Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

15.03.2024 03:03

Czym zajmuje się Państwa firma?

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.ikona wywiad

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o. z siedzibą w Przejęsławiu koło Bolesławca jest częścią francuskiej grupy Forest Style Services. Pod zarządem francuskim firma działa od 2010 roku. Spółka specjalizuje się w produkcji tzw. małej architektury ogrodowej, czyli produktów wytwarzanych z mokrego drewna, które na co dzień można spotkać w parkach, skwerach, ogródkach domowych i działkach. Są to m.in. różnego rodzaju płoty, płotki, drewniane ekrany, donice, skrzynie warzywne, stoły piknikowe i ławki, a także szereg innych produktów o podobnym przeznaczeniu.

Jak wyglądały początki firmy?

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.ikona wywiad

W rękach francuskich firma jest od 2010 roku. Wcześniej Spółka należała do polskiego właściciela. Sam zakład istnieje znacznie dłużej i pamięta czasy, kiedy był jeszcze podmiotem państwowym.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.ikona wywiad

Nasze produkty sprzedawane są w dużej mierze na zachodzie Europy, ale także w północnej Afryce i - w mniejszej części - w Polsce. Główni klienci to przede wszystkim duże markety i sieci sklepów budowlanych oraz inni odbiorcy handlujący architekturą ogrodową.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.ikona wywiad

Spółka posiada dwie lokalizacje, w których prowadzi swoją działalność, są to: zakład produkcyjny w Przejęsławiu oraz magazyn wyrobów gotowych w Różyńcu koło Gromadki, skąd wyjeżdżają produkty do naszych klientów. Obecnie w tych dwóch lokalizacjach firma zatrudnia 210 pracowników, z czego zdecydowana większość pracuje w zakładzie w Przejęsławiu. W okresach zwiększonego zapotrzebowania na pracowników, Spółka korzysta również z agencji pracy tymczasowej, która wspomaga nasze procesy produkcyjne. Nasza kluczowa działalność skupia się na produkcji wyrobów gotowych, stąd zdecydowana większość naszej załogi to pracownicy produkcyjni. Główne procesy produkcyjne to tzw. przetarcie drewna, wskutek którego powstaje tarcica. Kolejnym krokiem jest sformatowanie tarcicy, czyli tzw. proces strugania drewna, podczas którego półfabrykatowi nadaje się kształt i wymiary. W dalszej części procesu następuje montaż półfabrykatów, którego efektem jest powstanie wyrobu gotowego.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2024 roku?

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.ikona wywiad

Od wielu lat Spółka utrzymuje stały lub nieznacznie wahający się poziom zatrudnienia, jednakże chętnie przyjmujemy do pracy kandydatów, którzy swoje doświadczenia zawodowe chcą realizować w naszej firmie na różnych stanowiskach pracy. Obecnie największe zapotrzebowanie odnotowujemy na stanowiskach produkcyjnych oraz w tzw. logistyce wewnętrznej. Poszukujemy kandydatów z doświadczeniem w pracy na maszynach przemysłowych do obróbki drewna oraz operatorów wózków widłowych.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.ikona wywiad

Za wszystkie rekrutacje w Spółce odpowiada Dział Zasobów Ludzkich (HR). W Spółce regularnie prowadzi się rekrutacje na stanowiska produkcyjne, w tym na stanowiska operatorów maszyn do obróbki drewna (tzw. strugarek), pracowników montażowych, operatorów wózków widłowych czy operatorów ładowarek. Od czasu do czasu rekrutuje się również na stanowiska mechanika, elektryka czy tokarza. Proces rekrutacyjny na stanowiska produkcyjne jest jednoetapowy. Na stanowiska średniego lub wyższego szczebla może być on wieloetapowy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.ikona wywiad

W spółce funkcjonuje tzw. proces onboardingu, czyli wdrożenia pracownika do struktur firmowych. Na początku tego procesu z pracownikiem załatwiane są wszystkie sprawy formalne, takie jak podpisanie umowy, szkolenie BHP, zapoznanie z regulaminami i procedurami wewnętrznymi. Następnie pracownik trafia pod opiekę kierownika danego wydziału i przechodzi instruktaż stanowiskowy oraz szkolenia związane z wykonywaną pracą. W trakcie takiego szkolenia pracownik poznaje nie tylko szczegóły samego procesu produkcyjnego, ale zapoznany zostaje również z aspektami jakościowymi produktów, które wytwarza. Spółka zapewnia wszystkim pracownikom odpowiednią odzież roboczą oraz środki ochrony indywidualnej.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.ikona wywiad

W Spółce istnieje system oceny kwalifikacji pracownika, który opracowany został w ramach ogólnego systemu rozwoju pracowników. Oznacza to możliwość zdobywania i poszerzania kwalifikacji w zakresie pracy na danym stanowisku oraz przemieszczania się pomiędzy stanowiskami. Każdy pracownik ma możliwość awansu poziomego w ramach zajmowanego stanowiska, oraz awansu pionowego w strukturze organizacyjnej. Spółka organizuje i finansuje swoim pracownikom niezbędne szkolenia oraz dodatkowe kursy zwiększające kwalifikacje pracowników. Są to m.in. kursy dla operatorów wózków widłowych, ładowarek, szkolenia elektryków, spawaczy itp. Szkolenia dotyczą również kadry średniego i wyższego szczebla, w tym kierowników działów i specjalistów. Oprócz standardowego systemu wynagradzania, Spółka oferuje również szereg benefitów pozapłacowych.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.ikona wywiad

Spółka planuje dalszy rozwój i stopniowy wzrost zatrudnienia w ciągu najbliższych kilku lat. Planowana jest dalsza automatyzacja produkcji oraz inwestycje w park maszynowy i infrastrukturę. Spore inwestycje dotyczące poprawy warunków pracy oraz usprawnienia procesów produkcyjnych zostały poczynione jeszcze w 2023 roku.

Paula Nowy wpis

Witam serdecznie. Interesuje mnie praca jako Specjalista ds. Naliczania Płac. Jeśli faktycznie występuje dodatek do dojazdów do minimum 20 km, to proszę mi wskazać wysokość średniej podstawy która mogłaby być oferowana. Może będę aplikować, czy warto?

Nowy wpis

@Paula

Dzień dobry, bardzo dziękuję za zainteresowanie ofertą pracy. Spółka partycypuje w dojazdach do pracy powyżej 20 km i wypłaca stosowne dodatki. Jeśli jest Pani zainteresowana bezpośrednim spotkaniem w sprawie oferty pracy, zachęcam do przesłania swojego CV. Wszystkie kwestie dotyczące warunków pracy oraz wynagrodzenia poruszamy z kandydatami podczas rozmowy rekrutacyjnej. Pozdrawiam serdecznie. Tomasz HR Manager

Bożena Nowy wpis

Teraz jest rekrutacja w internecie pracownika na stanowisko Menadżer ds. rozwoju rynków i sprzedaży. No i jestem zainteresowana pracą. Wiecie, jak czesto są te podróże służbowe? Bo wymagają w ogłoszeniu od kandydatów gotowości do takich częstych podróży. To ile ich jest w tygodniu? Ile w miesiącu? I czy wyjazdy są na tygodnie czy na dni?

Stefan Nowy wpis
@Bożena

Pani Bożeno jeśli pracowała pani kiedyś w sprzedazy na podobnym stanowisku to wyjazdy są czymś naturalnym nawet 5 dni w tygodniu. Żeby coś sprzedawać i rozwijać trzeba bywać u klientów = częste / bardzo częste wyjazdy. To nie jest praca stacjonarna.

Barman

Omijać firmę szerokim łukiem. Obiecują wysoką płacę (umysłowi). Nie ma żadnych dodatków. Tylko dlaczego co kilka miesięcy się oni wymieniają. Bardzo zła atmosfera. Same spotkania, spotkanie za spotkaniem z którego nic nie wynika. Dyrektor mieli ciągle to samo! Nikt nie potrafi podjąć decyzji (brak w spodniach nie napiszę czego...)!!! Naprawdę strata czasu na przestrzeni mojej 15-letniej kariery w Polsce ta firma to najgorszy (usunięte przez administratora) Nazwał bym to jak w filmie dokumentalnym "Arizona": "popegierowskie zbytki". Żadne nawet firmy zewnętrzne nie chcą z tą firmą współpracować. Radziłbym się właścicielowi przyjrzeć bardzo wnikliwie zasadom zakupu surowca drzewnego:)

Sylwia
@Barman

Napisałeś, że Forest Style Industry nie oferuje żadnych dodatków pozapłacowych. A jest jakiś system premiowy? Jeśli tak, to od czego zależy, czy dostanie się premię?

@Sylwia

Umysłowi nie mają żadnej premii ani nagrody. Natomiast fizyczni mają premię zależną od wyprodukowanych metrów % realizacji. Należy mieć na uwadze, że park maszynowy to lata 60-70 więc stary, brak remontów co później przekłada się na brak premii.

@Sylwia

Pracownicy umysłowi nie mają żadnych dodatków abi premii. Jest sama płaca zasadnicza. Fizyczni mają do kilka stów brutto góra. Jest jeszcze fundusz socjalny ponad 200zl na święta. No i paczki dla dzieci na święta trochę słodyczy. Normalnie super!!!

abstinente
@Barman

Co do dyrektora tej waszej firmy (jeśli piszesz o dyrektorze produkcji - k.p.) to powiedzmy że znany jest on z innej firmy (firma c....). Generalnie sugeruję wpisać sobie w wyszukiwarce google hasło "szef psychopata" i poczytać z kilkanaście artykułów na ten temat i się przyjrzeć osobom na górze w tym waszemu dyrektorowi produkcji (k.p.). No i potem się zastanówcie czy widzicie czy też nie widzicie u kogoś tam typowe cechy psychopatyczne opisane w tamtych artykułach. Podpowiadam, że ważniejszych cech to (usunięte przez administratora) skłonność do kłamstw", "skłonność do manipulowania ludźmi/pracownikami" no i jest jeszcze kilka innych cech ale te chyba najłatwiej wychwycić. Generalnie takie osobniki mocno dbają o swój wizerunek i potrafią być bardzo tzw. "ą ę". Generalnie wg artykułów o szefach psychopatach w społeczeństwie jest około 1% osób z cechami psychopatycznymi, zaś na kierownicznych stanowiskach osoby o cechach psychopatycznych stanowią około 4% (czyli jest ich więcej kilkakrotnie w tej grupie osób). Tak więc poczytajcie sobie, przyjrzyjcie się i pomyślcie.... Co do tego, że nikt nie potrafi podjąć decyzji to może i wynikać z tego, że ktoś może otacza się osobami nie umiejącymi podejmować decyzji, a nawet jak ktoś potrafi podejmować skuteczne i trafne decyzje to będąc pod wpływem ciągłych manipulacji np. jakiegoś psychopaty może mieć tak mózg wyprany, że zacznie zatracać umiejętność logicznego myślenia i podejmowania trafnych decyzji. A jak pracownik jest odporny na pranie mózgu to psychopata się go szybko pozbędzie z firmy. W dodatku jednostki psychopatyczne uwielbiają otaczać się osobami podatnymi na manipulacje, niemyślącymi i takimi co nie podejmą samodzielnych decyzji. A tak przy okazji: jaką macie tam rotacje?? dużą czy małą? Co na rotację mówi k.p.? Czy mówi że jest duża rotacja i to źle zatem, czy też może mimo stałego średniego poziomu zatrudnienia od lat opowiada innym "aaach nasza firma się ciągle rozwija, rekrutacja do naszej firmy jest ciągła, ciągle rekrutujemy, firma się ciągle rozwija"???

egon

Barman zostałeś wywalony z tej firmy . Przestań ściemiać

marwik73

Kto teraz zarządza zakładem jak Zarząd 100% francuski ?

@marwik73

Zarząd zawsze był 100% Francuski.

Firma Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko OPERATOR / USTAWIACZ MASZYN DO OBRÓBKI DREWNA. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
Mimi

@Barman ale tylko obiecują czy faktycznie pensja jest wysoka dla pracowników umysłowych?

Nina

Od dość dawna nikt nie zamieścił żadnej informacji, czy jest ku temu powód?

Jak wygląda teraz praca w firmie Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o. w miejscowości Przejęsław? Czekamy na nowe sprawozdania odnośnie ofert pracy oraz atmosfery! Może pojawi się osoba aktualnie pracująca, która będzie chciała powiedzieć nam coś o pracy u nich?

Marek montaż

Praca to tragedia. Firma nie bardzo wie,czego chce. Mało tego premii już (usunięte przez administratora), ciągle w ostatnim czasie zmiany kadry zarzadzajacej co źle wpływa na nas i na atmosferę a pseudo (usunięte przez administratora) nie nadaje się do niczego oprócz obiecanek i swoich śmiesznych tekstów do pracowników. Jeszcze 3 miechy i nie będzie dzięki polityce firmy żadnych polaków! Nie polecam!!!

Olek

Forest Style Industry to bardzo dobry pracodawca. Polecam pracę osobom poważnie traktującym obowiązki.

Zostaw merytoryczną opinię o Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o. - Osiecznica

• Jak się pracuje w Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Forest Style Industry Bolesławiec Sp. z o.o.