Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.

Opinie o Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.

Jak dużo osób pracuje w Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.?

Mario

Kiedyś pracowała 40, teraz została może polowa.

@Mario

A znacie może powód dlaczego doszło do redukcji? I to aż polowy? Po poprzednich wpisach widzę, że kandydaci pracą się interesowali, czyli trudno jest się dostać jeśli utrzymują mniejsze zatrudnienie? Dlaczego?

@Mario

Dla rzetelnej informacji - w 2023r. z 46 pracowników pozostało 19 czynnie pracujących. Okres redukcji, który był podyktowany zmianą charakteru działalności ( tylko RnD bez produkcji) był dla wszystkich bardzo ciężki, jednak pracodawca zadbał, aby każdy z odchodzących otrzymał odprawę wraz z wypłaconym ekwiwalentem urlopu.

Zmiany były podyktowane, nową strategią firmy tj. przejście z modelu RnD + produkcja - na skupieniu się tylko na projektach B+R. Stąd ilość, jak i niektóre funkcję nie były już potrzebne.

@Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.

Niestety jest to nieprawda. Na otrzymanym wypowiedzeniu był całkiem inny powód zwolnienia. Ewidentnie ktoś próbuje się wybielić i udawać że sytuacja firmy wygląda lepiej niż w rzeczywistości

@Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.

Powodem zwolnienia nie było odejście z produkcji bo każdy dobrze wie, że ta firma nigdy nic nie sprzedała co można sprawdzić w wynikach finansowych spółki

Darek
@Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.

Czy była osobą,która dostała wypowiedzenie pod czas urlopu.

Bardzo Dziękuje za komentarz. Wiemy, że odejście z pracy / zwolnienia , nie są niczym przyjemnym. Sytuacja finansowa firmy nie pozwalała na dalsze funkcjonowanie firmy w Polsce, w tak dużym składzie osobowym. Konsekwencją były zwolnienia oraz przejście na model centrum B+R - projekty finansowane przez klientów. Mam nadzieję, że odnalazłeś/aś nową prace - dalej podtrzymuje porozumienie, z chęcią poświadczymy potencjalnemu nowemu pracodawcy - wielki potencjał oraz ciężką prace, jaka została wykonana w okresie zatrudnienia. Wystarczy zadzwonić... Miłej niedzieli.

Dziękuję za wnikliwe analizy sprawozdań finansowych, które są publicznie dostępne ( spółka z o.o.) - plany produkcyjne oczywiście, że były - jednak rzeczywistość rynkowa uświadomiła organizacji, że nie będzie w stanie rozpocząć własnej produkcji w Polsce. Miłej Niedzieli -rosołku itp..

@Darek

Prawdą jest, że osoba która była na urlopie otrzymała wypowiedzenie po powrocie do firmy - pracowała o miesiąc dłużej. Bardzo Dziękuje

@Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.

Czy takie osoby nie maja już żadnej możliwości na powrót do firmy? bo rozumiem z tego tyle, że wcale wzięcie urlopu nie było powodem rezygnacji ze współpracy?

Nowy wpis

Dziękuje za komentarz - oczywiście, że osoby zwolnione będą brane, w pierwszej kolejności pod uwagę, w przypadku ponownej rekrutacji - kiedy tylko będzie taka możliwość. I równie oczywiście, żaden urlop nie był podstawą do wyciągania jakichkolwiek konsekwencji - przynajmniej nie w Firmie Aquarius Engines.

Były pracownik Nowy wpis

Panie były @Pracodawca prosze o rozwianie moich wątpliwości dotyczących zwolnien grupowych. Związków zawodowych w firmie AQPL nie bylo, więc o zwolnieniach poinformowano przedstawiciela pracowników. Dlaczego ten nasz przedstawiciel nie podzielił się z pracownikami informacją o planach firmy. Jeśli nie dopełnił swojego obowiązku powinien ponieść tego konsekwencje?

Nowy wpis

Drogi Sz.P. Były pracowniku - właśnie po to zostali wybrani przedstawiciele, żeby z nimi i tylko z nimi uzgodnić osoby będące niestety zwolnione. Przynajmniej tak stanowi prawo pracy, co potwierdziła kontrola PIP, która nie wykazała żadnych zaniedbań. Mam nadzieje, że znalazłeś nowe zatrudnienie i jesteś wraz ze swoją Rodziną w zdrowiu, szczęściu i wyspaniu. Z wyrazami Szacunku.

Farmer

Popieram protest Rolnikow!

To jak tu z socjalem stoicie? Miałem kiedyś ofertę dla specjalisty produkcji. było w niej napisane, że są owoce, integracje, kawa / herbata, dodatkowe świadczenia, paczki i tym podobne. tutaj niedawno też napisano o stołówce. Macie jakieś dofinansowanie do posiłków które tam dają?

Ktoś

A możecie mi napisać na jakie wszystkie stanowiska można tu teraz aplikować? widzę to zakłopotanie i wątpliwości we wpisach względem tego czy można w ogóle pracować na produkcji. na głównej stronie pokazuje mi się formularz z pracą, dobrze jest jednak wiedzieć na jakie opcje śle się dokumenty, możecie wiec opisać strukturę?

Firma Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Specjalista ds. Pomiarów. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
Ilona

Była opinia ze dwa lata temu wrzucana, w której ktoś stwierdził, że 4200 zł dla asystentki to za mało i ze powinna zgarniać z 10000 zł. Pytanie tylko za jaką pracę takie kwoty są przytaczane? Ktoś by opisał tegoroczny tryb pracy? Jaki zakres obowiązków?

aa
@Ilona

Tegoroczny tryb pracy to zwolnienia grupowe

@aa

Ktoś na forum o ofertę pracy pytał a tu pada wzmianka o grupowych odejściach? O co chodzi? Dopiero badam firmę a faktyczni nikt niczego nowego nie pisał. Kiedy ostatnio potrzebowano speca ds. produkcji? Tez oferta mi wpadła w oko ale także ze dwa lata temu była dodawana. Gdzie są bieżące?

Kinga

Nigdy. Bo ta firma nigdy nie produkowała.

@Kinga

Nie rozumiem chyba, czy doszło do jakiejś pomyłki względem firm? Możesz to rozwinąć? Także po wpisaniu w przeglądarkę widzę tę ofertę, do której tu nawiązują. Jeśli firma nie zajmuje się produkcja to co jest jej główną działalnością?

Antek

Co się dzieje z tą firmą? Pojawiły się komentarze w Internecie, że kończy swoją działalność, akcje spadły dramatycznie, a inwestorzy wycofują swoje środki. Nawet na (usunięte przez administratora) są filmy o tym jak słabym pomysłem jest silnik którym się zajmowali, a miał być innowacją

SuperMario
@Antek

Oglądaliśmy ostatnio filmik na (usunięte przez administratora), gdzie podano jak akcje spadły w tej gigantycznej korporacji o 96%. Widzę to tak: zakład, który ma patent dobrego silnika, dobrego i działającego silnika ma szansę, a nie dobrego i nie działającego raczej nie. W tym wypadku coś mi podpowiada, że pikowe spadki cen akcji nie są dziełem przypadku. Tylko to, że byli pracownicy szukają pracy nie wróży zbyt dobrze. Ostatnio szukaliśmy używanego silnika, ale nie znalazlismy. To jest raczej odpowiedź na rozwój i innowacje tego zakładu. Pozdrawiam

Jaka jest stawka początkowa w Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.? 19 lutego na Pracuj.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Product Manager.

Nick Cave

Najlepsza firma w jakiej do tej pory pracowałem, wspaniały zespół młodych inżynierów. Dynamicznie rozwijające się Centrum R&D gdzie naprawdę możesz projektować i budować niebanalne silniki. Firma nie oszczędza na szkoleniach specjalistycznych i benefitach dla pracowników, owocna sroda jest codziennie, obiady 50% dofinansowane, kawa, herbata za darmo, a raz w miesiącu pizza, o Multisporcie nawet nie wspominam;-). Sprzęt i software najwyższej klasy... ubrania robocze wysoiej jakosci. Płatne nadgodziny, paczki swąteczne dla dzieci prima sort ;-). Wspaniała alternatywa dla korpo-kołchozów. PS Nikt mi nie kazał tego napisać :-)

Niebanalny
@Nick Cave

Piszesz że projektujecie niebanalne silniki, może napiszesz coś więcej o tej niebanalności tych silników? Jakie jest ich zastosowanie, czym różnią się od zwykłych silników, na jakie paliwo te silniki. Piszesz też że środa jest owocna codziennie co to znaczy? Co dzień macie środe, no to nieźle się tam bawicie też tak chce, nie szukacie może automatyków?

Nergal
@Niebanalny

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w filmach na YT, o projekcie silnika i jakie zastosowanie. Środa jest owocna codziennie, to znaczy, że owoce i soki są codziennie mimo sytuacji, kiedy wiele firm pisze, że zawiesili owocowy dzień. PS Aplikuj, to dobry moment.

Niebanalny
@Nergal

Widziałem na Pracuj.pl że szukacie Projektanta Elektryka, ja zajmowałem stricte budową i automatyzacją stanowisk testowych, nie projektowałem "na papierze" stąd pytanie czy się nadaje? Obejrzałem kilka filmów na YT, poszperałem w Internecie na temat tego silnika, za dużo nie ma oprócz jakiś artykułów bardziej reklamowych. Nie znam się na silnikach, ale trochę się znam na sterowaniu i stąd moje pytanie czy macie gotowe rozwiązanie jak sterować tym silnikiem? Przyznam że jest to dziwny silnik :-) "free piston" bez wałka korbowego, on jest lepszy od tradycyjnego silnika takiego jak mamy w samochodach? Znalazłem informację że firma to star up, a wiadomo jak jest ze start up-mi, nie wiadomo czy im się uda, stąd następne pytanie jak ze stabilnością zatrudnienia? I najważniejsze pytanie czy mogę liczyć na 14k brutto? Bo to jest moja obecna stawka a nie chciałbym zarabiać mniej, a w obecnej firmie pracuje już 8 lat i trochę mi się nudzi.

fake
@Nick Cave

opinia umieszczona przez pracodawce

Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o. oferowała średnie zarobki 4200 na stanowisku Asystentka. Czy to uczciwa stawka? Czy mogę liczyć w przyszłości na podwyżkę?

Worker

To za mało, powinno być ponad 10 tys. brutto

Cezary

Jakiś powód istnieje, że nikt nie korzysta z możliwości zamieszczenia opinii o firmie?

@Cezary

Witam. Na razie tylko jedna osoba się zwolniła. Nie ma komu i co pisać odnośnie firmy. Ja też nie chcę. Na dalej tu pracuję i to nie jest źle.

Gabriela
@Andrei

Skoro jak sam napisałeś 'nie jest źle' to może napiszesz co Ci się podoba w pracy w Aquarius Enginesie i na jakim stanowisku pracujesz? :) Pozytywne opinie również warto pisać i z chęcią poczytałabym o plusach pracy w firmie. Co mógłbyś wymienić?

@Gabriela

Dlia czego Ci coś o firmie? Firma jest spoko. Jak nie jesteś głupi to dostaniesz doświadczenie, kupisz mieszkanie, poznasz inne zakłady i tak dalej. Spewniam kilka obowiązków, ale lubię to, podoba mi to. Mam z czym to porównać. Poziom zakładu jest wysoki.

Wojciech
@Andrei

Samo spoko to niezbyt szczegółowe info. Fajnie, że można złapać doświadczenie ale nie płacą chyba tyle żeby od razu kupować mieszkanie. Czy płacą? Możesz wyjaśnić?

‐------------

Nie doceniają doświadczonych specjalistów.

Kamila
@‐------------

Czy masz na myśli zarobki? Czy być może kwestię awansów? Rozumiem, że jesteś doświadczonym pracownikiem, od ilu lat jesteś zatrudniony w Aquarius Engines?

Kamila

Aquarius Engines poszukuje pracownika na stanowisko Tokarz/Ślifierz. Jakie cechy/umiejętności ( oprócz znajomości fachu oczywiście) są wymagane od idealnego kandydata na to stanowisko? Liczę na szczere komentarze i informacje z pierwszej ręki. Kto się będzie nadawał do takiej pracy w firmie.

Dlaczego mówicie ze nie doceniają specjalistów ? W jaki sposób to odczuwacie ?

Ramirez

@#### Ale przecież to jest forum pracownicze więc nie widzę żadnego związku z opinią o pracy.

#####

Nie wierzcie w żadne informacje znalezione na stronie internetowej firmy bądź w ogłoszeniach o prace, to nie jest prawda. Firma ta oferuje coś co nie działa tak jak to opisuje, ponadto produkt wogóle nie jest konkurencyjny.

Stefan

Podpowiedzcie czy firma zmieniła adres z Warszawy na Kraków?

Mario
@Stefan

Tak zmieniła. Nie polecam

@Stefan

Nie. To nie jest tak. Jest o zero w Krk.

Zostaw merytoryczną opinię o Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aquarius Engines Central Europe Sp. z o.o.