Opinie o Optimo Development Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Optimo Development Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Optimo Development Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Optimo Development Sp. z o.o. w Łódź

Kuba

HR w tej firmie to chyba jakieś nieporozumienie. Zaczynają rekrutację kiedy większość teamu jest na urlopach i po wysłaniu aplikacji wracają z informacją, że odezwą się za miesiąc. Oczywiście 2 miesiące bez kontaktu, dopiero po upomnieniu dalsza część, zadanie, rozmowa po której rekruterka mówi, że za maks 2 tygodnie wróci z odpowiedzią, a tymczasem wciąż cisza. +3 miesiące kontaktu mailowego, a nadal jest problem dać jakąkolwiek odpowiedz.

JJ
@Kuba

Potwierdzam. Oferta bardzo mi się podobała, ale niestety po trzech tygodniach oczekiwania dowiedziałem się, że jednak nie będą mieli miejsca na zatrudnienie kolejnej osoby.

dev

Na stanowisko Python Developera przesłuchiwał mnie jakiś menel.

Cześć, po przeczytaniu niektórych komentarzy zastanawiam się czy te komplikacje podczas rekrutacji występują tylko na stanowiskach IT? widoczne są tu oferty dla doradców klienta biznesowego i ze względu na doświadczenie chciałem sprawdzić jakie warunki oferują, ale teraz nie wiem czy warto?

kandydat Nowy wpis

Gdybyście spodziewali się informacji zwrotnej po rozmowie kwalifikacyjnej to nie róbcie sobie nadziei. Olewackie podejście do procesu rekrutującego a jeszcze na początku zapewnienie że poinformują.

A tutaj z kim rozmowa jest prowadzona tak w ogóle? jest po prostu dział HR czy może z przełożonym rozmawiasz? Ktoś o Python Devie kiedyś pisał, ja natomiast zastanawiam się nad tym doradcą biznesowym, na którego widnieje teraz oferta. był już może ktoś na rozmowie? jaka ocena?

dev

Na stanowisko Python Developera przesłuchiwał mnie jakiś menel.

Czy kandydat na stanowisko DORADCA KLIENTA BIZNESOWEGO ORANGE w firmie Optimo Development Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Jak można rozumieć te „opinie” w której ktoś podrzucił linki do oferty dla juniorów oraz widełki liczone od 4 tys do 5 tys brutto? Niby tysiak różnicy ale od czego zależny? W mile widzianych wpisano tylko znajomość Ansible i Terraform. Jak mimo wszystko ostatecznie jest to wyceniane i co z późniejszą perspektywą zarobkową?

https://justjoin.it/offers/optimo-development-junior-it-specialist-lodz https://justjoin.it/offers/optimo-development-junior-integration-engineer Kasa od 4000 do 5000 zł brutto

Blanka

Czy teraz już nabory nie kończą się niczym? Liczę, że nie. Intryguje mnie ten Junior Integration Engineer. Co prawda widełki 4-6 K brutto nie zwalają z nóg (o 400 pln więcej niż minimalna, heh), ale może da się awansować szybko, albo przejść na inne korzystne stanowisko w firmie. Co powiecie?

Kuba

Sylwia
@Kuba

Nie wiem na ile w tym prawdy ale ciekawa jestem co szefostwo na to, nie powinno im zależeć na dobrych pracownikach? Pzt., jak kogoś szukają to przypadkiem nie potrzebują, więc po co zwlekać? A pochwalisz się jakie zadania miałeś?

JJ
@Kuba

W Kraków Optimo Development Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko DevOps. Wziąłeś udział w tym procesie? Podziel się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej. Z pewnością okaże się to cenną wskazówką dla osób, które również biorą pod uwagę pracę w tym przedsiębiorstwie.

Pracowałem w Optimo kilka lat i nie trafiłem jeszcze na lepsze miejsce. Przede wszystkim to, co jest warto zauważenia, to indywidualne podejście do pracownika i atmosfera. Zawsze mogłem liczyć na pomoc i zrozumienie. Jak w każdym miejscu, czasem jest lepiej, czasem gorzej jeśli chodzi o projekty i rozwój, ale to właśnie podejście leaderow i HR potrafi zatrzymać człowieka w tej firmie na bardzo długo. :) Sporo ciekawych benefitów, a z minusów to, że nie mają zbyt wielu biur, więc w wielu przypadkach konieczna jest całkowita praca zdalna.

Daniel M.

Pracuję w tej firmie już ponad 5 lat i mogę szczerze powiedzieć, że takiego miejsca pracy życzę każdemu. Wiele pozytywnych benefitów takich jak m.in.: elastyczne godziny pracy, opiekę medyczną, imprezy integracyjne, owocowe dni, śniadania na koszt firmy. Naprawdę podchodzą po ludzku do pracowników co budzi miłe odczucia kiedy jest się w biurze. Biuro nowoczesne do którego chce się przychodzić :) ciężko mi znaleźć negatywy na tą chwilę. Kultura organizacyjna jest naprawdę pozytywna, a ludzie tutaj są przyjaźni i pomocni. Zdecydowanie polecam tę firmę każdemu, kto szuka dobrego miejsca do pracy. Jeśli szukasz stabilności i rozwoju w swojej karierze, to jest to odpowiednie miejsce :)

future455

Aplikowałem do tej firmy na juniora, sam proces rekrutacyjny bardzo w porządku. Fakt faktem pracy nie dostałem ale może i dobrze bo słyszałem, że redukcje i mało stabilnie..

manualtester

Aplikowałem na stanowisko testera. Bardzo przyjemna, rzeczowa rozmowa, oferowane warunki brzmiały super. Niestety nie zaproponowano mi współpracy, ale otrzymałem merytoryczny feedback, więc to duży plus dla firmy.

Iwona
@manualtester

Zdradzisz może widełki jakie oferują? Ta rozmowa była zdalnie czy w siedzibie firmy? Sprawdzali jakoś umiejętności? Wymagają zrobienia jakichś zadań?

Developer

Wysłałem CV na stanowisko mid node.js developer. Mimo dużej ilości projektów na moim githubie, na wejściu bez jakiejkolwiek rozmowy wstępnej upierali się przy zadaniu, web crawler na jedną funkcję + testy, na zadanie zeszło mi około 10h. Po oddaniu zadania i tygodniu oczekiwania, dostaję wiadomość, że stanowisko backendowe zostało zajęte "wewnętrzenie" i zaproponowano mi rekrutację na inne stanowisko frontowe, oczywiście nie interesuję mnie stanowisko frontowe skoro aplikuje na backend... Po odesłaniu, że nie jestem zainteresowany, brak jakiegokolwiek przepraszam czy chociaż jakiejś odpowiedzi. W skrócie straciłem 10h na pisanie jakiegoś zadania po nic, nie polecam, nie szanują czasu kandydatów. Nie róbcie dla nich zadań bo możliwie szukają darmowy kod :)

Hose Antionio Alvarez

Aplikowałem dwukrotnie, problem polega na tym, że szukają juniora, oczekują sporej wiedzy ale płacą słabo :) aplikowaliśmy z kolegą jednocześnie tak dla hecy i jemu zaproponowali pracę. Zarówno ja i on mamy ten sam poziom wiedzy tylko ja powiedziałem, że chcę więcej niż oferowali w widełkach i to na UOP a on się zgodził na minimalną z tego zakresu i B2B. Ale czy we wrześniu 2022r ktoś kto umie więcej niż się tylko podpisać zdecyduje się na pracę za jakieś 2300zł bo tyle zostanie z tych 4000zł po opłaceniu zusów itd.

Sylwia
@Hose Antionio Alvarez

Tzn., no wiesz, wiadomo że będą woleli mniej zapłacić to logiczne. Tyle, że ile wtedy tych miejsc było? Jedno czy więcej? Bo jak jedno to tym bardziej nic zaskakującego. On to przyjął czy serio jedna wielka "heca" po prostu z tego miała być? ;p

Brałem udział w rekrutacji, kontakt głównie mailowy, szybkie odpowiedzi, dostałem zadanie do zrobienia, po wysłaniu rozwiązania szybki kontakt 1h później, że chcą obgadać warunki współpracy, brak możliwości pracy na UoP, propozycja tylko dla B2B.

Cześć, czy możecie udzielić informacji na temat pracy w Optimo Development Sp. z o.o. ? Jak wygląda praca, jak zarządzanie, wynagrodzenia? Warto tam aplikować?

Kandydatka
@Kandydat

Również chętnie się dowiem :)

Halina

Cześć, czy po rekrutacji do Optimo można liczyć na feedback od firmy? Powiedzcie, jak to było w waszym przypadku, jeśli aplikowaliście do tego miejsca pracy. To spory problem wielu organizacji, że nie informują o wyniku rekrutacji także tych kamdydatów, którym się nie powiodło. Ale może tutaj jest inaczej i wyróżniają się pod tym względem.

@tonik a ciebie przyjęli?

Tonik

Może trzeba z pokorą przyjąć negatywny wynik rekrutacji? Dobra firma ale wymagająca.

Zostaw merytoryczną opinię o Optimo Development Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Optimo Development Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Optimo Development Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Optimo Development Sp. z o.o.?

Optimo Development Sp. z o.o.
  • Piotrkowska 280A
    93-034 Łódź
  • NIP: 7252088765 REGON: 361778040 KRS: 0000562542

Optimo Development Sp. z o.o.