Opinie o Cortina Poland Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Cortina Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Cortina Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cortina Poland Sp. z o.o. w Katowice

TytanowyJanusz Nowy wpis

W Firmie panuje (usunięte przez administratora) Słabe warunki finansowe, brak ogrzewania, nie wolno chorować.

Jakie są warunki zatrudnienia w Cortina Poland Sp. z o.o.?

Szukam pracy w mieście Katowice. Zainteresowała mnie oferta firmy Cortina Poland Sp. z o.o.. Czy ktoś wie, jakie warunki zatrudnienia oferują? Czy można liczyć na zarobki rzędu 3600 ?

Mala czarna

Tyle nawet brutto nie proponują

@Mala czarna

Admin na pewno pytał o brutto, przecież netto każdy ma liczone inaczej zależnie od stażu pracy i składek. No, ale to może napiszesz, ile właśnie proponują, skoro on przestrzelił? ;)

@Małgorzata

Konkretnie nie sprecywali na rozmowie. Proponowali stawkę stała. Przeliczając na godziny myślę, że Ok 17 zł.

@Małgorzata

Nie wiem ile brutto bo tak jak pisałaś netto każdy ma liczone inaczej. Na rękę proponują niby troszkę poniżej 2800 zł. Po czym przeprawdzaja z 30 rozmow i nie mają nikogo kto by pasował do profilu kandydata, mało tego nawet nie dają szansy na dzień próbny.

Beata
@Mala czarna

17 zl to netto czy brutto było ? czy po rozmowie dowiedziałaś się może co im w twojej kandydaturze nie pasowało, czy po prostu była odpowiedź że "nie" bez konkretów?

@Mala czarna

Czemu niby każdy ma liczone inaczej, powinna być mniej więcej taka sama stawka. Jak za taką kasę "niby troszkę poniżej 2800" to się nie dziwie że brak chętnych..

@Beata

Powiedzieli ze Ok 2800 zł na rękę mogą na taką stawkę się zgodzić. Nie wiem czy ktoś pytał ile na godzinę wychodzi to by trzeba było policzyć, zależy jaka umowa i składki jeśli o pracę to około 17 zł na rękę by wychodziło.. na rozmowie wypytywali o poprzednie firmy dlaczego już nie pracuje tam i Kazali czekać po rozmowie na kontakt Ok tygodnia. Po czym otrzymałam meila, że dziękują za udział w rekrutacji i wybrali innego kandydata. Po kilku dniach znów pokazała się oferta pracy unich .. nie rozumiem tego, jakie trzeba spełniać wymogi ?? Kogo oni szukają?

@Monika

No właśnie "troszkę poniżej" też dokładnie nie było powiedziane. Myślę że płacą najniższa a tylko zgadzają się na rozmowach na propozycje kandydatów, zeby wyjpasc z dovrej strony, po czym i tak szukają (usunięte przez administratora) za najniższa... ciężko mi powiedzieć co było powodem, wysyłając ostatnio od kilku dni po 20 cv dziennie mam Ok 5 telefonów z czego umawiam się na 3 rozmowy dziennie średnio i czekam, bo niestety proces rekrutacji w wielu firmach trwa tygodniami..

EX-cortina Nowy wpis
@Mala czarna

Na pewno najniższą i najlepiej na zlecenie. Radzę omijać tych Januszy Biznesu szerokim łukiem. Toksyczność tej firmy LEVEL EXPERT.

Agnieszka Nowy wpis

Ale to jest opinia z pozycji pracownika? Bo mnie właśnie interesuje praca tutaj. Szczególnie mnie interesuje kasa. Ile tutaj można zarobić na podstawowym stanowisku jak się nie ma doświadczenia?

Pracownik Administracyjny

Telefon z zaproszeniem na rozmowe, i kilka sms przypominających

....

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Z tego co widzę po ogłoszeniach w 2019 i 2020roku non stop poszukują tam pracowników czy atmosfera jest tam nie fajna czy sami nie wiedzą kogo szukają?!

Bożena
@Ewa

Częste poszukiwanie pracowników może wynikać z wielu rzeczy, np. rozwoju firmy. Jesteś zainteresowana pracą w Cortina Poland? Które stanowisko Cię interesuje?

@Ewa

To prawda, byłam na rozmowie podobno tyyyyle zainteresowanych było że rozmowy miały trwać 2 tygodnie, po czym otrzymałam meila z podziękowaniem i ponownie wskoczyła oferta że poszukują pracownika. Dziwne trochę, z potencjalnych strzelam 30 kandydatów nikt nie przeszedl chociażby do drugiego etapu? Nikomu nie dali szansy. Cóż.

@Ewa

Raczej to drugie. Nie wiedzą kogo szukają. Zastanawianie się tygodniami nim podejmą decyzję..zamiast wziąć na dzień próbny.. nie rozumiem ich toku myślenia.

Sylwia
@Mala czarna

a spełniałaś wymagania podane w ogłoszeniu czy pomimo niespełniania tych wymagań wzięli Cię na rozmowę?

@Mala czarna

Czemu? widocznie mają swoje wymagania, może jakieś wygórowane ale nie nam to oceniać, oni doskonale wiedzą kogo potrzebują.

@Sylwia

Tak spełniłam wymagania, moje doświadczenie w pracy biurowej z dokumentami to ok 10 lat, znajomość komputera, office to było wymagane, prawo jazdy mam, dobry dojazd. Mieli rzekomo 2 stanowiska do prostych prac biurowych.. chyba moja propozycja wynagrodzenia .. 2800 zł netto ich przerosła. Myślę że na te czasy to adekwatna kwota, jeśli nie ciut zaniżona.

@Monika

Za najniższa krajowa szukają nie wiem kogo. Rozumiem gdyby płacili krocie to mogą się ciężko zastanawiać nad przyjęciem odpowiedniej osoby. Po to jest okres próbny, żeby sprawdzić i zweryfikować umiejętnosci bo w CVmozna napisać wszystko.

@Mala czarna

Serio? Masakra tak szczerze, zwłaszcza, że masz te wszystkie umiejętności, które wymieniłaś. Myślisz, że ktoś pójdzie tam za najniższą?

@Małgorzata

Też tak sądzę. Jeśli potrafi się pracować z dokumentami i komputerem, ma się doświadczenie, to uważam, że wszystkiego można się nauczyć. Też nie uważam że na tym stanowisku są potrzebne super umiejętności i ponadprzeciętna wiedzą, zwyczajna praca biurowa. Nie wiem jakie są ich oczekiwania względem kandydata ?

@Mala czarna

Dużo robić a mało brać? ;p To chyba idealnie oczekiwania nie sądzisz? Ja tylko myślę, że ten komputer tu jest właśnie ważny, żeby serio ogarniać. Widywałam sytuacje, gdzie dziewczyny niestety sobie nie radziły i było cały czas wołanie kogoś z boku, no ale oprócz tego wyzwania raczej powinno być ok ze wszystkim już

@Małgorzata

Wiem, że nie każdy potrafi opanować komputer. Widziałam nieraz, ostatnio nawet poprosiłam kuzynke (19 lat) żeby odpaliła mi plik Excela, a ona mnie pyta co to takiego i jak wyglada ikonka. Teraz jest era telefonów i mało z tych młodych dziewczyn potrafi obsługiwać komputer. Ja skończyłam szkole o profilu zarządzanie informacja gdzie miałam mnóstwo godzin informatyki a ponadto od 15 lat dziennie pracuje przy komputerze, nawet wypełniając ankiety czy robiac z córką prezentacje do szkoły w power point. Dużo pisze również tekstów w Wordzie i biegle posługuje się excelem a mimo to mam problem ze znalezieniem pracy.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w Cortina Poland Sp. z o.o.?

Cortina

Witaj, wszystkie nasze wymagania dotyczące zatrudnienia są wskazane w aktualnych ogłoszeniach o pracę. Pozdrawiamy Zespół Cortina

battery_operator

mało chcieć zarobić - warunek konieczny

Jakie są zarobki(konkretnie) i czy jest problem z otrzymaniem dnia wolnego? Atmosfera w tej pracy jaka jest?

Marek Kowalski

Firma bez perspektywy na rozwój, wykazanie inicjatywy spotyka się tylko z powstaniem nowych standardów bez docenienia pracownika. Na szczęście firmy zewnętrzne widzą wyróżniające się jednostki i łatwo wyławiają takich pracowników do siebie oferując godną płacę i szacunek.

Macie stały grafik czy często się zmienia?

@Paweł

Praca jest jednozmianowa od 8-16. Pozdrawiamy

ABC

@Cortina a moge spytać czy czas pracy jest regularny?

@ABC

Praca jednozmianowa od poniedziałku do piątku.

.....

Byłem pół roku temu na "próbnych trzech dniach" na rozmowie przedstawiono mi że praca będzie polegała na kompletacji zamówień rozładunku towaru itp.Niestety okazało się że praca wygląda zupełnie inaczej niż przedstawiono mi na rozmowie. Przez trzy dni składałem i pakowałem i zabezpieczałem chińskie lampki do transportu w pomieszczeniu w którym był problem żeby się obrócić ze "stretchem" siedząc na ziemi bez żadnego stołka ani nic. W firmie panuje bałagan, brak miejsca i organizacji pracy, kolesiostwo zrezygnowałem sam po trzech dniach. Stanowczo odradzam.

Kuba

Może zostawi ktoś więcej informacji np. o atmosferze czy zarobkach, dodatkach socjalnych?

JOLA
@Kuba

Jakich dodatkach?!

@Kuba

Nie ma żadnych dodatków,zarobki niskie.

Tadek

Firma żywcem z reklam pracuj.pl

Krzysztof

Przydała by się tam kontrola.

Krzysztof

Trzeba też dodać, że Cortina nie jest żadnym producentem. Tz. ze niczego nie produkuje tylko składa Chińskie (usunięte przez administratora) i pakuje do polskich opakowań. Nawet baterie nie są polskie. Wymienia baterie i składa stare lampki z których się wylewa kwas z baterii na "nowe". Przepakowywuje na niby nowe.

Krzysztof

Firma na zewnątrz robi pozytywne wrażenie. Od środka już nie. Jeśli aplikowaliście na stanowisku magazyniera to możecie się zawieść bo można zacząć od montażu lampek albo innych rzeczy. Na dzień dobry umowa na trzy dni. Zlecenie. Jak się spiszesz to może Ci się uda zostać na umowę o pracę. Ale z tego co słyszę to wykorzystują ludzi na te trzy dni do czarnej roboty a później mydlą oczy że narazie nie ma pracy i zadzwonią. Murzyn zrobił swoje. No i "Pan Kierownik", osoba która Cię ocenia jak się spisałeś przez te trzy próbne dni. Niewiadomo jakie kryteria trzeba spełniać bo mało kto je spełnia. Nie polecam tej firmy. Robota do kitu, ludzie wystraszeni.

Zostaw merytoryczną opinię o Cortina Poland Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Cortina Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cortina Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Cortina Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Cortina Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Cortina Poland Sp. z o.o.
  • Józefa Wolnego 8
    40-857 Katowice

Cortina Poland Sp. z o.o.