Opinie o Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o. w Poznań

Czy w Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

@Marti

Racja, można się nieźle posypać psychicznie. Kiedyś to się trzeba było prosić o zakup wody czy mleka.

abc

Ile moze zarobić w Sorbo specjalista z 5 letnim doświadczeniem?

Asia

Ciągła rotacja jest wynikiem odchodzenia ludzi, a nie rozwoju firmy. Pracy jest dużo, wymagań też, jednak nie koreluje to z wysokością wynagrodzenia. Zarobki są bardzo niskie. Wolą zatrudniać nowe osoby niż dać podwyżkę doświadczonym pracownikom. O awansie można zapomnieć.

A co jest teraz oferowane całkiem nowym osobom? Napisano w komentarzach wprost, że nie dają tu żadnych podwyżek tylko wola brać nowych, im zatem co oferują, że są chętni by przyjść do pracy? inflacyjne podwyżki mimo wszystko występują?

Asia

Inflacyjna podwyżka nie istnieje a tej firmie, jak idziesz po podwyżkę to wyszukują Twoich najmniejszych błędów, żeby tylko ci jej nie dać. Co do zatrudniania nowych osób to są to osoby bez doświadczenia, często po studiach, które nie mają dużych wymagań finansowych i chcą zdobyć doświadczenie.

@Asia

Czy to wspomniane doświadczenie, które będzie zdobyte, w późniejszym czasie odzwierciedli się jednak w większych zarobkach? pytam, bo nie wiem na ile się warto się starać a myślę o pracy po prostu jako chemik / analityk

Antoni Nowy wpis

Pracownicy z kilkuletnim stażem otrzymują wynagrodzenie porównywalne do nowych pracowników, bez doświadczenia.

Wiki Nowy wpis
@Antoni

Po ofertach widzę, że ci nowi chemicy / analitycy i tak musza mieć przynajmniej 2 lata stażu by się zakwalifikować. Nie mam przed sobą aktualnego ogłoszenia, ale zastanawiam się czy poprzeczka nie została jeszcze podwyższona?

Antoni Nowy wpis
@Wiki

Nie potrzeba stażu żeby zostać przyjętym na to stanowisko

Becia Nowy wpis
@Antoni

Hej, na pewno nie? ja na stronie w ofercie dla chemika widziałam punkt o wymaganym doświadczeniu w pracy zawodowej na równorzędnym stanowisku i dopisek, że minimum 2 lata. To nie jest sprawdzona informacja? Albo po prostu można to jakoś obejść?

W mieście Poznań poszukiwano osób na stanowisko Toksykolog. Złożyłeś tam swoją aplikację?

abc

Ile moze zarobić w Sorbo specjalista z 5 letnim doświadczeniem?

@abc

Zależy od umowy czy o pracę czy zlecenie. Ale nie licz na kokosy. Zazwyczaj najniższa krajowa plus premia. Premia zależy od widzimisie Szefa i Kierowniczki. Czasami nie dostajesz jej wcale.

@Mini

Już w ubiegłym roku ktoś pisał, że premia zależna jest mocno od wyników ale jak one konkretnie są liczone i zestawiane ze sobą? W dodatku mimo wszystko da rade jakoś poglądowo je sumarycznie ująć? Nawet w postaci widełek?

@Gabriela

Niestety nie, nigdy nie wiesz ile dostaniesz. Nawet jak są wyniki i badania to bywa, że jest sama podstawa.

@Mini

Hmm, czyli tak naprawdę nie jest premia zależna od wyników? Bo jak są wyniki to jak tłumaczą brak premii? Może podacie chociaż najniższa premie jaką wam się zdarzyło otrzymać?

Iza

Teraz to widzę ze na ze trzy różne stanowiska szukają przez taki portal. i to na każdym są jakieś problemy w premiach? Tak ogólnie to skąd wiesz czy dobrze ogarniasz wyniki i tym podobne? to będzie skala porównawcza względem osób równoległych? Tutaj norm brak?

Pat
@Iza

Nie ma premii za wyniki, nigdy takiej nie otrzymałem. Jest tylko podstawa. Osoba pisząca komentarze na temat premii musiała pracować tu dawno temu. W zeszłym roku była premia świąteczna dla wszystkich w takiej samej kwocie. Nadgodziny jeśli istnieje potrzeba zostania w pracy dłużej są płatne lub do odbioru godzinowo.

@abc

3920 zł oczywiście jeżeli masz tytuł doktora nauk chemicznych do tego .

Asia

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o.?

Mini

Awans może i dostaniesz typu Starszy specjalista ale nic poza tym. Pytanie czy zależy Ci na awansie na papierze czy na innych gratyfikacjach za tym idących.

@Mini

Po co ci awans skoro i tak zatrudniają na kierowników osoby z zewnatrz a długoletnich pracowników nie doceniaja

a jakie są wymogi co do tego by można było stać się kierownikiem? Akurat teraz takiej oferty nawet nie widzę ale zastanawiam się czy nie wymagają jakiegoś doświadczenia w zarzadzaniu zespołem lub coś podobnego? nikt o awans się nie upominał?

Aga

Premia 250 pln? A wcześniej jakie otrzymywaliście tak w ogóle? one są w ogóle niezależne od stanowiska? nie pisze się tu żadnego podania? W innych firmach widziałam, że tak w zasadzie robili, jak tutaj macie z dokumentami?

czyli z jaka premią świąteczną kończycie ten rok? Znane są wysokości? :) widzę po jednym z wątków, że w ubiegłym dawali wszystkim po równo. Interesuje mnie do tego ta oferta ze strony dla pracownika technicznego. Czy możecie napisać cos aktualnego odnośnie samej organizacji pracy oraz nawiązać do tego z jakiej przyczyny ktoś jest poszukiwany? są spore braki / jakieś odejścia czy to raczej jednak rozwój? jakieś podwyżki są przy tym od kolejnego roku przewidywane może?

Mini

Nie było. Chyba że coś ostatnio się zadziało.

Agata
@Mini

Skoro w Sorbolabie nie ma żadnych paczek czy bonów to może obowiązują jakieś inne dodatki pozapłacowe? Można liczyć na jakieś benefity typu: karta multisport, ubezpieczenie, opieka medyczna lub jakieś zniżki? Lub może są dodatki do wynagrodzenia w postaci premii?

@Agata

Nie ma szans. Masz pracować za jak to mówi SZEF "frytki"... To nie jest wielkie laboratorium tylko malutka firemka. Płacą tylko tyle ile muszą.

Stefan
@Mini

Za "frytki"? To widać, że szef uważa że personel nie powinien mieć wygórowanych ambicji finansowych. To, że pracujesz w małej firmie wcale nie oznacza, że masz mało zarabiać. Wiesz o tym prawda?

@Stefan

Stefan, ja o tym wiem dlatego tam nie pracuje. Powiedz to Szefowi i poczekaj na reakcje. To on ma zarabiać nie Ty.

Marti

Nie ma dodatków, jasne masz obiady raz w tygodniu i czwartki owocowe- jeśli kiero będzie chciało się jechać do Lidla???? ogólnie nie polecam pracy, dwie Panie wyżej bez jakich kolwiek podejść do pracownika, wiecznie maja ból (usunięte przez administratora) nic nie dostaniesz, zawsze wszystko źle i nie tak. Byle by jak najlepiej wypaść przy szefie, zagrywki z podstawówki etc. Odradzam dla zdrowia psychicznego nie warto.

@Marti

kasia

Pracowałam tam 1,5 miesiąca, nauczyłam się wszystkiego co mogłam w ponad dwa tygodnie i chciałam sie rozwijać, dostałam swoje badania wszystko pięknie, nagle wrzucili mnie do prac fizycznych typu wynieś worki 100 kg z magazynu, któregoś dnia przygotowując sie do wspomnianych badań na koniec dnia dostałam wezwanie do kierowniczki i wypowiedzenie bez żadnego tłumaczenia. Kierownictwo to kpina nadąsane Panie, które nie maja żadnej wiedzy na temat prowadzenia zespołu.

@kasia

z tymi workami, że po 100 kg to przenośnia czy jakiegoś paleciaka dają do obsługi? jakie jest wyposażenie tego całego magazynu? podobnie się zastanawiam nad tym jak biuro obecnie może wyglądać w kontekście narzędzi do pracy. Co do tego nauczenia się w 2 tyg to o jakim zakresie wiedzy teraz piszesz?

@Gabriela

Serio? Pytasz o paleciaka? Kierownik badania ma nosić ciężary? Chyba to wysoce nie na miejscu. Ale niestety nie mają tam oporów przed niczym. Narzędzia do pracy standardowe ale nie licz na szybki procesor w kompie czy inne takie. To nie jest firma z najnowocześniejszymi technologiami. Radzisz sobie na tym co dostajesz i tyle.

Jakie są mocne strony pracodawcy Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o.?

Paulina

Nie ma mocnych stron. Zatrudniają bo maja więcej zleceń odwalasz robotę i podziękują. Cyrk na kółkach. Na początku wszystko okej a później kiero zacznie komentowaćnp. Twój wygląd bo nie nosisz tak jak ona rajstop i spodni latem ????

@Paulina

To ja ciekawa jestem co by powiedział do kogoś w sandałach. Ale i oni informują, że na parę zleceń kogoś biorą czy dana osoba z przykrą niespodzianką się spotyka? :( I to w sumie jedyne słabe strony jakie znasz?

Paulina
@Gabriela

Toż to zgroza jak sandały? Ba pewno by je skomentowała. Nie bo by ktoś świadomie nie podjął pracy, potem dziękują z dnia na dzień. Cześć i kolejny. Dużo słabych stron. Kierownik i menago który ma tylko nazwę w stanowisku bo podejścia nie ma do pracowników. Pretensje o wszystko, rzeczy na które nie masz wpływu. Ton rozkazujący. Odwalasz robotę, a i tak się doczepi. Przy ocenach pracowniczych wszystko robisz źle ale z łaski Ciebie zostawia.

Gabriela

Ktoś tu widzę, że przestrzegł jednego z kandydatów odnośnie tego, co może się jemu stać tu w firmie zaraz po okresie próbnym. O co mogło mu tak naprawdę chodzić? Widzę, że podobno oczekują sporej wiedzy i niskich oczekiwań finansowych. To w tym problem?

Agata

Czy może ktoś wie jak wyglada drugi etap rekrutacji kiedy otrzymuje się zaproszenie na rozmowę?

@Agata

Drugi etap zależy od stanowiska. Zazwyczaj otrzymujesz zadanie do wykonania typu obliczenia. Dzwonią różnie. Zależy jak Pan Prezes sobie ustali. Nie polecam jednak pracy tam.

Marti
@Agata

Nie wybieraj się, szkoda Twojego czasu, po okresie próbnym dopiero się zacznie.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o.?

Mini

Mieć małe oczekiwania finansowe i ogromną wiedzę.

Szymon
@Mini

Pracujesz w Sorbolabie? Czy osoby bez doświadczenia też są tu mile widziane? Jeśli tak, to czy tacy kandydaci mogą liczyć na jakieś szkolenia i kursy, które pozwolą lepiej przygotować się do pracy w tej firmie?

Robert
@Mini

Małe, tzn. na poziomie minimalnego wynagrodzenia czy jeszcze mniej, bo i tak bywa? :D Czyli obowiązki z pewnością nieadekwatne do kasy. A może chociaż jest premia skoro taka słaba wypłata?

@Robert

Uwierz że masz minimalne. Jeśli popełnisz błąd jeszcze mniej. Na leki uspokajające wydasz duuuużo. Premie masz uzależnioną od wyników. Chodzi o to żeby jej nie dawać...

Czy w Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Analityk umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 4 października na Pracuj.pl.

Mini

Radzę zobaczyć z jaką częstotliwością poszukują kandydatów. Zapewniam, że nie nie jak to jest napisane w ogłoszeniu... W związku z dynamicznym rozwojem... Tam nie ma rozwoju. Badania musisz wykonać stacjonarnie ale czy pozwolą zabrać dokumentu do domu wątpię.

Vicky

Złe wspomnienia i zły czas. Odradzam.

@Vicky

No niestety się zgadzam.

Jak szef reaguje na nieporozumienia ?

@Michał

Nie radzę sprawdzać ... chociaż tam są wieczne nieporozumienia. Ciągle jest coś źle choć dajesz z siebie 200%.

Wiktoria

@mini marne pieniądze? Nie dostanie się więcej niż najniższa ?

mini
@Wiktoria

Musisz mieć wyjątkowe szczęście aby dostać więcej. Nie polecam pracy tam.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Mini

Nie ma takich opcji. Brak inwestowania w pracowników. Zapomnij o szkoleniach i rozwoju. To harówka za marne pieniądze.

Warto pracować w tej firmie? Jakie zarobki w laboratorium? Firma w sieci praktycznie nie istnieje.

Arab44
@Anonim

Lepiej nie

@Arab44

Napiszesz coś więcej na temat warunków panujących w firmie? Widzę, że znowu rekrutują.

@Anonim

Rotacja ludzi jest zatrważająca! To chyba o czymś świadczy skoro wszyscy uciekają.

Sisi67

Dostaniesz 1900-2000 netto. Najlepiej po doktoracie i z biegłym angielskim.

@Sisi67

Potwierdzam i nie polecam chyba że ktoś chce się wykończyć nerwowo.

Zostaw merytoryczną opinię o Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 19 ocen.
  • Zaniemyska 11
    61-029 Poznań
  • NIP: 9721238819 REGON: 302080301 KRS: 0000416945

Laboratorium Badawcze Sorbolab Sp. z o.o.