counter
2 6 26 5 1
opinia

Prawda jest taka, że osoby wypowiadające się na tej platformie to z reguły albo potencjalni chętni do pracy w firmie, albo osoby którym z jakichś powodów w firmie nie wyszło i znajdują tu miejsce do wylania swoich żali. Podobne, w większości negatywne opinie znajdą się u większości wiodących firm na rynku projektowym. Pracuję w Cundall już więcej niż rok i wydaje mi się, że firma, jak na to, że wciąż jest młoda (od 2015 chyba?) i się szybko rozwija, daje niezłe możliwości ludziom chcącym się rozwijać, ale i wychodzącym z własną inicjatywą. Jeśli ktoś przyjdzie do pracy na zasadzie sami wymyślcie i załatwcie mi wszystkie szkolenia, to będzie tylko sfrustrowany. Jeśli ktoś chce wyjść poza schemat i rozwijać się w jakimś konkretnym kierunku, zaproponuje sensowną drogę tego rozwoju i przedstawi już coś konkretnego przełożonym, to najpewniej dostanie zgodę i dodatkowe wsparcie (od razu, albo w pewnym horyzoncie czasowym, w zależności od potrzeb biura). W firmie kładzie się spory nacisk na odpowiedzialność za to, co się robi, nawet na niższych stanowiskach, co może wywoływać stres ale też daje pole do rozwoju. To nie jest przedszkole, gdzie ludzi prowadza się za rękę, nie ma też tak, że starsi inżynierowie patrzą co chwila na to czy aby na pewno robi się wszystko dobrze, co nie wszystkim może odpowiadać. Wbrew temu co można tu wyczytać, wyjazdy projektowe do innych biur w Londynie, Manchesterze czy Birmingham się zdarzają. Często pracuje się na projektach zagranicznych, przez co można bardzo dobrze wyszkolić angielski w mowie i piśmie. Są też kiepskie aspekty, jak w każdej firmie. Tu np. czas pracy 8.5h przy 30min przerwie na lunch, nieskuteczny system rozliczania nadgodzin. Atmosfera jest poprawna, miło i kulturalnie, ale raczej bez wielkich fajerwerków. Wyjazdy integracyjne - za mojej obecności brak, ale w przeszłości ponoć były. Z drugiej strony da się osiągnąć w miarę OK poziom wynagrodzenia, plus dają umowy o pracę, bez kombinowania z minimalną krajową + faktura na resztę. Reasumując, w każdej firmie znajdą się plusy i minusy, więc nie demonizowałbym aż tak tej konkretnej.

Eng.

Ludzie spoko, atmosfera dobra, wypłata zawsze na czas, nawet w czasach pandemii. Można pracować z domu, są wyjścia firmowe i jest z kim pogadać w pracy, polecam.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Cundall Polska Sp. z o.o.?

opinia

SprzedamOpla
@opinia

Rozumiem że doświadczenia innych ludzi mogły być inne od moich i jestem to w stanie uszanować. Swoje dwa grosze jednak dorzucę. Przepracowałem prawie dwa lata w bardzo fajnej atmosferze - i mówię tutaj naprawdę fajnej bo ludzie byli (i założę się że dalej są) mega pomocni (zarówno inżynierowie jak i ludzie na stanowiskach managerskich), można było normalnie porozmawiać, jak miało się z czymś problem to zawsze ludzie pomagali no i udało się poznać naprawdę świetnych ludzi, którzy pracowali lub wciąż tam pracują - ludzi z którymi można się spotkać też poza pracą i dobrze bawić albo pogadać o zmianach w przepisach (dla każdego coś dobrego :D)! I faktycznie jest mega dużo do roboty ale po to przecież się przychodzi do pracy - pracować, żeby potem odpoczywać - jeśli ktoś z rozważających zatrudnienie posiada nastawienie: czy się stoi czy się leży, kasa się należy - to zły adres. Wierzę też, że jak tylko ciężki okres minie to napływ nowych pracowników nieco odciąży pewne tematy bo chyba to był faktycznie największy problem. Zapłata zawsze była na czas (administracja:

Opinia Jednorazowa Nowy wpis
@opinia

ta opinie raczej nie pisal pracownik sposob rozumowania jest tak specyficzny ze od razu wiadomo kto naucz sie zyc z krytyka, nie bedziesz stale glaskany po glowie i wychwalany Inne podobne firmy tez maja sporo negatywnych opinii a wiesz czemu? Bo w polsce pracownikow sie zle traktuje w firmach i nadmiernie wyzyskuje zaslaniajac sie jakimis sloganami wyssanymi z palca, ale wiele osob nie ujawnia publicznie swoich przemyslen. Firma jak kazda wymaga pracy udoskonalania, ale podstawa do tego powinno byc zrozumienie wlasnych ludzi a nie metoda "tu sie za raczke nie prowadzi" - fajne hasełko ale puste, takie gadanie tylko(usunięte przez administratora) ludzi wiec odpusc Opinia idzie w swiat i liczba CV spada. Ludzie sobie mowia w srodowisku jak gdzie jest za ile sie pracuje i na co uwarzac. Firma ma potencjal ale jest sporo pracy do wykonania by była taka jak na kolorowych plakatach, do roboty i powodzenia

Ola Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 84 dni.

@inz. a często one się odbywają ?

Czy firma Cundall Polska Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

inz.

tak

Zero szkoleń Nowy wpis
@Pytanie

Żadnych szkoleń nie ma, chyba ze ktoś sobie darmowe załatwi ????

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Czy pracodawca Cundall Polska Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Nie
@Pytanie

Jak już wcześniej było pisane żadnych dodatkowych szkoleń podnoszących kwalifikacje. Z łaską pozwalają na wyjście na szkolenia które pracownicy organizują sobie sami... dramat

Tak
@Nie

Gdy ktoś wyjdzie z propozycją szkolenia, to zazwyczaj zbiera się zespół chętnych osób i szkolenie jest realizowane. Nie spotkałem się z sytuacją żeby jakieś zapytanie o szkolenie zostało zignorowane.

Eng.

Jest super jest super więc
@Eng.

Pogadać? Główny temat to chyba „nieskuteczny system rozliczania nadgodzin” ????

Użytkownicy czekają na odpowiedź 363 dni.

Jak się pracuje z ludźmi z Cundall Polska Sp. z o.o.?

inzynier

Zdecydowanie odradzam. W szczegolnosci omijac oddzial wroclawski. Brak szkolen, oszczedzanie na pracownikach, obietnice swietlanej przyszlosci i mozliwosci na rozmowie kwalifikacyjnej, a potem sie okazuje ze to tylko filkcja by przyciagnac pracownika. Glowno dowodzacy oderwany od rzeczywistosci, nie toleruje krytyki, udaje wyluzowanego kolesia, ale probuje kontrolowac wszystko, nie wyciaga wnioskow. Jak ktos nie wytrzymuje i sie zwalnia to sie mowi, ze "negatywny i roszczeniowy byl". Niby ma byc klimat pracy jak w UK - a jest bardzo jak w PL. Klimat zadan ponad mozliwosci, brak platnych nadgodzin, slaba organizacja. Brak szkolen, zamiast tego wklejaja linki do korporacyjnych prezentacji z UK. Dla mlodego firma tylko "na chwile" by podlapac revita potem w nogi. Moze inni beda miec wiecej szczescia, jak juz to bardziej Warszawa.

Czy w firmie Cundall Polska Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Abc
@Pytanie

Nigdynie ma czasu dla zwykłych pracowników na szkolenia podnoszące umiejętności i kompetencje wbrew temu co obiecują na rozmowach kwalifikacyjnych

Inżynier

Pani od rekrutacji dzwoni i wstępnie umawia się na rozmowę ale mówi, że zadzwoni kolejnego dnia aby pogadać "na spokojnie", nie oddzwania nigdy, po kilku próbach telefonów i sms-ów dalej brak telefonu ze strony firmy Cundall. Jeżeli przeraziła Państwa stawka podana prze zemnie to moglibyście państwo o tym poinformować a nie bawić się w kotka i myszkę. Jeżeli macie takie podejście do rekrutacji to nie chcę myśleć o tym jak traktujecie pracowników.

Była Nigga firmy

Co do "Pani od rekrutacji" to w dwóch słowach- ZŁOTA KOBIETA

I
@Inżynier

Dzien Dobry, Cundall informuje via email/ telefonicznie jeżeli rekrutacja zostanie wstrzymana lub przełożona na inny termin. Proszę o informację, jeżeli do dnia dzisiejszego nie otrzymal/a Pan/Pani odpowiedzi. Staramy sie informować na bieżąco kandydatów na temat procesu rekrutacji w Cundall. W razie pytan prosze o kontakt: i.tworowska@cundall.com. Pozdrawiam, Iwona Tworowska Cundall

@Inżynier

Pracownikow traktują źle o czym świadczy między innymi spora rotacja. Odchodzą pracownicy doświadczeni wieloletni a młodzi przychodzą na chwile i uciekają. Nie jest to firma w której chce się zostać na dłużej

M
 Rekomendacja

To jakie działania wychodzą na zewnątrz firmy to wyłącznie wynik niekompetentnego i niedoświadczonego zarządu połączony z mini-corpo nawykami, gdzie pracowników traktuje się przedmiotowo, a podejmowane decyzje o dalszej rektutacji nie są wynikiem działań „Pani od rekrutacji”, a niestety, jedynie osób wydających nieudolne polecenia.

Michal

@inżynier a na jakie stanowisko i jaką stawkę podałeś ?

@inżynier
@Michal

Stawka została podana na stanowisko asystenta ale z posiadanym doświadczeniem była to stawka akceptowalna w innych firmach. Zależało mi na podkreśleniu braku kontaktu ze strony Cundall oraz nieprofesjonalne traktowanie potencjalnych pracowników.

x

Witam, Szczerze nie polecam marnować życia w tej firmie!

Użytkownicy czekają na odpowiedź 566 dni.

Jak wygląda ścieżka awansu w Cundall Polska Sp. z o.o.?

Zostaw merytoryczną opinię o Cundall Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

2/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Zobacz wywiad