Opinie o Technical Solutions Sp. z o.o. w Kędzierzyn-Koźle

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Technical Solutions Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Technical Solutions Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i autostrad

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Technical Solutions Sp. z o.o. w Kędzierzyn-Koźle

Kamil K

Nie dajcie sie (usunięte przez administratora)przez te firmy. Jeszcze R AD to to samo chcieliby zeby za darmo dla nich robić.

Julia
@Joanna

A jaki jest powód niewypłacania pracownikom? To pierwszy raz taka sytuacja ma miejsce, czy już wcześniej były problemy z wypłacaniem?

Stanisław

Nie polecam firmy. Z zewnatrz wszystko niby super ale współpraca masakra a pieniedzy nie można sie doprosić.

Kazimierz
@Tamtego

Z czego wynikają te kłopoty? Słabo, że akurat w takim okresie, gdzie szaleje inflacja coś takiego dotknęło pracowników. Firma informowała do kiedy może to potrwać? Rozumiem, że nie mają w planach zwalniać, czy coś w tym stylu?

123 Nowy wpis

Pisał ktoś o braku robót, ja szukam pracy aktualnie, mam nie pytać w takim razie? W maju widziałem ogłoszenia na specjalistę ds transportu na stronie urzędu dla bezrobotnych i miałem podejść, ale jeszcze tu zajrzałem. Wtedy pisali że umowę na czas nieokreślony proponują, naprawdę tam na dłużej niż nie mają?

Chciałbym się tutaj przyjąć do pracy na budowie, jednakże przeczytałem, że zdarzały się tutaj kłopoty z wypłacaniem należności. Czy ta sytuacja nadal ma miejsce? Czy dostaje się wszystko w czasie i jednym przelewem? Napiszcie

Wierzyciel Nowy wpis

Firma w restykuryzaci , na wszystkim łape trzyma bank , dług firmy prawie 17 mln.zł. osobom które zwolniły się nie zapłacono wynagrodzeni od ponsd pół roku.Z twgo co mi wiadomo spwy w sądaxlch pracy.

Zrobiony_na_szaro

Ogólnie sprawa sie chyba rypła gdzies w 2022 i teraz ( 2023 ) zbierane sa tego owoce. Z tego co wiem, to wiekszosc inzynierow sie pozwalniała, 3/4 pracownikow budowlanych ( instalatorzy, brygady bitumiczne ). Ogolnie klopoty z wyplatami dla pracownikow od poczatku 2023 roku. Nie polecam - wspolpraca z zarzadem na zenujaco niskim poziomie a wrecz brak. Trzymac sie jak najdalej.

Norbi
@Zrobiony_na_szaro

Oj to rzeczywiście słabo, jak już się jakieś problemy z wypłatami zaczęły pojawiać. No dobra a co jest tego głównym powodem? Jakie stanowiska utrzymały swoje posady? Napisałeś, że sprawa się rypła już nawet w 2022 roku to może napiszesz, co się takiego wtedy zaczęło dziać? Ja właśnie tak obserwuję wątek, bo liczyłem, że uda mi się aplikować.

Zrobiony_na_szaro Nowy wpis
@Norbi

Brak robót, nieterminowość wykonania, spory z inwestorami, klopoty z płatnościami dla podwykonawców............ Stanowiska dyrektorskie sie utrzymały :), wiekszość inżynierów się zwolniła, zostali Ci którzy zostali ubłagani aby coś tam dokończyć. Ostatnia wypłata była w sierpniu za czerwiec a i tak dostali ją tylko Ci którzy są zatrudnieni - Ci co się zwolnili nie zobaczyli ani grosza :).

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Tomek

18.07.2023 02:07

Tomekikona wywiad

Współpracowałem z firmą ponad 10 lat przy różnych inwestycjach, głównie jako osoba odbierająca wykonane prace z ramienia inwestora. Przez ostatni rok byłem bezpośrednim pracownikiem firmy, wiec miałem okazję zobaczyć, jak wygląda to od wewnątrz.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Tomekikona wywiad

Pracowałem jako inżynier budowy. Do moich obowiązków należało: zamawianie materiałów na budowę, kontakty z podwykonawcami, przestrzeganie i kontrola stanu BHP i ogólnie wszystko, co związane jest z pracą na budowie.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Tomekikona wywiad

Opóźnienia w płatności wynagrodzeń, a końcowo - brak wypłaty wynagrodzenia. Poza tym brak perspektyw: ponad dwa miesiące siedzenia w domu i nicnierobienia, ponieważ nie było pracy. Ze strony pracodawcy nie było żadnej reakcji na moje skargi, zero odpowiedzi na maile, telefonicznie był dostępny rzadko lub wcale (jeśli już odpowiadał, to jego odpowiedzi były wymijające - brak konkretów, żadnych terminów). Sprawa została zgłoszona do PIP przeze mnie. Odpowiedź po kontroli była taka, że pracodawca został ukarany w postępowaniu (mandat). Byłem zatrudniony na umowę o pracę, która nie była w pełni ozusowana, tylko na kwotę 2000zł. Reszta wypłacana byłą na podstawie indywidualnych ustaleń z prezesem-oczywiście jeśli wszystko było w porządku ze strony pracownika. Gdy ktokolwiek "podnosił głowę" wyciągano załącznik do umowy o pracy, czyli regulamin wynagradzania, gdzie praktycznie każdy składnik wypłaty opisany był jako uznaniowy - bez możliwości jakiegokolwiek odwołania.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Tomekikona wywiad

Nie wiem, ponieważ każdy negocjował indywidualnie, według swojego doświadczenia i umiejętności.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Tomekikona wywiad

Od 10 lat współpracowałem z firmą z ramienia inwestora, a przez ostatnie 13 miesięcy byłem bezpośrednim pracownikiem firmy.

Tomekikona wywiad

Nie. Zarząd nie ogarnia budów, wpada okazjonalnie od razu z pretensjami do pracowników. Nie ma odzewu na kierowane od nadzoru budowy prośby o materiał/ dodatkowe środki do budowy.

Tomekikona wywiad

Nie ma szkoleń. Na początku pracy przy luźnej rozmowie padło tylko: "o widzę, że masz doświadczenie, to co ja będę Ci mówiła, co masz robić".

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Tomekikona wywiad

Między pracownikami atmosfera jest rewelacyjna. Między pracownikami a zarządem i dyrektorami po prostu była bardzo zła. Na budowie brakowało sprzętu, więc konieczne było pożyczanie go od podwykonawców. Po zgłoszeniu braków i problemów na budowie pracodawca/prezes pierwsze co to oczywiście winił kierowników budowy/robót. Brakowało paliwa do sprzętu - często z tego powodu nie można było zakończyć danego etapu prac, tylko trzeba było ponownie wracać do tematu, co powodowało frustrację i zniechęcenie u pracowników. Długie czas dojazdu do pracy nie był wliczany do wynagrodzenia w żaden sposób, co oczywiście również powodowało frustrację pracowników.

Tomekikona wywiad

Miałem kłopot z negocjacją wynagrodzenia po okresie próbnym. Uzasadnieniem firmy było to, że budowa, na której jestem, jest ciężka i problematyczna (wieczny spór z inwestorem). W momencie złożenia wypowiedzenia (dostałem nową ofertę pracy), pracodawca zgodził się na moją wcześniejszą propozycję, więc postanowiłem zostać w firmie. Nie znałem aż tak dobrze realiów pracy i niestety miałem zbyt duże zaufanie do osoby, która mnie zachęciła do przyjścia do TS.

Tomekikona wywiad

Zasugerowałbym, że w pracy ważny jest dobry poziom komunikacji i szacunek do pracowników.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Technical Solutions Sp. z o.o.? Czy kandydat na stanowisko SPECJALISTA DS. TRANSPORTU powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Stanisław

@Stanisław

To jakoś słabo brzmi tak szczerze. :/ Ale co konkretnie masz na myśli, jak to w Twoim przypadku wyglądało jeśli chodzi o współpracę z nimi?

Ten tego
@Dominika

Prac[je w TS. Ponad dekadę i jakoś daje rade. Kasa każdego dziesiątego na koncie . .

@Ten tego

Czyli ściemnia? A ciekawa jestem, bo skoro tak długi staż to jak to na podwyżkach się odbija?

Tamtego
@Ten tego

Juz nieaktualne. Od marca kopoty z wypatami dla pracownikw fizycznych a od kwietnia dla caej reszty.

Kazimierz
@Tamtego

Kamil K

Hanna
@Kamil K

Ale to cały czas nie płacą wypłat czy kombinują, nie chcą, a koniec końców i tak normalnie płacą? Jak to jest?

Ten tego
@Hanna

Płacą normalnie

@Ten tego

A no to spoko informacja. Normalnie czyli terminowo? A jeśli chodzi o wysokość to też nie masz zastrzeżeń? Chętnie poznałbym chociaż widełki.

Jurek
@Andrzej

Widełki są takie że wypłata płacona w ratach lub wcale

Hanna
@Jurek

To jak to właściwie jest, płacą czy nie... Bo wcześniej napisano, że płacą normalnie, a Ty że w ratach. Jeśli odbywa się ta płatność w ratach, to na ile rat jest ona podzielona? I w jakim okresie czasowym to wynagrodzenie znajdzie się u pracownika w całości?

Joanna
@Hanna

Nie płacą co najmniej czterem brygadom, to wiem na 100%. Planowana wypłata miała być 10 kwietnia i do dziś jej nie ma, gdzie powinna być kolejna za kwiecień br. Wcześniej płacili na raty np. 1/3 wypłaty, za dwa tygodnie reszta, itd. Sprawa została zgłoszona do inspekcji pracy i na pewno się za nich wezmą.

Julia
@Joanna

Joanna

Nie płacą wypłat od 10 kwietnia 2023 r. i w dodatku usuwają opinie na innych portalach. Po wielokrotnych próbach telefonicznych oraz osobiście w biurze 0 reakcji. Nie do pomyślenia żeby mnóstwo ludzi zostawić bez środków do życia. Najważniejsze, że prezesi mają kasę z innych spółek i mają za co jeść. Sprawa zgłoszona do inspekcji pracy.

col

===-Dochodzenie należności -518 665 272 tylko rezultat==-=

Luk

Bardzo mi się podoba że te wszystkie komentarze (opinie) są z marca i kwietnia a firma długo na rynku i współpracuje z podwykonawcami od zawsze i nigdy nie było problemu ????

@Luk

Czyli na przełomie marca i kwietnia zaczęły one powstawać? Wiadomo czemu?

Olga

Jak to? Przecież są umowy i w ogóle… to jak mogą nie zapłacić? Może warto to gdzieś zgłosić?

@Olga

umowy mają z gminą az podwykonawcami kolejnymi juz nie. Podjedz sprawdz kto tam pracuje napewno nie głowny wykonawca

Nakło Śląskie
@Olga

To nie pierwszy przypadek ze nie mamy zapłacone. B&WJ tam niby rządzi a jak przyjdzie do zapłaty to Pan RA nie odbiera telefonu.

@podwykonawca

To Ci podwykonawcy mają w końcu z kimkolwiek umowę czy jak to jest, bo teraz to i ja się pogubiłam.

Prosto z Nakła
@Dominika

Ja miałem tylko zlecenie od RA B&WJ. NIgdzie nie zgłoszone co nie jest dopuszczalne. Dostał kare za nie zgłoszenie podwykonawcy i na tym koniec. A faktury dalej nie zapłacone.

Łukasz
@Prosto z Nakła

Podpisz się z imienia i nazwiska. Współpracuje z firmą od kilku lat i każda fakturę mam opłacona. Jak nie potrafisz zrobić roboty to nie dziw się ze masz niezapłacone!

@Łukasz

o właściciel się odezwał. Tobie płacą szkoda ze z podwykonawcami sie nie rozliczasz.

@podwykonawca

Czyli w pewnym sensie on zasugerował, że nie płacą jeśli robota się im nie spodobała, tak?

Zbyszek

Nie polecam firmy nie płacą.

Grzegorz

Nie polecam. Nie płacą.

oszukany

Nie polecam z daleka chyba ze bedzie zgłoszenie do gminy. Nie płacą

podwykonawca

Nie moge uwierzyc niby prężna firma wygrywa przetarg zleca cała robotę B&WJ - ten zatrudnia podwykonawców którym nie płaci. Fajnie sobie to zaplanowali. Dotyczy inwestycji w Świerklańcu, Nakło kanalizacja. Nie polecam .

Dominik

Nie dajcie sie oszukać. Nie regulują płatności.

KUSZ

Nie polecam. Nie płacą.

KUSZ

Nie płacą. Od miesiąca mam nie zapłacone.

Klient

Nie płacą.

Ryszard

Nie płacą.

Łukasz

Kolejny podwykonawca oszukany. Tak jest jak sie sie wygrywa przetarg za pieniadze za które robota jest nie do wykonania. Wpisujcie sie jako podwykonawcy niech gmina wie ze nie robią tego sami.

Zostaw merytoryczną opinię o Technical Solutions Sp. z o.o. - Kędzierzyn-Koźle

• Jak się pracuje w Technical Solutions Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Technical Solutions Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Technical Solutions Sp. z o.o.?

Technical Solutions Sp. z o.o.
1.4/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Strzelecka 13B
    47-230 Kędzierzyn-Koźle

Technical Solutions Sp. z o.o.