2 Dodaj merytoryczną opinię
counter
2 18 60 5 1

Opinie o EC Industria

Michał

Współpracuję z firmą ECINDUSTRIA od 2018 roku. Jestem podwykonawcą w sprawach środowiskowych, a dokładnie wspieram projektantów w całej procedurze administracyjnej mającej na celu uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚ). Wraz z ECINDUSTRIA zrealizowaliśmy już kilka ciekawych projektów wspólnie w różnych częściach Polski. Na bazie dotychczasowej współpracy z ECINDUSTRIA mogę z pełnym przekonaniem napisać, że wspólnie realizowane projekty były realizowane sprawnie, z bardzo dobrą wymianą informacji/danych, dobrym kontaktem. Projektanci ze zrozumieniem podchodzą do spraw związanych ze środowiskiem i dodatkowymi działaniami, które trzeba było wdrażać przy wspólnie realizowanych projektach aby uzyskać DŚ. Budujące było również podejście projektantów, który skoncentrowani są na rozwiązaniach a nie mnożeniu problemów. Jeśli zaś chodzi o sprawy formalne współpracy, to nasze wszystkie dotychczasowe projekty były realizowanie na warunkach określonych w podpisanych umowach, których zapisy nigdy nie były naruszane. Płatności realizowane terminowo lub z bardzo niewielkim poślizgiem (akceptowalnym), zatem żadnych zaległości w tej kwestii nie mam. Reasumując, moje dotychczasowe doświadczenia z firmą ECINDUSTRIA są zdecydowanie pozytywne. Myśle ze kolejne projekty przed nami, jeśli ECINDUSTRIA będzie projektowała przedsięwzięcia z grupy mogących potencjalnie oddziaływać na środowisko ;)

Tak4Nie9
CEO EC

Serdecznie zapraszam do współpracy takie osoby jak Łukasz. Łukaszu kiedy poznałem Cię 5 lat temu wykonywałeś, już wtedy pracę poprawnie i w terminie. Dzisiaj praca Pana Łukasza to poziom światowy. Zachwyca i z procesu projektowania czyni przyjemność, dla której warto poświęcać czas i pieniądze moich Inwestorów. Jestem dumny ze współpracy z Łukaszem. Nie można sobie wyobrazić lepszego prezentu na Święta jak takie pozytywne komentarze. Pozdrawiam Zespół Pracuj.pl

Tak5Nie17
Łukasz

Współpracujemy z firmą Ec Industria od kilku lat przy oprawie graficznej projektów, tj. modele 3d, wizualizacje, elewacje, wnętrza. Jak do tej pory współpraca układa się bez zarzutu, nie ma problemu z kontaktem, wymianą informacji, czy płatnościami. Czytając opinie poniżej byłem zaskoczony, gdyż mamy same dobre odczucia. Być może kwestie indywidualne i nasze podejście do tematu wspólpracy pozwala nam działać sprawnie i bezproblemowo z Panem Krzysztofem. W każdym razie polecamy i sami dziękujemy za okazane zaufanie.

Tak6Nie14
Magda

Jakie są plusy i minusy pracy?

Pracowałem
@Magda

Jeśli chodzi o plusy to ciężko takie znaleźć. Może to, że pracownia całkiem fajnie wyposażona. Ale na tym się kończy. Właściciel firmy dużo opowiada, prowadzi narady które potrafią trwać 3 godziny które nic nie wnoszą merytorycznego a jedynie powodują opóźnienia. Od kilku niezależnych osób można usłyszeć, że oczekują od dłuższego czasu na pieniądze przez co dużo osób kończy z nim współpracę. Potrafi kłamać przed inspekcją pracy pomimo ewidentnych jego uchybień. Gdy odchodziłem byłem straszony sądem, zresztą nie tylko ja z tego co wiem. Gdy przyszło podpisywać praktykę do uprawnień to każe podpisywać umowy lojalnościowe. Dużo by pisać - ogólnie cyrk na kółkach. Dobrze, że już w nim nie uczestniczę.

@Pracowałem

Szanowni Państwo nie trudno mi się domyśleć o którego pracownika chodzi. Dziękuję za docenienie wyposażenia, wyposażenie stanowiska pracy Pana Projektanta w pracowni Ecindustria to wartość 200 tyś zł. Życzymy wszystkiego dobrego na drodze zawodowej i osobistej Panu Projektantowi. z Krakowa. Cały czas rozwijamy stanowiska pracy i pracę zdalną w spójnym środowisku pracy.

Jarosław

Nie trudno uwierzyć w negatywne opinie o EC Industria. (usunięte przez administratora) Płaci za pierwsze-drugie niewielkie zlecenie. Usypia czujność i przy kolejnej (dużej robocie) zapomina o Twoich pieniądzach nawet jeśli od Zamawiającego (często JST) dostanie wynagrodzenie. W mojej opinii to jest sposób prowadzenia działalności na zasadzie kredytowania się Twoimi pieniędzmi. Koniec końców trafisz z EC Industria do sądu, więc jeśli zamierzasz z nimi współpracować to od samego początku działaj z prawnikiem bo po drugiej stronie każde Twoje pismo czyta zespół prawny. Nie polecam!

Tak13Nie
Józef Skiba
@Jarosław

Witam (usunięte przez administratora). Szukam danych KRS ,nr konta w banku w celu wyegzekwowania mojej należności . Jeśli Pan posiada jakieś dane to byłbym wdzięczy o przekazanie mi zwrotnie co może mi pomóc w tej sprawie . Pozdrawiam

Jaroslaw
@Józef Skiba

Na własną rękę nic Pan nie wskóra. Niestety bez prawnika się nie obejdzie.

wydymany inzynier
@Józef Skiba

http://www.krs-online.com.pl/ec-industria-sp-z-o-o-krs-10438940.html KRS: 0000787275

Tak1Nie
Bartosz
@wydymany inzynier

Jakiego rodzaju sprawy macie z firmą EC Industria? Zaniepokoiły mnie wiadomości, które sugerują, że firma mogłaby być winna jakieś pieniądze. Mam nadzieję, że sprecyzujecie, o co dokładnie chodzi.

też poszkodowany
@Bartosz

@Bartosz ile w tej branży projektowej czasu spędzasz? i czym jesteś zaniepokojony? czy tym że podpisałeś jakąś umowę podwykonawczą? mam takie przeczucie że każdemu kto tutaj pisze chodzi dokładnie o to samo. Praca została wykonana a brak jest wynagrodzenia

Tak2Nie

@Józef Skiba

Szanowny Józefie wszystkie dane są publiczne i są w bazie CIDG

TakNie

Przepracowałem ponad 200 godzin na umowę o dzieło. Projekt nagle zawieszony, kontaktu z szefostwem brak. Sprawa trafia do sądu. OMIJAĆ szerokim łukiem. Pozdrawiam.

POszkodowany na 100
@anonim

Ja z tą firma mam już 3 sprawy w sądzie Wszystko się tak wlecze że temat trwa już trzeci rok i nic Sądy są okropne A ten Pan o tym wie i uczynił taką formę działania jako swój proceder Zleca tematy nie płaci a sprawy w sądach trwają latami Ale jak coś proponuję pomoc w pozwie zbiorowym Znam już kilku projektantów poszkodowanych

Tak8Nie
@POszkodowany na 100

Chętnie dołączę do pozwu zbiorowego.

Tak3Nie

@anonim

Anonim skontaktuj się drogą mailową, naprawdę nie kojarzę 200 godzin na umowę o dzieło, proszę o kontakt mailowy celem zakończenia sprawy.

TakNie3

Na moich oczach widziałem jak architekci wykłócaja się o swoje naleznosci dziesiątki tysięcy złotych, których i tak póki co nie dostaną, tak jak powiedział właściciel, pan H. Również widziałem jak projektant instalacji elektrycznych przysyła kolejne prośby o zapłatę jakiejkolwiek z 9 zaległych faktur. Równiez widziałem jak pan H. idzie na wojnę sądowa ze Spółdzielnia w Białymstoku... Widać wpadł w spirale walk sądowych że wszystkimi dookoła skierowaną ku dnie.. Przestrzegam, nie polecam.

Tak14Nie
@Były pracownik

Ja sądzę się o kasę za 4 tematy od dwóch lat Temat sprzedany do inwestorów firma EC otrzymała pieniądze Ale podwykonawcą nie dała ani złotówki Poszkodowanych -wszystkie branże na każdym temacie

@Były pracownik

Czy w kwestii wypłacania należności mogą się wypowiedzieć również pracownicy? Zdarzało się , że pensje nie były wypłacane?

@Były pracownik

Szanowny Panie/Pani tak się dzieje, że czasem i duże organizacje samorządowe również nie płacą, w opisywanej sytuacji Białegostoku mam juz opinię 3 biegłych sadowych wszystkie korzystne i podzielające zdanie zespołu Ecindustria. Sprawa dotyczy braku zapłaty na rzecz firmy Ecindustria 800 tyś zł wraz z odsetkami. Takie pieniądze mogą poróżnić zespół. Zapewniam, że zgodnie z klauzulą społeczną wszystkie osoby pracujące otrzymały wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, a dwóch dostawców podjęło na moją prośbę udzielenie mojej firmie kredytu kupieckiego, który ma zostać spłacony po wygranej sprawie i spłacony wraz z odsetkami należnymi. Pisząc takie opinie ujawniasz tajemnice firmy, więc postanowiłem tą tajemnicę ujawnić u źródła.

TakNie1
Solvcare

Nasza firma również jest zawiedziona współpracą z EC Industria. Aktualnie wygraliśmy z nimi jedną sprawę o zapłatę w sądzie. Kolejne są w toku. Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy innym którzy znaleźli się w takiej samej sytuacji jak my biuro@solvcare.pl

@Solvcare

Ja od dwóch lat walczę Ale firma odwleka jak może Mam 3 sprawy i żadna się jeszcze nie rozpoczęła

Tak5Nie
Solvcare
@Poszkodowany na 100

Jeśli potrzebujesz pomocy - zapraszamy, z pewnościa pomożemy

Tak3Nie

@Solvcare

Szanowni Państwo zostałem przez firmę namówiony do współpracy, ale współpraca to już nie z solvcare przemiły zespół handlowców prawników, a sol via i tu umowa na 2 lata bez możliwości reklamacji usług wykonywanych na rzecz Twojej firmy. Szanowni Państwo rywalizujmy, kłóćmy się meldujmy i dogadujmy spory, ale nie z udziałem tych spółek prawniczych, które działają niezgodnie z prawem. Przestrzegam.

też poszkodowany

widzę że wkradła się tutaj dość ładna narracja czynów Pana "CEO EC" o rekrutacji - kto reprezentuje tzw. "światowy poziom" a kto takiego nie reprezentuje. Ja widocznie nie reprezentuję takiego bo nie otrzymałem wynagrodzenia za swoją pracę projektową... A wiadomo że wynagrodzenie od GW Pan "CEO EC" otrzymał. Sprzedał Pan moją pracę, za którą nie przekazał Pan wynagrodzenia pozostałym. Jeżeli ocenia Pan światowy poziom to jednoznacznie musi Pan także reprezentować "światowy poziom". Wszyscy którzy tutaj piszą, raczej opisują analogiczne sytuacje - gdzie przekazuje Pan pracę innych osób (podwykonawców, pracowników) dla Inwestora, a następnie zamiast rozliczenia, opowiada Pan historie o braku "światowego poziomu wykonanej pracy"

Tak12Nie

@też poszkodowany

Szanowni Państwo taka sytuacja miała miejsce, powód przekazanie dokumentacji po 6 miesięcznym opóźnieniu do firmy Ecindustria ze względów na Twoje opóźnienia firma Ecindustria doznała szkody. Takie sprawy trafiają do sądu. Wszyscy w zespole czekali na Twoje opracowania, każdy więc poniósł szkodę na kosztach stałych między innymi koszty biura Zusy, za tym idący brak płynności finansowej, konieczność finansowania projektu z kredytu, koszty finansowania itp. To firma Ecindustria jest w tym przypadku poszkodowana. Pół roku dłużej serwisowałem projekt, zamiast takich wpisów oczekuję choćby słowo przepraszam.

Pracowałam

Zdecydowanie nie polecam pracy w firmie EC Industria, zupełny brak szacunku dla pracowników i podwykonawców, mydlenie oczu zdobyciem doświadczenia, ustalenia słowne niezgodne z proponowaną umową o pracę. Odradzam współpracę!

Tak11Nie
@Pracowałam

Szanowna Pani jak to zwykle bywa, firmę nie stanowi jakiś dziwny byt, tylko właśnie pracownicy czy współpracownicy jak to pięknie Pani określiła " podwykonawcy" stanowią o wartości i sile zespołu. Musi też Pani pamiętać, że to właśnie od Pani zależy jak jest Pani traktowana to w jaki sposób Pani współpracuje w zespole zbudowanym z pracowników czy współpracowników i czy go Pani szanuje, niech Pani nie oczekuje, że na brak szacunku ktoś Pani odpowie z uśmiechem, albo na brak Pani elokwencji odpowie z szacunkiem do Pani jako autorytetu. Niech Pani Pamięta to co Pani daje, to do Pani wraca. Moja firma nie zajmuje się mydleniem oczu- tylko realizacją projektów i planowaniem inwestycji.

TakNie9
Pracowałam
@CEO EC

I ja Panu życzę, aby to co Pan daje do Pana wróciło, aby ktoś Pana potraktował tak, jak Pan traktuje swoich współpracowników. Mam nadzieję, że wyniesie Pan z tego cenną lekcję. To, że większość opinii na temat Pana firmy jest negatywnych, nie jest wynikiem tego, że wszyscy zmówili się przeciwko Panu, tylko odbiciem Pańskich działań.

Podwykonawca
@CEO EC

@CEO EC to co Pan mówi jest tak żałosne i śmieszne, że nawet po Panu się tego nie spodziewałem. Gro opinii o tej firmie dobitnie pokazuje jak się z Panem współpracuje począwszy od mydlenia oczu, braku płatności po "filozoficzne tezy". POWTÓRZĘ TO WSZYSTKIM, ZDECYDOWANIE NIE POLECAM WSPÓŁPRACY, PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ (OBY PRĘDZEJ) KAŻDY SIĘ O TYM PRZEKONA.

Tak2Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 99 dni.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

CEO EC

Szanowny Panie anonim w chwili obecnej, pochwalić się mogę, tylko tym, że moja firma znalazła się w koszyku małych i średnich przedsiębiorstw. Szanowny Panie anonim moja firma nie zalega z żadną płatnością, która jest wobec mojej firmy wymagalna. Z innymi przedsiębiorcami (czytaj podmiot profesjonalny) każdy kontrakt jest negocjowany w standardzie zlecenia, które zawiera trzy podstawowe informacje dotyczące trójkąta jakości czyli - zakres - czas - cena. Szanowny Panie anonim musi Pan pamiętać, że traktuję pieniądze na serio i jeżeli taki anonim zmienia w sposób dowolny bez powiadomienia jeden z umówionych składników zlecenia musi się liczyć z konsekwencjami, swoich nie profesjonalnych zachowań. Panie anonim radze więc Panu omijać pracę podwykonawczą szerokim łukiem i zatrudnić się na umowę o Pracę wtedy zyska Pan prawo do pisania na takim portalu jak GOWORK. Takie osoby jak Pan zapewne psują rynek nie dając spokoju tym, którzy na serio rozumieją zakres - czas i cenę za dany kontrakt. Serdecznie zapraszamy do współpracy. Misją mojej firmy nie jest nie płacenie za zlecenia podwykonawcze tylko rzetelne wykonanie kontraktu dla mojego Inwestora z którym dogadałem zakres - czas i cenę. I jeszcze Panie anonim mój charakter nie jest zbudowany z Pana opinii, mój charakter ukształtował się poprzez pracę na umowę o pracę, oraz również z pracy podwykonawczej dla innych podmiotów i muszę się przyznać, że ludzie nauczyli mnie gdzie jest mój zakres - czas i pieniądze.

TakNie10
@CEO EC

"Panie CEO EC" piękne słowa o zasadach. Tylko że Pan "Panie CEO EC" je łamie i nie dotrzymuje zasad Mam wymienić 10 oszukanych firm przez Pana "Panie CEO EC" Nawet po Polsku się Panie nie umie firmować "Panie CEO EC" . Taka z Pana firma tworząca złudzenia a będąca na dnie zasad.

Tak9Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 200 dni.

Czy można w EC Industria liczyć na jakieś dodatki?

TakNie2

Firma nie płaci za wykonane zlecenia. (usunięte przez administratora) Mniemanie Pana K vel CEO EC jakby prowadził korporację, a to tylko biuro projektowe zatrudniające kilka osób.

Michał

Tak4Nie9

Tak5Nie17
Łukasz

Tak6Nie14
@Łukasz

Łukasz powodzenia w dalszej współpracy Ale uważaj Ten człowiek i ta firma (usunięte przez administratora) wszystkich Wpis elokwentny i dedykowany

Ciekawy
@Łukasz

Panie Łukaszu, Czy może Pan przedstawić jakie realizacje zostały wykonane przy współpracy z EcIndustria? Lub jak nazywa się Pana firma i jaki jest charakter Waszych relacji? Czy jest Pan podwykonawcą? Pozytywne opinie na temat EcIndustria są dość zaskakującą informacją stąd prośba o uwiarygodnienie. Wyrazy szacunku dla Pana, w przeciwieństwie do właściciela EcIndustria. Pozdrawiam.

Tak12Nie
mgr inz

Branżą odpowiedzialna, tematy trudne, Właściciel wymaga nie tylko umiejętności ale i dobrej komunikacji inicjatywy w działaniu i dobrej organizacji własnej pracy, praca często pod presją czasu jak to w tym zawodzie bywa. Jestem zadowolona z pracy daje sporo wyzwań z którymi trzeba się codziennie zmierzyć ale i dzięki temu zdobywam doświadczenie. Na razie nie narzekam i nie mogę potwierdzić wpisów byłych pracowników. Miałam obawy czytając opinie przed podjęciem współpracy ale zdecydowałam się na współpracę i układa się pomyślnie póki co. Traktuję swój zawód poważnie i tak też podchodzę do tematów, w zamian również czuję się traktowana poważnie. Nie zauważyłam problemów z wypisaniem praktyki jeśli się jest ogarniętym w tematach. Jestem zadowolona z dotychczasowej współpracy.

Tak6Nie13
Bartosz
@mgr inz

Piszesz sporo pozytywnych słów pod adresem firmy. Czy możesz napisać na podstawie jakiej umowy przebiegała współpraca, o której wspominasz. Mogłaś liczyć na stabilny kontrakt, czy raczej umowę zlecenie?

POszkodowany na 100
@Bartosz

Pytanie kim jest mgr inż Może to Pan K.H.

Tak10Nie

Wziąłeś udział w rekrutacji? Daj znać, jak wyglądał ten proces.

Pracowałem
@Pytanie

Kilka pytań praktycznych z umiejętności czytania rysunku technicznego i ogólnego "zmysłu" inżynierskiego. Potem pytanie ile chciałbym zarabiać biorąc pod uwagę ciągłe szkolenia organizowane przez firmę i podnoszenie kwalifikacji. Nie dajcie się nabrać! Informacje o szkoleniach to tylko mydlenie oczu. Nigdy nie słyszałem o żadnym szkoleniu na które by jakiś pracownik firmy został wysłany (Tekla, Dlubal, AutoCAD... Nic, dosłownie nic). Jeśli liczycie na to, że wprowadzenie do firmy będzie wyglądało profesjonalnie a pierwsze miesiące poświęcicie na możliwości nauki programów to jesteście w dużym błędzie. Jedyne na co można liczyć to nauka między członkami zespołu (jeśli akurat jest zatrudnionych więcej niż jedna osoba) ale i tak po godzinach pracy za co nie zostanie Ci zapłacone. Nie traćcie czasu na firmę W industria. Obecna sytuacja na rynku pozwala znaleźć bez problemu dużo ciekawsze biuro. Tym bardziej z lepszymi opiniami. Pozdrawiam.

Kamcio

(usunięte przez administratora) Przemiał ludzi bardzo duży - kilkanaście osób rotuje się w ciągu roku co już może świadczyć o tym, że coś jest nie tak. Podstawa do rozliczeń to umowa o pracę - wszystkie ustalenia ustne jeśli chodzi o finanse stoją pod bardzo dużym znakiem zapytania. Dużo by można pisać - jeśli pojawi się jakieś konkretne pytanie to postaram się odpowiedzieć.

Tak16Nie
kuba
@Kamcio

Czy firma wypłaca regularnie pensje?

Kamcio
@kuba

Pensja z tytułu umowy o pracę wypłacana niby na czas ale zawsze z 1-2 dniowym opóźnieniem. Umowa o pracę spisana w taki sposób, że część wynagrodzenia to kupno praw autorskich dzięki czemu składki na ZUS są bardzo niskie i pracodawca na tym oszczędza. O wszystkich ustaleniach słownych poza umową o pracę można zapomnieć bo słyszałem od wielu osób że z ustaleń ustnych pan H. Się nie wywiązywał.

Tak5Nie
@kuba

Przecież ta firma (usunięte przez administratora) nie czytasz opinie ? Chcesz być kolejnym poszkodowanym ? Omijaj z daleka

@Poszkodowany na 100

A czy ty jesteś pracownikiem firmy? Jesteś w stanie napisać coś o kondycji firmy? Są prowadzone jakiekolwiek rekrutacje tam?

Justyna

Czy EC Industria poszukuje aktualnie nowych osób do pracy, może ktoś wie coś na ten temat? Będę wdzięczna za każdą informację. Z chęcią poczytam też o warunkach pracy, jakie tam panują. Dziękuję!

TakNie1
poszkodowany_kolejny

Także jestem poszkodowany. Jak chce dowiedzieć się kiedy będzie płatność - telefon milczy a obecnie niestety brak kontaktu z właścicielem firmy. Jak skutecznie przestrzec więcej osób przed tą firmą ? wie ktoś ?

Podwykonawca

Nie czytając wcześniej komentarzy, postanowiłem podjąć współpracę z p. (usunięte przez administratora). Na początku wydawało się ok, małe zlecenia, zapłata i kolejny stos (już większych) zleceń... I zaczęła się droga przez męke. Oddane projekty przeze mnie a żadnego rozliczenia. (usunięte przez administratora)Potem zaczyna się bitwa z kancelarią prawnicza. Firma działa na zasadzie "finansowania" się przez mniejsze podmioty. Zdecydowanie ODRADZAM podejmowanie współpracy.

Tak13Nie
@Podwykonawca