Opinie o Tooploox Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Tooploox Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Tooploox Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tooploox Sp. z o.o. w Wrocław

Ile jest zmian w Tooploox Sp. z o.o.?

Justyna (Rekruter)

Cześć, bardzo proszę o rozwinięcie pytania, czy masz na myśli harmonogram pracy?

Czy w firmie Tooploox Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Justyna (Rekruter)

Tak, regularne szkolenia pracownicze w kontekście cyber bezpieczeństwa, RODO, BHP i inne podstawowe szkolenia. Dodatkowo w Tooploox organizujemy szkolenia według zgłoszonych potrzeb, np. jeśli zespół potrzebuje szkolenia ze sprzedaży, organizujemy szkolenie ze sprzedaży, negocjacji - jeśli zespół potrzebuje szkolenia z zarządzania projektem, organizujemy takie szkolenie z wykorzystaniem wewnętrznych lub zewnętrznych zasobów itd. W TPX kładziemy nacisk na self development, w naszych ofertach pracy jako jeden z benefitów znajduje się lunch&learn. W ramach learningu mamy też możliwość uczestnictwa w konferencjach i warsztatach.

Nie dostałem się, ale proces rekrutatcyjny bardzo mi się podobał, możliwe że coś zmienili (bo czytałem tutaj sporo narzekań). Odpadłem na etapie rozmowy po zadaniu i wyjątkowo zgadzam się z tym, że nie poszło mi najlepiej. Sama rozmowa była bardzo stresująca, ale ja się zawszę stresuję.

Gabriela
@Marek

Bardzo Ci dziękuję za tę opinię. Zastanawiałam się całkiem niedawno, jak to właśnie jest z rekrutacją w Tooploox. Na znanym portalu z ofertami pracy znalazłam kilka dosyć ciekawych ogłoszeń od firmy. Powiedz mi jeszcze, jakiego angielskiego tam wymagają? Zaawansowanego czy wystarczy komunikatywny?

@Gabriela

Cześć @Gabriela :) miło mi Cię e-poznać! W TPX wymagamy od kandydatów znajomości języka angielskiego na poziomie min. B2, płynność w komunikowaniu się po angielsku jest dla nas bardzo ważna podczas rekrutacji. Dodatkowo nawiązując współpracę z nami w ramach benefitów możesz szlifować swoje umiejętności językowe w trakcie zajęć z Native Speakerem :) Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest pomocna.

@Marek

Dziękuję Marku za Twoją opinię, jest ona dla mnie bardzo ważna. Bierzemy wszystkie konstruktywne komentarze pod lupę i na bieżąco usprawniamy proces rekrutacji. Cieszę się, że efekty naszej pracy są widoczne. Do zobaczenia! :)

Gabriela

Czy praktykuje się w Tooploox możliwość pracy zdalnej?

Jarsky

Tak :)

@Gabriela

Tak, w TPX pracujemy zarówno zdalnie jak i stacjonarnie.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Magda

@Jarsky i jak wtedy rozliczane są godziny pracy?

noname

Żart nie rekrutacja! Pierwszy etap to video call z osobą z HRu + dwiema osobami technicznymi. Niby wydaje się, że jest to "luźny" etap zapoznawczy, na którym raczej się nie odpada - pytania głównie HRowe + dosłownie kilka około-technicznych, ale nie typu "co wiesz o..." tylko raczej "jak w obecnym miejscu pracy...". Po otrzymaniu feedbacku może się jednak okazać, że brak doświadczenia w tym, tym i tym, przy czym co do każdego tematu pojawia się w najlepszym wypadku pytanie "jak w obecnym miejscu pracy..." (a może w obecnym miejscu pracy jest źle? Chyba logiczne, że szukamy zmian jeśli coś nam nie pasuje) albo wręcz w ogóle nie pojawia się żadne pytanie na dany temat. Jeśli ktoś mimo to chciałby się rekrutować to radzę mieć na uwadze, że pytanie "jak w obecnym miejscu pracy..." jest chyba nieudolną próbą dopytania się o umiejętności w danym temacie, więc polecam po prostu mówić o swojej wiedzy. Nawet jak się odpadnie to przynajmniej na podstawie jakichś konkretnych informacji, których oni sami z siebie zdobyć nie potrafią. Po jakości rekrutacji można się tylko domyślać jaka jest jakość całej reszty...

Ale czy gra jest warta świeczki? Jak wyglądają zarobki i godziny pracy?

Niestety wszystkie poniższe komentarze dotyczące rekrutacji do firmy Tooploox są zgodne z prawdą. Nie trzymają się ustaleń, ani terminów a następnie ucinają kontakt. Jest to oznaką czystego braku szacunku wobec kandydatów. W obecnej sytuacji panującej na rynku pracy firmy powinny niezwykłą wagę poświęcać terminowym i konstruktywnym feedbackom, uważam że pozostawione tutaj opinie, które w dużej mierze są zbieżne ze sobą powinny pozostawić coś do myślenia menagerom zespołów oraz działowi hr. Wielka szkoda..

KC

Nie polecam. Startowałem do roli developerskiej, proces długi, niedotrzymywane terminy, na sam koniec brak informacji zwrotnej. Na plus - biuro. Mocno wyróżnia się na tle innych wrocławskich firm. Rekruterka, z którą rozmawiałem, nigdy nie wywiązała się z obiecanego terminu. W momencie gdy podpisałem już umowę z inną firmą, odezwała się, że chciałaby zaprosić na kolejny etap - po prawie 5 tygodniach! Tooploox został odczarowany.

Wojciech
@KC

Zdarza się, że proces rekrutacyjny w firmie trwa dość długo, żeby wyłonić najlepszego kandydata. Jak oceniłbyś samą rozmowę i jej stopień trudności?

Zawiedziony

Bardzo szkoda, ze firma nie informuje w ogłoszeniu, że proces rekrutacyjny jest dość długi i wymaga wykonywania zadań w domu ( jest na to 7 dni). Zaoszczędziłbym swój czas i bym nie aplikował.

Z całą pewnością NIE POLECAM!!! Kandydowałem tam jako Senior Frontend Dev. Wrażenia z rekrutacji tragiczne, nie trzymają się terminów, zapominają o tym co było ustalane ale i tak najlepsze jest to że poziom waszych umiejętności technicznych ocenia osoba, który daje negatywny feedback nawet jak odpowiecie na wszystkie pytania poprawnie. Zadanie domowe na tydzień to jedno z jego specjalności, nawet nie chce mi się komentować patologicznej skali oceny tego zadania. Poleciłem developera który sam mnie szkolił, gość ma łeb na karku jak mało kto w branży, podczas rekrutacji technicznej, jego umiejętności zostały ocenione na lvl słaby mid. :D Dodam tylko że Pan którego poleciłem pracował zdalnie dla firm z USA i każdy wystawił mu referencję, a aktualnie pracuje dla gigantycznego korpo z hong kongu za dużo większe pieniądze niż oferuje Tooploox. No nic widać na poziomie Tooploox trzeba kogoś gorszego bo Ci lepsi nie mają tu na co liczyć.

Kandydowałem w procesie na stanowisko AI Researcher. Proces rekrutacyjny wyglądał tak, że najpierw miałem rozmowę w biurze (poniżej godziny), a następnie dostałem zadanie rekrutacyjne, którego zrobienie było bardzo czasochłonne. Sam proces był niejasny i koniec końców inny niż opisywano go na początku. Firma nie trzymała się terminów, które sama ustalała. Odpadłem na etapie zadania domowego nie mając możliwości odniesienia się do zastrzeżeń co do zadania. Pomimo zapewnień, że szybsze odesłanie zadania będzie wiązało się z szybszym jego sprawdzeniem, odpowiedź otrzymałem po 3 tygodniach. Jeszcze taka rekomendacja dla potencjalnych kandydatów na stanowiska ML/AI. Jeżeli chcecie zwiększyć swoje szanse w procesie, zacznijcie od zawiązania współpracy na uczelni z którymś z doktorów, który pracuje w Tooplooxie, na przykład pisząc pracę dyplomową pod okiem takiego doktora. To sprawi, że wasze umiejętności będą mniej istotne w trakcie procesu, a na zadanie dostaniecie więcej czasu niż inni kandydaci.

kandydat

Nie polecam, tragiczne wrażenia z rekrutacji. Doprecyzuje, dostałem się bez problemu, chociaż te zadania które wymyślają i jak są one oceniane to szkoda słów... Patologia związana z rekrutacją jest na tyle duża że po jej przejściu nie mam ochoty tam pracować. Pracę wziąłem ale już szukam kolejnej, popracuje tam maksymalnie miesiąc - jednym słowem nie polecam.

Andre

Jestem juz bardzo wrazliwy na wszelkiego rodzaju prace domowe na etapie rekrutacji - zadanie na tydzien. Raz jeden w zyciu wykonoywalem cos podobnego (nie dla Tooploox) - full autmation deployment + rest full API plus docker , vagrant, ansible, DB etc. Projekt duzy - dzialal w pelni - a na koniec dostalem informacje ze zamiast docker compose trzeba bylo zasotosowac systemctl service - a przecierz celem bylo napisanie API !!! NIGDY wiecej nie wykonam zadnych takich lub podobnych prac - nikt nie placi za poswiecony czas. NO WAY

Scout

Muszę się podpisać pod zastrzeżeniami co do procesu rekrutacyjnego na stanowiska developerskie. Program do napisania, który stanowił ostatni etap, z którym miałem styczność był oceniany wedle niejasnych, a bardzo wyśrubowanych kryteriów. Nie byłoby to w sumie takim dużym problemem, gdyby nie to, że jeśli poświęci się na zadanie cały tydzień, który się dostaje to wyjątkowo frustrującą puentą jest dostać skąpy feedback, który bez szczegółów mówi, że program nie działa (a działał).

Tooploox
@Scout

Bardzo dziękujemy za Twój feedback. Kiedy tylko jest to możliwe, staramy się budować obszerną informację zwrotną do kandydatów, którym nie przedstawiamy oferty. W powodach podjęcia decyzji uwzględniamy zarówno merytoryczne uwagi do działania i jakości rozwiązania zadania, jak i umiejętności miękkie oraz sytuację i aktualne potrzeby firmy. Gdy mamy okazję, wskazujemy obszary rozwoju. Ocenianie zadań kandydatów oraz przedstawianie tej oceny, zwłaszcza z obszarów takich jak AI, jest czymś, czego cały czas się uczymy. Wyzwanie jest na tyle trudne, że kwestia czy program działa, czy nie, nie jest oczywista (może działać dobrze na jednym datasecie, a na innym nie, lub działać z niewystarczającym accuracy). Będziemy dążyć do tego, by dokładniej przedstawiać, co dla nas oznacza „niepoprawne działanie algorytmu”.

Jeszcze raz dziękujemy za informację zwrotną, pomoże nam nie tylko w ulepszaniu komunikacji z kandydatami, ale w dostosowaniu zakresu zadania, aby było mniej czasochłonne. Jeśli masz pytania dotyczące feedbacku, który dostałeś od nas po rekrutacji, zapraszamy do kontaktu.

Scout
@Tooploox

Oczywiście mógłbym się dopytywać. Ale jeśli rzeczy, które zadecydowały o odrzuceniu kandydatury nie zostały wyszczegółowione w pierwszym, drugim i trzecim mailu, który otrzymałem po otrzymaniu decyzji od Tooploox, a czynniki drugorzędne (jak je sami nazwaliście) zostały omówione dokładnie, to coś jest tutaj nie w porządku. Więcej szacunku dla czasu pracy (*cały* tydzień) swoich kandydatów!

kandydat react

Aktualnie rekrutują na react senior deva, polecam uważać na "technicznego" rekrutera. Gość niezbyt ogarnięty a potrafi zablokować jak poczuje niestabilny grunt pod nogami. Kandydowałem tam razem z dwoma kumplami, oni nie przeszli rozmowy bo ich gość zablokował pomimo że mają wiedzę dużo większą niż ja. Ja na rozmowie wypadłem kiepsko, jednak mimo to chcą współpracować. Z tego powodu zastanawiam się czy warto tam w ogóle iść.

Tooploox

Dziękujemy za Twój feedback. Pracujemy w nowoczesnych technologiach w trosce o potrzeby naszych klientów, ale również o to żeby współpracujące z nami osoby mogły się rozwijać i pracować przy interesujących projektach. Technologie do projektów zawsze dobieramy w porozumieniu z naszymi developerkami i developerami. Spotkanie rekrutacyjne jest dla nas przestrzenią do rozmowy na temat doświadczenia i umiejetności kandydata (również tego, które może nie być zawarte w CV, a odnosi się np. do prywatnych/nie komercyjnych projeków, dodatkowych kursów,szkoleń itp). Jeśli masz pytania dotyczące feedbacku, który dostałeś od nas po rekrutacji odezwij się na join@tooploox.com

kandydat

Wybrali bardzo nowoczesne technologie, więc mają problem ze znalezieniem kandydatów do pracy. Zapraszają osoby które nie mają wiedzy na temat tego co firma robi, pytają o te rzeczy, a potem okazuje się że się rozmyślają w trakcie rekrutacji. Jak chcecie do nich kandydować, to niech wam najpierw potwierdzą, że wasze kompetencje są ok ZANIM umówicie się na jakiekolwiek rozmowy.

Zostaw merytoryczną opinię o Tooploox Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Tooploox Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tooploox Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tooploox Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 11 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tooploox Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Tooploox Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tooploox Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 45 ocen.

Tooploox Sp. z o.o.