Opinie o FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Instalowanie maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o. w Katowice

Po drugim etapie firma miała się kontaktować z decyzją w sprawie zatrudnienia - nadmienię, że umowiliśmy się na następny dzień. Brak odzewu, nieprofesjonalne zachowanie ze strony samego CEO.

@johnny

Praca w rozjazdach, ale dużo można się nauczyć. Dostałem auto, wypłacane diety i nadgodziny. Ja polecam.

Janusz
@Refe

na sterowanie

Ulka

Wiecie coś o zarobkach na stanowiskach biurowych? Można przez ich stronę aplikować na pracownika administracyjnego do obsługi sekretariatu. Trzeba biegle znać język obcy, jak przebiega rekrutacja? Są do rozwiązania może testy językowe czy jakoś inaczej to wygląda? Ta umowa o pracę to na jaki okres jest zawierana zazwyczaj?

FFT

Dzień dobry, Ogłoszenia są opublikowane w 3 lokalizacjach, ale tak naprawdę rekrutujemy w całej Polsce, bo najpewniej pytanie dotyczy stanowisk, które pracują głównie w delegacjach zagranicznych :). Stawka jest zależna od doświadczenia i posiadanych kompetencji. Pozdrawiam, FFT

Alutka Nowy wpis

Dzień dobry. W ogłoszeniu dla Asystenta ds. realizacji projektu linii produkcyjnej podkreślone są już w samym tytule delegacje. Proszę mi o nich opowiedzieć. Jak teraz są zorganizowane i przede wszystkim w jaki sposób płatne?

FFT Nowy wpis
@Alutka

Dzień dobry, Organizacja delegacji jest po naszej stronie (dojazd, nocleg). Rozliczane są zgodnie z kodeksem (nadgodzin + diety). Dojazd i zjazd z projektu jest wliczany w czas pracy. Ta rekrutacja jest już zamknięta, także zapraszamy do udziału w następnych procesach.

@johnny

Refe
@@johnny

Serio dostałeś auto ?

Janusz Nowy wpis
@Refe

na sterowanie

Witam, wstępnie interesuje mnie praca jako Project Manager. Od jakiegoś tygodnia jest już udostępniona oferta do internetu. czy ktoś jeszcze się nią interesował? czy warto starać się o rozmowę? jakie są warunki finansowe?

PM

Szybka rekrutacja, dobra stawka, fajni ludzie. Nie narzekam.

Metrolog

Dwie rozmowy na Ms Teams. Czekałem jakieś 4 dni od wysłania CV.

Pytają o doświadczenie, oczekiwania, jest parę pytań po angielsku.

Charytatywny

Witam Pracodawca WYMAGA wyrozumiałości wobec siebie, na każdym korku. Wcześniej regulamin pracy, nadgodziny, które są pro pracodawca. Aktualnie co do wypłaty, bo jest 11, a na koncie pusto. Szkoda, że oni nie są na tyle wyrozumiali, że pracownik też ma na swoich barkach zobowiązania.

Szaraczek

Witam Jako kandydat pracy w FFT powinieneś wiedzieć, że: Jeśli szanujesz swój czas. Jeśli liczysz na dobre, uczciwe traktowanie. Jeśli marzysz o przejrzystej ścieżce kariery. Jeśli lubisz rozwijać się zawodowo. Jeśli chcesz pracować w kompetentnej firmie. To nie jest to zakład dla ciebie.

Ponownie wystawiona jest oferta dla programisty PLC. Kiedyś już ktoś wspominał o dietach czy tez nadgodzinach, w opisie również są wskazane, lecz bez konkretów. ile % mają nadgodziny? I te diety ile mogą wynieść? Zwiększyły się od tego roku?

FFT

Dzień dobry, Diety są zależne od kraju do którego pracownik jest delegowany i tak np. w Niemczech jest to 49 €. Nadgodziny wypłacamy zgodnie z kodeksem - z dodatkiem 50% lub 100%. Pozdrawiam, FFT

@FFT

Dzień dobry. Oprócz Niemiec na jakie kraje można jeszcze zostać wysłanym? Tylko one zostały wskazane w ofercie, z góry podkreślę, że znam jedynie angielski, nie wiem czy to od razu mnie nie wyklucza? Czy delegacji na inne kraje jest na tyle dużo, że można tylko je obsługiwać?

FFT

Dzień dobry, Większość projektów jest na terenie Niemiec, ale jesteśmy również w Wielkiej Brytanii, Stanach, Meksyku czy Chinach. Jeśli pojawiają się jakieś preferencje odnośnie kierunków wyjazdów to staramy się rozmawiać, tak aby móc wypracować rozwiązanie dogodne dla pracownika i pracodawcy. Język angielski jest wystarczający. Zachęcam do aplikowania :). FFT

Jola

Czyli jak to wygląda z okresem oczekiwania na odpowiedź od strony kandydata? teraz przykładowo ktoś napisał, że miał 2 tygodnie na decyzje po rozmowie czy chce pracować czy nie, jeśli dopiero po takim czasie daje odpowiedź to wstrzymują inne rekrutacje? Długo się wtedy czeka?

@Jola

Dzień dobry, Zawsze dogadujemy z kandydatem czas na decyzję po jego stronie i oczywiście, jeśli ktoś dostał od nas ofertę, to trzymamy dla niego wakat do czasu podjęcia decyzji. Pozdrawiam, FFT

To jaka macie opinie z rozmowy i być może już z samego wyjazdu? wpadł krótki opis jak ma to wyglądać wobec programistów. Na takiej stronce widzę ze z 8 osób już się zgłosiło, wiec liczę na odzew. wiadomo ile w zasadzie jest miejsc? I z jakich przyczyn kandydaci w razie czego są najczęściej odrzucani?

Robotyk

Ja jestem zadowolony. Wyjazdów jest sporo ale opłaca się. Dwie rozmowy kwalifikacyjne i dostajesz decyzję.

@Robotyk

Ile czasu zabrał Twój cały proces rekrutacyjny? Piszesz o dwóch rozmowach, możesz je rozwinąć? I czy masz przy tym jakieś konkretne porady? Zawsze na zapas warto wiedzieć

Pat

Pierwsza rozmowa z kimś z kadr, a druga z Kierownikiem i też kadry. Obie trwają koło godziny. 10 minut po 2 rozmowie dostałem ofertę na maila i 2 tygodnie na podjęcie decyzji.

TT

Dwie rozmowy i oferta. Szybka rekrutacja, praca w dużej mierze na wyjazdach w Niemczech.

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o. dla potencjalnych kandydatów? Na Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Programista PLC.

FFT

Dzień dobry, Zarobki są zależne od doświadczenia i posiadanych kompetencji. Szczegółowych informacji udzielamy podczas rozmowy telefonicznej. W razie pytań zachęcam do kontaktu: katarzyna.nowak@fft.de

Czy stanowisko faktycznie ma tak znaczący wpływ na kwestie urlopowe? Jeśli tak to możecie je ogółem określić by sytuacja stała się jasna? Aktualnie widnieje oferta dla technika pomiarów 3D, czy mógłby ktoś wyklarować kwestie związane ze wspomnianym w komentarzach urlopem? Oraz ogólnie ocenić prace? liczę na merytoryczne opinie

J.P.

Technicy pracują w delegacjach. Około 21 dni za granicą, reszta czas wolny w PL.

Ulka

@Ulka

Dzień dobry, Stawka jest zależna od doświadczenia i stanowiska, na które Pani aplikuje. Nasza siedziba główna jest w Fuldzie w związku z tym z reguły wymagamy znajomości języka angielskiego lub niemieckiego. Znajomość języka weryfikujemy podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Ida
@FFT

Ok, i potem jest też opcja doszkalania tego języka? Czy jak ma się np. b2 z angielskiego to już wystarczy i firma nie inwestuje właśnie w tego typu umiejętności pracownika? A co jak zna się francuski zamiast niemieckiego, to jest mile widziane i doceniane jakoś przez firmę np. lepszą pensją?

@Ida

Pani Ido, Jest opcja lekcji z lektorem. Kwestia stawki jest ustalana indywidualnie i zależy od posiadanych kompetencji - w tym również znajomości języków obcych.

@FFT

Witam, widziałem to ogłoszenie o którym jest tu mowa wynika z niego, że prowadzone są nabory na trzy lokalizacje. czy stawka oraz ogólne warunki pracy również są od niej zależne? Czy w stolicy można spodziewać się wyższych zarobków?

@Paweł K.

A jak wygląda urlop 2 tygodnie w wakacje, jeśli pracujesz 14 na 7? Wtedy masz 4 tygodnie wolnego bo te 14 masz urlop ? I Kiedy kończą się wyjazdy do DE i jest praca zdalna w domu?

Krzysiek
@@Paweł K.

A o jakie stanowisko pytasz?

Jakie narzędzia pracy zapewnia FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Fred

Firma zapewnia auto na dojazd na projekt na którym pracujesz, do tego laptop i telefon. O jakie stanowisko pytasz?

Czy w firmie FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o. da się zarobić 3600 ? Staraliście się tam o pracę w niedawno prowadzonej rekrutacji na stanowisko Magazynier?

To ile można zarobić zależy od stanowiska i kwalifikacji.

Starałem się o prace na niedawno opublikowane stanowisko magazyniera obiektowego. Generalnie z CV spełniałem wszystkie warunki w ogłoszeniu o prace które pracodawca wymagał, mimo wszystko zero kontaktu, zainteresowania oraz informacji. W portalu ogłoszeniowym pojawiła się tylko informacja „kandydatura odrzucona”. Rozumiem w pełni fakt ze pracodawcy nie maja obowiązku odpowiadać na wszystkie aplikacje ale mnie dziwi fakt - tak jak wspomniałem wcześniej spełniałem wszystkie oczekiwania pracodawcy. Jeżeli takich osób nie zaprasza się na rozmowy to nie wiem w takim razie kto w nich uczestniczył. Dla mnie generalnie to dziwna sytuacja i niezbyt profesjonalna.

@Kandydat

Dzień dobry, W ogłoszeniu jest informacja, że kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Niestety, nie jesteśmy w stanie zadzwonić do każdego z kilkuset kandydatów, którzy aplikują na ogłoszenie. Zachęcam do aplikowania w kolejnych procesach :).

Marzena
@FFT

Kilkaset? Tak spora konkurencja jest obecnie? jak obecnie przedstawiają się tu możliwości odnośnie trzymania kandydata na "rezerwie"? Można złożyć cv na stałe czy wygasa ono jednak zawsze po jakimś czasie z bazy firmy?

@Marzena

Pani Marzeno, Zdarza się, że na jeden proces spływa nawet 300 CV. Zgodnie z RODO, aplikację możemy przetrzymywać 2 lata. Po tym czasie powinna zostać usunięta.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

FFT

W FFT jest możliwość zatrudnienia również absolwentów czy osób kończących studia. Jednak trzeba mieć na względzie, że jest to praca głównie wyjazdowa, obejmująca często również weekendy - wymagamy więc dyspozycyjności do pracy na pełny etat. Zachęcam do aplikowania :).

Programuję Roboty

Jak wygląda u Was programowanie robotów offline? Czy zespół jest duży, czy atmosfera jest przyjazna? Czy jest możliwość pracy zdalnej/hybrydowej? Rozpatruję tę opcję i chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej na ten temat, no i czy zarobki zadowalające :)

@Programuję Roboty

Teraz szukamy tylko online. Praca tylko wyjazdowa. Nie ma możliwości pracy zdalnej.

Paweł K.

Dostałem ofertę na Metrologa. Proces okay, warunki lepsze niż u poprzedniego pracodawcy (zarobki).

Lolo
@Paweł K.

Możesz bardziej opisać to stanowisko??

Marzena
@Paweł K.

Tylko kasa lepsza czy coś jeszcze? Proces okay w sensie rekrutacja cała? Dasz znać jaki przebieg, ile etapów etc? Sporo kandydatów było?

@Lolo

Praca wyjazdowa, głównie DE. Dostajesz podstawę+diety. Fajny zespół. Masz auto i zakwaterowanie za free.

@Marzena

Dwa etapy - wywiad z HR, weryfikacja doświadczenia, języka. Potem rozmowa z szefem działu. Wszystko zdalnie.

Zostaw merytoryczną opinię o FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o.
4.7/5 Na podstawie 28 ocen.
  • al. Wojciecha Korfantego 138
    40-001 Katowice
  • NIP: 7792446211 REGON: 365261953 KRS: 0000633712

FFT Produktionssysteme Polska Sp. z o.o.