Opinie o Fx-Tronik Sp. z o.o. w Kościan

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Fx-Tronik Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fx-Tronik Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fx-Tronik Sp. z o.o. w Kościan

Nie polecam

Większość opinii jest negatywna, ale czytając je i znając warunki pracy, ciężko się z którąkolwiek nie zgodzić. Ja, jako student raczej nie mogę powiedzieć żebym czegokolwiek się nauczył, z prostego powodu, nie było czasu na błędy, poprawki lub dopytanie o coś przełożonego, wszystko musiało być na wczoraj, raczej ilość a nie jakość. Nie ma co liczyć nawet na chwilę oddechu, lub wolniejszą pracę, możesz mieć pewność że wycisną z ciebie dosłownie wszystko (usunięte przez administratora) Ci lepsi studenci, po czasie z łatwością znajdują lepiej płatną pracę, a z tych gorszych firma rezygnuje, bo łatwo znaleźć kolejnych. Jest olbrzymia rotacja pracowników każdego szczebla. (usunięte przez administratora) Jak wcześniej wspomniałem, wiele z negatywnych opinii opisanych na gowork mogę uznać za conajmniej wielce prawdopodobne, ponieważ o kilku słyszałem od samych zainteresowanych. (usunięte przez administratora)

Czytając komentarze mam wrażenie, że wypowiedzi piszą osoby które nigdy nie miały styczności z firmą... Praca w tej firmie jest wymagająca, projekty prowadzone przez firmę to zazwyczaj wyzwania, które wymagają nieszablonowego podejścia. Dla pracowników, których celem jest wyłącznie odbębnić 8h i do domu, firma nie jest odpowiednim miejscem. W kontekście zarobków ciężko się wypowiadać za ogół (temat zarobków jest raczej tematem tabu), jednak osobiście nie narzekam :) Ogólnie oceniam firmę jako dobre miejsce dla osoby chcącej się rozwijać.

W mieście Dąbrówka były ciekawe oferty pracy na projektant. Co powiecie o zarobkach w firmie Fx-Tronik Sp. z o.o.?

Od kiedy podnoszenie kwalifikacji pracownika można uznać za sporne zagadnienie? Jeśli brakuje komuś kompetencji do wykonania pewnych zadań to w jaki sposób sobie z tym radzą? Jakie teraz są niezbędne by w ogóle móc ubiegać się o stanowisko? bez czego kogoś nie przyjmą?

Client

Bardzo sprawna obsługa od początku procesu sprzedaży aż po samą realizację. Zdecydowanie polecam

Tomasz

Dlaczego? Z poprzednich komentarzy wynika ze robota jest na plus. Co tobie nie pasowało? Podaj jakieś przykłady czemu sobie darować?

@Tomasz

Wystarczy ze usuwają te negatywne komentarze, nic więcej wyjaśniać nie trzeba

Tomasz
@Anon

Każde wyjaśnienie i nowy komentarz jest ważny bo można się więcej dowiedzieć. Przynajmniej ja tak uważam. A ty nie? Chciałem tu aplikować i opinia nawet krytyczna na pewno pomoże mi podjąć decyzje więc napisz coś więcej.

@Tomasz

Elastyczne godziny ? - Zapomnij; Tolerancje i pasowania? Po co zaprzątać sobie tym głowę; Zbudować jeden prototyp sprawdzić poprawność? Niee, od razu robimy 100 sztuk; Konstrukcja spawana - najpierw zróbmy otwory, nagwintujmy, a później pospawamy, na pewno wymiar nam nie ucieknie. I jeśli myślisz że będziesz siedział i projektował, to grubo się mylisz Ogólnie rysowanie prostokątów i kwadratow, i wieczne delegacje to nie to czego oczekuje się od stanowiska konstruktora A sama rozmowa - nikt nie zweryfikuje twoich umiejętności, możesz w CV bajki opowiadać, ale nie namawiam do oszukiwania jak by co

@Anon

Odnosząc się do tego co napisałeś: - pracujemy w elastycznych godzinach pracy :) możliwe jest rozpoczęcie pracy między 6 - 9. Oczywiście występują wyjątki jak np. pierwszy miesiąc współpracy. - wykonanie 100 sztuk tej samej maszyny w naszej firmie nie wchodzi w grę (z uwagi na profil działalności) :) - procesy spawania wykonuje dla nas firma zewnętrzna więc nie do końca rozumiem przygotowany przez Ciebie opis :) - Zgodzę się ze stwierdzeniem, że u nas nie posiedzisz przed laptopem jeśli jesteś młodym konstruktorem. Po zaprojektowaniu pierwszego elementu, będziesz musiał iść na warsztat i złożyć :) Od naszych pracowników wymagamy trochę więcej niż prostokątów i kwadratów :) Ps. GoWork nie umożliwia usuwania wpisów przez pracowników firmy :) Jeśli masz rzetelne uwagi do pracy w naszej firmie proszę daj znać na maila (jesteś byłym pracownikiem więc pewnie go masz)

@Przemysław

Między 6 a 9? Nie bądź śmieszny 100 sztuk ? Przypomnij sobie projekt G; wszystkie przenośniki były tragicznie robione Wiem że nie rozumiesz, bo chodzi tu o kolejność procesów obróbki, a nie o proces spawania Zachęta niesamowita, i najlepiej zostać na tym warsztacie jeszcze, i nie mówię tylko o początkujących konstruktorach Ps. Za odpowiednią cenę wszystko się da

@Anon

1. Nie do końca rozumiem Twój komentarz, rozumiem że Twój były przełożony z jakichś przyczyn nie pozwalał Tobie na elastyczne godziny. 2. Tak jak pisałem w poprzednim komentarzu, nawet w projekcie G nie było 100 sztuk. Dodatkowo rozumiem, że byłeś zaangażowany w wykonywanie tych przenośników, zakładam więc że "tragiczne" przenośniki były także wynikiem Twojej pracy. Całe szczęście klient jest zadowolony z działania tych tragicznych maszyn :) 3. Niestety nie zawsze jest możliwość wykonywania procesów w książkowej kolejności - na pewno jesteś tego bardziej świadomy niż ja ;) 4. Słusznie, fakty iż początkujący konstruktor będzie musiał sam złożyć to co zaprojektował, dla jednego może być zachętą dla innego stratą. Ps. Profil naszej firmy nie jest opłacany na serwisie GoWork (widać to po wizytówce), jednak nie moim zadaniem jest przekonywanie Cię do tego :) Podtrzymuję swoją propozycję, jeśli masz jakieś uwagi do współpracy z naszą firmą zapraszam do kontaktu mailowego, chętnie wysłucham Twoich uwag i postaram się o poprawę na wskazanych polach :)

Monter
@Przemysław

Siema, bo muszę Wam coś powiedzieć też w tym temacie. Jak Anon wspomniał o tym projekcie G to połączyłem kropki i byłem tam też jako montażysta i muszę Wam powiedzieć, że było to naprawdę mega luzackie doświadczenie haha - MEGA. Ale wiecie, nie było tak kolorowo, jakby się mogło wydawać. Pozwólcie, że przedstawię Wam kilka punktów, które mnie zdeko zmartwiły. Elastyczność - no, (usunięte przez administratora)tam jak szaleni, bo szefostwo nas poganiało w bardzo elastyczny sposób - nadgodziny róbcie - elastycznie - kiedy Wam pasuje haha, ale nie otrzymałem za to ani grosza więcej. Trochę to lipa, jak dla mnie. Jakby chociaż zapłacili to taką elastyczność to jeszcze bym zrozumiał. Na projekcie było przynajmniej sto(usunięte przez administratora) przenośników, no przynajmniej tak mi się wydaje. Ale to, co mnie dobiło, to wykonanie tych badziewi. Nie mogę tego zrzucać tylko na nas montażystów, bo to było po prostu standardowe (usunięte przez administratora) jakie tam panowało. Zero wiedzy i technologii montażu. Chyba każdy wie, że jak coś robić porządnie, to trzeba to zrobić porządnie, bez żadnych skrótów. Chodzi przecież o jakość, żeby klient się cieszył. No wiecie, jako młody student zielony musiałem składać to, co inni zaprojektowali, a nie miałem zielonego pojęcia, jak to zmontować, zero instrukcji ani technologii nic - dają Ci wkrętarkę i tępe wiertła i zestaw bitów i wierć i montuj i pytania - czemu nie zmontowane, jak się pytam jak to zmontować, albo czy to powinno być inaczej zmontowane to zero odpowiedzi. A no i o gwintownikach bym zapomniał - po licznych ręcznych gwintowaniach doprosiliśmy się półautomatów gwintujących! To było mega haha, za to duży plus się należy firmie! Na palecie, na wózku widłowym, na dwóch metrach wysokości prowadziliśmy prace montażowe - czaicie to?. Dla niektórych może to brzmieć ekscytująco, taki dreszczyk adrenaliny. Dla innych to po prostu ryzyko utraty ręki albo nogi. Moja propozycja jest taka: przestańcie nas (usunięte przez administratora) Przemysławie. Dajcie sobie spokój z tymi kitami.

Monter

Piszesz że firma płaci za KAŻDĄ przepracowaną godzinę, a jak się odniesiesz do kwestii obcinania stawki godzinowej pracownikom? Miało coś takiego miejsce?

Były pracownik Nowy wpis

Przecież u was nawet nie ma nikogo od BHP, nie dość że trzeba było go obsługiwać beż kursów, to jeszcze szanowny xd "prezes" wymuszał przyjście na 2 zmianę gdzie samemu zostawało się na terenie firmy czytaj jakiś garaż

A czemu musicie to robić bez tych wspomnianych kursów? Nie możecie o nie wypytać? Nie ma w ogóle co roku czegoś w formie przypominajki? Nikt tego nie sprawdzał? Nigdy żadna insynuacja z tego tytułu nie zawitała?

KK

Fakt, wynagrodzenie zasadnicze było terminowo (tyle że to obowiązek, a nie plus...) , ale kilometrówki, bądź wydatki na potrzeby firmy, które czasem się zdarzyło że zostały zapłacone z środków prywatnych to czas oczekiwania na zwrot 3 miesiące w górę

FX-Tronik = Nixal Nowy wpis

Warto podkreślić że FX-Tronik i Nixal to jest ta sama firma, póki co Nixal jest brandem firmy FX-Tronik.

Client

Czyli ile w końcu jest tego całego wynagrodzenia na rękę? Możecie je określić wprost dla jasności? wcześniej napisano ze to minimalna ale potem ktoś wspomniał o jakiejś kasie wyrabianej za jakiś akord, jest tak czy nie? co w zasadzie zostanie na pewno wpisane w umowie?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Fx-Tronik Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Specjalista / Specjalistka ds. Lean Manufacturing?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

W razie błędu możesz się spakować? Skoro tak to jakie najczęściej się przytrafiają? Na co warto w zasadzie zwrócić uwagę? Ktoś pisał o wynagrodzeniu „najlepiej na akord” ale takie właśnie nie jest? i o co chodzi z tym komentarzem o braku kontaktu z firmą? To wy tu pracowaliście czy nie?

Jakie są przewidywane warunki dla konstruktorów od kolejnego już roku? gdzieś tutaj pisano, że osoby poczatkujące chyba są rzucane na głęboką wodę skoro same musza zakładać już na samym starcie pewne projekty. ciekawią mnie przy tym oferowane stawki, skoro już kiedyś wyświetlały mi się oferty z kwotą do 5,500 zł? warunki mają się jakkolwiek zmienić?

Anon

Przewidywane warunki? Najniższa krajowa, dyspozycyjność ciągła, wynagrodzenie najlepiej na akord od ilości narysowanych części, a razie błędu możesz się spakować

Nie polecam

Ogólnie firmę oceniam jako dobre miejsce do pracy, z możliwością rozwoju wspieranego przez pracodawcę. O wszystkim można porozmawiać, a same warunki współpracy negocjować wraz z biegiem stażu pracy. Zespół jest młody, a atmosfera bardzo pozytywna. W firmie pojawia się dużo ciekawych projektów różnej skali, pozwalających wykazać się umiejętnościami i kreatywnością :)

Oluś

Napiszesz przy tym jeszcze cos o zarobkach monterów? :D jedna Pani podrzucila kwotę z takiego ogłoszenia, które sam tez widziałem i było napisane w nim, że do 7 tys się sciaga, ja bym w dyszke celowal, to możliwe? zależne pewnie to będzie od projektu? Jeśli tak to takie są te najlepiej płatne?

Kaśka

Ktoś tu pisał, że po okresie próbnym zarobki rosną o 10 proc. Czyli jak widełki montera w 2022r. wynosiły 4.800–7.000 zł brutto, to to były stawki próbne, tak? Ale może dodatkowo po nowym roku to wzrosło choćby z uwagi na szalejącą inflację? No i taka refleksja, że firma pisze iż nie ma rotacji, a na raz szukała 5 monterów. To taki rozwój szalony?

@Kaśka

Inaczej, dostaniesz z nadgodzinami tyle ile na etat w normalnej firmie, ale tam to głównie studenci 1 stopnia dorabiają, raczej parę miesięcy i do widzenia. Raczej nikt nie chce dłużej współpracować.

Przemysław

Co do rozwoju to bardzo szalony - wystarczy spojrzeć na nasze wyniki finansowe :) Zarobki które Pani przedstawiła są już dawno nieaktualne. Co do studentów to ma Pan rację połowicznie, część osób to studenci zaoczni, jednak nie pierwszego stopnia.

Agatka
@Przemysław

Nieaktualne, ale rozumiem na plus dla pracownika? Jak się to zmieniło procentowo powiedzmy od tej kwoty 7000 brutto? Przedmówca twierdzi, że bez nadgodzin nie da się tyle zarobić. To jak w końcu jest? Ile tych nadgodzin wychodzi miesięcznie?

Prócz tych studentów ktoś jeszcze teraz robi? Pytam, bo w innym wątku pewna Pani pisała o podwyżce i ciekaw ich jestem w tym przypadku. Już po pierwszym roku można na cos liczyć?

Stawiali u nas robota. Wszystko było ok. Chłopaki do dogadania.

Julia

Jestem w tej firmie od początku roku więc uważam, że jest to dobry czas, aby móc się wypowiadać. Praca jest bardzo rozwojowa, pozwala mi zwiększać swoje kompetencje, a firma stale w tym pomaga w postaci mentoringu i szkoleń. Jeżeli potrzebuję dodatkowych narzędzi do pracy, są one dowożone. Praca jest dynamiczna, a każdy tydzień przynosi nowe zadania. Uważam, że jest to dobra okazja do nauki i sprawdzenia siebie. Wymaga to wysiłku i pracy, ale dla mnie to idealna sytuacja, gdy wraz zarabianiem idzie rozwój. Atmosfera jest luźna, a zespół młody i stały. Co do zarobków, zgodnie z tym co zostało mi przedstawione na rozmowie; po przedłużeniu współpracy dostałam podwyżkę. Dodatkowo otrzymuję premię za realizację celów. Dla mnie ten system jest jak najbardziej ok, ponieważ pojawia się uznanie za dowożenie wyników.

Pracownik Automatyk

Jestem w firmie od kilku miesięcy. Co prawda tempo pracy jest wymagające, jednak jestem pewny że w żadnej innej firmie nie nauczyłbym się tak wiele. Niestety firma wymaga dużej samodzielności w zadaniach, jednak zawsze można liczyć na podpowiedzi pracowników o większym stażu. W kwestii zarobków pracodawca spełnił moje oczekiwania z rozmowy kwalifikacyjnej ale dopiero po okresie próbnym trwającym 3msc. Wcześniej zaproponowano mi 10% mniej. Dużą zaletą firmy jest atmosfera - większość pracowników jest poniżej 30 przez co relacje są bardzo luźne.

Czy można liczyć w Fx-Tronik Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Szymon

Na ten moment nie, ale pakiet benefitów pracowniczych jest stale rozwijany. W tym roku doszły np. ubezpieczenia grupowe dofinansowane przez firmę

Ilona
@Szymon

o super, a co w tych benefitach konkretnie jest jeszcze?

Urszula
@Szymon

a wiesz może czy jest multisport?

Katarzyna
@Szymon

Te ubezpieczenia grupowe dotyczą tylko pracowników, czy też ich najbliższej rodziny tj. dzieci czy małżonków?

Przemek

Na dzień dzisiejszy firma oferuje ubezpieczenie grupowe i kartę multisport.

Atmosfera w firmie luźna i bezproblemowa, spore możliwości rozwoju. Dobry kontakt, opinie pracownika są brane pod uwagę. Proces onboardingu dość chaotyczny (dział sprzedaży), firma nie do końca wiedziała czego oczekuje, po 3 miesiącach w zasadzie dalej wdrożenie się nie zakończyło. Mimo zapisu o elastyczności miejsca i godzin pracy oraz chęci przyjęcia studenta ostatniego roku na część etatu w ogłoszeniu o pracę, pojawiał się nacisk dotyczący większej liczby godzin pracy (niż 20-24 tygodniowo) oraz informacje o braku chęci dalszej współpracy m.in ze względu na niepełną liczbę godzin.

Elżbieta
@Anonim

No i super. Atmofera ważna sprawa. A jakie konkretnie są te możliwości rozwoju? Piszesz, że jest ich sporo. Jakieś szkolenia dodatkowe czy jak?

Kierownik działu sprzedaży.
@Anonim

Witam, dziękujemy za opnie i uwagi, postaramy się poprawić procedury :) Z perspektywy naszej firmy sytuacja wyglądała inaczej i wyjaśniliśmy wszystko podczas rozmowy podsumowującej. Powodzenia na dalszej drodze zawodowej.

@Elżbieta

@Elżbieta - jeśli chodzi o rozwój to kadra zarządzająca duży nacisk kładzie na wdrożenie podczas którego omawia każde zagadnienie dogłębnie i w przypadku niejasności pomaga w rozwiązywaniu problemów. Jeśli chodzi o ukierunkowany rozwój to podczas okresu mojej pracy odbyłem kilka szkoleń online które pomogły mi poszerzyć wiedzę kierunkową. Dodatkowo firma sponsoruje wyjścia na targi branżowe w godzinach pracy. Jeśli chodzi o szkolenia offline to nie miałem okazji z żadnego skorzystać, jednak kilku pracowników podczas mojej pracy odbyło takie szkolenia.

_deym_

Zacząłem prace w firmie kilka miesięcy temu. Bardzo duże możliwości rozwoju. Pracownik ma duży wpływ na działania firmy, jego opinia jest zawsze brana pod uwagę. Atmosfera przyjemna i luźna, co pozwala na pracę bez stresu i nerwów.

Zofia
@_deym_

A opowiesz o swojej rozmowie rekrutacyjnej tutaj, bo rozumiem, że musiała odbyć się niedawno? Bo kilka miesięcy to ile tak właściwie?

Kacper

Nie polecam, swiadczylismy uslugi tej firmie i po wystawieniu faktury nagle zamilkli i nie zaplacili

Ewelina
@Kacper

a to ile trwa już to opóźnienie z płatnością? W sumie od twojej wypowiedzi trochę dni minęło, rozliczyli się z Tobą?

Kacper
@Ewelina

Pare dobrych miesiecy, kwota ok.20 tysięcy, na dzien dzisiejszy nie rozliczyli. Setki telefonow, maili przypominajacych a dopiero po windykacji sami zadzwonili ze im sie podziala gdzies faktura. Smiechu warte.

Księgowość FX
@Kacper

Wiemy o jakiej sprawie jest mowa i wymaga to sprostowania. Nasz podwykonawca podzlecił część zleconych mu przez nas prac ww. firmie. Tymczasem faktura została wystawiona na nas – bez żadnego zamówienia (czy to ustnego czy pisemnego) z naszej strony. Zgadza się, że faktura po naszej stronie wpadła do SPAMu. Pierwszym kontaktem z fakturą od tego dostawcy było wezwanie do zapłaty wraz z karami po 3 miesiącach od upływu terminu. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie o powód braku wcześniejszego kontaktu – telefonicznego ani mailowego. Po skontaktowaniu się poprosiliśmy o potwierdzenie wcześniejszych prób kontaktu np. w postaci maili – nie otrzymaliśmy nic. Na własną rękę musieliśmy wyjaśnić sytuację z naszym podwykonawcą i ostatecznie zgodziliśmy się uznać fakturę i zapłacić samodzielnie co uczyniliśmy niezwłocznie mimo, że zgodnie z prawem mogliśmy tej faktury nie uznać. Ww. firma nie jest w stanie okazać się jakimkolwiek dowodem zamówienia z naszej strony a cały opis dotyczy sytuacji w której naruszono przepisy prawa. Tym samym liczymy na jednoznaczną reakcję @Gowork. Nie jest naszym celem oczerniać drugą stronę i liczymy na większą wzajemność w tej kwestii. Błędy zdarzają się każdemu. Pozdrawiamy serdecznie :)

Czy w Fx-Tronik Sp. z o.o. pracuje się na open space?

Macieq

Na ten moment tak

Czy w Fx-Tronik Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Przemo

Tak, jeśli istnieje potrzeba i chęć pracowników do podjęcia szkolenia, a przełożony uzna to za stosowne przeprowadzane są szkolenia.

Olga
@Przemo

Napisałeś, że pracodawcy zdarza się organizować szkolenia pracownicze dla swojego zespołu, w związku z czym chciałabym poznać więcej szczegółów. Plus oczywiście to świetnie, że oferuje pracownikom możliwość rozwoju zawodowego. Mógłbyś napisać, jaka jest tematyka tych szkoleń?

Przemo
@Olga

W zależności do zapotrzebowania, ja osobiście otrzymałem kilka cennych certyfikowanych szkoleń (Roboty Abb, Roboty Fanuc, Zarządzanie sprzedażą). Każde ze szkoleń było finansowane lub współfinansowane przez firmę.

Macieq

Duże wsparcie od samego początku jeśli chodzi o nowe osoby ale wiadomo warto też wcześniej coś potrafić. Bardzo fajna atmosfera pracy

Zostaw merytoryczną opinię o Fx-Tronik Sp. z o.o. - Kościan

• Jak się pracuje w Fx-Tronik Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fx-Tronik Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fx-Tronik Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 7 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fx-Tronik Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 12 ocen.
  • Floriana Marciniaka 10
    64-000 Kościan