnych zasad, a nie bylejakosci, radzę omijać szerokim łukiem.

Ida

Wczoraj została dodana oferta dla specjalisty ds. transportu intermodalnego. Interesuję się przede wszystkim zarobkami bo nie zostały one wprost określone. wcześniej niby wprost nie pisali o tej pracy, ale zastanawiam się czy nie jest nawet podobnie jak na spedycji. Jest tu ktoś doświadczony i oceni?

A wiecie coś o szansach awansowania w firmie ale z opcją przejścia na lepsza posadę w oddziale w innym kraju? Bo właśnie widziałam ich ofertę dla Spedytora Krajowego i napisali, że jest możliwość rozwoju w całej grupie. I właśnie, tylko w obrębie kraju, czy też w innych krajach?

Gaba

Jak tu przebiega rekrutacja na stanowisko Dyspozytor w Transporcie Krajowym? Fajnie jak ktoś to pisze, bo trwa nabór i myślę o wysłaniu CV. Widziałam info, że jest ona zdalna. Czy znacie detale np. ile czasu to zajmuje? I z kim rozmawia się z podczas tych rozmów? Z osobami z HR czy jakimiś managerami?

BZBR

Witam serdecznie odradzam pracę w serwisie Daf w gądkach oprócz fajnej atmosfery między pracownikami serwisu a mechanikami magazynierami to cała reszta to ściema premie których nie ma nie mówiąc już o np obuwiu roboczym dla magazynierów kto był ten wie o co chodzi ???? jako magazynier będziesz odpowiedzialny za wszystko nawet jak w suwalkach śnieg spadnie też będzie wina magazynierów z gadek ???? ludzie nie wytrzymali tych sciem i natłoku obowiązków i na chwilę obecną chyba nawet niea nikogo na magazynie już wszyscy się zwolnili nowych brak i uwaga na kierownictwo które zgodzi się na co chcecie byle tylko złapać pracownika w rzeczywistości nic na co się ugadacie nie będzie zrealizowane

Dolar
@BZBR

Zgadza się, co tutaj dużo się rozpisywać, socjal, bhp na niskim poziomie, po 10 latach pracy pensja w granicach 4koła netto, mówi sama za siebie - a obowiązków i odpowiedzialności bardzo dużo.

@Dolar

A na start ile miałeś?

@BZBR

@BZBR, @Dolar, nie zgodzę się z Twoją opinią, w szczególności opinią pracownika który porzucił pracę. Kto dokładnie zna pracodawcę ten wie, że BHP jest na wysokim poziomie i firma przykłada dużą uwagę do tematu (kursy, szkolenia, spotkania), ale oczywiście pracownik musi chcieć ubierać, kask, rękawice, ubranie czy odpowiednie buty ;) a nie dyskutować, że w sportowym obuwiu jest wygodniej :) o tym już nie napiszesz. Socjal to typowy socjal korporacyjny w dzisiejszych czasach : języki obce, opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, multisport, rabaty na paliwo, paczki i doładowania świąteczne, karty SIM prawie za darmo itp. itd. Jeżeli ktoś uważa, że to mało, to trudno. Praca owszem na dwie zmiany plus może wpaść jedna sobota w miesiącu, jak w każdym Serwisie. Praca jest tak zorganizowana i jest tylu pracowników, że nie ma potrzeby zostawania na nadgodziny, co u innych jest normą. Co ważne, podstawa wynagrodzenia to nie jest minimum krajowe. Podstawa jest na wysokim poziomie plus premia liczona wg. jasnych i dostępnych kryteriów. Nie ma ściem "na gębę", że dzisiaj masz premie a za miesiąc nie bo ktoś tak postanowił. Wszystko możesz sobie sam sprawdzić i policzyć ile jeszcze Tobie brakuje wyniku do premii. To na co się umówisz przy zatrudnianiu to finalnie masz wypłacane. Premia do zrobienia jest w rękach pracownika. Premia to dodatek, a nie gratis od firmy. Owszem, byli pracownicy którym coś się nie zgadzało........tylko zapomnieli napisać, że ich wynagrodzenie na koncie zajmuje komornik z racji ich wcześniejszych długów. Z resztą pracownicy pracują tam po kilkanaście lat, więc to mówi samo za siebie.

@pracownik

jakie są te jasne i dostępne kryteria, jeśli chodzi o premię? :) ciężko jest ją w ogóle zdobyć?

@Karolina

Ciężko, jeśli jesteś w pracy np. 160h miesięcznie, a żeby zrobić premię musisz sprzedać 125h po ustalonej stawce (nie każdy klient płaci tyle, ile ma być w średniej z godzin) to premii nie zobaczysz lub będzie ona niska. A przecież to nie jest tak, że część czasu siedzisz na krześle. Generalnie zarobki są słabe, większość osób tam pracujących jest już w średnim wieku i nie należy im na zmianach co jest zrozumiałe, młodzi raczej się rotują.

Jolanta

Czyli premia ma jedną stałą wielkość, do której dzięki osiągniętemu wynikowi można dotrzeć? Bo mnie interesowałaby właśnie jej wysokość, żeby orientować się co i jak. Możecie ją zdradzić?

Dziwnepytania
@Jolanta

Nie, premia jest od ilości godzin sprzedanych - liczonych powyżej pewnego pułapu.

Jakie zarobki dla elektromechanika/mechanika ? Widzę rekrutację na ogłoszeniach.

Andrew

Z roku na rok coraz gorzej, kiedyś była to mniejsza firma i pracowało się znaczenie lepiej, w lepszej komunikacji, współpracy i warunkach, teraz to fabryka, gdzie liczy się tylko zysk.

Kapela

Raben transport Gądki bardzo poważna firma nie ma problemów z wypłacalnością . Pieniądze zawsze się zgadzają oraz panie w biurowcu są bardzo miłe .jeśli kogoś to zadwowala to będzie zadowolony jeśli ktoś chce pracować bez stresu niech się zastanowi bo może .. Co tydzień zmieniac auto i kierowcę a kierowcy różni oj różni .pamiętaj że Raben płaci między innymi za przejechane km a większość starych kierowców to by gówno z pod dyszla zjadła za 5zl i będziesz jeezdcic godzinę dwie a dziewięć dziesięć godzin siedzieć na pasażerze i się nudzić . Będziesz trzymać swoje bagaże na górnym łóżku bo wszystkie szafki zajęte przeciez on tam jeździ nacodzien a ty na chwilę . Będziesz trzymał jedzenie w siatkach bo on całą lodówkę już zajął . Będziesz wdychał dym bo on pali . Mogą wywieźć ciebie busem 200km zrobisz robotę a jak wrócisz to nie ważne. Możesz mieć wypadek trafić do zagranicznego szpitala a jak wyjdziesz, to niech cię rodzina odbiera Możesz jechać po ciężarówke w której zdarzyło się coś strasznego Będziesz codziennie kogoś dociągal a potem drukował Możesz dzwonić do dyspozytora po info i on cię na minę wystawi Możesz dzwonić na serwis i usłyszeć bluzgi że coś się zepsuło Możesz czekać za papierami w magazynie na gądkach i od milej baby psss usłyszeć że zaraz mozesz 2gidziny czekać Możesz podpasc cukiereczkowi i zbierać kłody z pod nóg Ehhhhhh czy warto możesz sprawdzić i się przekonac

@Kapela

Ok brzmi tak średnio na jeża Ci powiem. Ale tak właściwie większość tu jest ujęta, że "możesz" czyli w sumie to przypuszczenie tak jakby i wcale nie musi to się dziać? ;)

pracownik RT
@Kapela

jedyne co pewne to zmiany

@pracownik RT

Jakie konkretnie masz na myśli?

Marco.

Witam.pracuje w raben transport jakieś cztery miesiące.Nie rozumiem negatywnych wpisów. Ja osobiście jestem zadowolony.Juz wyjasniam dlaczego. Pieniądze na czas , dyspozytorzy są ok jeśli ktoś potrafi zrozumieć ich pracę. Kierownik działu spoko. Jeżeli masz chęci do pracy to dasz radę.narzekanie że co jakiś czas trzeba jechać busem to delikatnie powiem nie mądre. Godzisz się na to na rozmowie kwalifikacyjnej lub nie podpisujesz umowy. Skakanie z auta do auta też jest poruszane na rozmowie i godzisz się lub nie. To co ja osobiście usłyszałem na rozmowie to się zgadza w 100 proc.czasami trzeba może więcej ale też można więcej później odpocząć. Narzekanie że toaleta brudna?No Panowie przepraszam ale kto z owego przybytku korzysta?jeszcze kilka słów o kierowcach.albo miałem szczęście i jedzilem tylko ze spoko ludźmi albo ufo wylądowało pod szeroko pojętym Pentagonem i wszystkich wszyskomojnych wywieźli na Marsa lub inne bardziej oddalone ciało niebieskie.osobom którym wszystko przeszkadza polecam podobny kierunek.A tym którym praca nie przeszkadza naprawdę polecam.bedziecie zadowoleni.

@Marco.

Ale piszesz "godzisz się lub nie" to jest w kontekście negocjacji warunków czy w tym, że można na to przystać lub pójść szukać szczęścia gdzieś indziej? I skoro 4 miesiące to miałeś jakiś okres próbny niedawno?

Kandydat Gądki

Witam, jak wygląda praca dyspozytora międzynarodowego w Raben Transport Gądki ? Jakie zarobki i czy praca faktycznie jest od 8 do 16 i wolne weekendy? Poproszę o konkretne odp.

Maja
@Kandydat Gądki

Wydaje mi się, że to zależy od umiejętności jeśli chodzi o zarobki? Jakie masz doświadczenie?

Nie ma osoby zatrudnionej, która będzie chciała się podzielić swoimi spostrzeżeniami? Jak obecnie wygląda zatrudnienie w firmie Raben Transport Sp. z o.o. w miejscowości Gądki? Wiecie co się dzieje? Czekamy na nowe opinie od użytkowników na temat Raben Transport Sp. z o.o.. Dajcie znać jak sytuacja wygląda obecnie.

imij

Nie nie nie daj sobie spokój ci dyspozytorzy są chorzy na głowę może kojarzysz mówią na niego niemrawy

Kiero

Pracuje w tej firmie od ponad roku wyplata na czas i to tyle dobrego a teraz troche prawdy kierowcow wyciskaja jak cytryny brak wolnych weekendow tzn np .przyjazd w piatek wieczorkiem wyjazd w niedziele lub w sobote przyjazad wieczorem i wyjazd w poniedzialek szybkie pakowanie i po pauzie dalej jazda socjal zakrawa o pomste do nieba na Gadkach w łazience jeden wielki grzyb brak papieru do (usunięte przez administratora) a w pozostalych lokalizacjach albo to samo albo wogole brak albo czas nie pozwala na toatete bo termin goni. W ostatnim czasie pojawila sie tez rotacja bo widze paru nowych kiero a to nie swiadczy dobrze o firmie. A wiec podsumowanie szanowne kierownictwo otworzcie oczy zatrudnijcie wiecej ludzi jesli ich brakuje ogarnijcie socjal my jestesmy ludzmi ktorzy maja co robic w czasie wolnym chca byc z rodzinami w domach a nie w budzie na autostradzie.

@Kiero

Nie no z tym pseudo weekendem to jakaś porażka jest. Ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam, kiedy wy macie odpocząć niby jak już w głowie macie, że kolejnego dnia trzeba jechać. Bez sensu. Firma nie ma pieniędzy, żeby więcej osób tutaj zatrudnić? Bo widzę że to sugerujesz, a może jednak wpadli na to wcześniej ale nie mogą tego zrobić?

Agnieszka

Hej, mąż szuka pracy na magazynie i myśli o tej firmie, ale czytam że nie jest za ciekawie :( Ktoś wie czy warunki może się polepszyły? NA jakich zmianach pracuje się w firmie?

Hanna

Asystent/ka Działu Księgowości - o między innymi takie stanowisko można się teraz ubiegać w Raben Transport - ogłoszenia są w sieci. Ze strony firmy można liczyć między innymi na: stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę oraz kompleksowy program wdrożeniowy dostosowany do specyfiki działu oraz stanowiska. Myślicie, że warto spróbować tam swoich sił?

Czy osoby które maja orzeczenie są chętnie przyjmowane?

Gustaw

Może mi ktoś podpowie czy firma teraz rekrutuje? Jaką umowę proponują na początek?

Robert

Pracowałem tam przez kilka miesięcy i były to miesiące pełne wrażeń! Moi współpracownicy w poprzedniej firmie, którzy pracowali w Raben Transport Chorzów byli tak nią zbulwersowani, że aż trudno mi było uwierzyć, że mogło być aż tak źle, więc po prostu sam postanowiłem się przekonać, jak trafiła się okazja przejścia. Niestety nie tylko uważam, ze mówili prawdę ale jest gorzej. Chłopaki odeszli, bo nie umieli znieść obcinania im kilometrów, które są tam płatne 0,14/km jako premia po przekroczeniu 4400 km. Nie uznawali im objazdów, obcinali rzeczywistą ilość tras km pod pretekstem, że im w biurze wychodzi inaczej. Normy paliwa wystarczy przekroczyć o 1 litr aby stracić nawet 30% z premii za kilometry i to na cały rok. Tak więc początek współpracy może być zachęcający ale następny rok dość bolesny. Musieli się żreć z Rabenem o swoje i jak powiedzieli nigdy nie przekroczyli 5700 za miedzynarodówkę(usunięte przez administratora) Tak było w ich wypadku, a mnie nie zdążyło to dotknąć, choć kierowcy mówili mi, że właśnie to mnie czeka. Dla mnie gorszące w ich "kulturze" było odkrycie wewnętrznego ITD. Komórka zainteresowana wyszukiwaniem wykroczeń kierowcy z czasu pracy. Zamiast na bieżąco monitorować tacho sczytywane przecież online i niezwłocznie informować kierowcę aby mu pomóc uniknąć kar, oni byli zainteresowani udawaniem, że mają za dużo roboty (120 kierowców na każdego) i wmawianiem mi, że oni nie nakładają żadnych kar. Nakładają i to bolesne, głównie na koniec roku, i to wg cennika programu ITD. Dzięki temu mogą przed ITD zyskać opinię dobrego przewoźnika, którą sobie już wcześniej nadszarpnęli. A dzięki ukaraniu kierowcy "mandatem wewnętrznym" mogą obciąć mu premię w następnym roku. (usunięte przez administratora) No bo po co mieliby ciebie informować i tracić okazję do zarobienia na tobie przy kontroli? Fajny dochodowy system Rabena, co nie? Ja przejechałem się na nich w taki sposób, że poinformowali mnie na szkoleniu wstępnym, że nie wystawiają urlopówek, bo od 5 lat już nie trzeba. Dziwne to było, bo ja od pięciu lat nie spotkałem firmy, która by nie wystawiała ich. Raben nie wystawia i już! Masz wpisywać manualnie łóżka i pilnowac sobie tego. A jak tacho (usunięte przez administratora)" ci kartę automatycznie wpisując ci lukę, co się przecież dzieje, "to twój problem, bo taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca!"(usunięte przez administratora)Tyle, że jest to (usunięte przez administratora) tylko na delegacji za granicą, a w Polsce już nie. Czyli następny powód do ukarania tego złego, leniwego kierowcy! Mi sie to zdarzyło w pierwszym miesiącu pracy trzy razy za co Austriacy skasowali mnie 300 euro. Stąd w ogóle sprawa wyszła przed czasem. Zatrzymała nas austriacka Policja od ADR. Włoski Raben nie umie pakować ADR-ów, a chorzowski zadbać o stan naczep i wyposażenia ciągniki.(usunięte przez administratora)Dostali nasi za to już miesiąc wcześniej grubą karę, ale nie nauczyli się, że spychologia, gra z gorącego ziemniaka, szukanie kozła ofiarnego i udawanie sklerozy ma krótkie nogi. Ale przy tej okazji menedżerka i dyspozytor prosili nas o pomoc, bo Raben nie wypuszcza kierowców międzynarodowych z gotówką ani kartami płatniczymi jak powinna. No więc zgodziłem się użyczyć mojej karty płatniczej na zapłacenie tych mandatów, bo bez tego czekalibyśmy na płatnym parkingu policyjnym nie wiadomo ile czasu. Przesłali pieniądze na moje prywatne konto i kazali zapłacić. Jak można podziękować kierowcy za pomoc i oszczędzenie kosztów firmie Raben? Ano tak, że firma uznaje zaliczę jako zaliczkę na twoją wypłatę, którą oczywiście ci potrąciła z ostatniej wypłaty!

Zostaw merytoryczną opinię o Raben Transport Sp. z o.o. - Gądki

• Jak się pracuje w Raben Transport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Raben Transport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Raben Transport Sp. z o.o.?

Raben Transport Sp. z o.o.
  • Poznańska 71
    62-023 Gądki
  • NIP: 7810020506 REGON: 630509658 KRS: 0000044183

Raben Transport Sp. z o.o.