jula

pracuję od maja,wypłata na czas juz 3 dnia miesiąca,nadgodziny płacą tu jest ok,ale sa ostatnio ciągle skargi na nas,pracowników ochrony,koordynatorka dzwoni i upomina,ale co do instruktażu pracy nie sposób sie dogadac,mają nas gdzies zrobia wszystko aby kontrakt urzymać kosztem pracowników,nie umieją się dogadać z firmą ktorą ochraniają

Jan

Bardzo polecam. Wypłata na 3go, wszystko zgodnie z umową o pracę. Nocne, dodatki. Ja jestem zadowolony. Pracuję na obiekcie w Zielonej Górze. Pozdrawiam

OBIEKT ZAWADA

Witam .... dnia 31 maja zadałem pytanie skierowane do pracowników firmy ORION w sprawie tzw. KARPIOWEGO ........ niestety do tej pory brak jakiejkolwiek odpowiedzi . Rozumiem że pracownik który nie otrzymał takiego świadczenia nie odpowie na moje pytanie , ale są chyba ludzie kompetentni w firmie którym ten temat nie jest obcy i udzieli tutaj odpowiedzi.......... A może zwrócić się bezpośrednio do kadr we Wrocławiu ??? bo w Zielonej Górze nikt nie czuje się na siłach , aby odpowiedzieć ??? i jeszcze inne pytanie ........ kto z Was otrzymuje premię ??? jeśli otrzymuje to jak na to zasłużyć ???

cykor z Zawady Nowy wpis
@OBIEKT ZAWADA

ale jaja, jakis gosciu pisze do swojego kierownika przez jakiś portal. moze jeszcze na fejsbuku sie pan rozpisze albo na czacie wirtualnej polski . i jeszcze liczy, że mu odpisze. powiedz jak masz na imie facet, to aż napisze do prezesa firmy list polecony za potwierdzeniem odbioru, że ma zatrudnionego cykora, który nie potrafi normalnie zapytać.

Jan

@Jan

Wypłata jest co miesiac wyplacana inaczej. Nie ma jednej daty. Malo tego. Odnosnie mycia okien. Myjesz w sierpniu to pieniadze otrzymujesz w pazdzierniku na 15 tego bez opodatkowania? Jak to wyglada w innych miejscach?

Janusz
@Cocolino

Czy podpisując umowę nie miałeś w niej wyszczególnione do jakiego dnia miesiąca dostajesz wypłatę? Powinien to być jeden termin, więc napisz więcej szczegółów jak to wygląda w rzeczywistości.

@Janusz

Co do daty na umowie odnosnie wyplaty to jest podana data na 10 tego Placa szybciej to fakt ale niech sie okresla jakich terminow sie trzymaja Interesuje mnie odpowiedz odnosnie mycia okien Jak to wyglada w innych miejscach Myjesz we wrzesniu to pieniadze dopiero otrzymujesz w pazdzierniku? I to na 15 tego... (usunięte przez administratora) Gdzie byla firma przez ten dlugi czas... Brak slow Zatrudniaja ludzi schorowanych ze stopniem niepelnosprawnosci(usunięte przez administratora)

@Cocolino

Co do zaplaty za okna mialo byc w listopadzie Sorry mala pomylka

Aleksandra
@Cocolino

Okej, nic się nie stało. A co dokładnie robisz w tej pracy? Jak możesz, to powiedz jeszcze, czy często macie nadgodziny w Orion. Dzięki.

@Jan

za godziny nocne to bez łaski , każdy płaci................ wspominasz o dodatkach........ jakich ?????

Teresa Nowy wpis
@OBIEKT ZAWADA

Widzę, że masz odmienne zdanie od @Jan, jeśli chodzi o nocne dodatki w Orion Next. No dobrze, ale w planach miałam na początek wypytanie tu kogoś o ewentualną rekrutację. Czy firma planuje w najbliższym czasie przyjąć nowych pracowników?

Teresa Nowy wpis

OBIEKT ZAWADA Nowy wpis
@Teresa

dlaczego mam odmienne zdanie ??? napisałem że wszędzie płacą dodatek za godziny nocne....... a jeśli chodzi o zatrudnianie pracowników z pewnością jak firma zyska nowe obiekty to będzie zatrudniała....!

OBIEKT ZAWADA
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 dni.

WITAM mam pytanko do pracowników ORION NEXT zatrudnionych na obiektach w Zielonej Górze i do pracowników kadrowych naszej firmy..... czy ktoś z Was otrzymał tzw. KARPIOWE ?

Michcio
Użytkownicy czekają na odpowiedź 91 dni.

Czy ktoś z obecnych lub byłych pracowników firmy Orion Next miał u nich zagraniczną umowę zlecenie i problemy z rozliczeniem podatku? Jeśli tak to czy udało się komuś to ogarnąć i w jaki sposób?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

jula

Odpowiedź
@jula

Skoro wszystko jest ok, to raczej nie można mieć "gdzieś". A może trzeba mieć cywilną odwagę i uderzyć się w pierś, że są do Pani uwagi od Klienta. Ciężko je przyjąć " na klatę "., jeśli dotyczą one Pani Julo. A najlepiej to iść na L4. Tym samym my koledzy i koleżanki z załogi zostaliśmy przez JP wykiwani. Załoga poleca Orion Next.

Jula
@Odpowiedź

To trzeba było na mnie nie donosic bzdur.w oczy pięknie mówicie A za plecami obmawiacie.taka za was zaloga zgrana że świnie posiadacie kolegom koleżankom.ze aż płaczą bo chodzą słuchy że w loro Świebodzin najpierw trzeba swoje przecierpiec A Pani Janka jak podgladala na parkingu p.cezarego bo skąd wiedziała.ze w pracy zasnął.?zresztą i p.janke wygrywali z pracy podobno.

Nie radzę podpisywać za pośrednictwem tej firmy umów zleceń z niby ich podwykonawcami które są firmami zagranicznymi. Czeka Was później kupa nerwów, spore rozczarowanie i masa kosztów.

Marecki
@Były pracownik

popieram w calści mataczą nie udzielą istotnych informacji co do zawartych umów podatki bedziecie musieli odprowadzić na własny koszt podsumowując (usunięte przez administratora) kłamcy i nnaciągacze obiecują zarobki netto z których osobiści będziesz zmuszony odprowadzić podatek dochodowy w naszym kraju nie mając pewności czy odprowadzili podatek za granicą bardzo podejrzana firma możliwe że pralnia brudnych pieniędzy.

Karolina
@Były pracownik

A czy napiszesz coś więcej odnośnie swoich doświadczeń podczas współpracy z firmą? Napisałaś, że nie radzisz podpisywania umowy ale nie wyjaśniłaś tak naprawdę dlaczego.

Michcio
@Marecki

Witam a udało się Panu odprowadzić w jakiś sposób podatek od tej cudownej umowy zlecenie? Jeśli tak to w jaki sposób pan to załatwił

Anna W

Nie polecam tej firmy.Pracowałam w Zielonej Górze.Banda krentaczy i złodzieji.Nie mozna doprosic sie o własna kase za wykonana prace ani za nadgodziny.

ON
@Anna W

Art. 212 Kodeku Karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. Do 16.03.2021 czas na przeprosiny (podpisane z imienia i nazwiska) i usunięcie wpisu. Potem zostaną podjęte stosowne środki prawne dla ananimowego pomówienia. W internecie dane osoby piszącej nie giną.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 104 dni.

Czy pracodawca Orion Next Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

MDM

Byłem pracownikiem do lutego 2021, ale niestety firma przegrała przetarg i weszła konkurencja z Zielonej Góry. Było bardzo dobrze, wszystko było właściwie załatwiane, wypłaty na czas, urlopy ustalane na bieżąco. Wielka szkoda, bo przez okres kilku lat bardzo zżyłem się z firmą i gdyby nie fakt, że nowa firma zdecydowała mnie zostawić na tym obiekcie, który pasuje mi z dojazdem, na pewno był został w firmie Orion Netx.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Orion Next Sp. z o.o.?

Jolka
@Pytanie

Na umowę o pracę podstawa to najniższa krajowa i tyle wypłacają (o dziwo zawsze w terminie). Dodatków żadnych. Za nadgodziny raz płacą, a raz nie (a często są przymusowe, bo pracowników za mało), a nawet jak już zapłacą to mniej niż wychodzi za zwykłą godzinę. Listy obecności to fikcja bez nadgodzin (więc nawet nie masz się o co kłócić w księgowości). A potem są zdziwieni że ludzie się zwalniają i muszą przyjmować następnych, ale nawet z tym to już mają kłopot, bo już wszyscy z okolicy tam pracowali i się nacięli, albo znają takich co tam pracowali. Rotacją taka, że co miesiąc nowi pracownicy, a koordynatorzy to też co chwila inni. Ostatnio to już przyjmują naprawdę każdego chętnego i z tego to dopiero wychodzą przeboje. Są jeszcze tacy co pracują na jakiś dziwnych umowach zlecenie (bez żadnych podatków, czy zusów) ale to już szkoda gadać jakie typy (alimenciarze, bezdomni, ścigani itp.). Na tych zleceniach to znów, jak słyszałam, wychodzą 8-9 zł na godzinę i jeszcze czekają aż się firma zlituje i wypłaci. A ludzie pracują tak jak firma płaci, czyli marnie i z tego znów zaczynają się przeboje, ale ze zleceniodawcami.... Makabra.

Tina

Pracowałam jako sprzątająca w firmie Orion Next ok 3 lata.Polecam współpracę z firmą wszystko na czas płacone, towar na czas. Z niczym nie miałam problemów . Polecam.

EWELINA

Pracowalam trzy lata i nie bylo zle najważniejsze ze wyplaty na czas

A.L

W Orion Next pracuję kilka lat i co w tym dziwnego ,że koordynator zaprasza do biura na rozmowę? Przez telefon to można dowiedzieć się jaka jest stawka i gdzie dany obiekt się znajduje i jakie są na nim obowiązki. Pan by zatrudnił pracowników przez telefon ? nie sądzę .

A.P.

Nie polecam firmy, byłem na rozmowie o pracę, w ogłoszeniu informacja o dodatkowych płatnych nadgodzinach i możliwości zarobku ok. 3000 zł. Pojechałem i okazało się, że nie wiadomo od kiedy praca, ponadto oferują tylko umowę o pracę a nadgodziny są tylko gdy ktoś będzie miał urlop lub chorobowe, po co kłamią a pytając o szczegóły telefonicznie odpowiadają że muszą Cię zobaczyć itp. Ogólnie podejście firmy na poziomie przedszkola. Szkoda czasu na tą firmę.

odpowiedź
@A.P.

Firma daje umowę o pracę - źle Firma zgodnie z prawem zapłaci za ewentualne nadgodziny - źle Praca może być od dnia rozpoczęcia badań lekarskich, które w obecnej chwili z uwagi na koronawirusa czeka się długo i nie wiadomo kiedy będą - źle Ktoś chce się spotkać, bo tak wygląda normalna rekrutacja, a nie przez telefon - źle. Wszystko zgodnie z prawem i przyjętymi normami - źle. panie Adrianie Pru. - przedszkole to pana wymagania i głupio mądry tekst.

munio45

Pracowałem w firmie od 2017 do 2020. Jako były pracownik oceniam tą firmę w 2 kategoriach 1/ Jeżeli chodzi o samą pracę na ocenę pozytywną - nie było żadnych problemów ze strony pracowników. W firmie zdarzały się nieporozumienia (Pracownik zewnętrznej firmy - nasz pracownik . 2/ Jeżeli chodzi o firmę ORION oddział zielonogórski oceniam na negatywny. Z załatwieniem cokolwiek był wielki problem, już nie mówiąc o wystawieniu jakiegokolwiek dokumentu. Ludzie bardzo często się mylą, mają pracowników przysłowiowych (czt........ l....). Nie dotrzymują ustawowych terminów. Ja dostałem świadectwo pracy po trzech tygodniach (termin wynosi 7 dni) i to jeszcze z błędną datą rozpoczęcia pracy, , do tej pory nie otrzymałem PIT 11. Taka sama sytuacja jest we Wrocławiu w księgowości. Trzeba 5-10 telefonów wykonać, żeby łaskawie połączyć się z księgowością. Najlepiej jakby Inspekcja pracy sprawdziła ten zakład Wrocław i Zieloną Górę (dokumentację).

Karolina

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie stanowiska Przedstawiciela Handlowego- bo wiem że teraz szukają. Czy teren na którym ma się pracować jest do ogarnięcia i jak wygląda system premiowania za zlecenie?

Daria

@Jan a o ile więcej się dostaje na nockach?

Jaki
@Daria

W każdym miesiącu jest inaczej ale średnio za 2019 wychodzi 2,68 zł brutto za godzine a w 2020 3,10 zł brutto za godzinę. Oczywiście płatne ponad 2600 zł brutto

Grzes

Ta firma pseudo to jakaś kicha jest tylko patrzą jak wam obciąć kase uważajcie na nich

była pracownica
@Grzes

Ja też pracowałam w Orion NEXT w ochronie byłam zadowolona do czasu dopóki nie zatrudnili pewną osobę która doprowadziła do tego że musialam iść na chorobowe wpisywał pod moimi notatkami błąd (usunięte przez administratora) a firma z tym nic nie zrobila

Kazimierz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 597 dni.

Chciałbym zapytać jak przebiega proces rekrutacji w tej firmie? Ile jest etapów? Na czym polegają?

Xawery

Czy firma poszukuje aktualnie pracowników? Jak wyglądają zarobki i godziny pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Orion Next Sp. z o.o. - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Orion Next Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Rogowska 127