Opinie o Rafiks Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Rafiks Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Rafiks Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rafiks Sp. z o.o. w Poznań

Poszkodowany Nowy wpis

Firma Rafiks Zasady: Kierowca pracuje 30 dni w miesiącu. Pensja 5500 PLN. Tak, tak to nie pomyłka 30 dni w miesiącu. Zatem dniówka daje nam 183 PLN. Urlop dostaniesz jak się wyprosisz i masz szczęście, generalnie miło by było żeby kierowca nie brał nigdy żadnego urlopu, jeśli już kierowca dostanie urlop 1 dzień urlopu 100 PLN. Jak jesteś chory co w tej firmie jest n bardzo niemile widziane to masz 60 PLN dniówki. Kodeks Pracy, Ustawa o czasie pracy kierowców, to w firmie w Rafiks - wolne żarty.. Mam uprzejmą prośbę do administratora serwisu GoWork aby nie usuwał tego posta. Ja mam wszystkie wypowiedzi tzw 2 szefów nagrane. Dokumenty już poszły do PIP i Prokuratury. Jeszcze raz proszę uprzejmie o nie usuwanie mojego posta.

@Poszkodowany

5,5 k na rękę czy brutto? Z tym proszeniem o urlop to jak to wygląda, trzeba chodzić do szefa i rozmawiać? Napisz czy jest jakaś maksymalna ilość dni jakie ciągiem wolnego można wziąć.

Alicja

Poważnie mówisz? To może jest szansa, że „pochwalisz” się, ile dokładnie tam zarabiacie. Czy raczej nie? Albo przynajmniej jak wypadają na tle średniej w kraju?

Fan Wysokiego
@Alicja

W granicach 22 na godzinę . Nie ważne czy to nadgodziny czy sobota czy zwykły dzień. Przymusowe obowiązkowe soboty/niedziele za taka sama stawkę.

@Fan Wysokiego

Czy te 22 zł za godzinę to kwota netto czy brutto? Bo jeśli brutto, to ówczesna stawka minimalna była trochę wyższa. A od nowego roku ma być w okolicach 28 zł brutto/h. Ma ktoś aktualne dane, były w międzyczasie jakieś podwyżki?

Syn

Nieważne czy brutto czy netto. Ważne że pracodawca nie odprowadza składek ZUS za pracownika. Nie ma składek na ZUS to nie będzie emerytury.

Lidia Nowy wpis
@Syn

No z tym masz rację. Tylko jak pracownicy dowiedzieli się o tych składkach? Pracodawca sam do tego się przyznał czy ludzie na własną rękę to sprawdzali? Może pracodawca zdeklarował zapłacenie wszystkich zaległych składek?

Czy Rafiks Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Ja pracuję w tej firmie od lat , nie mam żadnych problemów z pracodawcą ( w okresie L4 też nie było problemów z ZUS) Problem mają osoby , którym nie chce się pracować , gdziekolwiek się zatrudnią to zawsze mają problem

Byli pracownicy
@Gość

Eufemistycznie mówiąc "przyjacielu" mijasz się z prawdą. L4 to zupełnie coś innego niż składki emerytalne na ZUS. Piszesz nieprawdę albo z powodu swojej niewiedzy albo świadomie wprowadzasz użytkowników tego forum w błąd. W każdym razie - my byli pracownicy Rafiks mamy urzędowe pisma z ZUS, że w/w firma zalega od kilku lat z opłacaniem składek emerytalnych ZUS za swoich pracowników. Oraz, że przeciwko firmie od kilku lat prowadzone jest postępowanie windykacyjne. Możesz wprowadzać w błąd ludzi na tym forum. Prawda jest na szczęście tylko jedna. I tej prawdy nie zmienisz. Zresztą swoje tłumaczenia zachowaj na czas zeznań w Prokuraturze i dla rozprawy Sądowej. Na forum w IT można niestety pisać i mówić wszystko. Natomiast w Sądzie i Prokuraturze NIE.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Rafiks Sp. z o.o.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

Ile jest zmian w Rafiks Sp. z o.o.?

Doris

Jak to nie wiesz ile zarobisz? To od czego to zależy? Myślałam że jest stawka godzinowa i od ilości godzin po stawce to łatwo policzyć. Jakieś dodatki są że niewiadomo?

Karola

Pytanie w sprawie pracy. Ile wyjeżdżacie w miesiącu jako kierowca C + E? W ogłoszeniu swego czasu pisali, że stałe trasy są, godziny tak samo? Będę wdzięczna za informacje, dziękuje

Alicja

Hej. Może powiesz, zamiast kazać nam zgadywać? Zastanawia mnie też, czy z nazwą się w praktyce cokolwiek jeszcze zmieniło. Jakieś zmiany stawek? Obowiązków?

Fan Wysokiego

Komentarze pisane przez właścicieli same świadczą o tym jaka to firma.

W firmie zarobki - bardz niskie - tylko trochę wyższe niż w sklepie spożywczym, za to ilość godzin pracy wielokrotnie większa. Na święta kierowcy NIC !!!!!!!!! - nawet marnych 100 PLN - nie dostali do pensji !!!!!! w dobrych firmach transportowych to od wielu, wielu lat standard - kryzys i inflacja nie ma tutaj nic do rzeczy, i przed kryzysem szefowie na święta NIC !!!! kierowcom od siebie dodatkowo na święta nie dali. Nawet (usunięte przez administratora) życzeń na Święta i Nowy Rok przez SMS panowie szefowie Rafał i Wojciech nie umieli, nie potrafili lub nie chcieli złożyć. Za to jeden szef kupił sobie nowe auto, a drugi szef motocykl. Nie mam nic przeciwko niech sobie kupują co chcą, mogą sobie nawet jacht i helikopter kupić, to ich firma i ich pieniądze, tylko jak kupują takie rzeczy to niech nie mówią kierowcom że jest kryzys i oni biedni nie maja pieniędzy. Ale te głupie 100 czy 200 na kierowcę na święta także powinni od siebie dodatkowo dać. Dlatego w rafiks pracuję tylko do wiosny, potem się zwalniam ma już lepszą, normalna firmę. Do kierowców zastanówcie się czy warto

Dominika
@Paweł

Piszesz, że zarobki niskie, możesz to troszkę bardziej określić? Ile ci wychodzi MSC netto na tym stanowisku? Umowa to zlecenie czy o pracę?

Oskar

Praca w Rafiks ? Nie polecam !

Waldi

Firma bardzo dobra. Auta nowe ! Małe przebiegi . Przeglądy zawsze na czas. Jazda tylko i wyłącznie zgodnie z ustawą o czasie jazdy i pracy kierowców zawodowych. Wypłaty ZAWSZE na czas ! Szef firmy uprzejmy i bardzo kulturalny. Narzekają tylko nieroby, lenie i (usunięte przez administratora) !!!

Tadeusz
@Waldi

Tak Waldek masz rację, zapomniałeś dodać jeszcze, że szef filmy to wysoki brunet powyżej 195 cm wzrostu i nigdy nie przeklina.

Ricco
@Waldi

Slowa Waldigo są super firma idealna: - wypłaty na czas to znaczy w kilku ratach, - małe przebiegi po korekcie liczników w autach, - - - auta nowe w firmie ale średnia wieki to kolo 10 lat +/- 5 lat - przeglądy na czas - czyli jak kierowca przez przypadek zobaczy dowód rejestracyjny i sam się przypomni oraz szef znajdzie czas aby podjechac do stacji diagnostycznej - jazda (usunięte przez administratora)legalnie a potem na OUT - szef firmy bardzo kulturalny wpier mówi i wyzywa, rzucą słuchawka, a potem dzwoni i przeprasza w nie których sytuacjach - kto chce spokojnej pracy to szybko zmienia pracodawcę Na koniec dodam, że tylko auta wybranych kierowców, takich jak Waldi są serwisowane na bieżąco

OSTI
@Waldi

Auta w Rafiksie nowe były 10/15 lat temu , obecnie niektóre bez przeglądów itd. Jazda na drugiej karcie coraz rzadziej ale czasy pracy przegięte zdrowo. Na czas jest tylko cześć wypłaty . Reszta wedle uznania szefa . Szef firmy ma głęboko pracowników. Kultura i dobre podejście do pracownika są mu obce. (usunięte przez administratora)

@OSTI

Bez przeglądów i nikogo nie kusi, żeby to zgłosić, skoro tak na warunki narzekają? podczas jazdy kto zgarnia mandat firma czy kierowca?

Weronika

Czemu określasz ją z góry jako pseudo? A co do jakiegoś podlizywania się to niby ma tu popłacać? w jaki sposób i co na to pozostali?

Rafał
@Waldi

Waldek to najlepszy kierowca dzięki niemu wiadomo wszystko co dzieje się w firmie.

Kup
@Rafał

To już tak źle w Rafiks że szefowie firmy muszą zamieszczać pozytywne posty?????

Matematyk

Ja naliczyłem 12 negatywnych opinii 1 pozytywna.....

@Matematyk

No to pięknie, a jakie wnioski z analizy? Czy dopiero się co do niej zbierasz? ;) Każdą uznajesz za wiarygodną czy masz wątpliwości?

Wronki

Jeśli piekło rzeczywiście istnieje to musi właśnie tak wyglądać.

WRO

Typowy Polski dziadtrans czy bidatrans.

Kiero

Firma ??? Myślałem dawno, że ITD to zamknęło

Stanisław

Pracowałem tam jakiś czas temu lata temu. Wypłaty się różnią od tego co było obiecane. Duża rotacja kierowców.

Szymon

Firma radzę omijać. Szef obiecuje....tylko obiecuje. Potem wypłata i bolesne rozczarowanie.

Rafiks Sp. z o.o. ma teraz aktualne oferty pracy w Szamotuły. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków zatrudnienia?

Były

Mógłbym wiele, bardzo wiele powiedzieć na temat Rafiks. Ograniczę się tutaj do tego, że ta firma Rafiks nigdy nie szukała pracowników - kierowców... W tej firmie zawsze szukali (usunięte przez administratora) a nie pracowników.... A sam szef Rafiks.....nikt z Was nigdy, przenigdy nie chciałby mieć takiego szefa... Zastanówcie się proszę zanim będzie za późno...

Teresa
@Były

to co ogłoszenia są robione dla żartów skoro nie potrzebują takich pracowników? szef się tak zabawia z ludźmi wg ciebie skoro nie polecasz go jako pracodawcy ?

Były
@Teresa

Do Teresa. Idź przekonaj się sama lub samo. Na pewno będziesz "dobrze wspominać" (Co tam słychać Panie Rafał )

Grzegorz

Firma niewiarygodna. Brak wypłat na czas. Wynagrodzenia pomniejszane z miesiąca na miesiąc nie polecam. Szef trudny w kontakcie

Kierowca

Pracodawca wiele obiecuje, jednak żadna z obietnic nie ma pokrycia w rzeczywistosci. Samochody nadają się na złomowisko. Nawet przeglądów nie mają, nie wspominając o jakimkolwiek komforcie jazdy i bezpieczeństwie. Umówiona wypłata a ta na koncie różni się, w zależności od "widzi mi się" pracodawcy. Strata czasu, nerwów, zdrowia i pieniędzy. Nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Rafiks Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Rafiks Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rafiks Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rafiks Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rafiks Sp. z o.o.
  • Obornicka 309