Opinie o Cundall Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Cundall Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Cundall Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cundall Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Gigi Nowy wpis

No też właśnie widzę tę ofertę dla starszego projektanta i dziwie się, że jeszcze nikt nie dostał tej pracy. Czy jest jakaś ustalona liczba projektów, które trzeba wykonać w miesiącu czy to jakoś na bieżąco wpływa? Widzę, że istnieje coś takiego jak premia za polecenie nowych pracowników. Ile na rękę można zgarnąć, za każdą jedną osobę?

Administrator Nowy wpis

Cundall Polska Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Inżynier Budowy. Wziąłeś w niej udział i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Podziel się swoimi wrażeniami z niej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję innym osobom, rozważającym aplikowanie do firmy.

Natala Nowy wpis

Jak teraz z tą rotacją co pisaliście jakiś czas temu, nadal występuje? Chciałabym aplikować jako starszy projektant instalacji sanitarnych, ale liczy się dla mnie stała współpraca. Wymagają dosyć sporo doświadczenie, bo aż 7-8 lat i ciekawe jak to się potem przekłada na zarobki. Dają jeszcze możliwość pracy hybrydowej, ale dopiero po okresie próbnym. Jak można podzielić te dni na pracę w domu i te w biurze?

opinia

Prawda jest taka, że osoby wypowiadające się na tej platformie to z reguły albo potencjalni chętni do pracy w firmie, albo osoby którym z jakichś powodów w firmie nie wyszło i znajdują tu miejsce do wylania swoich żali. Podobne, w większości negatywne opinie znajdą się u większości wiodących firm na rynku projektowym. Pracuję w Cundall już więcej niż rok i wydaje mi się, że firma, jak na to, że wciąż jest młoda (od 2015 chyba?) i się szybko rozwija, daje niezłe możliwości ludziom chcącym się rozwijać, ale i wychodzącym z własną inicjatywą. Jeśli ktoś przyjdzie do pracy na zasadzie sami wymyślcie i załatwcie mi wszystkie szkolenia, to będzie tylko sfrustrowany. Jeśli ktoś chce wyjść poza schemat i rozwijać się w jakimś konkretnym kierunku, zaproponuje sensowną drogę tego rozwoju i przedstawi już coś konkretnego przełożonym, to najpewniej dostanie zgodę i dodatkowe wsparcie (od razu, albo w pewnym horyzoncie czasowym, w zależności od potrzeb biura). W firmie kładzie się spory nacisk na odpowiedzialność za to, co się robi, nawet na niższych stanowiskach, co może wywoływać stres ale też daje pole do rozwoju. To nie jest przedszkole, gdzie ludzi prowadza się za rękę, nie ma też tak, że starsi inżynierowie patrzą co chwila na to czy aby na pewno robi się wszystko dobrze, co nie wszystkim może odpowiadać. Wbrew temu co można tu wyczytać, wyjazdy projektowe do innych biur w Londynie, Manchesterze czy Birmingham się zdarzają. Często pracuje się na projektach zagranicznych, przez co można bardzo dobrze wyszkolić angielski w mowie i piśmie. Są też kiepskie aspekty, jak w każdej firmie. Tu np. czas pracy 8.5h przy 30min przerwie na lunch, nieskuteczny system rozliczania nadgodzin. Atmosfera jest poprawna, miło i kulturalnie, ale raczej bez wielkich fajerwerków. Wyjazdy integracyjne - za mojej obecności brak, ale w przeszłości ponoć były. Z drugiej strony da się osiągnąć w miarę OK poziom wynagrodzenia, plus dają umowy o pracę, bez kombinowania z minimalną krajową + faktura na resztę. Reasumując, w każdej firmie znajdą się plusy i minusy, więc nie demonizowałbym aż tak tej konkretnej.

SprzedamOpla
@opinia

Rozumiem że doświadczenia innych ludzi mogły być inne od moich i jestem to w stanie uszanować. Swoje dwa grosze jednak dorzucę. Przepracowałem prawie dwa lata w bardzo fajnej atmosferze - i mówię tutaj naprawdę fajnej bo ludzie byli (i założę się że dalej są) mega pomocni (zarówno inżynierowie jak i ludzie na stanowiskach managerskich), można było normalnie porozmawiać, jak miało się z czymś problem to zawsze ludzie pomagali no i udało się poznać naprawdę świetnych ludzi, którzy pracowali lub wciąż tam pracują - ludzi z którymi można się spotkać też poza pracą i dobrze bawić albo pogadać o zmianach w przepisach (dla każdego coś dobrego :D)! I faktycznie jest mega dużo do roboty ale po to przecież się przychodzi do pracy - pracować, żeby potem odpoczywać - jeśli ktoś z rozważających zatrudnienie posiada nastawienie: czy się stoi czy się leży, kasa się należy - to zły adres. Wierzę też, że jak tylko ciężki okres minie to napływ nowych pracowników nieco odciąży pewne tematy bo chyba to był faktycznie największy problem. Zapłata zawsze była na czas (administracja:

Opinia Jednorazowa
@opinia

ta opinie raczej nie pisal pracownik sposob rozumowania jest tak specyficzny ze od razu wiadomo kto naucz sie zyc z krytyka, nie bedziesz stale glaskany po glowie i wychwalany Inne podobne firmy tez maja sporo negatywnych opinii a wiesz czemu? Bo w polsce pracownikow sie zle traktuje w firmach i nadmiernie wyzyskuje zaslaniajac sie jakimis sloganami wyssanymi z palca, ale wiele osob nie ujawnia publicznie swoich przemyslen. Firma jak kazda wymaga pracy udoskonalania, ale podstawa do tego powinno byc zrozumienie wlasnych ludzi a nie metoda "tu sie za raczke nie prowadzi" - fajne hasełko ale puste, takie gadanie tylko(usunięte przez administratora) ludzi wiec odpusc Opinia idzie w swiat i liczba CV spada. Ludzie sobie mowia w srodowisku jak gdzie jest za ile sie pracuje i na co uwarzac. Firma ma potencjal ale jest sporo pracy do wykonania by była taka jak na kolorowych plakatach, do roboty i powodzenia

Rotacje
@opinia

Skąd zatem regularne ogłoszenia o prace? Czy wynika to z dużej rotacji pracowników?

Rotacja
@opinia

Zastanawiające skąd ta ciągła rotacja?

Telesfor Nowy wpis
@Rotacje

Rotację są i będą. Prawda jest taka że te wszystkie duże międzynarodowe korpo co są w Polsce to tylko odwalają ostatnią i czasochłonną robotę typu Revit. Stawka na zachodzie za dobrego Revit'owca na zachodzie to ok. 40€ za godzinę na B2B, lub 50'000€ na umowę o pracę. Tutaj szukają taniej siły roboczej na wzór biur w Indiach. A to że rotacja to to po prostu nic się nie nauczycie bo porządną wiedzę się wyciąga na zachodzie w tych firmach pracując że specjalistami a tutaj to tylko klepanina. A to że ktoś się (nauczy) tak naprawdę to liźnie Revit'a to ucieka to konkurencji za lepszą stawkę lub otwiera sam B2B i świadczy usługi za dniówki. Poza tym śmieszne to jest że dla mechaników, elektryków i public health dają pracę w Revit. Jeśli jesteś elektrykiem to powinieneś się zajmować projektowaniem elektrycznym a nie wklepywaniem Revit'a. Na zachodzie takie firmy mają swoje zespoły 'Revit team' co robią pracę na Revit'cie. Więc dochodząc do konkluzji to nie dziwcie się że jest taka rotacja. Poza tym to że wystawiają ogłoszenie to wcale nie znaczy że szukają ludzi. Po prostu robią tzw badanie rynku kto z jakiej firmy i za jaką stawkę by pracował a bajeczki typu że firma się rozrasta to są już tak stare i wyświechtane jak Rzym. Sam to wiem bo 5 lat temu firma sprzedawała bajki na rozmowie ze planują zwiększyć personel bo idą duże projekty i na dzień dzisiejszy też mają takie plany. Jakoś przez 5 lat nie mogą się rozrosnąć))))). Totalna bzdura. A jak mają kandydatów z porządnym doświadczeniem międzynarodowym to od razu odrzucają aplikanta bo jest zagrożeniem dla nich i ma porządną wiedzę, chce porządną kasę, i włada biegle językami itp. Pracowałem w Dubaju i Abu Dhabi na dużych kontraktach i cis wiem na ten temat. Poza tym dla specjalistów podaje się proponowana stawkę a tutaj to żenada i zabawa w kotka i myszkę, bo wymagania owszem podają ale nic na temat proponowanego wynagrodzenia nie ma. A cały ten polski management to tylko teatrzyk. Prawdziwy manager to powinien mieć 15+ lat prawdziwego komercialnego doświadczenia na międzynarodowych projektach a nie wybrani po znajomości lub z polecenia lub z łapanki w Polsce. ))))) Taka jest cała prawda. Pozdrawiam wszystkich przyszłych, teraźniejszych i byłych pracowników.

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Cundall Polska Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Starszy Projektant inst. wod-kan / Senior Public Health Engineer?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.

Czy pracodawca Cundall Polska Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Nie

Jak już wcześniej było pisane żadnych dodatkowych szkoleń podnoszących kwalifikacje. Z łaską pozwalają na wyjście na szkolenia które pracownicy organizują sobie sami... dramat

Tak
@Nie

Gdy ktoś wyjdzie z propozycją szkolenia, to zazwyczaj zbiera się zespół chętnych osób i szkolenie jest realizowane. Nie spotkałem się z sytuacją żeby jakieś zapytanie o szkolenie zostało zignorowane.

Ale
@Tak

To chyba jesteś z zarządu i nie interesujesz się sprawami pracowników ????

Czy firma Cundall Polska Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

inz.

tak

Zero szkoleń

Żadnych szkoleń nie ma, chyba ze ktoś sobie darmowe załatwi ????

Xd
@inz.

Ola

@inz. a często one się odbywają ?

Eng.

Ludzie spoko, atmosfera dobra, wypłata zawsze na czas, nawet w czasach pandemii. Można pracować z domu, są wyjścia firmowe i jest z kim pogadać w pracy, polecam.

Jest super jest super więc
@Eng.

Pogadać? Główny temat to chyba „nieskuteczny system rozliczania nadgodzin” ????

inzynier

Zdecydowanie odradzam. W szczegolnosci omijac oddzial wroclawski. Brak szkolen, oszczedzanie na pracownikach, obietnice swietlanej przyszlosci i mozliwosci na rozmowie kwalifikacyjnej, a potem sie okazuje ze to tylko filkcja by przyciagnac pracownika. Glowno dowodzacy oderwany od rzeczywistosci, nie toleruje krytyki, udaje wyluzowanego kolesia, ale probuje kontrolowac wszystko, nie wyciaga wnioskow. Jak ktos nie wytrzymuje i sie zwalnia to sie mowi, ze "negatywny i roszczeniowy byl". Niby ma byc klimat pracy jak w UK - a jest bardzo jak w PL. Klimat zadan ponad mozliwosci, brak platnych nadgodzin, slaba organizacja. Brak szkolen, zamiast tego wklejaja linki do korporacyjnych prezentacji z UK. Dla mlodego firma tylko "na chwile" by podlapac revita potem w nogi. Moze inni beda miec wiecej szczescia, jak juz to bardziej Warszawa.

Czy w firmie Cundall Polska Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Abc

Nigdynie ma czasu dla zwykłych pracowników na szkolenia podnoszące umiejętności i kompetencje wbrew temu co obiecują na rozmowach kwalifikacyjnych

Inżynier

Pani od rekrutacji dzwoni i wstępnie umawia się na rozmowę ale mówi, że zadzwoni kolejnego dnia aby pogadać "na spokojnie", nie oddzwania nigdy, po kilku próbach telefonów i sms-ów dalej brak telefonu ze strony firmy Cundall. Jeżeli przeraziła Państwa stawka podana prze zemnie to moglibyście państwo o tym poinformować a nie bawić się w kotka i myszkę. Jeżeli macie takie podejście do rekrutacji to nie chcę myśleć o tym jak traktujecie pracowników.

Była Nigga firmy

Co do "Pani od rekrutacji" to w dwóch słowach- ZŁOTA KOBIETA

I
@Inżynier

Dzien Dobry, Cundall informuje via email/ telefonicznie jeżeli rekrutacja zostanie wstrzymana lub przełożona na inny termin. Proszę o informację, jeżeli do dnia dzisiejszego nie otrzymal/a Pan/Pani odpowiedzi. Staramy sie informować na bieżąco kandydatów na temat procesu rekrutacji w Cundall. W razie pytan prosze o kontakt: i.tworowska@cundall.com. Pozdrawiam, Iwona Tworowska Cundall

@Inżynier

Pracownikow traktują źle o czym świadczy między innymi spora rotacja. Odchodzą pracownicy doświadczeni wieloletni a młodzi przychodzą na chwile i uciekają. Nie jest to firma w której chce się zostać na dłużej

M

To jakie działania wychodzą na zewnątrz firmy to wyłącznie wynik niekompetentnego i niedoświadczonego zarządu połączony z mini-corpo nawykami, gdzie pracowników traktuje się przedmiotowo, a podejmowane decyzje o dalszej rektutacji nie są wynikiem działań „Pani od rekrutacji”, a niestety, jedynie osób wydających nieudolne polecenia.

Michal

@inżynier a na jakie stanowisko i jaką stawkę podałeś ?

@inżynier
@Michal

Stawka została podana na stanowisko asystenta ale z posiadanym doświadczeniem była to stawka akceptowalna w innych firmach. Zależało mi na podkreśleniu braku kontaktu ze strony Cundall oraz nieprofesjonalne traktowanie potencjalnych pracowników.

x

Witam, Szczerze nie polecam marnować życia w tej firmie!

Zostaw merytoryczną opinię o Cundall Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Cundall Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cundall Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cundall Polska Sp. z o.o.?

Cundall Polska Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Aleja Jana Chrystiana Szucha 8
    00-582 Warszawa
  • NIP: 9880293127 REGON: 21993520 KRS: 0000439284

Cundall Polska Sp. z o.o.