Opinie o Icelogistic Sp. z o.o. w Nowy Sącz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Icelogistic Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Icelogistic Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Icelogistic Sp. z o.o. w Nowy Sącz

Renia Nowy wpis

Odnośnie spedytorów to też chciałbym podpytać jak z pracą. Rzadko tu ktoś z pracowników zagląda ale wezmę to jako pozytyw, że nie ma na co narzekać, stąd ta cisza. Jakie kwalifikacje, doświadczenie trzeba posiadać,żeby dostać w firmie pracę? Znajomość języków obcych też jest w wymaganiach?

Zainteresowany???? Nowy wpis

Witam wszystkich, może ktoś pomoże jak na dzień dzisiejszy wygląda praca w ICELOGISTICS. Czy jest ok

pytanie

Jak aktualnie wygląda praca kierowcy? Praca legalna, firma wypłacalna ?

@pytanie

Jak na busie tylko zamiast busem jedziesz 40 tonowym zestawem na strzała. Praca legalna jeśli chodzi o umowę dostajesz i na tym koniec. Z kieszonkowym w terminie różnie bywa.

Dominika
@Kloss

A jaka ta umowa, którą się dostaje? Zlecenie, o pracę ? Na jaki okres czasu ta umowa? Pisałeś też, że nie ma perspektyw na dłuższą współpracę. Możesz powiedzieć dlaczego nie ma perspektyw? Co na to wpływa? Zwalniają czy ludzie sami odchodzą? Pisałeś jeszcze, że pieniądze nie zawsze są w terminie. Jak długie bywają opóźnienia i jak często się zdarzają?

@Dominika

Właściciel to młody, bardzo empatyczny człowiek, co będe się dużo rozpisywał poprostu wymarzony idealny pracodawca u którego myślisz że zostaniesz do emerytury. Niestety po podpisaniu umowy i upływu dni czar pęka. Okazuje się że to cwaniaczek jakich niewiele, myśli że żyjesz powietrzem. Można liczyć co najwyżej na pestki a obiecywał śliwki. Brak perspektyw na podwyżkę tzw. trzymanie pracownika za pysk. Z każdym tygodniem dokręcanie śruby. Nie szanuje prywatności, czas wolny to lepiej nic nie mówić. Jak za spedytora to możesz jeszcze liczyć na urlop - praca zdalna a jak za kierowce no cóż przykro. Logistycznie bałagan wszystko na ostani moment. Jak jakiś problem grubszy to dzwoń do szefa i mimo że nic z twojej winy obrywasz, czyś to nie jest mobbing. Zgodnie z ustawą spedytor również odpowiada za niektóre przewinienia kierowcy. Więc rotacja w spedycji również bo kto będzie ryzykował spotkanie z prokuratorem jak się coś przydarzy. Zdajesz sobie wkońcu sprawe że pracujesz u socjopaty więc się zwalniasz a jak się przeciwstawisz to ciebie zwolnią.

Julia
@Kloss

A trasy? Gdzie się zwykle jeździ? I w jakim systemie? Są stałe trasy czy jak się trafi? W podwójnej obsadzie też można?

Kloss Nowy wpis
@Julia

Trasy w większości jak kurierka tam paletka tu paletka... no bo szef twierdzi, że inaczej to nie zarobek. Tylko z perspektywy kierowcy wygląda to tak, że można ale co najwyżej, najbardziej wykorzystywać kierowce i tak wygląda sprawa bo z finansowego punktu to po stronie kierowcy nie idzie odczuć. Więc szefowi opłaca się to podwójnie. A kierowca może liczyć co najwyżej na konsekwencje takiej jazdy z tej drugiej strony w postaci np. darmowego pobytu i napewno nie będzie to SPA. Praca, praca... więc o jakimkolwiek systemie nie ma mowy, a nie, przepraszam jest tylko SYSTEM NAOKRĄGŁO i SYSTEMATYCZNIE WSZYSTKO NA WCZORAJ. Pojedyńcza obsada jest w praktyce nieraz jak potrójna. Ciągle występuje wyższa konieczność i musisz już jechać a jak nie to nowy przychodzi. O jakim kolwiek planowaniu np. wizyty w urzędzie graniczy z cudem więc praktycznie nierealne bo dla szefa wszystkie sprawy nie związane ze służbą u niego możesz później załatwić, a jak już nastanie później no to jak wcześniej dałeś rady przełożyć to nic się nie stanie jak jeszcze później bo kryzysowa sytuacja jest. Firma stawia tylko na osoby z doświadczeniem i mimo tego, tak wiem też nie mieści mi się to w głowie, że w dobie dzisiejszego deficytu pracowników w transporcie takie wykręca numery i to szczególnie, że pracodawca chce posiadać tylko doświadczonych. Doświadczony pracownik znajdzie pracę wszędzie, czego nie może chyba zrozumieć ten pracodawca. Dużo ludzi się już przejechało na tej firmie. Obiecanki i na tym lecą. Tak to może łatać kadre uczniami bo oni młodzi muszą złapać doświadczenie i chcąc nie chcąc dają się rąbać. Ogólnie Ukraincy mają jak w raju, rodaka traktuje jak śmiecia. Oni zawsze wolne mogą mieć bo do rodziny a ty masz na miejscu więc nie potrzebujesz. Nieraz jest tak, że Ukrainiec nie wiedział co z czasem robić na bazie ale tobie każe naczepe podciągnąć na załadunek prosto z trasy zamiast jechać do domu bo co rodakowi nie pomożesz w potrzebie.

Lidzia Nowy wpis
@Kloss

Gdzie można dostać ten darmowy pobyt, rozwiniesz to? Czyli co dostajesz telefon i musisz jechać, trzeba być ciągle pod telefonem? Te obiecanki to są odnośnie wynagrodzenia?

Joker

non stop magnez

@Joker

To w takim bądź razie na jakim oni jeżdżą sprzęcie, chyba ktoś tu przesadza i mija się z prawdą...

@Marek

Pojazdy to DAF XF 106 i nowy XG+ do tego naczepy chłodnie z recyklingu że od samego widoku ilości przepracowanych motogodzin głowa boli. Na nowego XG+ czy 106 z inteligentnym tacho nie masz co liczyć tylko dla podwójnej obsady. Auta wyposażone w wyłącznik tacho sterowany odpowiednią kombinacją przycisków na tachografie. Podziękowałem, życie na wolności jest piękne i mam dla kogo żyć.

@Kloss

Dzisiaj byłem świadkiem podczas obioru 4 nowych naczep we Vreden w centrali Schmitz, z tego co rozmawiałem z kierowcą stała ekipa kierowców- Ci co odeszli wrócili po kilku miesiącach- po komentarzach Pan jest tym kierowcą który został wyrzucony za alkohol

@Michał

Gratuluje odbioru i życze zadowolenia z użytkowania. Wiesz, że powstała nowa fabryka Schmitz Cargobull w Figueruelas, nawet jeszcze kurz dobrze nie siadł na halach. Stamtąd to dopiero muszą być naczepy prima sort. A czego byłeś świadkiem? Pewnie kierowca podziwiał nowe naczepy i jak wróci na baze to nie da sobie już wmawiać, że naczepa odmalowana jest jak nowa. Chyba, że Pan miał na myśli: Dzisiaj byłem świadkiem podczas odbioru przez kierowców 4 nowych naczep... Czyż nie oto Sz.P. chodziło? Oj, i kto tu ma problem z alkoholem... Ja po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu nie myślałbym pisać komentarz a co dopiero kierować pojazd. A po drugie jak można wyrzucić kogoś za alkohol w tej firmie jak tylko praca, jazda, robota, jazda na śpiocha i tak w kółko. Więc nie ma czasu myśleć o alkoholu a kiedy go kupić? Kiedy wypić? A zresztą choćby nawet to za kilka miesięcy wróce tylko żebym chciał wrócić - przecież kierowca mówił że wracają po kilku miesiącach :-) A wracając do naczep sądzisz Panie M i c h a ł, że ktoś w to uwierzy? Niestety nowe naczepy nie spadają z nieba i to jeszcze odrazu 4 to nie zakup jak kajzerek w hipermarkecie jak poczujesz się głodny. Jako kierowca zawodowy stwierdzam, że powiedzenie, że świat jest mały nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Dlatego uważam, że Twoje spotkanie jakie twierdzisz doświadczyłeś jest wręcz nieprawdopodobne a jeszcze bardziej interesujący jest motyw, okoliczności wystawienia opini. Teraz już mnie nie zdziwią następne opinie tego typu. Już sobie wyobrażam następną: Dzisiaj byłem świadkiem jak kierowca w Stanach Zjednoczonych ładował na nową naczepe mięso Bizona. Z tego co rozmawiałem z kierowcą odnośnie przekraczania norm pracy, jazdy odpowiedział: Panie toś to praktycznie większość tratwą płyniemy więc o jakich kolwiek naruszeniach nie ma mowy. Kto by nie chciał takiej pracy, dlatego jest stała ekipa kierowców a nawet chętni do pracy u nas w kolejce czekają. A propo stałej ekipy? Jak stała jak się zwalniają co prawda wracają, podobno wracają czyli pracodawca nie stabilny to i czym się chwalić? To po co wystawia ciągle ogłoszenia szukam kierowcy, szukam podwójnej obsady, szukam spedytora? Już w miarę dobry pracodawca nie musi szukać pracownika bo nikt nie myśli się zwalniać nawet na chwilę a i na nowe stanowisko chętni sami się znajduje choćby np. z rodziny czy znajomy pracownika. Czyż nie szczera to prawda? A tu pracodawca systematycznie szuka pracowników, na jego nieszczęście w internecie nic nie ginie więc wystarczy poszukac a znajdują się wcześniejsze ogłoszenia z których wynika, że notorycznie, systematycznie poszukuje pracowników.

Kierowca Ce

W miarę normalny

Standardowe, ostatnie miejsca pracy na czym się jeździło itd.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Zibi

Właściel firmy to człowiek który sam nie wie co chce i bardzo trudno się z nim dogadać, a jaka kolwiek rozmowa skazana jest z góry na niepowodzenie, albo na niekończące się w czasie odwlekanie na konkretne zadane pytanie.

@Zibi

Tak potwierdzam, starałem się o przyjęcie do pracy u nich na stanowisko kierowcy, bo było ogłoszenie na OLX , i nie stety ale jak później dzwoniłem i pytałem się czy zostanę przyjęty czy nie to za każdym razem właściciel zbywał mnie głupimi bez sensownymi odpowiedziami, tak jak by miał kandydatów do pracy za kompletnych (usunięte przez administratora)....

@Adam

Nie przejmuj się zaraz będzie znowu wystawiał ogłoszenie, jak już nie wystawił następnego. Standart dla tej firmy, bez perspektywy na dłuższą współpracę.

Zostaw merytoryczną opinię o Icelogistic Sp. z o.o. - Nowy Sącz

• Jak się pracuje w Icelogistic Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Icelogistic Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Icelogistic Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Icelogistic Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Icelogistic Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Icelogistic Sp. z o.o.
  • Marcinkowicka 4