Opinie o Kleinhaus Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kleinhaus Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Kleinhaus Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - usługi aranżacji terenów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kleinhaus Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Kleinhaus Polska Sp. z o.o.?

Jak w Kleinhaus Polska Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Kamarski

Zależy to od znajomości języka i doświadczenia zawodowego. Szukają również pracowników o wyższych kwalifikacjach.

Barbara
@Kamarski

A na jakim poziomie trzeba znać język? :) Średnio zaawansowany wystarczy, czy jeszcze wyżej? No i jestem ciekawa czy wiesz jak wygląda rekrutacja na takie wyższe stanowisko?

@Barbara

Język niemiecki na poziomie komunikatywnym

Kamila
@Kamarski

A czy mając bardziej.rozwiniety język niemiecki szło by zająć jakieś wyższe stanowisko? Czy to w tym akurat nie ma znaczenia?

@Kamila

@Kamila Słyszałem, że obecnie poszukują monterów do różnych bram elektrycznych. Pożądana jest znajomość języka i wykształcenie zawodowe w zawodzie ślusarza. Tam będziesz się szkolił i stawał się coraz bardziej samodzielny, więc oczywiście po pewnym czasie będziesz mógł zająć inne stanowisko. Ale to zawsze zależy od danej osoby i od tego, co chce osiągnąć w życiu.

Danuta
@Kamarski

Napisałeś to w formie męskoosobowej, to zatrudniają tutaj kobiety na takie stanowiska czy nie ma szans?

@Danuta

Były zatrudnione kobiety, więc myślę że tak

Danuta Nowy wpis
@Kamarski

A to super, a na jakich konkretnie stanowiskach? ;) Chyba, że na każdym, jak sobie radziły? Bo zazwyczaj uznawane są one za typowo męskie zawody.

Kamarski Nowy wpis
@Danuta

Nie znajdziesz nigdy pracy przez zadawanie pytań... Wyślij aplikację i koniec

Jakie godziny pracy obowiązują w Kleinhaus Polska Sp. z o.o.?

Agata Nowy wpis

Projekty realizowane są na terenie całych Niemiec, a godziny pracy są różne. Działają one w różnych branżach. Praca ma charakter montażowy, z gotowością do podróży.

Sven

Firma Kleinhaus jest agencją pracy. Mimo że mówią inaczej, ale tak to wyglada. Przyjeżdżasz do ich hotelu w pierwszy dzień w Bawarii i tam poznajesz osobę/ osoby z którymi bedziesz pracował na danym projekcie, dostajecie małe auto typu volkswagen up i jedziecie np na północ Niemiec na mieszkanie i do firmy, która może być 10 minut drogi od mieszkania ale również i godzinę drogi. Mieszkanie to loteria!!!. Raz trafisz naprawdę dobre warunki innym razem nie ma nawet szklanek i przestrzeni jest 20 metrów na 3 osoby. Jak zadzwonisz z tym problemem do firmy to będą was przekonywać że już szukają innego ale wytrzymajcie chociaż do końca tygodnia lub dluzej. Często nawet nie ma dostępu do pralki co przy takim charakterze pracy jest nieporozumieniem. Takie sytuacje z mieszkaniami są notoryczne. Często pierwsze mieszkanie jest ok, by następnie zamienic je wam na dużo gorsze Wiem to z własnego doświadczenia jak i od innych osób tam pracujacych. Pracowałem w tej firmie jako ogrodnik. Kolejna sprawa to charakter pracy. Firma często wysyła was do pracy innej niż się umawialiscie, która np, nie ma nic wspólnego z ogrodnictwem. Oczywiście stawka zostaje nadal ta sama, czyli niższa. Np. wyślą was do firmy typowo brukarskiej albo robiącej przyłącza wodne i kanalizacyjne. Cały dzień machCie łopata lub układanie kostkę za wynagrodzenie ogrodnika. Zaznaczę że ogrodnik na starcie ma niższą stawkę niż brukarz. Gdy dzwonicie do biura wtedy jest ta sama gadka co w przypadku mieszkania. Wytrzymaj do końca tygodnia lub dluzej. Wynagrodzimy ci to. Co oczywiście jest manipulacja i klamstwem że strony koordynatora. Sprawa kolejna. Wynagrodzenie nigdy nie jest na czas!!! Zawsze jest poślizg o parę dni. Paski wypłat z kolei są tak skomplikowane że trudno wam będzie dojść czy dostajecie prawidłowe wynagrodzenie. Naciskajcie biuro, szczególnie panią Bernadette o przesłanie tlumaczenia paska. Mają takie coś ale nie chcą udastepniac. Im zależy żebyście jak najmniej rozumieli i wiedzieli o swoich prawach. Tyle na teraz. Jeszcze potem dopisze resztę kwiatków.

@Sven

Cała prawda napisana ładnie pieknie A tu lipa klainhals. Strata czasu w tej firmie (usunięte przez administratora) opkradaja ludzi..

Bożena

Szanuję to, że podzielasz zdanie użytkownika @Sven, jednak i tak prosiłabym Cię o to, abyś odpowiednio umotywował te własne. Jak rozumiem - jesteś byłym pracownikiem firmy Kleinhaus Polska. Co miałeś właściwie na myśli, pisząc, iż firma "okrada ludzi"? Proszę Cię o kilka słów wyjaśniających w tym temacie. Tylko pamiętaj o kulturalnym słownictwie.

Sven
@Bożena

To może znowu parę słów ode mnie. Tak. Firma okrada ludzi. W moim przypadku na ostatnim pasku wypłaty okazało się że firma odliczyła sobie 55 euro za sprzątanie mieszkania oraz niemal 50 euro za odzież roboczą. Mówili że odzież jest za darmo. Innym mówili że za darmo po przepracowaniu 3 miesięcy. Żeby nie było pracowałem tam dłużej. Odnośnie mieszkania. Nie jestem pijakiem. Mieszkałem w kilku mieszkaniach przez nich wynajmowanych i zawsze byli czysto i właściciel nie narzekał. Mogę się założyć że wlasciel nie ma pojęcia że pobrali ode mnie opłatę za sprzątanie, tym bardziej że dzień przed wyjazdem posprzątałem całe lokum a współlokator może potwierdzić że zostało czyste i nikt nie był sprzątać. Po prostu czyste złodziejstwo.

@Sven

Czy dodatkowe opłaty o których piszesz były zawarte w podpisywanej przez Ciebie umowie? Czy próbowałeś rozmawiać z właścicielem mieszkania na temat pobranej opłaty za sprzątanie? Może on byłby w stanie wyjaśnić Ci tę sytuację. Jestem jeszcze ciekawa czy podpisując umową z firmą Kleinhaus Polska Sp. z o.o. wszystkie kwestie (mieszkanie, odzież, itd.) były zawarte w jednej umowie czy dokumentów było więcej (np. osobna umowa dotycząca mieszkania)?

@Sven

ty tu kolego hejtujesz tą robotę, up czyli szerszeń na banie leci 175, kasa na czas 15 na koncie, robota jak robota (raz sadzisz drzewka, raz montujesz place zabaw, raz układasz kostkę, a raz budujesz myjnię samochodową) - zależy od projektu, jak trafisz na ch..a forarbaitera no to lipa, musisz zmienić miasto, jak szprechasz i jesteś zaradny to dasz radę; co do stawek to nie są złe, czasami Niemcy maja mniej na miesiąc niż ty w. Pranie to można zrobić ręcznie, miska w actionie po 5 e. A i zostaw P. Bernadettę w spokoju, bo to miła osoba, jak potrzebujesz tłumaczenie kwitu z wypłaty to dostaniesz od koordynatora, mi Karol wysłał nie było z tym problemu; co do chaty to przesadzasz najczęściej pokoje jednoosobowe, jak masz dwójkę to zgłaszasz i firma zmienia, ja z kolegą w Berlinie mieszkałem w malowniczej dzielnicy blisko polskiej ambasady przy Charlottenburg mieliśmy tam wynajętą kawalerkę.

@Sven

mi w Dortmundzie właścicielka chciała doliczyć karę za urwane drzwiczki od szuflady, koordynator do mnie zadzwonił ja wytłumaczyłem, że drzwiczki już były luźne wcześniej i tyle, żadnej kary nie było; trzeba było zaprosić babkę na oględziny przy zdaniu mieszkania, nie byłoby tematu

@bogusz

Czyli warto się kontaktować z koordynatorem w przypadku różnych problemów. Napisałeś, że pracowałeś dla Kleinhaus w Dortmundzie. A organizowali dojazd do pracy?

Nora
@Sven

Firma na terenie Niemiec juz nie istnieje

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Kleinhaus Polska Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ryszard

Podpowiedzcie czy teraz jest szansa na pracę w firmie bo czas dość niespokojny

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Kleinhaus Polska Sp. z o.o.?

Loki

Głównie doświadczenie jakie masz, znajomość języka, prawo jazdy i nie generalnie to wszystko i to jest agencja pracy, czyli pośrednik ty będziesz robił w innej firmie, na początek dostaniesz odzież robocza i cały ekwiwalent do pracy włącznie z autem, chyba że dojedziesz do teamu gdzie jest już kierowca

Ile jest zmian w Kleinhaus Polska Sp. z o.o.?

Loki

Co dokładnie masz na myśli pytając o ile zmian ma kleinhaus?

Rafał Kamiński

Witam serdecznie Was Wszystkich. Chciałbym podzielić się z Wami moją radością jak również podziękować firmie Kleinhaus Deutschland za czas dobrej współpracy. Moja przygoda z firmą zaczęła się w czerwcu zeszłego roku 2019 i od pierwszych dni zostałem otoczony należytą opieką koordynatora oraz osób pracujących w biurze. Jestem inżynierem Architektem Krajobrazu pracującym w zawodzie długie lata w Polsce. Mimo tego, że świetnie się realizowalem w naszym kraju, prowadząc swoją działalność, chciałem spróbować swoich sił w Niemczech. Postawiłem sobie cel: wzbogacić swoją wiedzę w tematyce architektury, poznać standardy panujące u sąsiadów, jak również pozyskać nowe kontakty do dalszej współpracy. Przyznam się Wam, że się udało. ???????? Dla osób z zewnątrz, Firma Kleinhaus daje wiele możliwości by móc się rozwijać i iść do przodu w swoich planach. Struktura firmy pozwala poznać wiele firm na terenie całych Niemiec, pozyskać wiele kontaktów do dalszych działań. Początkowo pracujemy jako podwykonawcy dla wybranych firm. Jednak bardzo szybko, gdy pokażemy jaki potencjał mamy w sobie firmy te proponują nam przejścia do siebie, czego firma macierzysta Kleinhaus nie blokuje, a więcej pomaga we wszystkich formalnościach. Przy tej okazji na szczególe podziękowania zasługują: Pani Claudia Leemhuis Pani Bernadeta Pietras Panie te wspierają zawsze swoich pracowników będących w Kleinhaus, jak również tych, którzy docelowo przeszli na stałe do firm z projektów. Mimo tego, że pracujemy już dla innych firm, zawsze służą nam konkretną radą i pomocą. W tej chwili pracuję w firmie, która specjalizuje się w ogrodach na dachach. Mimo mojego wykształcenia i doświadczenia jest to dla mnie nowym wyzwaniem, jednak dzięki firmie Kleinhaus dostałem tą możliwość by realizować się w tym co tak bardzo lubię. Przy tej okazji pozdrawiam serdecznie Wszystkich których poznałem poprzez firmę Kleinhaus, szefa firmy oraz całe biuro, jak również tych których poznałem na wspólnych projektach z firmy Kleinhaus Deutschland oraz Kleinhaus Polska.

bogusz

Ja pracowałem i było ok, niemiecka umowa, wypłata na czas, fajna stawka i dieta, możesz to jeszcze negocjować, jak jesteś w 3 kl. podatkowej to bajka, do tego służbowe auto z kartą paliwową i można pozwiedzać. Jak coś ci nie pasuje na projekcie, czy w mieszkaniu to dzwonisz do koordynatora i zmiana. Ja nawet byłem u swojego w domu na imprezie. Zwiedziłem Berlin, Dortmund, Norymbergę i Szlezwik i jeszcze parę innych miejsc. W sumie nie było źle. Szkoda, że nie znalazłem projektu, który by mi odpowiadał na dłużej, ale taka moja wybredna natura. Teraz jestem w innej agencji i do pracy dojeżdżam swoim autem, a zamieszkanie płacę trzy razy więcej. W sumie wychodzę na to samo, więc nie ma co marudzić. Polecam agencję i pozdrawiam pracowników.

@bogusz

Chciałabym się dowiedzieć, w którym dokładniej miejscu i na jakim stanowisku pracowałeś w Kleinhaus. W końcu mają dużo ofert i w każdym miejscu może być różnie. Jaki miałeś zakres obowiązków?

@Bożena

normalne fizycznie... majster akrobata... wynieś, przynieś, pozamiataj :)

koksu

obecnie poszukuja pracownikow do zieleni moge sie dowiedziec wiecej czego ta praca dotyczy

@koksu

Pracownik zieleni czyli prosto mówiąc ogrodnik koszenie sadzenie itp.

Grzegorz

Współpracowałem z tą firmą kilka lat temu. Praca ok stawka na tamten okres również ok. Wypłaty na czas. A co do dekoracji to nie jest tak do końca przez pierwsze 6 miesięcy owszem pracowałem na delegacji ale potem tylko na miejscu. Wiadomo praca w delegacji jest dodatkowo płatna. Firma wysyła również pracowników do szkoły i na kursy w celu podnoszenia kwalifikacji. Polecam

Gutek

Wiecie czy teraz firma będzie zatrudniała nowych pracowników?

Pracowałem w tej firmie niecałe dwa lata. Jedyne co mogę powiedzieć to ani dobrze, ani źle. Chociaż pod koniec mojej pracy w tej firmie, zauważyłem ze zaczyna się psuć aniżeli polepszać. Praca jest na terenie całych Niemiec i rzucają człowiekiem, raz tu , raz tu. Ciagłe życie na walizkach, nieraz nie warto się rozpakować nawet. Jak na prace w Niemczech i roboty które się wykonuje według mnie stawki za małe. Znając Niemiecki i dogadując się z Niemcami, pracując w ten sposób ze są zadowoleni z człowieka ,stawka na poziomie 11 euro ? Śmiech :) Praca fajna ale nie na dłuższa metę.

Może znajdzie się osoba aktualnie zatrudniona, która będzie chciała powiedzieć nam coś o pracy u nich? Czekamy na nowe wieści odnośnie ofert pracy oraz atmosfery! Jak wygląda teraz praca w firmie Kleinhaus Polska Sp. z o.o. w miejscowości Warszawa?

Robol

Może i było kiedyś ok teraz firma dała wszystkim do podpisania papier ze się zwalniamy zeby nam nie płacić zimowki.Robotnik nie potrzebny robotnik może odejść nawet ci co byli na stałe .gdzie tu uczciwość co innego było w umowach

Krzysztof
@Robol

Czy sytuacja, którą opisałeś w komentarzu zdarza się pierwszy raz w firmie Kleinhaus Polska? Po zakończeniu sezonu zimowego pracownik znów może wrócić do pracy w tej firmie? Napisz, jak to wygląda szczegółowo.

Pracuje w tej firmie mój mąż. Praca jak wszędzie- trzeba pracowac,ale wynagrodzenie na czas,warunki mieszkaniowe bardzo dobre.

Zostaw merytoryczną opinię o Kleinhaus Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Kleinhaus Polska Sp. z o.o.
  • Wołoska 16
    02-675 Warszawa

Kleinhaus Polska Sp. z o.o.