Lorenc Logistic Polska Sp. z o.o.

Opinie o Lorenc Logistic Polska Sp. z o.o.

Wojciech

Witam . Interesuje mnie praca w firmie , czy samochody są przypisane do kierowcy ?

Włocławek kierowca

W końcu kilka prawdziwych opinii , a nie tylko ludzi z biura

Skąd pomysł na jazdę po krzakach? napiszesz więcej na temat warunków na trasie? co nietypowego się dzieje?

Zgadza się

Firma Lorenc Logistic Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko KIEROWCA pojazdów ciężarowych w transporcie MIĘDZYNARODOWYM. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?

Olga

Z tego co czytam to pracowałeś jako kierowca. Chyba jazda nocą to norma bo to zależy od czasu pracy na tachografie. Dasz znać jakie to były trasy? Pieniądze z tego co piszesz to chyba wcale nie takie złe... Dasz znać jaka jest umowa? Dają umowę o pracę z pełnym ubezpieczeniem?

Kto co lubi
@Olga

Ogólnie firma ma swoje plusy i minusy, po 1 na rozmowie kwalifikacyjnej szef mówił że jazda jest z przewagą nocek 2 że dojazdy busami 3 wiadomo jest jak jesteś nowy to dostajesz trupa na początek potem przeskakujesz na nowsze hierarchia jest i to jest zrozumiałem minus firmy to obciążenia za tacho oraz uszkodzenia. Wypłata na plus całość na konto

NIE POLECAM

ODWOŁANY ZAŁADUNEK A SAMOCHÓD CZEKAŁ NA MIEJSCU

Zuzanna

A co takiego Ci obiecali w Lorenc, czego nie dotrzymali? Umowę chyba podpisywałeś? Więc wiedziałeś na jakie warunki się godzisz?

Obecny Pablo

Kolego, czytając twój post już wiem kim jesteś, posty poniżej to też ty je napisałeś aż w końcu wykopałeś kolejny stary wątek bo nie wiedziałeś co mi odpisać - hmm pewnie brakło ci KONKRETNYCH argumentów ... Odszedłeś w mało profesjonalny sposób a teraz jedyne co ci zostało to anonimowe oczernianie firmy - jesteś ŻAŁOSNY! Tak jak odpisałem Ci poniżej, pisz konkrety (możesz wziąć ze mnie przykład) Znając Ciebie to za chwile pewnie wrócisz do kolejnego wątku z przed roku lub dwóch i będziesz powielał swoją nudną bajeczkę o tym jak było ci źle bo to jedyne co Ci zostało. Może lepiej będzie dla Ciebie jak swoją frustrację i nerwy rozładujesz na siłowni albo zajmiesz się pracą o ile nadal nie jesteś na L4. Nie ubolewaj nad rozlanym mlekiem bo do firmy powrotu nie ma.

obecny Kierowca
@Obecny Pablo

Widać ewidentnie że kolega 'były' za punkt honoru postawił sobie ze zrobi a raczej napisze wszystko co tylko ślina mu na język przyniesie żeby wszystkich wystraszyć. Po przepracowanym roku w tej firmie jestem ogólnie zadowolony, nie jest źle flota się rozwija i odmładza no i są perspektywy na kolejne lata a przy tym to jest moja pierwsza firma gdzie kasa mi się zgadza konto=papier. Ci co odeszli i wylewają swoje żale na forum na 100% zmienili już w tym czasie kolejnych kilka firm - taka jest prawda.

Jacek

To też tu pracowałeś, tak? Jakie jest w takim razie Twoje zdanie o tej firmie? Opiszesz to własnymi słowami? :)

Kierowca

Masz rację typowy dziiad nastawiony na kasę

@Kierowca

Masz takie zdanie i mimo to dalej jeździsz? warunki do teraz coś się zmieniły może? pytam, bo odnosisz się do opinii sprzed dwóch lat...

Kamil

Pracowałem przez, pewien okres w firmie Lorenc jako dyspozytor i gdyby nie fakt, iż dostałem inną ofertę pracy (na którą czekałem ponad 3 m-c) pracowałbym tam dalej. Nie rozumiem negatywnych opinii, które tu się pojawiły. Fakt, praca spedytora/dyspozytora jest specyficzna, wymagająca, odpowiedzialna i nie kończy się wraz z opuszczeniem biura o 16:00. Nie każdy się do niej nadaje, a zwłaszcza Ci, którzy chcą odwalić 8h i iść do domu. Ci którzy się nadają i potrafią oddać się temu zajęciu są bardzo dobrze wynagradzani przez firmę. Sam widziałem ile dyspozytor tutaj może zarobić, co z resztą jasno jest określone podczas rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie padają konkretne sumy. Atmosfera w biurze jest bardzo dobra w każdym dziale. Nikt nie patrzy się na Ciebie krzywo, jeśli czegoś nie wiesz każdy Ci pomoże, z każdym możesz normalnie porozmawiać, pośmiać się i pożartować. Po prostu normalni ludzie. (Tak przy okazji jest też codziennie ciepła zupa i owoce ????). To transport więc są momentami nerwy i ciśnienia kiedy nic nie idzie zgodnie z planem ale jest też momentami luz i śmiech kiedy wszystko idzie zgodnie z planem. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to jest być spedytorem/dyspozytorem to nie szukaj tutaj opinii stricte o tym rodzaju pracy. Jeśli natomiast szukasz opinii ściśle o firmie Lorenc to sugeruj się przewagą opinii pozytywnych nad tymi negatywnymi. Według mnie ze świecą szukać we Włocławku takiego pracodawcy jak Lorenc. Na koniec jeszcze jedna rzecz. Nie rozumiem jednego. Jeśli nie odpowiada komuś dana praca to ją zmienia i żegna się z obecną firmą jak człowiek, a nie wylewa pomyje na pracodawcę tylko dlatego, że nie pasuje komuś dany rodzaj lub specyfikacja pracy. Ja dostałem pracę, o którą długo się starałem, dlatego zrezygnowałem z pracy w Lorenc i nie widzę teraz żadnego powodu dla którego miałbym ich oczerniać. Wszystkim marudom, (usunięte przez administratora) radzę trochę wyluzować, a przede wszystkim winić siebie za niepowodzenia, a nie pracodawcę. Jeśli chcesz być dyspozytorem/spedytorem, wiesz z czym to się wiąże i wiesz, że temu podołasz to Lorenc jest bardzo dobrym miejscem aby to osiągnąć. Pozdrawiam Kamil

Dave

Mam pół roku doświadczenia w transporcie krajowym. Czy mam szansę na zatrudnienie? Pozdrawiam

Ex

Straszny stosunek do pracowników.nowi kierowcy otrzymują szczery (usunięte przez administratora)z przebiegiem ponad (usunięte przez administratora) km.(usunięte przez administratora)dyspozytor zmienia się tam co miesiąc.nie trać czasu na pracę dla tej firmy!

kolega z pracy
@Ex

Sasza, pochodzimy z tego samego kraju i jest mi wstyd czytając twoją opinnie, jak chcesz cos napisać, to napisz prawdę, że się nie spradziłeś zamiast tych głupot, którymi się teraz ośmieszasz. Myślałem, że jesteś poważniejszy, pracuje tu już kilka lat ale takiego "inteligentnego" człowieka to jeszcze w życiu nie spotkałem - wracaj do chłodni, może Cię przyjmą z powrotem... Lorenc jest firmą wymagającą ale z drugiej dba o pracowników bez względu na to z jakiego kraju pochodzą.

@kolega z pracy

Drogi Saszo, Jeżeli chodzi o nasz Tabor, to w tym roku zakupiliśmy 10 nowych ciągników i 15 naczep, na przyszły rok zamówione jest kolejne 12x ciągników – w tym tępię już w przyszłym roku cała flota będzie odświeżona – o tym zapomniałeś napisać! Co do reszty bzdur które wypisujesz pod wieloma „pseudonimami” na forum nawet nie będziemy się odnosić, bo wystarczy zadzwonić do jednego z Naszych kierowców aby potwierdzić, że jeździ się u nas zgodnie z czasem pracy. Co więcej, od nowego roku kierowcy dostają kolejną podwyżkę i bez problemu będą mogli zarobić 10 tys zł netto (13500 zł brutto) wynagrodzenia ( praca od poniedziałku do piątku ! ) BEZPODTSAWNE OCZERNIANIE FIRMY, KTÓRA DAŁA CI SZANSĘ ZAMIENIĆ PRACĘ FIZYCZNĄ W CIĘŻKICH WARUNKACH (W POPRZEDNIEJ FIRMIE) NA PRACĘ BIUROWĄ U NAS, POKAZUJE TYLKO POZIOM TWOJEJ FRUSTRACJI ZWIĄZANEJ Z TYM, ŻE NIE PORADZIŁEŚ SOBIE NA STANOWISKU DYSPOZYTORA. Zamiast siedzieć w domu i wypisywać kolejne kłamstwa, wyciągnij wnioski ze swojego zachowania i podejścia do pracy zanim pójdziesz do nowego pracodawcy. Powodzenia Дорогой Саша, Что касается нашего автопарка, то в этом году мы закупили 10 новых авто и 15 прицепов, на следующий год заказано еще 12 авто – и в следующем году весь автопарк будет обновлен – вы забыли об этом написать! Что касательно остальной ерунды, которую вы пишете под многими «псевдонимами» в сети: достаточно позвонить одному из наших водителей, чтобы подтвердить, что они ездят в соответствии с установленным законом рабочим временем. Более того, с нового года будет повышение заработной платы и водители смогут без проблем зарабатывать 10 000 злотых на руки (13500 злотых брутто) (работа с понедельника по пятницу!). НЕОПРОВЕРЖИМОЕ ОЧЕРНЕНИЕ НАШЕЙ КОМПАНИИ, КОТОРАЯ ДАЛА ВАМ ВОЗМОЖНОСТЬ СМЕНИТЬ ФИЗИЧЕСКУЮ РАБОТУ В ТРУДНЫХ УСЛОВИЯХ (В ПРЕДЫДУЩЕЙ ФИРМЕ) НА ОФИСНУЮ РАБОТУ У НАС, ТОЛЬКО ПОКАЗЫВАЕТ УРОВЕНЬ ВАШЕЙ НЕКОМПЕТЕНТНОСТИ, ПОТОМУ ВЫ НЕ СПРАВИЛИСЬ КАК ДИСПЕТЧЕР. Вместо того, чтобы сидеть дома и писать еще больше лжи, извлеките уроки из своего поведения и подхода к работе, прежде чем идти к новому работодателю. Удачи

ex
@Lorenc Logistic Polska Sp. z o.o.

drogi Pracodawcy! w moich komentarzach nie ma kłamstw!(usunięte przez administratora)a moja poprzednia praca nie była fizycna.wcale sie tam nie zmęczulem!zmęczylem sie w lorencu zarowno psychicznie,jak i fizycznie.i tak,nie poradziłem sobie z pracą dyspozytora!(usunięte przez administratora)powodzenia w poszukiwaniach nowego(usunięte przez administratora)na krotki czas.bo odpowiednie ludzie nie mogą pracowac przez długi czas w takich warunkach!

ex
@Lorenc Logistic Polska Sp. z o.o.

drogi Pracodawcy! w moich komentarzach nie ma kłamstw!Mozna zapytac Gosia,Michał,Katya,Igor i Kamil,kto został zwolniony za zwolnienie lekarskie.ile lat ma firma i jak długo pracuje "długogrający" dyspozytor?można zadzwonic do dowolnego kierowcy i zapytac o jego opinie na temat firmy,gdy klimatyzacija nie dzialają latem,a spac mozna tylko w dzien w upale.kiedy poprosił o zmiane auta kierowcy,ktory tak naprawde jest złomem.a w odpowiedzi krzyk z pianą na ustach,kim jest ten kierowca?niech sie cieszy,ze w ogole ma samochod!nie zwracaj sie do mnie z takimi pytaniami!i w rezultacie po dwoch miesiącach ten samochod zostal spisany,poniewaz było w nim wiecej awarii niz to mozliwe.a moja poprzednia praca nie była fizycna.wcale sie tam nie zmęczulem!zmęczylem sie w lorencu zarowno psychicznie,jak i fizycznie.i tak,nie poradziłem sobie z pracą dyspozytora!nie mogłem grozic kierowcom zwolnieniem i innymi karami,które im wymienisz!powodzenia w poszukiwaniach nowego "mięsa" na krotki czas.bo odpowiednie ludzie nie mogą pracowac przez długi czas w takich warunkach!

zorientowany
@ex

no szasza prowadziłeś 5 aut a po miesiącu już 2x kierowców żądało zmiany dyspozytora ( i to z twojego kraju - nawiązując do nieuczciwego traktowania) :) coś świadczy o tobie. Mamy dyspozytorów co pracują 5lat, 8lat a nawet 10lat ( za swoją ciężka prace zarabiają teraz po 8 tysięcy zł netto co na Włocławek jest fajnym wynikiem ) i maja się dobrze i kierowcami dogadują się jak koledzy. Trochę samokrytyki ( skoro kierowcy już nie chcieli pod tobą jeździć ) i pogódź się z tym że może faktycznie twoje miejsce jest na magazynie skąd przyszedłeś :)

@kolega z pracy

земляк Женя,скажу тебе так:"с волками жить-по волчьи выть!"отношения порождают отношения!это касательно тебя.если ты думаешь,что твой портрет увековечат в зале славы Лоренца,раз так активно подлизываешь,то не думаю.тебя,без тебя,твои коллеги и руководство очень активно обсуждают.вме твои ежедневные работы до 22,с выходными.что совсем на жену забил и ТД.если ты думаешь,что меня как то унизил,тем что предлагаешь мне вернутся на хлодню,ошибаешься.меня работа там устраивала,только холодно.и забирут меня туда с удовольствием.там я ни физически ни психологически не уставал.а получал те же деньги.так что продолжай лизать дальше,считая,что это кто то ценит!удачи!

Zorientowny

Tak tak, ośmiu dyspozytorów i tylko pod tobą nie chcieli kierowcy jeździć... Jestes tak śmieszny i żałosny w tych kłamstwach że aż smutny. Powodzenia w innej pracy.

@Ex

Cała prawda kierowca się nie liczy tam się liczą zyski

Były kierowca .

Pracowałem jako kierowca w tej firmie jakiś czas i nie polecam . Bardzo duża rotacja i ciągle ukazujące się ogłoszenia o pracę mówią same za siebie . Odradzam .

@Były kierowca .

Jestem wieloletnim kierowcą w firmie Lorenc Logistic i nie mogę się zgodzić z Twoją opinią. Ogłoszenia o pracę są związane z tym, że firma cały czas się rozrasta, flota się powiększa i potrzebni są ludzie do pracy, tak więc nic bardziej mylnego.

Kierowca (3lata)

głupoty piszesz, prawda jest taka, że jeżeli kierowca odchodzi z tej firmy to na 98% jest świeżakiem na okresie próbnym który sam nie wie czego szuka. Większość z nich po odejściu z firmy idzie do doktora po L4 - bo mieli płacony u nas ZUS od całej wypłaty. Tyle w temacie.

Kierowca (3lata)

Tak, masz rację był jeden co tak długo pracował to sam wreszcie odszedł po tym jak szefostwo dowiedziało się że handlował firmowymi paletami :)

Lorenc Logistic
@Były kierowca .

W odniesieniu do zarzutu dużej rotacji i ciągle ukazujących się ogłoszeń o pracę, chcielibyśmy zaprosić do przeczytania naszego wpisu na facebooku, dotyczącego zakupu17 nowych ciągników marki Volvo, oraz naczep marki Schmitz Cargobull.(usunięte przez administratora) !

Aneta

W jaki sposób liczą? Serio, zapisują to gdzieś w systemie? To ja nie wiem, czy chcę, żeby mój mąż tam szedł pracować...

Urszula

A czemu nie polecasz? Rozwiniesz?

Kierowca

Czy moglibyście mi powiedzieć jak wygląda harmonogram pracy, w opisie ogłoszenia nie jest to zbyt jasne. I proszę mi napisać, jak wygląda teraz sytuacja płacowa. Z góry dziękuję.

Halina

A od czego ta premia jest uzależniona niby?

Jan

To wiem, widzę po wydruku, ale nie udzielili Panstwo odpowiedzi dlaczego najniższa krajowa jest 2700 zł.

FH 4
@Jan

Jasiu, wytłumaczę Ci bo widzę że nie kumasz tematu. Podstawa jest u nas 2700 zł bo prawidłowo każda firma powinna też wypłacać na papier pozostałe składniki wynagrodzenia kierowcy, które powinny być też oskładkowane (ZUS), jakby płacili u nas 8 000 zł w podstawie + pozostałe składniki wypłaty to byśmy zarabiali 14 000 - 15 000 netto :) Już kilka lat temu sprawdzaliśmy to z chłopakami u prawnika i potwierdził że jest o.k.

Wojciech

Na L4 masz 80% wynagrodzenia więc im niższa podstawa tym mniej kasy na chorobowym. Napiszesz ile tobie wyszło?

@Wojciech

W nawiązaniu do wątku, na L4 nasza firma wypłaca 80 % od całego wynagrodzenia.

Aktualność
Szanowni Państwo z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składamy najpiękniejsze życzenia,
pięknych i niezapomnianych chwil w gronie rodziny.
Niech przyniosą one radość i wzruszenie
oraz wzajemną życzliwość i optymizm
w nadchodzącym Nowym Roku 2022

życzy -  zespół Lorenc Logsitic Polska
Jan

Witam, chciałem podpytac o wydruk który Panstwo udostępnili dlaczego wynagrodzenie zasadnicze jest 2700 zł jeżeli najniższa krajowa to 2800 zł? Będę wdzięczny za odpowiedź.

@Jan

Dzień dobry, wynagrodzenie zasadnicze to tylko jeden ze składników składający się na wynagrodzenie pracownika. Jak widać na wydruku podstawa składek na ubezpieczenia społeczna jest znacznie wyższa niż płaca minimalna. Pozdrawiamy

Pumi

Witam, Dziękuje za odpowiedź.

Pumi

Witam, Dostałem sprzeczne informacje na temat odciaganych składek,jedni mówią że od 6500 zł netto a drudzy że od najniższej krajowej?! Jak to w końcu jest ?

@Pumi

Dzień dobry, na Pana pytanie odpowiedzieliśmy w najnowszym wpisie naszej firmy na go work, niestety tutaj nie mieliśmy możliwości dodania załącznika z wydrukiem z wynagrodzeniem za ostatni miesiąc jednego z naszych kierowców. Zapraszamy do zapoznania się z treścią. pozdrawiamy Lorenc Logistic Polska

Pumi

Witam, Czy to prawda że na umowie o pracę i tak widnieje najniższa krajowa ? Mam nieco zbieżne informacje od osób pracujących tutaj jako kierowca..

Zostaw merytoryczną opinię o Lorenc Logistic Polska Sp. z o.o. - Włocławek

• Jak się pracuje w Lorenc Logistic Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lorenc Logistic Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lorenc Logistic Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 6 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Lorenc Logistic Polska Sp. z o.o.