Opinie o Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. w Czechowice-Dziedzice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. w Czechowice-Dziedzice

Kołchoźnik

Pracowałem w tej "firmie" 3 miesiące i o 3 za dużo. Praca na 3 zmiany została zamieniona na 4 brygady, gdzie dodatku otrzymaliśmy 350zł brutto. Ubrań roboczych nie otrzymałem, nikt nie zapłacił mi również za zużycie moich ubrań, w których musiałem pracować, jakiś śmiech na sali. Szatnia bardzo ciasna i przez brak wentylacji i kiepskiej jakości buty śmierdzi w niej jak w trupiarni. Jedna mała szafka do dyspozycji, w zimie trzeba uważać aby nie ubrać się zbyt ciepło, bo nie wszystkie ubrania się zmieszczą. Praca fizycznie nie jest ciężka, ale za to bardzo monotonna, po 8 godzinach mózg paruje, na nockach ciągle chce się spać, praktycznie zero rotacji jak w innych, normalnych firmach.Dużym minusem jest liderka, której widać, że władza uderzyła do głowy, ciągle się wydziera po ludziach, kierownicy nie reagują bo robota ma iść, a taka wspaniała atmosfera rodzinna miała być, tak nam to zachwalano w pierwszych dniach. Niestety nie stwierdzono. Nie ma z kim pogadać bo 90% zakładu to Ukraińcy. Waleło ma się za supernowoczesny zakład, a gdyby ktoś zobaczył jaką drogę krzyżową przebywa silnik aby zejść z linii, to Niemcy mieli by jedną markę samochodów mniej. Jedyny plus, to dojazd który jest praktycznie darmowy, ale ludzie, szanujmy się, celem życia nie jest tani dojazd do roboty.

Mali
@Kołchoźnik

A konkretnie co to za dojazd? To auta służbowe, autobusy firmowe? Co tam jest? I czy to oznacza, że całkowicie darmowy, czy jednak jakaś mała opłata jest?

Zenon

Przedsiębiorstwo jakim jest Valeo Eautomotive to lider w swojej branży, który wyznacza standardy oraz stale podnosi swój poziom innowacyjności. Jako wieloletni pracownik na stanowisku operator maszyn i urządzeń, jestem zachwycony. Firma daje wspaniałe możliwości rozwoju, codziennie razem z naszym dynamicznym zespołem pokonujemy nowe wyzwania. Warunki pracy są na światowym poziomie niemające sobie równych w żadnej z konkurencyjnych lub okolicznych firm. Niezadowolone głosy są jedynie promilem całości, sytuacja na rynku jest dynamiczna i firma musi się do niej dostosowywać, co również stwarza nowe możliwości i szanse.

@Zenon

Zgadzam się Zenonie w 100%! Codziennie z uśmiechem na ustach przychodzę do pracy, gdzie u poprzednich pracodawców nie zdarzało się to zbyt często. Praca w Valeo Eautomotive jest angażująca i pełna wyzwań, dla osób ambitnych to okazja do na prawdę wspaniałej kariery!

malboro

Witam , na start ile realnie może zarobić operator maszyn?

Operator
@malboro

Teraz aktualnie 3600/3700 z premią

Pionek

Uuu ktoś chyba z kadr czyta opinie, bo nasza wielka i wspaniała firma zorganizowała ANONIMOWE badanie opinii pracowników, gdzie można ANONIMOWO wyrazić swoje zdanie. Oczywiście można to zrobić za pomocą swojego ANONIMOWEGO profilu podpisanego z imienia i nazwiska, Waleło daje jednak słowo harcerza, że wszystko jest anonimowe :D Ankieta oczywiście jest nie tylko ANONIMOWA, ale i dobrowolna tak samo jak rządy Łukaszenki na Białorusi. Kierownik dobrowolnie chodzi za każdym kto jeszcze nie wyraził swojego pozytywnego zdania i namawia do anonimowej ankiety poprzez imienny profil. Teatr dla gojów. Prawdę mówicie jak się pomylicie, tak samo jak ludzie mieli nie być zwalniani na jesień i zapewniano aby pracy nie szukać, po czym zwolniono wszystkich z agencji pracy. Widocznie w kodeksie etyki Waleło, pracownicy agencji nie widnieją w tabeli jako ludzie. Luźno sobie tak podejrzewam, że nawet gdyby ktoś wyraził swoją opinię i byłaby ona negatywna, przyklejono by mu łatkę hejtera i całość by pominięto, tak jak się to dzieje z większością prawdziwych problemów w tej firmie. Okręt tonie a orkiestra nie tylko gra, ale i przyjmuje dedykacje. Jak was zwolnią za niedługo to powiążcie to z udziałem w ANONIMOWEJ ankiecie, czy aby ktoś nie próbował swoją negatywną opinią psuć balu na Titanicu.

Gośka Nowy wpis

Hej, interesuje mnie ten płatny staż w dziale jakości projektów. wczoraj pojawiła się do niego oferta dla w zasadzie 4ech osób. Czy aby na pewno każdy zaraz po zakończeniu będzie miał szanse na dalsza współpracę? Zależy mi na czymś na stale o ile się sprawdzę

124 Nowy wpis

Czy są obecnie przyjęcia ?

Pracownik Nowy wpis
@124

Tak przyjęcia będą ale tylko przez agencję. Może na miesiąc.

W zakładzie widmo to ja jeszcze nigdy nie pracowałem, a tak go właśnie ktoś niedawno nazwał. Jako frezer CNC gdy się teraz zgłoszę to na jakie warunki przyjdę? Ze na 4 zmiany się robi to już wiem, a maszyny jak oceniacie, wszystko płynnie w miarę idzie?

Chyba pomyliłeś firmy valeo Bażaniec nie pracuje na 4 zmiany w tym momencie.

Klementyna

W tym momencie może nie ale też z chłopakiem widzieliśmy w ofercie dla Frezera, że kandydat musi u siebie zachować dostępność do pracy w systemie 4-zmianowym. Czyli w jakich okresach w roku byłby do tego zmuszony?

Greg Nowy wpis
@Klementyna

Wszystko zależy od zamówień. Trzeba się liczyć z tym że cały czas będzie czterobrygadówka. Valeo w Polace to taka korporacja co zawsze dąży do 4 zmian.

Szczery

Aktualnie jest to zakład widmo. Sytuacja niestety na skraju upadku w mojej opinii. W porównaniu do okresu rok wstecz to dramat. Nie polecam. Jedni pracownicy jawnie przeglądają inne oferty pracy, drudzy mamieni zakładową propagandą jeszcze wierzą w sukces i zdają się być ślepi na to co się dzieje.

Firma Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Process Engineer. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Leszno
Człowiek

Natrafiłem na ogłoszenie dla operatora maszyn na portalu, chciałbym wiedzieć czy byłaby to dobra oferta dla mnie. Ten postój, o którym wspomniano tu niżej, nadal występuje? Ciekawi mnie jak często tak się zdarza, że nie ma pracy. I jak to się ma do premii? Bo na stronie piszą, że nawet do 400 zł można zgarnąć za wyniki.

Ktoś pisał, że ludzie są zwalniani i coś tam się ogólnie dzieje w firmie. A to stanowisko co teraz się ogłaszają jest pewne w miarę? Młodszy Inżynier Utrzymania Ruchu. O nie mi chodzi. Stabilna praca ?

S

Postój. Czemu? Bo zamówienia spadły. Ludzie cyklicznie są zwalniani i zatrudniani. Obiecanki cacanki, że będzie praca na trzy zmiany, że czterobrygadowka. A tu co? Szczęśliwcy na Bestwińska, reszta - out. Ci "wyżej" chyba nie są zbyt kompetentni do prowadzenia zakładu. Nie polecam! Zatrudniając się trzeba mieć w głowie, że w każdej chwili można wylecieć. Jutro w tym miejscu jest niepewne

Mia

W niektórych komentarzach nawiązywano do liderów a z tego co widzę aktualnie oni sami są poszukiwani. A przynajmniej teraz taka oferta pracy dla operatora maszyn widnieje. Powiedzcie mi o ile więcej taki lider zarobi i za jaki nakład pracy? zastanawiam się jak mojemu partnerowi by się tutaj pracowało, spełnia wymagania

@Mia

Liderzy wychodzą ok 400 więcej od operatora, no chyba że robisz tam za lidera 10 lat i wchodzisz kierownika do tyłka to lepiej ta wypłata wygląda

Postój macie od prawie miesiąca już? i jeśli tak to na jakich zasadach „nie pracujecie”? jak to może być płatne? Chyba, że inne zadania wykonujecie? I na których stanowiskach praca może być jednak normalnie wykonywana?

Bażaniec

Postój 3 tygodnie. Czy jest tak cienko (usunięte przez administratora). Czy zamkną zakład?

A widziałem jeszcze w innej opinii, że praca operatora może nie być tu taka najgorsza jeśli robisz normalnym tempem a jednak cos odradzają pracę? Zastanawiam się przy tym na jakie stanowiska jeszcze tu w ogóle ludzi biorą? cos o inżynierach widziałem, technicznych także. ale jak bez doświadczenia ktoś przychodzi to na które stanowiska warto by zajrzał?

Jeśli bez doświadczenia to raczej operator/magazynier, chociaż i inżynierowie są tu tacy że zaraz po szkole i nic nie umieją a chcą zarządzać silnikami do mercedesa za pół miliona. Na razie przyjęć nie ma, przeciwnie dalej cięcia kosztów a w tym osób, nie wiadomo kiedy będzie jakiś większy ruch w produkcji. Na razie LIPA

Valeo. Na co ci to ?

Mówi się żeby przyjaciół trzymać blisko a wrogów jeszcze bliżej . Największemu wrogowi nie życzę pracy w tym zakładzie , chyba nikt nie życzy więc pomysł na polecenie kogoś do pracy jest mega zabawny . Tak jak inne pomysły tego zakładu jazda do pracy autem w kilka osób żeby było oszczędniej i była ekologia po czym kierownicy potrafią małżeństwa rozdzielić na inne zmiany mega pomysł (Pozdro rotor) taki z (usunięte przez administratora) jak całe Valeo . Można by się wiele rozpisywać o kierownikach(usunięte przez administratora) co nie potrafią ustać w miejscu jak coś mówi i od paru lat snują swoje teorie odnośnie braku produkcji a tak naprawdę kryją swój brak kompetencji i szukają winnych za swoje nie powodzenia ,po raz kolejny pozdro rotor . Pisać o innych aspektach tego zakładu dlaczego nie warto tu być . Ale po co ? Ten zakład sam siebie niszczy nie udolnym zarządzaniem brakiem poszanowania dla ludzi , pensjami pożal się Boże i brakiem jakiej kolwiek chęci rozwoju . Więc jeżeli czytasz opinie na tej stronie to wczytaj się dokładnie wczytaj się w ból ludzi co piszą te opinie zrozum ich i to co tu przeżywają i pozwól żeby cię to ominęło daruj sobie jaką kolwiek myśl chce pracy w tym zakładzie .RATUJ SIĘ dla nas już nie ma szans ;).

Oki

Widziałem we wpisach te wzmiankę o dużej ilości osób z doświadczeniem, a bez niego to w ogóle jest jakaś szansa by moc podjąć się zatrudnienia? teraz widzę same oferty na inżynierów. Co natomiast z jakimiś stażami?

Grinch

Jeśli szukacie fajnej pracy gdzie można zarobić normalne to omijajcie ten zakład z daleka. Zniszczycie sobie tylko zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Zero ergonomii. Tu się liczy tylko ilość. Brak jakości, brak możliwości rozwoju. Kierownik krasnal który wypisuję do pracownic dwuznaczne teksty, liderzy którzy wyżywają się na pracownikach, dyrektor, jednym słowem porażka. Wymagań mnóstwo a kasy brak. Ciągle konflikty, presja i straszenie ludzi upomnieniem lub naganą za to że odezwą się nie tak jak powinni. Masz być posłuszny jak baranek inaczej masz przejebane. Szkoda czasu i nerwów na taką pracę. Totalne dno a związki i tak nic nie pomogą.

Znalazłem ofertę na stanowisko Właściciel Procesu i mam takie pytanie do osób, które się lepiej orientują, co i jak w tym zakładzie. Skoro wymagają wyższego wykształcenia i w ogóle, to można wiedzieć, jakie są aktualne zarobki na rękę? Bo jednak nie napisali nic w ogłoszeniu

Menel

W nowym roku nawet najgorszy (usunięte przez administratora), jeżeli tylko ma umowę o pracę, dostanie podwyżkę za nic w wysokości 700 zł brutto. Ceny w kraju dalej będą rosły, a pracy w Valeo będzie coraz mniej. Dzisiaj wspaniałomyślny cesarz za pomocą swoich dwórek zakomunikował 450brutto podwyżki. Trzeba było zostać(usunięte przez administratora). Nowi którzy przychodzą, dostaną oczywiście większe pieniądze, bo nikt głupi nie pracuje za tyle, ile my. Ceaarz dobrze wie, że nie wszyscy się zwolnią, więc nie ma potrzeby przyznawania większych podwyżek, a jednostki które to zrobią, szybko się zastąpi kimś nowym za większe pieniądze, ale finalnie i tak będzie to tańsze niż dać podwyżkę wszystkim o tyle o ile wzrosła minimalna. Ktoś pewnie zaraz powie, że przecież jest kryzys i firma nie może dać większych pieniędzy. W sklepie też mogę powiedzieć, że mam w pracy kryzys i chce zapłacić mniej? (usunięte przez administratora)nikt nie słucha a co dopiero nas. Pozostaje tylko zamknąć gęby i pracować dalej za trzech, albo poszukać szczęścia gdzie indziej.

Elektryczny tytanik

Właśnie ja się pytam dlaczego nowi pracownicy dostają więcej niż ci którzy są na tym zakładzie od poczatku , ludzie którzy pracują za dwóch lub trzech ? Jakim prawem oni dostali więcej a nam ciężko wyprosić o zasłużona podwyżkę lub dodatek?? To jest chore !! Cały ten zakład schodzi na psy , czujemy się tam jak więźniowie, stale na oku bezmózgich liderów, liderek i kierowników. Widać to gołym okiem ludzie idą do pracy jak na skazanie , kierownicy są ślepi na to dla nich liczy się ładny wynik lub LADNE OSOBY NA LINII .

Ktoś
@Elektryczny tytanik

Kierownicy dopiero się przekonają jak ludzie nie wytrzymają i się zwolnią . Wtedy zostaną te osoby z super stawka która teraz oferują nowo przyjętym. Przekonają się jak to jest wyrobić normę takimi ludźmi którzy pracują tylko na jednym stanowisku a nie tak jak teraz duża ilość osób z doświadczeniem . Najgorsze jest pokazać na początku że się umie . Kierownicy to wykorzystują to , ale żeby jakieś podziękowania lub premia za dobre wyniki to już nie. Jakoś szybko zapominają o tym .

Ten słynny Tytanik już tonie.Przez brak rozmów z operatorami o sytuacji zakładu.Tu nie liczy się pracownik.Nigdy nie wiadomo jak będzie się pracować np.w przyszłym tygodniu.Zmiany nawet z dnia na dzień.Zero życia prywatnego,przy takiej organizacji pracy jest to niemożliwe.Wszystko robi się za plecami operatorów.Liderzy techniczni co nie którzy nie robią nic,zero zainteresowania pracą.Kto na to pozwala?Kierownictwo , które nic nie widzi i nic z tym nie robi.Albo nie chce widzieć.Ludzie nie są traktowani jak pracownicy tylko jak sztuki, można wymienić na nowego.Albo zwolnić z dnia na dzień.Teraz znowu przyjęcia,nowi że stawką 4.700 na zachęte.Co to ma być? Taka niby super firma,a nie ma jak zachęcić ludzi do pracy?Tutaj w pracy trzeba mieć super kondycję psychiczną inaczej nie dajesz sobie rady.

Czytając ostatnie opinie dodane na temat wspaniałego zakładu tzw. Tytanica???? muszę dodać kolejna aby nowi kandydaci wiedzieli co się tutaj dzieje . Jednym słowem (usunięte przez administratora)na kółkach . Zarządzanie ludźmi masakra. Po ostatnich zmianach ludzi na liniach jest chaos . Kierownictwo wymaga po takich zmianach normy. Uważa że są mocne składy i pyta się dlaczego nie ma normy, ale po co według mnie tak cisnąć na normę . Teraz to powinno się skupić na jakości i zgranie zespołu aby ludzie umieli na kilku stanowiskach ale to powinni wiedzieć kierownicy a nie pracownicy. Liderki też nie równo traktują ludzi na liniach. Jedna krzyczy na ludzi , kolejne to traktują część swojego zespołu w inny sposób , wytyka błędy ludziom którzy byli wcześniej pod wodzą najlepszej według mnie liderki w tym zakładzie . A ludziom którzy byli przed zmianą daje luzy i traktuje ich z przywilejami . Tak nie można traktować zespołu. Wszyscy mają być równo traktowani . A teraz po zmianach to już jest tylko coraz gorzej . Jeśli chodzi o ubrania to w ostatnim czasie nie zwracają uwagi na to czy ktoś ma białe spodnie . Ludzie robią co chcą, nawet na 1 zmianie . Liderki udają chyba że tego nie widzą .

Zniesmaczony

Praca dla operatorów nie jest najgorsza, nie ma strasznego tempa ze względu że ciągle są problemy z maszynami więc linie nie mają pełnej pary, a biurowi zamiast zająć się problemami chodzą wiecznie na spotkania i kawki. O stabilności zmian nie ma mowy, mydlenie oczu że to tylko na 2 tygodnie - chcesz stabilnych zmian to tutaj nie ma mowy, co tydzień zmiany grafików. Zamówień firma nie ma, robią bo coś robić trzeba minimalną liczbą osób, ale sam dyrektor drapie się po głowie co robić dalej, tragedia. Transport z większości miejsc darmowy, ale żeby mieć darmowy przejazd i troszkę więcej niż minimalna krajowa to sory.... Kierownictwo na liniach woła o pomstę do nieba, może dwóch normalnych, reszta mądrzejsza od papieża i wprowadzają chaos w pracy. Poziom zaangażowania struktur do poprawy prac i problemów na liniach wyciągnięta zaraz po studiach w Wąchocku, jak coś się dzieje to obrót na pięcie i ucieka na spotkanie albo obiadek, większość się sama już zwalnia bo nie mogą ogarnąć prostych rzeczy. Dalej sporo Ukraińców na liniach pomimo masowych zwolnień , w przeciągu kilku miesięcy z 4brygad na jedną zmianę przeszedł zakład, nie ma nadgodzin, nie ma nocek więc dodatków nocnych też nie ma. Więc praktycznie gołe wypłaty - w przeciągu kilku miesięcy od 4 brygad około 800pln mniej na wypłatach, z nadgodzinami które się robiło nawet 1200pln mniej. Liderzy na liniach w miarę normalni, zazwyczaj stoją po stronie pracowników, ale liderzy z UKR to interesują się głownie swoimi telefonami i fajeczkami. Chcesz do utrzymania ruchu, to nie tam, bo jest ich za dużo, a sami roboty nie mają na tyle żeby każdy miał co robić, w najbliższym czasie część będzie obcinana, o ile sami się nie zdążą zwolnić z tego wspaniałego zakładu. Praca na magazynie dla lubiących głównie siedzieć na tyłku i machać nogami, "plusem" darmowy obiadek który załatwia kierownik magazynu raz na miesiąc za 13pln bo wygrywa konkurs na który sam się jedyny zgłasza. Szkoda że pracę nie zmieniło się wcześniej, tylko dopiero teraz. Polecam szukać pracy w Bielsku lub innej okolicy, znajoma jeszcze tam robi ale już też szuka innej pracy bo podobno ma być tam jeszcze gorzej, a jeszcze gorzej to już tylko bankructwo. Niemniejszym życzę powodzenia firmie, może pójdą po rozum do głowy i się ogarną. Osobom chcących się zatrudnić o ile wystawią zapotrzebowanie to radzę zastanowić się czy ta firma będzie dobrym wyborem na dłuższy czas.

Pod koniec padła sugestia odnosząca się do tego by się zastanowić czy firma jest dobra na dłuższy czas… a są tu starsi pracownicy którzy mogą się co do tego odnieść? ciekawi mnie zdanie z kilku perspektyw. Na którym stanowisku średni staż będzie najdłuższy i dlaczego?

Zostaw merytoryczną opinię o Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 3 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Valeo Siemens Eautomotive Poland Sp. z o.o.